Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

+55
danielabordei
georgeta.prnic
Ana Maria
pufoi
giorgia
ancush
CCristinaC
Dodo-pui
mya21_ro
tinap
cretu_veronica22
laurapopescu
symos
europolis
denis21
myky7robc
T_mihaela
Ramonica
rebel
despina13cucli
teisoara
mariaz_09
alinutza80
cozma felicia
Marry
daniela60
kmn
emi
irish05
cory74
corina corina
Karina33
violetas
emmancita
geo
samo99ro
valentinadof
annamaria26985
letho
nalriv
stoy
Serban Valentina
Giobsy
crina68
firicel
SilviaDumitrescu
aisha
lennny
Cristina Munteanu
mimiady63
canadianca50
camelia-vasilica
Uca
trandafiras78
ioana soare
59 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de geo Dum 11 Dec 2011, 9:20 am

Crina, tu cu ce andrele ai lucrat firul asta? E punct lenes? Si eu vreau sa-mi fac o vesta asa.

Alinuta, sunt foarte faine puloverele. Mie imi plac mult primele ca sunt mai vesele Smile. Firul a fost subtirel, asa-i? Par foarte fine.

Editez pentru a 15a oara ca mi-am dat seama ca mai am o intrebare pentru Crina. Vad niste nasturi pe laterale. Se inchide cumva vesta?

Si inca un edit Laughing : vrem sa vedem vesta si pe comoara Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de crina68 Dum 11 Dec 2011, 10:02 am

Geo,comoara este in plina adolescenta(14 ani) si nu prea sta la pozat!
Ma bucur ca-ti place vesta, dar pe mine m-a incantat cel mai mult ...economia ce am facut-o rade
Am lucrat cu andrele 3,5 fata si dos(ciorapeste).Modelul nu are importanta, oricum nu se vede nimic prin stufarisul asta! Smile Nasturii sunt de fason, nu au decat rol decorativ. hug

Firicico, mai gandesc....sa o fac raglan si in spate sa se termine intr-un triunghi cu varful in jos de care sa atarn un ciucure!Ma rog,idei,idei....

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de ancush Dum 11 Dec 2011, 10:39 am

multumesc de indrumari Ioana, chiar nu aveam de gand sa il fac mai incarcat decat e, asa o sa fac punct lenes
deocamdata am luat pentru partea de jos pe ace sa ii fac un elastic pentru a-mi acoperi putin si mijlocul Embarassed elastic ce il fac scazut pe laterale pentru a nu avea margina dreapta pana la decolteu.....nu am stiut cum sa il fac de la inceput asa ......
alinuta ai toata admiratia mea, eu trag de boleroul asta din toamna......adevarul e ca am facut multe altele intre timp
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de symos Dum 11 Dec 2011, 10:44 am

alinutza imi plac puloverele tale,simpatice si frumos lucrate



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de geo Dum 11 Dec 2011, 11:03 am

Mesri, Crina. Cate ochiuri sunt si ce dimensiune are vesta de jur imprejur? (tot am uitat ceva Smile )
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de lennny Dum 11 Dec 2011, 11:23 am

ancush, superb boleroul!Abia astept sa-l vad terminat.

crina,sa-ti traiasca comoara !Imi place vesta , practica si...econoama ! Smile

alinutza,lucrezi foarte ingrijit!Sa le porti cu drag!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Ana Maria Dum 11 Dec 2011, 11:27 am

Ancush, marginea incheiata in punct lenes iese foarte fina si nu abate atentia de la model daca ridici ochiurile pe fata lucrului, lucrezi apoi un rand fata, inca unul (adica in punct lenes) si la al treilea rand (dosul lucrului) inchei. Este suficient pentru ca marginile sa nu se rasuceasca si sa arate si finisat fara sa arate insa ca o bordura. Acum depinde si de cum vrei tu sa arate in final, dar daca ii mai faci si elastic jos, o bordura prea lata in punct lenes ar incarca prea mult in opinia mea. Nu prea inteleg eu cum vine cu elasticul "scazut pe laterale pentru a nu avea marginea dreapta pana la decolteu", dar vom vedea rezultatul final Smile

Crina68, imi place tare mult "ciufulita" ta!

Alinutza, frumoase puloverele, mai ales ultimul!
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de crina68 Dum 11 Dec 2011, 12:03 pm

80 jur imprejur
40 fata 40 spate

multzam Ana Maria si Lenny:hug: hug hug
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Dum 11 Dec 2011, 1:59 pm

Fetelor, mai intai felicitari la toate(imi facusem aici o lista,dar am renuntat) Smile .Eu tricotez mai putin din lipsa de fir,dar am si eu doua "incercari"mai reusite adica le port wink .O sa le postez intr-o buna zi,si am in lucru' ceva' nu stiu inca ce v-a iesi(pulover,mini-rochita...bluza,bolero,stric,incep... zid ) ,sper sa nu treaca sezonul,si sa reusesc sa termin ceva. kiss
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de alinutza80 Dum 11 Dec 2011, 2:51 pm

Multumesc mult pt laude kiss , Firicel ai dreptate nu am stiut sa iau ochiurile la primul de aia au iesit rasucite, fiind primul meu pulover lucrat circular , mai am de invatat. love
Ioana Soare primul e lucrat circular , si cum spunea si Firicel nu am stiu cum sa iau ochiurile sa nu imi iasa rasucite Sad
Puloverele sunt facute din fir 100 % acril, cumparate la kg din piata.
Ultimul mi-a luat cam mult pana l-am terminat , credeam ca nu mai apuc sa il vad terminat anul asta , nu prea am spor cand lucrez cu o singura cul.
alinutza80
alinutza80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 43
Localizare : ro
Data de inscriere : 19/05/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de danielabordei Dum 11 Dec 2011, 8:03 pm

Alinutza, foarte frumoase creatiile tale!!! M-a dat pe spate cel cu manecile scurte. Spune-mi , te rog, si mie cum se scade la maneci si la fata/spate sa iasa asa? Imi place tare mult dar nu stiu cum se face! Merci kiss
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de alinutza80 Lun 12 Dec 2011, 10:25 am

DanielaBordei , eu am urmat indicatiile de la aceasta bluza :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
alinutza80
alinutza80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 43
Localizare : ro
Data de inscriere : 19/05/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de danielabordei Lun 12 Dec 2011, 11:26 am

Multumesc mult, alinutza80!!! pupi
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Giobsy Vin 16 Dec 2011, 8:37 am

Am facut un pulover lung (90 cm) si gros, potrivit pentru o seara la patinoar.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de teisoara Vin 16 Dec 2011, 8:58 am

Adica PERFECT!
Foarte frumos si ingrijit lucrat.Felicitari Flowers
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 16 Dec 2011, 9:12 am

e f frumos puloverul, are un aer tineresc si sportiv
ma duce cu gandul la munte, la o cabana......
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de crina68 Vin 16 Dec 2011, 9:15 am

bucurie bucurie bucurie

Ce-mi placeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!Giobsy, felicitari!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de samo99ro Vin 16 Dec 2011, 9:20 am

Eu m-am gandit imediat la un revelion la o cabana, in munti. E foarte, foarte frumos. Si pare pufos. Cred ca nu mi se pare, nu? M-am uitat bine-bine si parca e facut la masina. E, intradevar, perfect. Giobsy, bucurie
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Giobsy Vin 16 Dec 2011, 9:38 am

Va multumesc, dragelor.
Degeaba ne ducem cu gandul la cabana. Ar fi minunat chiar sa mergem.
Eh, poate la anu'...
Este acelasi fir Twister (70% lana) si nu este pufos deloc.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de lennny Vin 16 Dec 2011, 10:21 am


Ce frumos e, Giobsy! Perfect lucrat!
Cum ai facut rascroiala la brat ,maneca se aseaza fix pe umar sau e cazuta?
Felicitari, imi place mult de tot! Flowers
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 16 Dec 2011, 10:26 am

Giobsy e minunat ~! ai facut drept sau l-ai crambat un pic pe mijloc ? si la mineca ai luat ochiuri si ai mers spre degete ? inca o data iti spun ca-mi place foarte mult .
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Giobsy Vin 16 Dec 2011, 10:33 am

Nu este rascroit sub brat, maneca este cazuta (dar fiind un model cu torsade se aseaza bine si nu cade prea tare). Pentru maneca am ridicat ochiuri si am lucrat spre degete.
Puloverul este lucrat drept, fara cusatura pe umar, nu este cambrat. Manechinul este asezat pe un scaun un pic mai lat, asa ca puloverul pare a avea solduri si talie.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de aisha Vin 16 Dec 2011, 10:42 am

Giobsy, dar ai spor, nu gluma! Si mie imi place ce a iesit. Felicitari!
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de alinutza80 Vin 16 Dec 2011, 11:06 am

Felicitari Giobsy e f frumos. love
alinutza80
alinutza80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 43
Localizare : ro
Data de inscriere : 19/05/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de myky7robc Vin 16 Dec 2011, 11:43 am

giobsy au spus fetele ce vroiam si eu despre plovar.
doar o intrebare: cum adica nu are cusatura pe umar, pai cum e lucrat acolo?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII - Pagina 9 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB