Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tips&Tricks de la Vilcris

+39
geogeorge_10
anik_exe007
ioana.ioana16
mihamihaela
florentina69
danabarbu2007
MagdaMarin
KanKan
DANIELA.I
virus
adelykitt
SilviaDumitrescu
haute_couture
samo99ro
bibitu
ioana soare
margot
geany20062006
rosita
Uca
AzaleeaWilde
aurishta
Giobsy
Noemi
Karina33
clodi
aisha
Buburuza
ema
Monica
julix_2007
geany
cris69
duchess
Eva
diada
MihaelaT
vilcris
Admina
43 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mar 23 Noi 2010, 9:12 pm

apropos de cursul de la Eurocor- eu am incercat sa fac tipare de acolo si mi-au iesit cam mari-si nu sunt singura care spune asta si prietenele mele au incercat-si la fel. masurile eu zic ca le-am luat bine pentru ca le folosesc pe aceleasi cand imi fac eu singura cum stiu-adica
- am nevoie de circumferinta talie,circumferinta sold, distanta talie sold
trasez apoi linii drepte verticale in stanga si in dreapta colii de hartie, fixez zona taliei si a soldului, apoi trasez linii perpendiculare din aceste zone si calculez lungimea astfel: la talie impart circumferinta taliei la 4 si adun cu deschizatura pensei(CT= 72 72: 4=18 + 3cm pensa de fata=>21 cm+ 0,5 LEJERITATE)
in zona soldului impart circumferinta la 4=25 + 0,5 LEJERITATE=>29,5
iar pe linia tivului intru in lateral cam 2-3 cm pe lateral in fuctie de cat vreau sa cambrez
la fel fac spatele dar calculez pensa mai adanca - 4 cm pensa(asa imi trebuie mie ca am scobitura spatelui adanca)
la ambele parti cobor apoi 1cm la marginea ce reprezinta mijlocul produsului
nu stiu daca m-am facut inteleasa sau daca e ok dar mie imi iese de fiecare data si imi iese bine wink kiss
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de florentina69 Mar 23 Noi 2010, 9:52 pm

Circumferinta taliei si circumferinta soldului se impart in doua parti, fata trebuie sa fie cu 3 cm mai mare ca spatele.Pensele din fata au o lungime maxima 9cm si o adancime de 2cm,iar cele de la spate au lungimea maxima 15 cm si adancimea 3cm.
avatar
florentina69
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 10/10/2009

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de Karina33 Mier 24 Noi 2010, 7:07 am

Vilcris din experienta mea spun ca rar am scobit si la spate fusta. La clientele ce sunt putin dotate, in mod normal lasata dreapta linia face ca fusta sa stea bine pe fund, sa nu se ridice.

Tot din experienta pentru fustele conice care sa ajute lipsa posteriorului obraznic cusatura de pe mijlocului spatelui nu o evazez ci iau si-acolo conic. Rezultatul e devastator! wink

Iar pentru clientele cu burta las mai mult mai mare fata fustei in comparatie cu spatele pe portiunea sold-talie. Asa se aseaza corect cusatura laterala.

Pentru clientele cu burtica rotunjita si talie bine conturata fac pensele din fata oblice, asa preiau mai bine diferentele.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de KanKan Mier 24 Noi 2010, 3:20 pm

Karina33 a scris:
Tot din experienta pentru fustele conice care sa ajute lipsa posteriorului obraznic cusatura de pe mijlocului spatelui nu o evazez ci iau si-acolo conic. Rezultatul e devastator! wink

Iar pentru clientele cu burta las mai mult mai mare fata fustei in comparatie cu spatele pe portiunea sold-talie. Asa se aseaza corect cusatura laterala.

Pentru clientele cu burtica rotunjita si talie bine conturata fac pensele din fata oblice, asa preiau mai bine diferentele.


Eu am citit tot tutorialul dar uite ca abia acum m-ai lamurit si pe mine la intrebari, eu nu m-am facut inteleasa ce vroiam cand am intrebat. Multumesc mult inca o data Vilcris si Karina!
KanKan
KanKan
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : Romania
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 29 Noi 2010, 9:09 pm

Din practica inveti cel mai bine.Cu cat este pensa mai adanca automat lungimea pensei se mareste,altfel nu da bine la calcat.
Va dau un exemplu:mama mea este o persoana mai plina, nu folosesc varianta cu cele doua pense pe fata si 2 pe spate,de ce? pt ca diferenta dintre sold sitalie este foarte mica . Forma pe linia taliei eu o fac la croit pe linie dreapta,nu ridic nimic pe solduri,dar la prima proba pozitionez cordonul gata prelucrat pe fusta imbracata ,astfel se vede cel mai bine unde va sta fusta pe corp.Se stie ca la femeile plinute fusta se ridica la spate si atunci la prima proba fusta va fi ridicata in fata ca sa ajunga la nivelul partii din spate.
Este foarte greu sa explici fara sa poti arata ,dar sper sa pot sa va arat cat de curand,am o fusta in lucru pt mama mea.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de adelykitt Vin 03 Dec 2010, 6:25 pm

abia astept maistra! si eu am o problema asemanatoare, nu am solduri si pt asta tot timpul in comert nu pot sa iau fuste pt ca au loc de solduri, cum talia mea e maricica va imaginati ce dragut, cele care mi se potrivesc in talie sunt cu "aripioare" de material pe laterala ... m-am hotarat sa imi fac singura fusta ca m-am saturat sa modific ce cumpar .... diferenta intre dimensiunea din talie si sold este de vreo 15 cm, m-ar ajuta daca ca ai putea sa postezi un tutorial! pupi
adelykitt
adelykitt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 56
Localizare : Deva
Data de inscriere : 10/06/2010

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de vilcris Joi 20 Ian 2011, 5:52 pm

Vorbeam acum vre-o cateva pagini mai in urma cu Buburuza despre cusatura pichir si cum se foloseste ea. Si, iaca c-am gasit de curand printre vechiturile mele, niste pagini de revista Femeia de prin 78'-80' despre cusatura asta. Se folosea foarte des pe vremea cand nu exista intaritura termocolanta. Acum n-o mai folosesc decat croitorii batrani care lucreaza inca dupa metodele vechi. Era o rubrica in revista, "Femeia si caminul" in care se publica un curs de croitorie. Iata pozele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Va spun drept ca am citit articolul de zeci de ori de-a lungul anilor si nu am inteles absolut nimic din el rade . La inceput am crezut ca e din cauza ca nu ma pricep eu. Apoi a inceput sa-mi incolteasaca o idee in minte ca s-ar putea sa nu fie chiar asa cum scrie acolo. scratch . Am citit articolul din nou, azi, pentru ca m-am gandit ca as putea sa spicuiesc ceva de-acolo sa va scriu si voua. Ei bine, asa e! Persoana care a scris habar n-are despre ce vorbeste.zid Cine stie ce pila, a cui o fi fost, care lucra si ea la revista. Nici macar nu s-a semnat. Rolling Eyes

Deci, in primele trei poze se arata cum se croieste intaritura si cum se insaila. In a doua poza este modul cum se executa cusatura efectiv iar in a treia cum arata un rever bine intarit.

Stiu ca n-o sa se apuce nimeni sa faca asta dar pentru istoric, asa, sa stim si noi, nu strica.

hug
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de mihamihaela Vin 28 Oct 2011, 9:58 am

buna fetelor.felicitari ptr tot ceea ce faceti.vreau sa fac si eu o ie(o camasa populara)ptr baiat.poate cineva sa ma ajute cu un tipar? cum sa masor....va rog.
mihamihaela
mihamihaela
helper
helper

Numarul mesajelor : 90
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 28/04/2011

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de ioana.ioana16 Mar 03 Ian 2012, 3:29 pm

Cautam si eu un tipar,explicatii, indrumari despre fustele drepte.
Multumesc VILCRIS !
O sa ma apuc cat de curand de treaba
Sa aveti o zi frumoasa, va pup ! kiss
ioana.ioana16
ioana.ioana16
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 52
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 22/12/2011

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de Buburuza Dum 08 Iul 2012, 11:17 am

Un truc pe care l-am testat eu chiarzilele trecute desi stiam de el de j'de ani:
Pentru a croi usor si sigur materialele subtiri, alunecoase si fugacioase, si pentru a le coase foarte usor, apretati bine-bine materialul inainte de croire (merge si cu aracet putin diluat cu apa). Un mic dezavantaj:la calcatul interfazic trebuie sa folositi carpa umeda; spalati bine produsul inainte de calcatul final.
Atentie! Testati mai intai pe o bucatica de material - unele se pot pata la apretare.

Nu am testat metoda pentru materiale sintetice... pentru ca nu folosesc. Insa functioneaza fara gres pentru panzeturi fine (batist, sifon) din bumbac si din viscoza si pentru voalul de viscoza. O sa testez si pentru tricot de bumbac si pentru satin de bumbac sau viscoza - satinul s-ar putea totusi sa se pateze)


Si inca un truc:
Daca nu avti in dotare triplock, pentru a coase usor si sigur tricotul la masina dreapta (cusatura dreapta), sa nu se intinda, lase, valureasca etc. (indiferent de ce tip de tricot e vorba), bordati cusatura cu bias. Rezerva iese putin mai grosuta, dar... eu zic ca merita deranjul.
Atentie! Metoda nu functioneaza la tivuri daca produsul este croit folosind elasticitatea materialului (adica foarte mulat).
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de rosita Dum 08 Iul 2012, 5:55 pm

Buburuza eu am folosit o data apret cand am facut ceva dintr-un tricot la care se rula rau marginea, nu stiam cum sa o imblanzesc ca sa o pot croi. Dar am folosit apret din ala din spray. Atunci a fost singura data cand am avut nevoie sa il folosesc, dar cred ca merge si la materiale "fugacioase". Avantajele pe care le vad eu la el e ca manipulezi mai putin materialul, il pui pe suprafata de croit, il sprayezi si astepti sa se usuce.

Nu inteleg cum zici cu biasul la tricoturi. Adica sa bordam marginea rezervei de cusatura cu bias?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de Buburuza Dum 08 Iul 2012, 6:56 pm

rosita a scris:Nu inteleg cum zici cu biasul la tricoturi. Adica sa bordam marginea rezervei de cusatura cu bias?
Nu marginea rezervei, ci cusatura de imbinare. Eu aplic bordajul din doi pasi. Hmmm... nu stiu cum sa explic mai bine, asa ca am facut un desen:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de rosita Dum 08 Iul 2012, 7:09 pm

Mama, ce desen meserias ai facut! Acum am inteles, merci.
Cred ca e un finisaj de haute couture, ca am citit ca ei nu folosesc niciodata triplockul.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de Buburuza Dum 08 Iul 2012, 7:50 pm

Nu e chiar haute couture ca aia nici masina n-o prea folosesc wink
In haute couture, a doua cusatura se face manual. Obligatoriu! Dar este intr-adevar un finisaj curat si fara tighele vizibile pe fata. De cand m-a lasat triplock-ul, eu il folosesc si pentru marginea rezervelor la stofe, mai ales la fuste, pantaloni si bazere (produsele necaptusite sau... semi-captusite)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de rosita Dum 08 Iul 2012, 8:16 pm

Da, la tesaturi stiam si eu ca se foloseste (n-am avut ocazia sa o folosesc inca) si am intalnit-o pe net sub denumirea de Hong Kong finish.

Ce m-a mirat pe mine cand am aflat despre ea a fost ca, la executia ei pentru tesaturi, marginea bie-ului care se coase cu a doua cusatura (pasul din a doua poza la tine) este lasat neindoit, cu marginea asa, cruda, afara. Cu explicatia ca, fiind bie, nu se destrama. Ceea ce are sens, dar tot m-a mirat.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de anik_exe007 Joi 08 Noi 2012, 10:04 am

E foarte utila schema bie-ului.M-am chinuit sa fac bie we trecut pentru un obiect vestimentar, si imi iesea afara ca era prea mica fasia de material sau fiindca era cusut la distanta prea mare prima cusatura.

Eu am un sfat pentru cele care vor sa coasa bie pe materiale mai groase.Recomand ca dupa prima cusatura sa materialele imbinate ca apoi bie-ul sa fie prins mai usor.Eu asa voi proceda in viitor:D
anik_exe007
anik_exe007
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de geogeorge_10 Lun 12 Noi 2012, 7:36 pm

cine ma ajuta va rog,nu stiu cum sa calculez un tipar atunci cand il desez pe hartie,as vrea sa ma ajutati va rog sa-l pot face la scara redusa....va rog
geogeorge_10
geogeorge_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : germania
Data de inscriere : 12/11/2012

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de aidil Mier 14 Noi 2012, 5:41 pm

Georgete, n-am auzit sa existe o meoda de a desena un tipar la scara redusa. Poate sa il copiezi la un copitaor care primeste coli din acelea mari si sa il reduci cu cat % vrei, dar rezultatul poate fi aberant.
Eu as desena tiparul mic fofosind aceeasi metoda ca si la tiparele normale, dar pe masurile ursuletului, daca pot spune asa.
Uite catev adrese, poate te ajuta.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cam asa se procedeaza.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de gabriela1554 Mier 14 Noi 2012, 7:11 pm

Exista asa ceva, se poate.Eu am facut asa ceva la ora de proiectare. Ai nevoie de foaie milimetrica pe care sa o gradezi si aia sa iti devina metrul cu care ar trebui sa masori. E un metru la scara milimetrica.... daca intelegi ce vreau sa zic. Acea foaie te va ajuta sa faci tiparul la scara redusa. Cumperi foaia milimetrica, o tai cam de 5, 6 cm de lata, indoi la mijloc, iar unde vine indoitura, cu un pix incepi sa gradezi. incerc sa fac eu si postez cam cum ar trebui sa iti iasa...daca nu e ceva graba.


Am reusit sa fac acel metru din foaie milimetrica. sper sa te ajute. Eu am masurat pana la 10, tu fa pe toata lungimea foii.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

Intra la acest link e posibil sa iti fie de ajutor.O sa vezi tipare facute la scara mica. Pe fiecare vei vedea scrise mai mult litere. ex: distanta de la A la B se masoara cu cm tau facut din acea hartie milimetrica. Astea sunt tiparele clasice dupa care te poti orienta. Aici cred ca vei gasi si cum trebuie sa faci calcule
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de zmz Lun 03 Mar 2014, 2:43 pm

Tare mi-as dori sa vad si eu ce postati voi dar nu stiu de ce eu nu vad pozele. Are cineva idee care ar putea fi cauza? multumesc anticipat!
zmz
zmz
helper
helper

Numarul mesajelor : 17
Localizare : buzau
Data de inscriere : 27/02/2014

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de diada Mar 04 Mar 2014, 6:36 pm

Incearca alt broser. S-a mai discutat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] despre problema pozelor.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de zmz Mier 12 Mar 2014, 2:10 pm

Buna, fetelor, am vazut ca a fost un topic deschis pentru constructia manechinului "homemade". Am vazut ca nu se mai poate posta acolo asa ca o sa atasez un link aici cu instructiuni in engleza dar si poze care cred ca sunt suficiente sa intelegem ce si cum se face.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
De asemenea mai am si ceva carti de croitorie descarcate dupa net cum le-am gasit si eu ici colo. Problema e ca nu stiucum sa le agat aici sau daca se poate. Sunt pdf-uri. Daca sunteti interesate ma anuntati si poate facem cumva sa le trimit.
Spor!
zmz
zmz
helper
helper

Numarul mesajelor : 17
Localizare : buzau
Data de inscriere : 27/02/2014

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de LoriTudor Joi 05 Ian 2017, 12:44 pm

Buna ziua,
Nu pot sa vad pozele cu modelul de ie.
Cum pot rezolva?
Multumesc.
LoriTudor
LoriTudor
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : constanta
Data de inscriere : 17/01/2016

Sus In jos

Tips&Tricks de la Vilcris - Pagina 4 Empty Re: Tips&Tricks de la Vilcris

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB