Ultimele subiecte
» Ce melodie asculti acum !-5
Astazi la 7:03 am Scris de Dorulet

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Ieri la 10:00 pm Scris de piciul

» Dantela irlandeza
Ieri la 12:33 pm Scris de Dorulet

» Va rog o idee pentru salvarea unei camasi denim compromisa
Ieri la 9:31 am Scris de Gabica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 9:18 am Scris de Gabica

» Bluze, topuri (14)
Ieri la 6:32 am Scris de piciul

» Miniaturi - handmade
Vin 20 Oct 2017, 12:06 pm Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Joi 19 Oct 2017, 9:23 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 5
Joi 19 Oct 2017, 5:47 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mar 17 Oct 2017, 12:36 pm Scris de vlad_mom

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Haideti sa slabim (6)

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Haideti sa slabim (6)

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Joi 05 Ian 2012, 8:38 pm

Maria, bine ai venit! Mult spor la slabit!!
De razbit, Zumba-instructor nu e ceva greu de atins. Dar multumesc pt felicirati! (au fost altele muuuult mai grele, unde chiar e munca multa sa razbesti... Dar le-am rez eu si ep alea. Aas, ca sa vezi si tu ca sunt o laudaroasa mare Smile)

Eu una nu sunt deloc de acord cu regimul disociat, mi se pare nesanatos sa lipseasca si numai o zi legume-fructe, proteine , carbohidrati sau chiar grasimea. ANumite vitamine sunt absorbite in corp numai in prezenta grasimii. Corpul are nevoie ZILNIC de ele, de o alimentatie echilibrata.
De interzicerea combainarii vegetalelor cu proteina nu am mai auzit, scrie ea pe forum si de ce nu se combina astea?
Carbohidratii cu grasimea stim, si e si logic, insa legumele cu proteina??

Aurishta Multumesc ca imi impartasesti bucuria! P pofta mare, mi-ai facut si mie de ciuperci, dar fara maio. Ca am mancat salate destule de sarbatori. Toate cu maio.
Fetelor, stie careva de ce a murit Montignac?? Ca nu gasesc nimic pe net..

Adriuta, ai scris in timp ce scriam si eu Smile
Felicitarri, hai, cand sunt numai 2 -3 kg de pierdut esti mai motivat Smile Sa ne povestesti daca mai afli ceva de "pacalit" metabolismul Smile
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 42
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Joi 05 Ian 2012, 9:10 pm

Clio_Ela a scris:
Eu una nu sunt deloc de acord cu regimul disociat, mi se pare nesanatos sa lipseasca si numai o zi legume-fructe, proteine , carbohidrati sau chiar grasimea. ANumite vitamine sunt absorbite in corp numai in prezenta grasimii. Corpul are nevoie ZILNIC de ele, de o alimentatie echilibrata.
De interzicerea combainarii vegetalelor cu proteina nu am mai auzit, scrie ea pe forum si de ce nu se combina astea?
Carbohidratii cu grasimea stim, si e si logic, insa legumele cu proteina??
Nici eu nu sunt de acord, dar unii il folosesc si functioneaza, mai cu seama ca este pentru un timp relativ scurt.
. Pentru mine cel mai bine functioneaza Monti+sport , este o combinatie din care rezulta un stil de viata sanatos.
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de adriuta la data de Joi 05 Ian 2012, 9:14 pm

Imi cer scuze am editat ca am mai adaugat ceva si eram la lucru nu m-am miscat prea repede cu clikuitul. Am mai adaugat la mesajul anterior kiss

Adaug: Pentru constipatie ca sa o tratezi este Senna. Este un produs excelent dar e ff buna in combinatie cu sodium docussate. Am avut o pacienta care avea saraca probleme, era constipata, nu pofta de mancare, gaze...dureri la stomac. Am incercat cu ea o chestie, si acum ia 3 papaya enzime, dupa fiecare masa si asta de o luna si ceva. La inceput am inceput cu 2 dupa fiecare masa. Unii zic ca sa le iei inainte de masa, ea le ia dupa masa. Nu mai are gaze, merge afara regulat si mananca bine bine de tot.
O prietena de-a mea tot constipata din nastere, vb ei merg la baie o data pe saptamana...si adevarul nu e departe. A inceput sa ia papaya si acum e atata de fericita. wink
Deci sunt unele chichitze pe care nu le stii, le inveti. La fel mierea de manuka e fff buna in digestie si metabolism. Asta stiu de la fiu-miu. Vitamina C iarasi e necesara in metabolizarea hranei. zid Glutenul din fainoase (si acum fainurile ca sa creasca sunt IMBOGATITE cu el) inhiba absorbtia de nutrienti si incetinesc metabolismul.
Astea sunt numai cateva chestii pe care le stiu eu, dar mai sunt zeci...multa munca kiss

Ultima editare efectuata de catre adriuta in Joi 05 Ian 2012, 9:25 pm, editata de 1 ori
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Joi 05 Ian 2012, 9:20 pm

adriuta a scris:
Nu stiu, dar mie mi s-a pus pata pe metabolismul asta. rade
Pai aici este cheia unui rezultat de durata.
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de adriuta la data de Joi 05 Ian 2012, 9:31 pm

Citeam ca acum graul este inginerit genetic sa contina mai mult gluten, se toarna gluten pur (sintetic banuiesc) in fainuri si momentan painea si fainoasele contin de 3 ori mai mult gluten. Daca mergeti si cautati pe net despre efectele glutenului in metabolism si absorbtia de nutrienti va cruciti. Nu trebuie sa fi celiac ca sa dezvolti o sensibilitate la el, si "porii" prin care ar trebui sa absorbi substantele nutritive se imbolnavesc si sufera si in loc sa absoarba vitaminele, ei se inflameaza si abia se descurca cu suferinta lor.
De urat as mai ura...vb aia dar mi-e frica ca-mi ramane lucrul anapoda. va pup...slabanoagelor kiss
adriuta
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de Clio_Ela la data de Vin 06 Ian 2012, 2:01 am

In EU e interzis sa se cultive cereale modificate genetic. Problema e ca inca se mai importa destul din alte parti. (sau oricum in cele mai multe tari nu sunt controlate si chiar se mai cultiva)
Iar alimentele care nu sunt modicficate genetic sunt oricum produse cu ingrasaminte chimice sau hormoni, care tot rau ne fac. Animalele sunt indopate cu antibiotice, concentratele care ingrasa animalele sunt si ele pline de chimicale...
Daca e sa mancam numai Bio, murim de foame, din pacate. In Germania e nebunie cu produsele BIO, toti le prefera, dar unele sunt de 3 ori mai sumpe decat cele conventionale. Eu incerc macar pentru copii sa iau cat mai mult cu sigla BIO.

Intr-adevar nu mai stim ce inseamna sa mananci sanatos. Asa ca... noi -aici la subiectul cu slabitul- incercam sa mancam ce nu ingrasa sau ce ajuta la slabit. Chestia e ca nu e intotdeauna si sanatos. mai ales ca o dieta nu e "pe viata".

Si aici e o tipa care a slabit 50 de kg intr-un an, a scris o carte, iar acum dupa vreo 4-5 ani e cat dulapul, mai grasa decat a fost inainte.
Asta e problema cu slabitul rapid si cu dieta. Trebuie sa slabim, dar corpul trebuie sa fie in stare sa revina la arderi si sa consume mancarea... "normala".
Prietena mea a slabit 20 de kg in mai putin de un an, cu numaratul punctelor combinat cu Monti, iar dupa vreo doi ani de "dieta" a inceput sa mance sanatos. Sanatos, adica de toate, nu cantitati mari, insa nu a mai urmarit ce si cum se combina. Chiar si daca suntem atenti numai la ce si cum combinam, e imposibil sa facem asta mereu. Plus ca nu toti au situatia materiala care sa permita asa ceva.
Mai ales in Romania, eu am prieteni ambii profesori (cu doi copii) care abia platesc taxele. Iar de mancat... cartofi, orez, fasole, macaroane si fainoase, ca sunt mai satioase si nu asa scumpe. Daca eviti astea, pe motiv ca au indice glicemic ridicat, chiar nu stii ce sa mananci.
Pentru cei care au gospodarie si gradina, mai merge Smile Salate si legume ulte, mai pui carnita slaba si gata. Dar o "pita" langa tot e mai buna decat numai carne cu legume:)

Va trebui sa gasim o metoda de slabit potrivita posibilitatilor pe care le avem. La mine a fost Zumba, si a si functionat, din fericire.

Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de adriuta la data de Vin 06 Ian 2012, 4:32 am

In seara asta am citit putin prin net si va dau si voua ceva ce merita studiat:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Un articol interesant, mai ales ca ne arata cat e de important sa avem tiroida in stare buna de functionare si cat de mult influenteaza ea totul:

Nicotinamide Adenine Finucleotide-e gresit se zice Nicotinamide Adenine Dinucleotide.

Daca ne infometam,si Ela are perfecta dreptate, metabolismul incetineste (ca la animalele ce hiberneaza) apoi cand mananci normal e si mai rau. Ideea e nu sa il incetinim, ci sa il schimbam definitiv. Ideea pe care vreau eu sa merg e sa imbunatatesc functionarea metabolismului, nu reducerea mancarii. Asta bineinteles in cazul si al meu, al celor care mananca moderat si totusi caruta nu se urneste deloc....adica nu slabesc.Pana acum mergeam pe ideea mananci mai putin...slabesti. Acum as incerca si altceva.

Sa ne ocupam putin de tiroida:

ceva interesant: Fără digestia proteinelor buna nu va fi suficiente proteine ​​din sânge pentru a transporta T4 sau T3. Şi nici nu va fi acolo pentru a face tirozină-ti hormonii tiroidieni. Interesant, iodură este realizată din tractul dumneavoastră digestiv pentru a glandei tiroide, ataşat la molecule de grăsime. Dacă nu digera adecvat grăsimi, nu poate fi suficient de iodură de transportat la tiroida pentru a produce cantităţi suficiente de iod organic pentru a face T4 sau T3.
Si iarasi ne intoarcem la digestie......

Stiu ca este mult de citit ,dar am incercat sa le pun in google translate pt. a fi mai usor de inteles. Am inceput cu intelegerea si imbunatatirea metabolismului. Influenta tiroidei se dovedeste cruciala si poate cheia slabirii prin fitness, zumba mamba jamba e chiar imbunatatirea functiei tiroidiene care genereaza imbunatatirea metabolismului. In spatele a tot sta digestia ....si iarasi digestia. Proasta absorbtie a nutrientilor duce dupa sine probleme cu tiroida- metabolism. Shocked ....
adriuta
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Vin 06 Ian 2012, 9:26 am

Aurishta pupi !Asta vroiam sa aud ! Deci sunt bune''ceva'' urile mele la micul dejun si nici nu mananc multa paine daca ma rezum la 120 g (dimineata + la pranz si seara fara ) . Acum am inteles si de ce nu-ti placea de feliuta mea de sunca presata . Era vorba despre calitate . Pastrama e cu totul altceva !
Sugestiile tale de mic dejun sunt delicioase si am sa le incerc . Le-am trecut deja pe lista .Ce-mi place ! Acum stiu clar ce mananc dimineata , la pranz ma descurc si a mai ramas...seara . Salata de mazare cu castraveti si maioneza , merge seara ? Laughing
Sa stii ca am facut rezumat si la mesageria privata si pentru ca azi tot e zi de stat in casa am sa recitesc si capitolele esentiale din Monti si am sa fac o lista pe care am s-o pun pe frigider s-o vad mai des . Poate-mi tine de foame ! rade

Clio-Ela , cred ca mesajul ala in nemteste te-a facut tare fericita daca ai vrut sa-l imparti si cu noi .Eu atata zic : bine ca ai impartit si Zumba cu noi , ca sa am si eu un sport pe care sa-l fac cu placere ! love
Draga Adriuta , multumim de informatii ! hug Te banuiesc de ocupatie in domeniu . Asa-i ? O doamna doctor departe de casa ? Nu-i musai sa-mi raspunzi daca sunt prea indiscreta ! wink
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2848
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Vin 06 Ian 2012, 11:36 am

Corina, chiar e musai sa folosesti maioneza???
Iar un alt pont pentru micul dejun, daca toti iti plac icrele si fasolea frecata si vinetele, de ce nu incerci sa le pui pe felii de rosii sau castravete sau dovlecel???? Asta in loc de paine. Este o idee si poate iti place.
Adriuta fac o gluma si sper sa nu te superi! Cand au aparut pilulele acelea cu extract de marar pentru marirea sanilor am intrebat pe un site cam cate carute de marar am nevoie sa mestec sa imi creasca si mie sanii ca nu gaseam acele pilule (nici nu m-am agitat pentru ele). Acum intreb de cate kg de papaya am nevoie ca sa fie echivalentul la acele pastile? Sincer nu prea sunt de acord cu pilulele, dar acolo unde este cazul nu ma bag.
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Vin 06 Ian 2012, 12:26 pm

corina corina a scris:. Acum am inteles si de ce nu-ti placea de feliuta mea de sunca presata . Era vorba despre calitate . Pastrama e cu totul altceva !
rade rade rade Nu te-ai prins! rade rade rade Era vorba de combinatia carne-paine! Sunca de Praga nu are nimic, este printre putinele mezeluri care sunt permise de nutritionisti. Poti s-o mananci linistita cu salata, branza, masline sau mai-stiu-eu-ce, dar nu cu paine.Nu mai stii ce zicea Monti? Manaca ce este pe sandwich, dar painea las-o acolo Smile
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Chirrox13 la data de Vin 06 Ian 2012, 1:16 pm

Clio_Ela a scris:

[

[

Eu am citit pe net ca a murit de diabet....parerile sunt impartite.
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 37
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Vin 06 Ian 2012, 1:57 pm

Aurishta , stii ce m-a incurcat ? zid Am crezut ca salata de ciuperci cu pastrama de vita o mananci maine dimineata cu paine . Am zis ca fiind dimineata...merge . wink Ma duc sa mai citesc . pale Eu si de acasa pana in oras trebuie sa plec cu lista de cumparaturi dupa mine . Slaba memorie !Da' ia sa-mi spui un banc bun !Il povestesc o saptamana ! rade
Danniela , eu ador maioneza , dar nu te gandi la castroane intregi . Imi place sa le manjesc asa cate putin pe toate , dar sa simt eu gustul ei (nu ca n-as gusta-o de cand se leaga cand o prepar ). As manca eu si legume in loc de painea de dimineata , dar recuperez seara daca dimineata m-am infometat . Asa ca mai bine seara fara paine si dimineata ceva bun pe paine , care se consuma pe parcursul zilei . Si asa am parte doar de doua felii de paine pe zi . bounce
Ideea este sa-mi fac obiceiuri pe care sa le si respect si sa ramana .
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Vin 06 Ian 2012, 2:18 pm

Chirrox13 a scris:
Clio_Ela a scris:

[

[

Eu am citit pe net ca a murit de diabet....parerile sunt impartite.
...iar eu am citit ca de cancer... rade ...un lucru este sigur...moartea i-a fost fatala... rade rade rade
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de annamaria26985 la data de Vin 06 Ian 2012, 5:03 pm

ela , eu nu consider ca mananc prea putin, dimineata mananc fructe(mere, pere, prune uscate, kiwi, banane, grapefrut sau pomelo) deoarece anul trecut am tinut rina 90 o luna si jumatate, ca apoi mi s-a acrit. Pe urma am mancat diverse avand grija sa evit prajelile si dulciurile, dar am mai si incalcat ocazional. Paine nu mananc de vreo luna, mic dejun ciugulesc si eu sambata si duminica cand e acasa si sotul si mancam impreuna.
mie imi plac tare mult ciorbele si combin in ele mazare, fasole, pastai verzi, morcovi,praz, varza si cartofi.
sa stii aurishta ca de cand am citit ce ai scris ti-am dat dreptate si m-am gandit ca ori tin ca la carte si atunci pot sa astept si rezultate , ori fac varza....asa ca fierb morcovul si cartofii separat si le adaud doar lor in farfurie!!! si ma simt tare mandra de mine; iar de cafea am renuntat de doua zile ca n-o pot bea fara zahar si am inlociut-o cu ceai verde
seara de obicei mananc salata: cateva frunze de salata(o salata verde imi ajunge trei zile), o rosie, un sfert de ardei gras rosu, 2 bucati de ceapa verde si un morcov dat pe razatoare si putin ulei de masline si sare. ocazionalmai adaug masline, praz sau telina. mie imi place la nebunie, dar... fiindca nu am vointa de fier mai mananc si ce nu trebuie la cina, dar am grija sa nu se repete des.
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 742
Varsta : 32
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Vin 06 Ian 2012, 6:00 pm

annamaria26985 a scris:....iar de cafea am renuntat de doua zile ca n-o pot bea fara zahar si am inlociut-o cu ceai verde
Ca sa zic drept, eu beau cafea zilnic ,dar cu indulcitor. Embarassed Imi place ca esti hotarata pentru schimbarea in bine! kiss
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de milena la data de Vin 06 Ian 2012, 8:45 pm

Puteti inlocui painea cu rondele din orez expandat, eu le foloseam si la felul 2 si la sendwes. Rezultatul unei diete de slabit apare abia dupa 4 saptamani si daca imi permiteti un sfat, nu va cantariti cel putin primele 2 saptamani.Incercati si un scrub anticelulitic este pur si simplu minunat si cea mai simpla reteta pe care o recomand suna cam asa: zat de cafea (il pastrati pe cel de la cafeau de dimineata) 1 lingura poate 2 zahar, 1 lingura ulei ce aveti prin casa masline floarea soarelui etc. masati tot corpul, nu uitati talpile, degetele, calcaie.
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 51
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de adriuta la data de Vin 06 Ian 2012, 9:44 pm

lol! chiar mananc burger facut in casa cu maionezaaa aplauze , castravete murat, o foaie de salata, rosie intre 2 felii de paine de aia pt burgeri si cu salata cu ceapa rosie si ridichi

Daniela ai fost totala cu mararul tau rade . Pai cred ca mararul ala a fost fennel, are proprietati vaso dilatatoare si de acolo...minunea. Smile). Beam si eu ceai din ala cand am nascut sa-mi vina laptele. Despre papaya, eu zic ca merita sa incerci, rau nu ti-a face. pupi

Corina pupi nu-s doctorita dar lucrez in domeniu, da wink

Toate dietele astea incearca sa pacaleasca metabolismul. la cati ani a murit Monti? rade de deces....hehe

Milena, tare bun scrub-ul ala, am tot auzit de el. Eu il faceam pe cel cu taratze de grau Smile Eu am o crema bio cu ulei de masline si ma dau dupa baie, excelenta.

Mai voi citira-ti articolele, nu aveti nimic sa discutam? wink
kiss
adriuta
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de milena la data de Sam 07 Ian 2012, 5:30 am

Despre ceaiul SENNA, nu beti mai mult de 10 zile, nu este indicat, cunosc persoana care a ajuns la operatie, irita foarte tare intestinul gros si se poate ajunge la fistula perianala/anala. Un ceai pe care il recomand este ceaiul de soc, elimina apa din tesut.
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 51
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Sam 07 Ian 2012, 8:03 am

Adriuta, papaya mananc des, la mine e foarte ieftina, pe coasta aveam un copac in curte si fructele sunt asa: in varf flori si de ce cobori spre radacina fructele, la baza sunt cele coapte. Ma cam certam cu ciorile si cei de la securitate care mi le tot luau. E adevarat ca sunt foarte bune pentru contipatie si cred ca si pentru altele, parca citeam pe net.
Eu m-am ales cu o arsura la stomac! De cand am ajuns acasa cum bag primul dumicat in gura cum incepe sa ma arda. Azi cred ca trec pe la farmacie. Nu sunt o sensibiloasa, dar asta zau daca stiu ce e!!
Pentru eliminarea apei din corp eu folosesc ceai de urzica. De soc nu am.
Milena, bun pontul cu zatul de cafea, o sa incerc si eu, mai ales pe burta.
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Sam 07 Ian 2012, 10:15 am

Annamaria esti o fericita daca-ti plac ciorbele . Te admir pentru ambitia ta . Si eu eram la fel la anii tai . Eu o iau mai incet ca sa-i invat pe toti sa manance ca mine , ca sa nu fiu nevoita sa gatesc separat . Pana la urma toti trebuie sa mancam sanatos si un stil de viata e pentru totdeauna , pe cand o dieta e pe durata limitata . As vrea si eu sa tin Monti , daca as reusi , mai pe vara sa fie de toate fructele si legumele din plin , macar asa sa-mi iau un avant , dar mai am de vorbit cu mancacioasa din mine . Oricum , simt ca sunt pe drumul cel bun de data asta .
Ieri n-am zumbait ca mi-a trecut ora stand de vorba la telefon (vreo doua ore , cu o prietena de departe wink )si mai tarziu n-am mai vrut , iar azi nu mai pot de burta , mijloc si toate cele femeiesti , asa ca fac o pauza . Maine insa sigur am sa ma simt mai bine si fac zumba pentru ca deja imi lipseste ! Nu credeam ca am sa spun ca imi lipseste miscarea vreodata , deci sigur sunt pe drumul cel bun . Azi mananc in deplasare ( tatal meu e Sf . Ion ), dar nu e vorba decat de-o friptura si... ceva dulce-acrisor . Atata tot !Diseara fac salata verde (care de fapt e creata si grena la mine in gradina ) cu piept de pui si gata !
S-aveti spor la slabit , dragele mele ! Poate am si eu cu voi ! dama
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diblaru maria la data de Sam 07 Ian 2012, 12:26 pm

Sa-ti traiasca tatal Corina ,multa sanatate .tot ce isi doreste .Vreu sa spun ca eu din cauza ca fierea mea nu functioneaza normal am mari probleme cu constipatia ....am incercat un ceai de la fares silueta perfecta( ,ups cred ca nu am facut reclama ,daca da iertare ),functioneaza foarte bine te scoate afara de 2-3 pe zi .
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de annamaria26985 la data de Sam 07 Ian 2012, 8:15 pm

corina La Multi Ani tatalui tau!
si eu am jucat in deplasare azi deoarece ieri am avut 6 ani de cand suntem impreuna si cum ieri a fost toata ziua plecat din judet si n-a suflat o vorbulita cum ca si-ar fi amintit, mi-a facut o surpriza enorma cand m-a invitat la cina si n-am putut si n-am vrut sa il refuz.
corina si eu incerc sa ii invat sa manance sanatos, dar daca imi zice ca vrea sa gatesc pilaf de orez, sau tocanita, sau pur si simplu mamaliga cu carnati, le fac si le pun doar lor. Sa nu crezi ca mi-e usor sa nu mananc si eu, dar imi tot repet ca pot sa ma abtin si ca nu e buna pentru mine rade
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 742
Varsta : 32
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Sam 07 Ian 2012, 10:20 pm

fetelor aveti un film cu ZUMBA ?
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina la data de Dum 08 Ian 2012, 9:43 am

Multumesc de urarile pentru tatal meu , fetelor !
Annmaria , multi ani inainte , impreuna !
Stiu cum e sa te uiti si sa inghiti , pentru ca si sotul meu are un metabolism cu arderi generoase si poate manca orice si la orice ora .Dar trebuie sa avem ambitie si sa ne tinem de ceea ce ne-am propus , ca suntem tinere si trebuie sa aratam bine .

Canadianca , uite astea sunt filmuletele dupa care inca invat eu Zumba . Cand voi sti pasii bine , ii voi aplica pe orice melodie . Aseara , cu surorile mele , pe muzica usoara faceam pasi de zumba si e asa de frumos cand ii stim toate !
Bineinteles ca nu-mi plac toate felurile de dans , dar merengue , samba, salsa si alte cateva sunt super antrenante si lucreaza si bratele , nu numai picioarele .

Ultima e o salsa care ma relaxeaza grozav .
Astea sunt singurele filmulete originale pe care le-am gasit pe net si te saftuiesc sa le descarci pentru ca vor disparea curand . Zumba e brevetata de Beto Perez (baiatul din filmulete ) si nu e la liber .Asa ca am avut noroc ca le-am gasit si pe astea .
Sper sa-ti placa ! hug hug
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de annamaria26985 la data de Dum 08 Ian 2012, 2:08 pm