Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

+55
danielabordei
georgeta.prnic
Ana Maria
pufoi
giorgia
ancush
CCristinaC
Dodo-pui
mya21_ro
tinap
cretu_veronica22
laurapopescu
symos
europolis
denis21
myky7robc
T_mihaela
Ramonica
rebel
despina13cucli
teisoara
mariaz_09
alinutza80
cozma felicia
Marry
daniela60
kmn
emi
irish05
cory74
corina corina
Karina33
violetas
emmancita
geo
samo99ro
valentinadof
annamaria26985
letho
nalriv
stoy
Serban Valentina
Giobsy
crina68
firicel
SilviaDumitrescu
aisha
lennny
Cristina Munteanu
mimiady63
canadianca50
camelia-vasilica
Uca
trandafiras78
ioana soare
59 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de ioana soare Vin 21 Oct 2011, 10:49 am

Capitole anterioare:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de trandafiras78 Vin 21 Oct 2011, 10:54 am

Sunt curioasa si eu sa vad ce va iesi si, mai ales, daca sotul il va purta Smile Laughing .
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Uca Vin 21 Oct 2011, 11:36 am

Şi eu tot de la Ioana am aflat de matress stitch, şi de atunci numai cusătura asta o folosesc când închei. Arată superb lucrul la final, nici nu îţi dai seama unde e cusătura.
Îţi mulţumesc şi eu Ioana! hug
Daniela, e frumos modelul puloverului. Şi eu visez la un pulover în mai multe culori.
Trandafiras, aştept şi eu să îl văd!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de trandafiras78 Vin 21 Oct 2011, 12:20 pm

Cu siguranta, vi-l voi arata cat de curand se poate.

M-am uitat in urma si imi place tare mult ce am vazut: pulovarasul Ioanei, pulovarele facute de Uca si bunica, vesta facuta de mama Ucai, pulovarul Danielei etc. Va felicit din suflet si va doresc sa aveti sanatate multa, inspiratie si timp liber (sau macar cateva clipe, furate atunci cand se poate) sa o puteti pune in practica.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de camelia-vasilica Dum 23 Oct 2011, 8:01 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" border="0" alt="" />
Va prezint si eu o bluza, e mai de vara....dar stiti cum e pana le terminam de tricotat vine si vara
camelia-vasilica
camelia-vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : dej
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 23 Oct 2011, 8:33 pm

Camelia imi place bluza ta Sa ne mai arati ce lucrezi
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de camelia-vasilica Dum 23 Oct 2011, 10:20 pm

Am postat si la creatiile noastre pentru copii doua rochite pentru fetite.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" border="0" alt="" /> si va mai pun o bluza
camelia-vasilica
camelia-vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : dej
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de mimiady63 Joi 27 Oct 2011, 12:16 am

Mi-am terminat si eu o vesta.In foto mai aveam de facut gulerul.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de camelia-vasilica Joi 27 Oct 2011, 8:00 am

Foarte interesant lucrata, imi place. Ei ii lucrez la fetita mai mare un bolero si apoi la cea mica un jerseu. Deocamdata astea mi-s ,, comenzile"
camelia-vasilica
camelia-vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : dej
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Cristina Munteanu Joi 27 Oct 2011, 11:47 am

Ultimul pulover pe care l-am lucrat pentru cumnata mea din fir reciclat, scuze pentru calitatea pozei, tehnica m-a lasat si am facut poze cu telefonul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 02 Noi 2011, 2:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat link)
Cristina Munteanu
Cristina Munteanu
helper
helper

Numarul mesajelor : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de lennny Joi 27 Oct 2011, 12:12 pm

mimiady, imi place vesta, am vazut undeva pe net despre cum se lucreaza acest model dar... nu mai stiu unde!

Cristina, as fi vrut sa vad puloverul mai de aproape dar la mine nu se mareste poza, pare f dragut.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de mimiady63 Joi 27 Oct 2011, 12:15 pm

de pe net l-am luat
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de aisha Joi 27 Oct 2011, 12:20 pm

camelia, imi place cea de-a doua bluza postata. Si culoarea si modelul.

mimiady, foarte interesanta vesta! In special cum este pus in valoare degradeul de modelul ales. Ce fir ai avut?

cristina si puloverul tau pare interesant, dar nu se vede prea clar. Poate incerci cu o poza mai profi, ca sa-l admiram pe indelete.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de mimiady63 Joi 27 Oct 2011, 12:35 pm

firul e lana cu acril(fire la punga de la diada)
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Uca Lun 31 Oct 2011, 9:51 pm

Camelia, lucrezi frumos, îmi place ce-a de-a doua bluză, e foarte frumoasă.
Mimi, chiar studiasem şi eu săptămânile trecute modalitatea aceasta de a tricota, se potriveste de minune pentru firele in degrade sau multicolore.
Să pui şi o poză când va fi gata şi pe purtător.
Cristina, e frumos modelul cu torsade, păcat că nu e mai mare poza.

Am terminat şi eu o vestă începută în concediu, lucrată tot printre picături.
Iniţial era pentru verişoara mea stabilită în Italia, dar la venirea unchiului meu în ţară am aflat că a pus pe ea vreo 10 kg fată de cum era înainte , aşa că a rămas să o port eu.

Firul este 50 % merinos, lucrat cu andrele de 5 mm.

Este prima oară când am lucrat după o diagramă. Modelul l-am pus cu ceva timp în urma la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ( era pe o şosetă).

Restul de torsade şi modele sunt făcute după cum mi-a venit pe moment.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Spatele e făcut identic dar nu am reuşit să fac nici o poză clară cu acesta,să se evidenţieze modelul, astfel, voi edita mesajul mâine şi voi pune poze mai clare, poate reuşesc să le fac în lumină naturală.


Ultima editare efectuata de catre Uca in Dum 06 Noi 2011, 3:41 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat poză)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 31 Oct 2011, 9:56 pm

Uca asa cum ne-ai obisnuit wink Foarte frumos lucrata iar firul este deosebit. Sa o porti sanatoasa (si sa mai faci)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de firicel Lun 31 Oct 2011, 10:08 pm

Fetelor,ati lucrat deosebit toate:Camelia,imi place cea de-a doua bluza!
Mimiady,e foarte interesanta vestuta ta!Cristina,frumos modelul bluzei tale!Imi plac si mie torsadele!
Uca,sti vorba ca nu-i pt.cin'se pregateste ci pt.cin' se nimereste wink Iti vine foarte bine si imi place lanica!E fir de la Diada?E identic cu al meu de la setul meu propriu si personal?Daca DA,sa-mi dai o tura vestuta sa ma asortez! Smile pupi E o mare opera de arta!Si cred ca te-ai cam chinuit la torsadele astea. pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de crina68 Lun 31 Oct 2011, 11:39 pm

Uca, vesta ta este o veritabila rapsodie de toamna!Modelul si materia prima folosita!
Superbisima realizare!Felicitari! Am vazut ca ai 25 de ani( multi inainte si noi sa ti-i numaram) si nu-ti mai laud silueta! hug

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de camelia-vasilica Mar 01 Noi 2011, 12:05 am

Va multumesc tuturor pentru aprecieri. Cand o sa mai am poze mai postez ce am lucrat.Spor la lucru.
camelia-vasilica
camelia-vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Localizare : dej
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de trandafiras78 Mar 01 Noi 2011, 12:31 am

Uca, ai realizat o vesta foarte frumoasa. Torsadele au iesit minunat. Iti dau impresia unui labirint. Culorile sunt atat de calde ... vorba Crinei - o rapsodie de toamna. Felicitari si la cat mai multe realizari.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de mimiady63 Mar 01 Noi 2011, 1:09 am

Uca super vesta, aplauze
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de lennny Mar 01 Noi 2011, 8:09 am


uca, tare frumos lucrezi !
E superba vestuta, imi plac mult si culorile...s-o porti cu drag! hug
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de ioana soare Mar 01 Noi 2011, 10:54 am

Superba vesta Uca! love love love Iti vine atat de bine!Imi plac mult torsadele!

Sunt prea obosita ca sa gasesc o exprimare mai frumoasa, dar sa stii ca ai toata admiratia mea! pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de aisha Mar 01 Noi 2011, 11:18 am

Foarte reusita, Uca! Felicitari!
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Giobsy Mier 02 Noi 2011, 8:52 am

Uca, felicitari! Vesta ta pare a fi facuta cu trusa pentru desen tehnic. Este foarte corect si frumos lucrata.

Iata ce am facut in luna octombrie:

O vesta cu "buzunar-poseta" atasat (scuze pentru calitatea imaginii)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Un pulover cu model zig-zag, invatat de la Ioana Merci

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB