Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

+86
mb09
ioana soare
Aghata
anyrok
corina corina
Motzu
Karina33
CristineluG
mykya
despina13cucli
diada
piciul
Nicoleta Irimescu
Uca
zylv
gmiki1
milena
Carmencyta
letho
Clio_Ela
maddy13
valentinadof
andegelia
Dodo-pui
Dragonfly
ANDREYUTZA13
margelutamea
aisha
i.xell
creanga22
elenaxx
silvisor
mariaz_09
ninatopor
ragazza
anc@
lady
avramzenoviva
geo
oanapip
carmenco
Adorama
georgeta.prnic
ada85bejan
AlinaJ.Bijoux
fiordaliso
mariuca7
Lucia Ro
anigherman
amoni
zahariaelouise
stoy
Marry
MihaelaT
ismi3ismi
dominiq
rebel
emmancita
iana02
luma
cgeea
julix_2007
fizicuta
anca1820
cozma felicia
Kristina
iuliana72
firicel
kitty_1973
gabriela1554
adelina24
aleynad
mihaela detesan
bibitu
Cristina Munteanu
Gianina4ever
pufoi
sorinamircov
cris_io_mat
emma90
adrianas
LORIMAR
danielabordei
musetel
RamonaM
Admina
90 participanți

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Votati decoratiunea de Craciun, preferata!

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 3 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap0%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap0%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap3%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 3% 
[ 12 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap4%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 4% 
[ 13 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap5%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 5% 
[ 17 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap11%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 11% 
[ 39 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap6%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 6% 
[ 21 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap8%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 8% 
[ 27 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap3%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 3% 
[ 12 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap14%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 14% 
[ 49 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap7%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 7% 
[ 26 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 3 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap10%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 10% 
[ 36 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 5 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap4%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 4% 
[ 15 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap2%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 2% 
[ 6 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 3 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap4%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 4% 
[ 14 ]
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_lcap3%CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Vote_rcap 3% 
[ 10 ]
 
Total voturi : 355
 
 

Noutate CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de Admina Lun 12 Dec 2011, 10:38 am

Va invitam la votare, pentru concursul Decoratiune de Craciun! Poftiti cu mic cu mare si alegeti cine este castigatoarea acestui minunat si bogat concurs.
Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Premiile sunt oferite de Miledy magazin online de cosmetice naturale:

http://miledynaturals.blogspot.com/

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA IMGP9711

Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 8 premii, constand in trei premii mari si cinci premii de consolare.
PREMIUL I
     un ulei de corp
     un unt de hidratant
     un sapun frisca
     trei sapunuri solide (pentru doamna,domn si copil)

PREMIUL II

       un ulei de corp
       un unt hidratant
       doua sapunuri solide

PREMIUL III

       un unt hidratant
       doua sapunuri solide

CINCI PREMII DE CONSOLARE

       doua sapunuri solide pentru doamne si copii

Concurenta 1. Dodo-pui

Ce ma inspirat?!
Concursul,faptul ca mereu fac daruri celor dragi si ceva lucrat de mine.

Am folosit fir Flavia ,rosu si verde, si margelute de nisip.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Dodo1-1

Ca-mi plac si croseta si margelele si.... Embarassed

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Dodo2-1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Dodo3-1

..iar faptul ca lui Bogdan dimineata ia placut ce a vazut si vrea globulete pentru costumasul lui ,pentru mine a contat enorm

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Dodo4-1

si asa vor arata cand vor ajunge la destinatie:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Dodo5-1


Concurenta 2. andegelia

Buna ziua, doamnelor.

Particip si eu la acest concurs cu un aranjament de sarbatori, culorile potrivite sarbatorii Craciunului si cu ceea ce imi place sa fac si sper sa va placa si voua.

Am folosit:
-o bucata de catifea rosie
-un suport de masa din bete subtiri crem si maro
-2 forme sculptate de culoare maro
-o lumanare inalta alb cu rosu sculptata manual
-o cutie din hartie lucioasa facuta manual, auriu cu negru
- o brosa din organza grena cu auriu, facuta manual
O zi minunata!

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Andegelia1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Andegelia2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Andegelia3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Andegelia4


Concurenta 3. julix_2007

M-am hotarat sa concurez si eu, ca pana acuma fie am facut galerie, fie am jurizat. De fapt ideea o aveam mai demult, deja ma apucasem de facut 5 ornamente in momentul in care s-a lansat concursul, deci nu mi-a fost prea greu sa ma arunc in competitie.

M-am inspirat de pe net si am adaptat in functie de schemele pe care le-am avut la indemana.

Materialele pe care le-am folosit:
- fire mouline, culori in ton cu momentul
- canava de plastic
- snur auriu

Titlul proiectului meu: ORNAMENTE DE CRACIUN
Utilitate: fie pentru brad, fie de agatat pe unde ne trasneste.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Julix1

Am folosit un ac mare cu ureche mare, ca sa intre firul constituit din 12 fire, adica jurubita pusa in 2.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Julix2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Julix3
Produsul finit:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Julix4

Inca nu mi-am cumparat bradul ca sa arat si utilitatea acestui ornament, dar pun o poza cu celelalte ornamente facute, ornamente pe care le-am si dat, caci sora mea le-a si gasit locul.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Julix5


Concurenta 4. ileana cosanzeana

Ce m-a inspirat? Sarbatoarea Craciunului! Ingerul care se coboara sa ne dea minunata veste a nasterii Mantuitorului.
Materiale folosite: mouline, panza fina, o schema dintr-o revista... si cam atat. Iata ce a iesit...

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ileanacosanzeana1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ileanacosanzeana2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ileanacosanzeana3

Urmeaza sa il inramez, dar nu am gasit si resursele financiare...


Concurenta 5. Lucia.BlueFlower

Vin si eu cu o decoratiune pe care am facut-o ieri. Este o 'coronita' decoratiune pt usa. Am folosit materiale 'reciclate' adica hartie dintr-o carte, decorata cu diverse margelute.
Ideea nu imi apartine, dar mi-a placut atat de mult ca am incercat si eu. Sigur, se poate folosi orice fel de hartie, ziare vechi, hartie colorata, coala alba, etc.
Materialele: carton, hartie (pagini din  carte),  foarfeca, adeziv (aracet, etc), scotch, lac ecologic (pentru luciu si rezistenta) si un capsator (pe care l-am folosit foarte putin Laughing )

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA 1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA 2lucia

Si coronita mea gata facuta si lipita pe usa Smile Sper ca va place si voua ideea.
Eu cred  ca se poate face si mai mica si sa o punem in brad ca si o decoratiune.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA 3lucia


Concurenta 6. gmiki1

Am sosit si eu cu decoratiunea mea de Craciun...e pentru mama mea,va fi atasata pe o cutioara cu cadou in interior, dar asta de-abia atunci caci nu m-am hotarat asupra cadoului
materiale folosite: hartie, module origami, tehnica quilling, origami... lipici, aracet, suport lumanare, carton, spray deco auriu.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Gmiki1

asa arata bradutul modular, are atasate globulete quilling si beteala

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA 2

si produsul finit.... bradut cu om de zapada, suport lumanare

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Gmiki3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Gmiki4


Concurenta 7. zahariaelouise

In fiecare an in varful bradului nostru de Craciun sta cate un inger, asa ca anul acesta continuam traditia, de data aceasta pe albastru
materiale folosite: banda aurie simpla, banda aurie cu motiv bisericesc, pet de 0,5l, bila de polistiren, saten alb, elastice, tricot subtire, material albastru-auriu cu motive bisericesti

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zahariaelouise1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zahariaelouise2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zahariaelouise3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zahariaelouise4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zahariaelouise5


Concurenta 8. AlinaJ.Bijoux  

In sfarsit vin si eu cu pozele pentru concurs. Am facut cateva decoratiuni pt. brad din hartie in culoriile specifice Craciunului. alb, verde si rosu!!! Tehnicile folosite sunt origami si quilling. Decoratiunile reprezinta niste coronite in miniatura.
Materialele folosite sunt: coli de hrtie colorata A4, fasii din hrtie pt. quilling, panglici colorate, sfoara, strasuri si lipici. Ideea mi-a venit destul de repede dupa ce am vazut pe internet modul de realizare a a triunghiurilor din hrtie in tehnica origami.
Gata cu vorbaria sa va arat acum ce am realizat. Sper sa va placa!!!

Poze din timpul mesteritului:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA AlinaJBijoux1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA AlinaJBijoux2

Produsele finite:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA AlinaJBijoux3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA AlinaJBijoux4

Scuzati dar din prima poza lipseste tubul de lipici, strasurile si sfoara. Embarassed


Concurenta 9. maddy13  
Am facut si eu un bradut de pus pe masuta de Sarbatori, sper sa va placa.
Imi cer scuze pentru calitatea imaginilor!

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Maddy131

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Maddy132

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Maddy133


Concurenta 10. anca 1820

Tocmai am vazut cele 3 lucrari care au mai intrat in concurs! Felicitari,sunt minunate,in spiritul sarbatorilor ce vor urma!
Si m-am hotarat si eu sa particip, la urma urmei, cum spunea cineva mai sus, pe masura ca va postati creeatile, ne inspirati, asa ca, nu stiu cum, dar mi-a venit o idee; sa fac niste fulgi din silicon. Vazusem undeva niste turturi, si , m-am gandit sa incerc niste fulgi! iar de la fulgi, am ajuns la coronita...
De inspirat, m-am inspirat din ce am vazut azi la un magazin in oras: o coronita de fulgi... Deci:
- pistol de lipit cu silicon, o bucata de parchet, pe care am desenat modelul, si zapada artificiala, e din plastic facuta

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Anca18201

- dupa trasarea fulgilor, am presarat zapada pe ei, cat inca era cald siliconul, la fel si pe coronita din polistiren

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Anca18202

ingredientele care mai lipseau

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Anca18203

- iar produsul final, va fi un cadou pt mama mea

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Anca18204

Concurenta 11.ragazza

Wow ce de lucruri frumoase. Gata si decoratiunea mea, mamei ii plac foarte mult statuetele ce infatiseaza scena nasterii asa ca anul acesta o sa primeasca unele lucrate manual. Modelul este luat de pe internet. Ca fire am folosit bumbac si acril , iar ca ochisori am folosit paiete.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ragazza1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ragazza2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ragazza3


Concurenta 12. amoni

Am terminat si eu decoratiunea mea, eu am folosit rosa alb si rosu si alb natur si croseta de 3,5 mm, sursa mea de inspiratie a fost la sanie un model dupa internet, iar reni i-am facut asa cum cred eu ca trebui sa arate un ren, Iar la ochii am folosit margelute pe care le aveam de la o bratara.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Amoni1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Amoni2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Amoni3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Amoni4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Amoni5

Sper sa va placa. wink


Concurenta 13. cretu_veronica22

Am gasit   pe net niste felicitari care mi-au placut tare mult. De aici m-am inspirat si am facut un mic tablou.
Dimensiunile sunt 33/31(asa am gasit carton) nici nu voiam chiar patrat.
Am folosit resturi textile,lipici de hartie si superglue pentru fulgii care sunt din span de aluminiu.
Iata ce a iesit:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Cretu_veronica221

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Cretu_veronica222

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Cretu_veronica223

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Cretu_veronica224


Concurenta 14.valentinadof  

Dintr-un fir de bumbac ,cateva furnituri argintii si putina imaginatie am realizat 2 clopotei pe care ii voi folosi drept decor pt usa sau semineu,nu stiu inca sigur.I-am apretat asa ca sunt foarte ''tapanosi''.Le-am crosetat si ''limba''clopotelului,eu asa stiu ca se numeste ,doar ca....nu face zgomot.Pe margine am crosetat fir subtire iar prin gaurelele modelului am tras niste panglicuta .Iata:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Valentinadof1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Valentinadof2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Valentinadof3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Valentinadof4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Valentinadof5


Concurenta 15. stoy

Daca tot e concurs si e cu decoratiuni de Craciun hai sa va prezint si joaca mea.
Da totul a incepuit in joaca si datorita fetelor astora care tot organizeaza concursuri.
Inspiratia?????? Pai tot bantui de ceva zile pe la poze inspiratie crosetat si am gasit prin albumele recomandate de fetele de pe acest site si cam asta mi-a iesit si mie.
Sa nu luati in seama conul din a doua poza, vroiam sa fac si un bradut din ata aceea si con dar .... of timpul asta....
Am folosit macrame pentru ingerasi si mouline pentru craciunita si patine.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Stoy1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Stoy2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Stoy3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Stoy4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Stoy5


Concurenta 16. emma90

stiu ca micutele mele globulete nu se compara cu celelalte frumuseti pe care le-am vazut pe aici, dar le-am facut din drag cu drag, motivata fiind de provocarea lansata de adminele noastre...globuletele sunt lucrate in tehnica origami si se numesc Kusudama Morning Glory...

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emma901

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emma902

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emma903

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emma904

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emma905

Personal, mi se par un pic cam mari pozele, dar am inteles ca la aceasta marime trebuie trimise :-s si imi cer scuze, dar din poza cu materialele lipsesc margelutele pt ca initial am vrut sa le decorez cu flori quilling  wink


Concurenta 17. firicel

Va arat si eu ce am lucrat ca decoratiune de Craciun. Este o plasa simpla din sfoara innodata pe care am aplicat decoartinui crosetate: braduti, ornati cu globulete si Mos Craciun, toate crosetate din bumbac. Ca materiale folosite in locul margelelor din poza (pe care daca le foloseam pe post  de ochii mosului, ar fi aratat mai degraba a sperietoare decat a mosuletul simpatic care este), am folosit bumbac negru pe care l-am cusut. Si inca ceva (daca se pune si ma veti depuncta din cauza asta, asta e), am inceput plasa cu fire de sfoara mai groasa pe care le-am fotografiat  dar ulterior mi-am dat seama ca nu-mi place ce va iesi si am schimbat grosimea sforii. Dar, ca exista si un dar, am uitat sa fac poza la inceputul lucrului. Asta e! Totusi sper sa va faca placere aceasta decoratiune privind-o!

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Firicel1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Firicel2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Firicel3


Concurenta 18. Uca

Pentru realizarea decoraţiunii m-am inspirat din arta broderiei japoneze - Temari -
Arta acestui tip de broderie a fost introdusă în Japonia acum mai bine de 500 de ani fiind preluată din China.
Bilele erau oferite cadou în diverse ocazii, brodate cu modele pe diferite teme, pe anotimpuri, forme geometrice, motive florale.



Temari sunt considerate simboluri ale perfecţiunii.




Materiale utilizate:
- bilă din polistiren de 8 cm în diametru
- lână, folosită pentru primul strat
- bumbac mercerizat într-o culoare, pentru fond
- bumbac mercerizat în degrade, pentru modelele
- centimetru şi ace cu gămălie, pentru a măsura şi împărţi bila în segmente egale
- ac pentru cusut

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Uca1


Din timpul lucrului:

În funcţie de modelul pe care dorim să îl realizăm, se marchează polii, se împarte sfera pe meridiane  ( multiplu de 2), se trasează linia  Ecuatorului, după care se  se începe broderia.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Uca2


Decoraţiunea:

Modelul realizat la un pol:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Uca3

La polul opus:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Uca4

Si pe linia Ecuatorului:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Uca5


Ultima editare efectuata de catre Admina in Dum 09 Noi 2014, 10:23 pm, editata de 3 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de Admina Lun 12 Dec 2011, 10:39 am

Concurenta 19. danae

Vin si eu cu decoratiunea de Craciun. Am facut un ornament pentru usa in forma de Mos.

Poza cu materialele folosite:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Danae1

Imagine din timpul lucrului:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Danae2

Si produsul finit. Din pacate, acolo unde va sta, adica agatat de usa de la intrare, nu este deloc lumina naturala si mi-am dat seama ca si becul nu este chiar puternic. Mosul a avut parte si de o sedinta de machiaj ( mi-am dat seama ca din poza cu materialele lipseste trusa cu farduri ).

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Danae3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Danae4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Danae5


Concurenta 20. emmancita

Stiti ce-mi place la concursul asta?? ca nici o deco nu seamana cu alta, fiecare are alta idee si de imaginatie nimeni nu duce lipsa!!
Vin si eu cu ceea ce am mesterit ieri toata ziua, am facut pe renul Rudolph, cel cu nasul rosu. Am folosit resturi de materiale ce aveam prin casa si am sacrificat un guler de blanita artificiala de la o geacuta. Iata ce a iesit:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emmancita1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emmancita2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emmancita3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emmancita4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Emmancita5

Copiii mei m-au ajutat sa-l umplu cu vatelina si cea mica a dormit cu el azi-noapte!!Inseamna ca i-a placut foarte mult, mai ales ca a fost si ea de ajutor! kiss


Concurenta 21. mya21_ro

hai sa postez si eu pentru concurs...(sper sa adun cele 50 de postari pana maine...)
eu am facut o haininta de mos pentru sticla de vin/sampanie. va arata foarte bine pe masa in seara de Craciun dar si in noaptea de revelion...
inspiratia a fost o poza de pe un site de cadouri...doar o privire si m-am apucat de treaba:
materialele folosite: material rosu, alb, negru, portocaliu, 2 nasturei

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mya21_ro1

am cusut-o la masina in mare parte:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mya21_ro2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mya21_ro3

nastureii si catarama le-am cusut de mana

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mya21_ro4

si iata rezultatul:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mya21_ro5

nu e cine stie ce...dar e o decoratiune pentru Craciun care va arata bine pe masa mea...


Concurenta 22. mykya

Deja sunt dezarmata dupa ce ati prezentat atatea frumuseti, dar daca tot am muncit, hai sa va arat si eu ce am mesterit. Un fulg de zapada tatting pentru bradul de Craciun. Modelul e preluat dintr-o revista de tatting, eu l-am adaptat momentului. Am accesorizat fulgul cu o fundita cu model specific Craciunului pentru a-i da un aer de sarbatoare. Din pacate tattingul fiind o arta de mare finete, nu am putut folosi ata metalizata, este mai dura si nodurile nu se aseaza bine. Sper sa va placa totusi!

materiale folosite

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mykya1

in timpul lucrului...

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mykya2

rezultatul

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mykya3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mykya4


Concurenta 23. mb09

In sfarsit am reusit sa postez 50 de mesaje si sa fac si o decoratiune pentru concurs.
Decoratiunea mea este un suport pentru lumanare. Am folosit materiale reciclate si l-am decorat cu tehnica servetelului. Am vazut mai demult ca se pot face sfesnice din tuburile prosoapelor de hartie si iata ce a iesit.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mb091

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mb092

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mb093

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mb094

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Mb095

Sper din tot sufletul ca totul este in regula.
Multumesc si bafta tuturor.


Concurenta 24. Karina33

Nu credeam sa am timp pentru a ma inscrie in concurs, nu credeam nici ca mi-ar veni ceva idei interesante. Dar, cum ati postat minunatii taman bune de deschis apetitul creator, am 'sapat' prin pungile cu resturi de materiale si-am gasit destule bune de folosit. In afara fermoarelor toate materialele folosite sunt deseuri, resturi sau reciclari.
Am cautat si ceva imagini pe care le-am folosit ca model, n-ar reusit sa copiez, am improvizat cand mi-a venit alta idee.
Destul cu vorba, va prezint colectia de pernute decorative pentru Craciun!

Materialele si modelele de inspiratie:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Karina331

Poze in timpul lucrului:

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Karina332

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Karina333

Si poze cu ele, noroc am avut cu ceva soare azi.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Karina334

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Karina335

Nu putea lipsi mandra din poza, stea in coastele mele mai rau ca o pisica curioasa.

Sper sa va placa, pe mine ma conving ca vine Craciunul si nu Pastele, ca vremea de-afara nu ma convinge.


Concurenta 25. ikuta

Acum parca nu mai imi vine sa postez decoratiunea mea. Mai ales ca am vrut sa particip cu alta decoratiune, dar nu am gasit un instrument de taiat sticla, care sa fie foarte bun. Apropo, fetelor daca stiti un instrument bun de taiat sticla (sticla nu geam) spuneti-mi si mie. Am facut o decoratiune care va impodobii masa pana dupa revelion. Sper sa va placa si sa va inspire.
Materiale folosite: o bucata de ramura de mesteacan, lacuita, crengute de brad, globuri, lumanare, funda si o crenguta cu capsule de hibiscus, pe care am vopsit-o cu bronz auriu si am lipit margele in mijloc

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ikuta1

Am prins crengutele de brad pe bucata de mesteacan ,

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ikuta2

si apoi am decorat

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ikuta3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Ikuta4

Gata! Simplu si de efect zic eu.

Concurenta 26. RamonaM

Magia sarbatorilor a venit in casele noastre, asteptam cu totii Nasterea Domnului Nostru Iisus Hristos. Cu totii incercam sa fim mai buni si totodata sa ne pregatim atat trupeste dar mai ales sufleteste sa-L intampinam. Mie personal, si cred ca si voua, dragele mele, mi-a placut enorm de mult sa lucrez decoratuni pentru aceasta mare sarbatoare.

Decoratiunile mele sunt facute pentru pomul nostru de Craciun pe care l-am cumparat anul acesta si este destul de mare. Neavand suficiente podoabe am fost nevoita sa lucrez ceva si astfel am indraznit si eu sa particip la acest concurs.

Tin sa va spun ca sunt incantata de multe din decoratiunile voastre si va doresc succes tuturor.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA RamonaM1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA RamonaM2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA RamonaM3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA RamonaM4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA RamonaM5


Concurenta 27. Aghata

Ma inscriu si eu, pe ultima suta de metri cu globurile pictate anul acesta. Am facut de-a lungul timpului multe decoratiuni pentru Craciun, dar pictatul globurilor imi este cel mai drag. Sunt globuri de sticla pictate cu acrilice si culori de pentru sticla.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Aghata1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Aghata2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Aghata3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Aghata4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Aghata5


Concurenta 28. corina corina

In sfarsit! Am reusit sa termin si eu decoratiunea mea pentru concurs. Din prima clipa in care am citit despre concurs mi-am zis ca de data asta nu mai pierd ocazia. M-am bucurat ca suntem tot mai multe participante ca asa e mai interesant.
Ideea era mai veche de cand vazusem poze pentru inspiratie pe forum, dar asteptam un moment potrivit sa o pun in practica.

In primele doua poze sunt materialele folosite, adica ata Macrame, croseta de rigoare si un ghem de poleiana cu ''n'' (adica ceva asemanator cu rafia, dar recuperata de sotul meu din niste condesatoare mai vechi care se fabricau o data in Romania).

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Corinacorina1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Corinacorina2

In ultimele doua poze: un prim plan si locul unde va sta decoratiunea mea de sarbatori de acum incolo, adica in varf de brad.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Corinacorina3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Corinacorina4

Eu am lucrat cu placere si sper sa va placa si voua.
Nu-mi ramane decat sa urez succes tuturor participantelor hug si sa multumesc organizatorilor ca ne-au stimulat sa cream frumos in prag de sarbatori love


Concurenta 29. claudiana

Felicitari tutror harnicutelor care s-au inscris! Am stat si m-am gandit ,m-am razgandit si m-am gandit din nou si am hotarat intr-un final sa ma-mi fac si eu debutul la concursurile de pe forum. Inspirandu-ma de pe aici si ajutata de o persoana draga mie si mai cu experienta (valentinadof) am facut cativa ingerasi. Am folosit bumbac,pus in doua fire, iar pe margini, fir de matase si priviti ce mi-a iesit:
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Claudiana1
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Claudiana2
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Claudiana3


Concurenta 30. carmenco

Sa fiu ultima oare? Poate ca da, poate ca nu! wink
Important e ca ne-am mobilizat si pana la urma am reusit sa facem ceva frumos, ceva pornit din sufletele noastre de artiste (plastice wink ). Ce mai, sunt bucuroasa ca am terminat si ca va pot arata si voua ce am facut.

Ca si Corina, in creatia mea am si reciclat (ea firul din condensator, eu suportul decoratiunii). Acum vreo doua saptamani am fost toti patru la sotul meu la serviciu, in trecere. Cum ochiul fetei noastre nu sta locului niciodata, a vazut resturi de la usile care se fabrica acolo si a luat diverse doar asa ca sa fie. Din acele resturi am ales eu suportul acesta.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Carmenco1

Decoratiunile din crengile de brad sunt din lemn si colorate cu acuarele, special pt decoratiunea noastra.

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Carmenco2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Carmenco3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Carmenco4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Carmenco5

Poate ca pozele nu sunt cele mai reusite, sunt facute pe graba, la lumina becului, cu blitul luceau prea tare... dar va garantez ca e superba (si mi-au murit laudatorii rade ).


Concurenta 31. zylv

Pe ultima suta de metrii, am reusit sa termin coronita. A trebuit sa astept sa se intunece, caci bradul e furat din centrul orasului. Efectiv nu am avut timp sa merg in padure, asa ca am furat cateva crengute de brad argintiu chiar din centru.
M-am molipsit de la nemti cu boala de a-mi face singura coronita de pus pe masa de Craciun. Mi-am cumparat o parte din cele necesare chiar de la ei, pe cativa banuti, si alte cateva chestiidin hornbach. Diametrul ei mi-a iesit cam de 40 de cm, si in realitate este mult mai frumoasa decat in poze.
CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zylv1

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zylv2

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zylv3

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zylv4

CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA Zylv5

Multumesc Diada pentru salvat, editat si semnat poze si ajutat enorm. hug Flowers


Ultima editare efectuata de catre Admina in Lun 12 Dec 2011, 10:38 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de RamonaM Lun 12 Dec 2011, 10:48 am

Si cum votam? Nu vad grila. ....Gata am vazut scuze si cucces tuturor.
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de Admina Lun 12 Dec 2011, 10:50 am

A aparut, acum e liber la vot!!!
Deliberare usoara, tuturor! rade E cam greu de ales o singura creatie, noroc ca se vor departaja in functie de numarul de voturi primite.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de musetel Lun 12 Dec 2011, 11:13 am

Vreau să felicit toate fetele pentru creaţiile lor.kiss Vreo 3 mi-au plăcut în mod deosebit, dar nu putem alegem decât una bucată câştigător.

Edit: E mare păcat că nu s-a dat o mai mare importanţă fotografiilor. Unele creaţii sunt atât de frumoase, însă nu au fost puse în valoare...
Oricum, sincere felicitări că v-aţi găsit timp!
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de danielabordei Lun 12 Dec 2011, 11:52 am

Nici nu te poti decide pe cine sa votezi! Toate sunt suuupeeerbeee! Felicitari tuturor!
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de LORIMAR Lun 12 Dec 2011, 12:16 pm

Toate decoratiunile sunt frumoase si interesante,pt toate as vota pt ca au fost create cu sufletul si nu pt a castiga ci pt a ne bucura privirea si a ne inspira pe noi ceilalti....felicitari tuturor... Merci ura
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de adrianas Lun 12 Dec 2011, 12:28 pm

Numai lucrusoare frumoase, felicitari tuturor.
Votez pe Rudolf,mi-ar placea si mie unul pt baetelul meu.
adrianas
adrianas
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Varsta : 43
Localizare : net
Data de inscriere : 16/08/2011

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de emma90 Lun 12 Dec 2011, 12:45 pm

toate decoratiunile sunt extraordinare, toate sunt muncite si constituie idei numai bune de pus in practica..din pacate, trebuie sa votam decat una, alegerea n-a fost usoara, dar nici grea pt ca la una am ramas mirat2 bafta tuturor hug
emma90
emma90
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 33
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de cris_io_mat Lun 12 Dec 2011, 1:13 pm

Greu de hotarat....la fiecare concurs,de orice fel,mi-a fost ffffffff dificil sa hotarasc cui ii dau un vot....toate fetele sunt harnice si cu miini de aur....va felicit pe toate si sa va bucurati de ceea ce ati creat kiss dar cum trebuie sa votez....m-am hotarat si am facut-o.
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de sorinamircov Lun 12 Dec 2011, 1:19 pm

Am urmarit cu mare interes decoratiunile voastre..toate sunt absolut superbe.Felicitari tuturor . Flowers
sorinamircov
sorinamircov
helper
helper

Numarul mesajelor : 96
Localizare : Danemarca-Vodskov
Data de inscriere : 15/06/2011

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de pufoi Lun 12 Dec 2011, 1:51 pm

fetele,foarte frumoase toate decoratiunile voastre!!!felicitari si sa ne mai inspirati si de alta data! kiss
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 12 Dec 2011, 2:47 pm

Votam unul sau trei?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Lun 12 Dec 2011, 3:01 pm

Toate decoratiunile sunt foarte frumoase, felicitari concurentelor! Am votat-o pe cea care am crezut ca vorbeste cel mai bine despre ceea ce inseamna Craciunul cu adevarat. Flowers
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de bibitu Lun 12 Dec 2011, 3:15 pm

toate sunt frumoase, felicitari fetelor , sunt multe care ar trebuii premiate dar limita spune 1 ,asa ca am ales ce mi-a placut cel mai mult, succes tuturor
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de mihaela detesan Lun 12 Dec 2011, 3:22 pm

Foarte frumoase decoratiuni si atat de multe participante, felicitari tuturor!!
mihaela detesan
mihaela detesan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Localizare : cluj
Data de inscriere : 20/10/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de aleynad Lun 12 Dec 2011, 4:32 pm

felicitari, fetelor! ati dat dovada de multa imaginatie! aplauze primul
aleynad
aleynad
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 42
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 05/02/2011

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de adelina24 Lun 12 Dec 2011, 4:55 pm

Ce superbe sunt toate dar cel mai mult mi-au placut decoratiunile Karinei , a lui Danae si Anca.
Totusi o votrez pe Karina .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de gabriela1554 Lun 12 Dec 2011, 5:23 pm

toate sunt minunate....foarte grea decizie in a vota.....felicitari pentru decoratiunile obtinute
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de kitty_1973 Lun 12 Dec 2011, 5:27 pm

offff! Greu de votat! Foarte multe decoratiuni foarte reusite!
Felicitari participantelor!
Flowers
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de firicel Lun 12 Dec 2011, 5:38 pm

Wooooooow,cate creatii si toate care mai de care mai frumoase!E foarte greu cand ai atatea minunatii in fata ochilor!Imi plac foarte multe decoratiuni care sunt si altceva:imi plac foarte mult coronitele Alinei,globul Ucai,fulgul de nea al Mykyei,pernitele Karinei,ornamentul Ikutei si mosul lui Carmen.Toate la fel de mult dar enumerate de mine in ordinea postarii.Imi este foarte greu sa aleg si va spun sincer ca pe toate mi le-as dori in casa mea de Sarbatori dar cel mai mult m-a fascinat globul Ucai si pe el il votez!Este ceva nou si deosebit de frumos!Este multa migala si multa dragoste pusa intre spirele de ata care-l inconjoara!Feilicitari Uca,ai votul meu!


Ultima editare efectuata de catre firicel in Lun 12 Dec 2011, 6:31 pm, editata de 1 ori
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de iuliana72 Lun 12 Dec 2011, 6:06 pm

eu le-as vota pe toate dar dupa aceea cred ca CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA 974551 pe mine.am votat dar jur ca e prima data cand imi pare rau de celelate concurente care au idei superbe si foarte usor de pus in aplicare .imi pare rau va pup pe toate. CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA 884671
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de Kristina Lun 12 Dec 2011, 8:15 pm

Felicitari fetelor! mi-a placut toate si greu de decis.
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de cozma felicia Lun 12 Dec 2011, 8:28 pm

Fetelor ,sunteti extraordinare.Nu ma asteptam la atatea frumuseti.Meritati din plin felicitari.
Valentina,clopoteii tai m-au uns la suflet.Parca-i auzeam la gatul calutilor care trag o sanie in mirificul decor de iarna,pe care (ce-i drept)o mai asteptam inca.Felicitari inca o data tuturor. Flowers Flowers
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de anca1820 Lun 12 Dec 2011, 8:48 pm

Imi este foarte greu sa ma decid pe cine sa votez!Am cel putin 3 preferate...si,imi vine sa ma abtin,pentru ca toate merita sa fie printre primele!
Deci,intrebare:cand se incheie votarea?pana atunci sunt in expectativa...


Ultima editare efectuata de catre anca1820 in Mar 13 Dec 2011, 11:40 am, editata de 1 ori
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Noutate Re: CONCURS DECORATIUNE DE CRACIUN - VOTAREA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB