Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

+20
Giorgi
CarmenClaudia
canadianca50
Anca Florina
tadok
aurishta
arime
bijouxnod
danniela
mya21_ro
despina13cucli
Gianina4ever
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
ana_bela
juliennej
adriuta
crixuta
avr_dana
24 participanți

Pagina 5 din 25 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 22 Dec 2011, 4:18 pm

buna fetelor.
stiu ca merit urecheata dar nu mai am energie sa scriu dupa toate cate le fac si nici nu am noutati sa va mai spun.
de azi suntem oficial in vacanta,am avut serbari si vizite de colindat cu scoala si gradi,au primit deja tone de cadouri de peste tot,deseara vreau si eu sa fac bradul ca azi cumpara tati cadourile.
azi am facut niste cornulete cu nuca,astea stau(dc nu le mancam rade ) si maine dupa masa impatur sarmalele,acum topesc untura pt jumere si apoi sambata fac toata mancarea,praji imi face mama si-mi da juma de tava din fiecare,face vreo 3-5 feluri,depinde cum are chef.
la munca am fost pana in 14 si pana in 9 ian avem pauza,mai lenevim si ne refacem ca parca suntem tot plecati si obositi.
de Craciun nu stiu dc mergem undeva,colindam vecinii si rudele,ar fi varianta cu mersul in Alba la rude macar vreo 2 zile,nu stiu dc o sa am chef,dc tine sotul neaparat sigur vom merge.
de rev ca in fiecare an mergem la ai mei pana la 1 noaptea,apoi acasa si noi la tv si copiii la somn.
nu stiu dc v-am spus ca a nascut cumnata mea,mai are fratele meu un baietel,e al 3 -lea copil,neprogramat si neasteptat,dar cu voia Domnului si acum indragit de toata lumea.
de Craciun fac ciorba de vacuta cu smantana,sarmale of course cu varza murata,friptura de purcel si carnati in aluat,praji cum spuneam face mama.
de rev stiu ca voi face un tort cu crema de frisca cu iaurt de capsuni,in rest inca nu stiu.
nu ma bucura f tare sarb astea,nu stiu de ce,poate din cauza banilor care nu sunt cati as vrea,dar sa fim sanatosi si sper sa nu ma mai stresez atat.
la anul imi doresc in primul rand sanatate pt toti,putere de munca,intelegere si afectiune,iar pt mine personal sa iau ex de definitivat care va fi cam prin dec anul viitor.
mi-as dori si eu cateva zile fara copii,dar cum ai mei stau cu ei mereu cat suntem noi la munca,nu mai pot sa-i impovarez si cu asta,mi-as mai dori si un rev undeva in club cu prietenii,dar cum nu am cautatat nimic acum e tarziu si nici bani nu sunt asa ca......
cam atat despre noi,va poop pe toate si va doresc sarbatori luminate si cu multa bucurie in suflete si un an nou mai bun decat cel care aproape se sfarseste.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 22 Dec 2011, 5:34 pm

Deiutza, ce bine cai ai mai trecut pe aici Smile
Eu intre timp am fost sa imi iau ochelarii noi, care arata super Smile doar ca tre sa ma acomodez cu ei, ca sunt bine focalizati, nu ca cei vechi si e putina diferenta...
M-a sunat si tipa de la HR de la servici sa mi ureze alea alea si am vb , mi-a zis ca daca nu imi vine proiect pana atunci, voi face engleza cu angajatii companiei, ca ne-a achizitionat o companie mai mare si majoritatea nu stau bine cu engleza. Deci in principiu nu chiar asa rau, numai ca nu prea am ce sa invat nou....
Sper, sper, sper in ianuarie sa fie bine cu interviul!!!!! Au scos 3 joburi cei la care visez sa lucrez, plus altele oe software si am senzatia ca a ramas partea cu interviurile pana in ianuarie, ca altfel nu aveau cum sa nu-mi vizualizeze CV-ul.
Deiutza, noi am gasit intr-un club cu 1 mil de persoana, super fain acolo, numai ca la bar, nu mai erau mese. Si dupa aia s-a eliberat ceva si am dat inca un mil si avem si masa, deci total 3 mil, bautura, mancare si muzica faina, nu e restaurant, cu populara si figuri, nici nu aveam chef de asta, chiar voiam ceva tineresc si degajat Smile.
Nu am mai facut asa revelionul de vreo.....3-4 ani parca rade
Deiutza, mai treci pe aici, ca te scalpam Smile.
Maine plecam la BT, sa vedem cum merge cu lasatul lui Andrei, offff....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Vin 23 Dec 2011, 8:43 pm

va salut si ma retrag spre pat ca sunt rupta. Nici nu e 9 si nu mai pot de aomn.
La mine la gradi azi a fost serbarea f frumos , dar obositor, apoi am venit acasa si am mai ajutat-o pe socrela la facut mancare.

Aseara am facut si noi bradul si dav a fost f incantat ca ne-a ajutat si el.
Cu cadourile mai slabut anul asta, ca s-au cam terminat banii.

Prea multe nu ne-am planificat si inca nu stim pe unde sau cu cine ne vom intalni.

VA urez Sarbatori linistite si fericite. Sa va bucurati de insemnatatea acestor sarbatori. Anul urmator sa ne fie mai bun din toate punctele de vedere, sa avem copii sanatosi, soti iubitori si intelegatori joburi bune, bani mai multi si mai putine griji si stres lol!

CRACIUN FERICIT!!!
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Dum 25 Dec 2011, 12:34 am

Sarbatori fericite fetelor Smile
Noi suntem la bunica, Andrei de-abia la 12 a adormit, desi toata ziua nu s-a lipit somn de el Smile, cred ca a fost surescitat de la cadouri.
Noi am fost la Carf aici (mi-a placut f mult Dana, arata super) si i-am mai luat una alta ca nu ne-am putut abtine, plus ce i-a luat bunica Smile.
Si e taaaare frig....ori s-a schimbat vremea peste tot, ori e jale aici hug
In rest....cu emotii daca sa-l las pe Andre, parca nu-mi vine....ufff
Voi cum v-ati petrecut seara?
Ce mai zice moshul?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 25 Dec 2011, 4:04 am

buna seara la mos ajun!Smile

sa aveti un craicun precum va doriti!

cris, si anna a dormit doar o ora jumate azi.seara la 7 a picat ca secerata!acu noi la tv.nu se intimpla nimic aci in seara de ajun.nimicccc! imi amintesc ce fain ear in copilarie,la mm.de la anul, ne-am propus sa petrecm fiecare craciun in ro.
si la noi a venit mosu'. anna a fost mai mult incintata de hirtii si de funditele de pe cutii decit de cadouri!Smile)
inca o data, craciun cu lumina, fericit santa
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mar 27 Dec 2011, 11:16 pm

seara buna.
pe unde sinteti fetelor?tot petreceti??
cum a fost craciunul?

la noi a fost linsitit, cu mincare buna.am ajuns la biserica romaneasca in ziua de craciun, dar bineteles ca anna n-a stat..asa ca dupa o juma de ora am plecat.
ieri si azi a fost la gym.vreau sa merg toata saptamina asta pina ma intorc la lucru.

anna se catara de scaune ,de noi, de ce poate ca sa ridice si sa umble.roade ce prinde cu dintocul ala..

cam atita.voi cum ati petrecut si ce faceti de anul nou?
seara faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 28 Dec 2011, 1:01 am

La Multi Ani Dana!!!!!!!!!!!!
Sa ramai mereu frumoasa, sa fii sanatoasa, sa fii fericita alaturi de baietii tai, sa castigi un car de bani si sa slabesti cat vrei tu! Smile Asta iti urez eu pentru noul an si pentru ziua ta. Cred ca iti ajunge, nu? Smile
Sa petreci frumos azi, un preview la revelion :P
Noi suntem singurei acasa, azi am citit si am epilat tot ce am prins Smile
M-am obisnuit putin acum ca sunt fara Andrei, l-am lasat pana la urma la mama la BT. Dupa cateva ture de bocit si de indispozitie, sunt mai bine, desi casa fara el e goalaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
De-abia astept sa il aduc inapoi acasa. Pana una alta mai profit si eu sa fac ce se mai poate.
De revelion noi mergem intr-un club, ca e mai ieftin si speram sa fie atmosfera tinereasca, sa ne molipseasca si pe noi batraneii...
Zilele astea am cam depasit masura la mancare, deci de maine dieta sa nu imi etalez burta de revelion, ca nu-mi place.
Mama e terminata, a zis ca epuizat-o Andrei. In sfarsit ma crede si pe mine cineva rade .
Andrei s-a acomodat destul de bine, mai ales ca ii place de mama, cand am ajuns la BT a intins instant manutele spre ea sa il ia in brate si sa ii arate pisica, etc...
Azi o matusa a venit cu fetita la mama si cica i-a adus un pui tanar de gaina. Andrei era mega incantat rade
Cam asta e pe la noi...voi toate fetele ce faceti?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 28 Dec 2011, 11:03 am

LA MULTI ANI DANA si tot ce iti doresti sa se implineasca anul care vine hug hug hug .
noi am umblat cu colinda in fiecare zi,am mancat,ambaut,am depasit masura cu toate,am mancat muuuuuuuuulte dulciuri,am ajuns la 63 de kg,merg greu la baie,mi s-a umflat burta de numa,dar e tare greu sa ma abtin de la mancare,imi cere organismul deja tot mai multa,pana dupa 2-3 ian nu ma apuc de dieta ca nu pot.
de revel mergem in Alba la Pianu de Sus la niste veri de-ai sotului,o sa fim multi tineri ,o sa facem acasa dar suntem muuuulti si toti de gasca,sper doar sa fie bine cu copiii si sa nu ne streseze prea tare,sa ne lase sa ne distram.
va poop pe toate si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 28 Dec 2011, 3:31 pm

salutare

dana, la multi ani. sa fii sanatoasa ,sa te bucuri de ai tai si sa iti reuseasca tot ce iti propui. birthday birthday birthday

cris, ce faaaain.sinteti solo si poti dormi.eu numai la aasta ma gindesc. anna a dat trezirea iar la 5.10 am.si nu mai putea de somn, dar s-a trezit si cu glas intrebabator:mama?pina la 6.30 am tot incercat sa o adorm ,dar fara succes. acu a adormit in sfirsit,la 8.30.

deiuta, distractie faina.

azi vrea s-o duc pe anna la biblioteca. au un grup de copii si cineva citeste carti si cinta.sa vedem cum i-o placea mamzelei.de fapt au asta in fieacre zi,dar nu pot eu ajunge ca -s la lucru.

mai dati pe aci la o poveste, fetelor.zi faina.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Mier 28 Dec 2011, 3:57 pm

Julie, ce fain, mi-ar placea tare mult un loc cu activitati pt copii sa il duc si pe Andrei. Si piscina pt copii mi-ar placea....ufff
Nu ma invidia, ca stau prost cu somnul....dorm ceva mai tarziu, e drept, dar ma culc dimineata, mai citesc, am atatea pe cap ca nu e o perioada din aia sa zic ca zac si nu fac nimic. Nici nu stiu daca mi-ar placea, de fapt....
Oricum, la voi e teribil, sa-ti dea trezirea la 5, aoleu, cred ca as fi teleghidata toata ziua. Si seara la cat o adormi? Macar poate va relaxati mai mult seara.
Programul lui Andrei s-a dus asa urat la vale in ultima vreme, ca e o mare relizare daca doarme la amiaza sau daca adoarme pana la 11.
E jale, nush ce s-a intamplat...Cred ca o sa ma apuc sa ii dau si eu trezirea pe la 6 dimineata sa vedem ce iese. Si cand ma gandesc ca inainte adormea pe la 9, 30 in aprox 15 min rade lol!
Oricum, e tare ciudat, adica ma simt fain asa, sa nu trebuiasca sa muncesc non stop, in casa vreau sa zic ca nu s-a mai facut deloc mizerie, nici n-am apucat sa fac curat inca, dar totul e la fel, ca nici nu prea am gatit, am mai iesit aseara in oras si imi dau seama cat dezastru face Andrei pe aici de unul singurel rade
Chiar fetelor, mai intrati la trancanit Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Mier 28 Dec 2011, 8:04 pm

cris, de obicei intre 6 si 7 adoarme.e ruptaaa.nu mai ai cu cine te intelege.
dar si adormitul, e un intreg ritual, nu adoarme asa cu una cu doua...


am fost la biblio.asa i-a placut. am cintat, a citit o tipa carti ,suuper fain. asa se uita de atenta la toti copiii.mergem si miine si vineri..si am vazut ca au si carti in ro.vreau sa -i iau annei.

oricum e fain ca ai un pic de timp si pt tine...acu mama incearca s-o adoarma in caucior...de adoarme ,merg la gym...asta e singurul timp pt mine.Smile
gata, doarme.plec si Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 28 Dec 2011, 8:32 pm

Buna fetelor
Sarbatori fericite si sa aveti parte de ce va doriti mai tare. kiss kiss kiss
eu n-am avut concediu decat luni si mai am sapt viit inca 2 zile Sad
in rest...am rezolvat cu foto+video+dj Merci Merci Merci
siiiiii..... (eu care sunt total pe langa la bucatarie) am facut o turta dulce de au ramas toti masca Smile))))

dupa revelion imi fac si ab la sala, am gasit una langa mine...e putin mai scumpa fata de altele dar macar e in drum spre casa, ma opresc direct de la munca iar de acolo in 5min sunt la mine

wishlist....phiiuuu ce lung e Smile) sper sa imi iasa macar o mare parte
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de avr_dana Joi 29 Dec 2011, 3:43 pm

multumesc muuult de tot fetelor kiss kiss kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Joi 29 Dec 2011, 10:24 pm

salutare

noi azi iar la biblio, apoi la un magazin rusesc unde am gasit cirnati afumati si vin romanesc.

andrica, spor cu treburile si bafta la sala.
dana, cum ai petrecut de ziua ta?
cris ,tot studieazi?

aici e un vint rece si a venit iarnaaaaaaaaa!
seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Joi 29 Dec 2011, 10:54 pm

Handrico, gata, peste cateva zile zici "anu` asta ma marit" Smile.
Dana, sper ca te-ai decstrat bine de ziua ta :P.
Julie, e bine ca am mai facut una alta, azi de ex mi-am curatat toata casa, e luna la mine, ca niciodata. Daaaar....mi l-a dat mama pe Andrei la telfon si cand mi-a auzit vocea, a inceput sa scartzaie Sad.
Dupa revelion ma duc la Bt, nu mai stau pana pe 2, ma duc pe 1, imi bag picioarele....ca nu mai pot Sad. Daca nu aveam stabilit nimica de revelion, ma duceam dupa el deja...
Sa stii ca uite, am facut asta ca sa-mi mai trag respiratia, dar nu-mi tihneste. Nu pot sa stau linistita. F nasol....
Aseara am fost la niste prieteni, in seara asta am iesit la un suc, dar deja e plictisitor, e mai fain cand ne intalnim toti cu copiii.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Vin 30 Dec 2011, 12:58 pm

Hello

Sa nu ma certati. Am fost tare, tare ingramadita.

De Craciun am avut musafiri, de fapt un musafir. Cum rade barbatu, a fost amantu la noi rade un prieten, de fapt din Timisoara. A fost tare fain, am fost a doua zi toti la patinoar. Am si tras o tranta zdravana si mi-am intins un ligament, dar important e ca ne-am distrat.

Cu cadoul barbatului am avut emotii, dar a ajuns in timp util. Oricum, l-am lasat masca. Tot isi dorea o esarfa faina si am complotat cu prietenul lui sa-i aduca din Olanda. A ajuns exact in ziua de Craciun. wink

Cris, si eu is moarta fara astia mici.

L.E. Azi ii plecat barbatu pe munte, la schi, asa ca o sa bantui pe aici, asta daca ma lasa balaurii Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 30 Dec 2011, 4:04 pm

salutare

cris, cred ca ti-e dor de andrei.dar sint bune si niste zile de liniste pt sanatatea mintala.Smile

ana, bine ai revenit.ce iti fac baietii?

anna se tireste si se ridica de tot ce prinde..
ieri n-am fost la gym si am mincat si aiurea:((
azi vreau sa merg dupa ce adoarme anna...


ana, cum stai cu kilele?cris, pina la cit l-ai alaptat pe andrei?s-a oprit singur din luat sinul?

noi azi mergem iar la biblio.e ultima zi de vacnata si ultima zi de activitati cu copilasii.apoi facem ceva de mincare pt anul nou si cam gata.
mai dati pe aci , fetelor si ziceti ce bunatati mai faceti.
cris, asa-i ca tu faceai torutri de pe blogul unei tipe, amalia?ai facut tortul egiptean?ti-a iesit?
no gata, zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Vin 30 Dec 2011, 5:09 pm

Julie, Andrei al meu s-a intarcat singur, am avut multe lupte cu el ca sa pape, tipa si nu voia la san. Au fost perioade si perioade. Cam un an parca a papat. Mi-ar fi placut sa fie un haplea mic, cunosc multe cazuri, asa e cel mai bine si pt sanii lu mami si pt cel mic rade .
Cu tortul egiptean, ai grija. Vreau si eu sa il fac azi, maine dar tre sa ma duc la cumparaturi.
E absolut genial, e fenomenal la gust, insa nu te chinui cu foile care sunt date in reteta. Iti mananca sanatatea, ies prea subtiri, dureaza mult...e un chin.
Eu il fac cu blat normal simplu sau blat cu nuca, plus nuca din crema, e f bun.
Acuma ca mi-ai amintit, incerc sa imi dau seama.....dar cred ca trebuie sa faci un pic maimulta crema, sau mai multa frisca, sau amandoua....nu mai stiu exact.
Alex e topit dupa tortul asta, desi nu e cu dulciurile. Mereu ma bate la cap sa il fac rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Vin 30 Dec 2011, 5:59 pm

Aoleu, Juli, nu ma omori cu kilele, ca-s cat casa. Am ajuns la venerabila greutate de 66,5 kg. Mai un pic si schimb prefixul. Vai ca-mi trag doua palme de nu ma vad.

Io nu vreau sa stau acasa de revelion. Adica il fac arsice pe barbat de ma tine acasa. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Vin 30 Dec 2011, 9:48 pm

cris,multam.o sa fac un blat daca e mai simplu asa.
oricum, arata suuuuuper.

ana, stai bine cu kilele.
cred ca m-am imbatat.am baut un pic de vin romanesc si -s...pfffffffff..moale si ametita.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 31 Dec 2011, 1:38 am

Bai fetelor, nu mai pot!!!!!!!! Mi-e atata de dor de Andrei, nu mai am chef nici de revelion, nica Sad.
De-abia astept sa il aduc inapoi. Vreau sa ma duc eu cu autobuzul sa il iau, sper sa reusesc pe 1 dimineata sa plec....sa nu fiu prea obosita.
Noi nu am mai apucat azi sa facem cumparaturi, mergem maine, ca nu mai am nimic prin casa, nu mai zic ca nici pt Andrei.
Vreau sa imi iau si pt tort si sa fac maine macar blatul. Vad eu cum ma descurc cu timpul. Maine mai trebuie sa imi fac parul, sa ma pensez si sa cam atat, in rest am jumulit, rashketat tot, aranjat, peeling, etc.
Arat ca fundul unui bebelus rade Doar ca mi-au venit musafiri taman in seara asta, nu stiam eu ce sunt asa umflata si naspa cu tot cu dieta. No, am descifrat misterul.
Dar deja arat mai ok, om vedea maine cum se prezinta totul.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Sam 31 Dec 2011, 2:48 am

oh, cris, imi pare rau. cred ca tie e dor de andrei,dar e bine ca ai avut un pic de tine si pt tine.
nici eu n-am facut tortul inca.am culcat-o pe anna si nu mai pt face nimic .trebuie sa fie linieste -n casa...assa ca ramine ot miine.si mai vreau o praji cu foi de miere de albine.facea mama demult si e asa buuuuna

am fost la gym, si acu minc niste sticksuri cu sesame..bune si sarate.Smile
noapte buna si spor miine la treburi si distractie placuta.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de ana_bela Sam 31 Dec 2011, 4:55 pm

Cris, nu era mai bine sa fi venit mama la voi? Iti pria mai bine petrecerea de revelion. Zic si eu. Smile

Eu am facut o salata orientala, oua umplute si o salata de vinete. Maine mancam supa de curcan si gratare din piept de curcan. Mai am un cozonca si ceva prajitura cu foi de napolitana si caramel. Cam atat. Nu vreau sa ne imbuibam ca apoi sa zacem cu criza de fiere.

Is in greva foamei de cateva zile. Nu-mi prieste nimic, nu-mi place nimic. Simt tot timpul o indispozitie si nu ma multumeste nimic. Mie imi miroase a depresie. Sper sa reusesc sa ies, altfel o iau pe aratura detot.

Va doresc numai bucurii si impliniri in Noul An!! Dumnezeu sa va dea tot ceea ce stie El ca aveti nevoie!!!!
Va pup si va imbratisez cu maaaaaare drag!!!!!!! hug kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de crixuta Sam 31 Dec 2011, 7:57 pm

Ana, nu era mai bine, ca mama nu vine la mine, se simte mai ok la ea. Plus ca la mine nu rezolv nimic, pt ca Andrei vrea numai cu noi cand suntem si noi prin preajma, deci e fix la fel, cu sau fara bunica.
Pe fuga, dupa tortelit, va pup pe toate, va urez un an frumos plin de impliniri si optimism si lucruri bune la care nu ati visat niciodata!!!!!
kiss bucurie
Sa dea Dumnezeu sa ne bucuram impreuna in anul ce urmeaza de lucruri minunate pe care sa le realizam fiecare dintre noi!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de juliennej Dum 01 Ian 2012, 3:30 pm

la multi ani ,fetelor!!!!
sa aveti un an asa cum va doriti,dar mai ales cu sanatate.sa avem copilasi sanatosi, sa scadem la kg, cele ce mai au de scazut.sa vem joburi bune si bani!
va pup pe toate si la multi ani!!!!!!!!!!!! prietenie ura
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-13

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 25 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB