Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda

+51
denisia_16
carmenzoe
mada93
bursuk
ileana cosanzeana
anda
puffetta
margot
oana_007
ANURIM
Clio_Ela
vilcris
noel
oanabijux
trice
anne-marry
nadina_b2005@yahoo.com
ema
Tinkerbell
aisha
clodi
Laila
Anna Succubus
StMihaela
Adriana13
andrusca
ciresicca
kla78
ralu222222
ppisic
Buburuza
duchess
DANIELA.I
ioana soare
zylv
postoleirina
totolina
geany
olympia
andreeaX
bv_satena
tomari
Kate
kindaras
RalucaS
lorinaoo1
diada
Dionisia
Camy
MihaelaT
Admina
55 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de zylv Dum 22 Mar 2009, 11:36 am

eu am rasfoit-o pe site,si imi plac foarte multe modele din numarul asta
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Mar 31 Mar 2009, 7:48 pm

Scriam mai demult aici de intaritura G785. M-am tot gandit si mi-am spus ca cel mai bine ca sa-i pot gasi un inlocuitor ar fi sa vad exact cum este, ca sa am termen de comparatie. Asa ca am cumparat 2 metri de pe net, de culoare neagra, asa cum imi trebuie pt rochia din numarul din decembrie.
Este ca un voal, subtire, transparent, cu bobite de adeziv pe una dintre fete, bielastic. Se lipeste foarte usor, prin calcare, dar trebuie mai intai fixat in cateva puncte si apoi trecut peste tot cu fierul, ca sa nu se intinda si sa se deformeze.
Motivul pentru care am scris aici de fapt este acela ca am vazut la Bucur Obor la una din mercerii o intaritura asemanatoare, tot gen voal, elastic, subtire si cu bobite de adeziv pe una din fete. N-am cumparat atunci pt ca ma grabeam, asa ca inca nu am testat-o sa vad daca se obtine acelasi efect ca la G785, dar zilele acestea voi ajunge din nou si voi cumpara o bucata ca sa pot face comparatie.
O sa va scriu dupa aceea despre rezultat.

Sa aveti o seara frumoasa,
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de zylv Mar 31 Mar 2009, 8:47 pm

ioana,te rog,spune-ne si noua de ope ce site ai cumparat intaritura. Merci
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Mar 31 Mar 2009, 9:40 pm

cel mai convenabil am gasit aici .
Transportul a costat 5 lire. Deci cu totul am platit 18 lire. E cam scumput , dar am vrut in sfarsit sa aflu cum este intaritura asta celebra. Poate avem noroc si cea pe care am vazut-o la Bucur Obor se comporta la fel.
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Mar 31 Mar 2009, 10:56 pm

Ioana, Merci Merci Merci ca ai experimentat si pt noi. Sper sa fie asemanator, din cate il descri seamana cu intariturile gasite prin oras, gen voal cred ca am si eu ceva. Asa stiam si eu sa intai punctezi cu varful fierului si apoi treci pe tot materialul, dar uit tot timpul rade
Abia astept sa le folosesti, sa ne spui cum se comporta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de andreeaX Mar 31 Mar 2009, 11:16 pm

As vrea sa fac o poseta plic dintr-un material mai grosut..ce intaritura ar trebui sa folosesc pentru partile care se deschid (disponibila la noi in mercerii)? Vanzatoarele ,de cele mai multe ori,nu ma ajuta daca nu stiu exact ce vreau,si ma mai simt si aiurea Sad


Ioana aproape am terminat o traistuta "navy" din denimul de la tine si arata super,ma gandesc sa fac si un plic din el . cheers
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Mier 01 Apr 2009, 12:27 am

Ma bucur mult ca ti-ai facut ceva frumos, sa o porti cu placere! Si sa nu uiti sa faci poze ca sa ne arati Smile
Din pacate si eu patesc la fel cu vanzatoarele, as putea sa umplu o pagina intreaga numai cu patanii legate de ele Sad La plicurile din Burda pe decembrie recomandau intaritura tip vatelina combinata cu o intaritura usoara, dar stabila.
sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Lun 06 Apr 2009, 10:22 am

Am reusit ieri in sfarsit sa testez cele doua intarituri - G785 si cea cumparata din bucur, asemanatoare cu prima.
Inainte de a le calca pe material - am folosit un satin elastic crem (culoare contrastanta pentru a se observa mai bine in poza intariturile),la prima vedere(pipaire) G785 este mai fina decat cea din bucur, si foarte foarte putin,aproape insesizabil mai subtirica.
Dupa ce le-am calcat aratau asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In stanga este intaritura din bucur, iar in dreapta G785.

Amandoua s-au calcat foarte usor, s-au lipit imediat si foarte bine(rezistent). Le-am lasat un pic sa se odihneasca, asa cum se recomanda, si pe urma le-am luat la testat. Amandoua sunt la fel de maleabile si se curbeaza frumos, fara cute, excelent din punctul meu de vedere. Apoi a venit adevarata incercare Smile - i le-am dat prietenului meu sa le testeze si sa o aleaga pe cea care ii place mai mult, fara sa ii spun care e care. Si inginerul meu s-a apucat sa le testeze asa cum stie el mai bine Smile - a inceput sa traga de ele in toate directiile, sa le chinuie, sa le faca mototol , iar sa mai traga de ele... La final a ales G785 pentru ca a rezistat perfect la poate incercarile, pe cand cealalta cand a tras un pic mai tare transversal, a inceput sa pocneasca un pic si sa se dezlipeasca in locurile respective.
DAR, cine se apuca sa traga in halul ala de un guler, sau de niste mansete sau de dubluri? Ideea este ca intaritura sa fie maleabila si sa se indoaie-curbeze frumos, fara sa faca cute, ceea ce intaritura luata din bucur o face cu brio. Eu am fost foarte incantata de cum s-a comportat, m-a surprins cat de usor si de bine s-a lipit si rezultatul final (exceptand trasul in stanga si in dreapta) a fost la fel cu G785.
La spalat ( nu la masina ci cu mana) s-au comportat amandoua foarte bine, nu s-au dezlipit si nu s-au incretit.
In concluzie, parerea mea e ca nu merita sa ne stresam sa cumparam de pe net, la un pret de 3 ori mai mare si in plus transportul, cand o avem pe aceasta, la 10 lei/metru, care face fata excelent cerintelor.

O zi frumoasa sa aveti,
sunny

Completare: Satinul pe care am lipit intariturile era elastic, de aceea s-a intins in toate directiile si cea din obor a inceput sa pocneasca si sa se dezlipeasca in locurile respective. Dar am vazut ca G785 se foloseste si la materiale neelastice, iar acolo aceasta diferenta de comportare intre cele doua intarituri nu mai are cum sa apara.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Camy Lun 06 Apr 2009, 6:05 pm

Ioana interesanta intariturA,pe la noi prin buzau nu am vazut asa ceva,eu chiar nu sunt multumita deloc de intaritura pe care am folosit-o in general la ceea ce am lucrat.chiar o sa ma interesez daca este si la noi .

pai...acum daca ai testat si cea mai buna intaritura da drumul la lucru.te astept cu noutati. pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Lun 06 Apr 2009, 7:41 pm

Camy daca nu gasesti sa cumperi in Buzau si daca vrei iti iau de aici si iti trimit.
Noutati abia astept sa fac, am fost saptamana trecuta si mi-am luat cateva materiale la preturi super bune, am si matasea pe care o pusesem la bazar dar am scos-o de acolo pt ca i-am gasit un model de bluza foarte potrivit, si ma tot mocai sa-mi construiesc un tipar pentru o rochita.
Dar mesajul tau, si forumul acesta in general ma motiveaza sa lucrez si sa incerc sa fac lucruri noi, si sa ma perfectionez. Desi nu cred ca o sa am niciodata rapiditatea si dexteritatea ta, chiar scriam mai demult la rochii ca te admir pentru cat de multe si frumoase faci. Si mai ales imi place ca stii sa lucrezi fara tipar. Deocamdata eu pentru orice imi fac tipar pe carton sau hartie milimetrica si abia apoi indraznesc sa tai materialul.
O seara frumoasa pupi
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Lun 06 Apr 2009, 8:21 pm

Ioana, cum am mai zis, Merci Merci Merci ca ai experimentat pt noi. Te rog sa-mi spui aproximativ de unde, din Obor, ai luat intaritura. Cum intri este unul pe stanga(nu le suport pe vanzatoare), apoi unul pe partea dreapta(acum unde fac amenajari interioare, acum), apoi o alta mercerie si cateva de materiale in centru(pe langa genti de piele, bibelouri, etc). Si ai cerut intaritura pt ce?
Daca spui ca nu se increteste la calcat si spalat, pare mult mai buna decat ce am gasit pana acum. Adevarul e ca nu am vazut structura aceea cu zig-zag, pana acum.
Felicitari pt materialele ieftine, sa le croiesti cu spor si sa cosi cu indemanare pupi

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Lun 06 Apr 2009, 8:36 pm

admina multumesc pupi
nu este prima pe stanga ( nici eu nu le suport pe vanzatoare wink )
este undeva mai in centru, cred ca cea de care zici ca-i langa bibelouri, langa ea este un stand de tesaturi subtiri, iar in fata ei, perpendicular, este raionul de tesaturi din bumbac. Nu am cerut intaritura pentru ceva anume, ci am cerut-o exact pe aceea, pentru ca o vazusem intamplator acum aprox. o saptamana si i-am aratat-o. Era undeva mai pe dedesubt, sub celelalte role de intarituri. Au si filtru pentru hote acolo, ca eu de vreo doua ori m-am pacalit (am uitat de la o data la alta) si am intrebat ce tip de intaritura este aceea rade . Am impresia ca aveau si alba la fel.
La calcat mai intai am asezat fierul peste ca sa prinda fara sa se intinda, si doar la sfarsit am trecut cu el uniform. Am setat fierul la mediu, unde arata doua puncte.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de andreeaX Lun 06 Apr 2009, 10:10 pm

Nici eu nu le suport pe vanzatoarele acele;m-a repezit una o data si nici nu mai trec pe acolo.
shot
Eu am cumparat de la aceea unde au facut amenajari cu 2,5lei metrul,din hartie,pe care am folosit-o pt denim;mai aveau pe alb acelasi model si inca un fel ,parca 10lei metrul,pentru tesaturi mai fine..

Cea pe care ai cumparat-o tu ioana pt ce fel de tesaturi este?

De unde cumperi tu materiale ieftine? foame
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Mar 07 Apr 2009, 10:08 am

Fiind un ca voal subtire se recomanda pentru materiale usoare si subtiri - matase,vascoza, satin, stofe usoare... Daca te uiti in Burda ai sa vezi ca pentru aproape toate modelele recomanda G785, mai putin pentru paltoane groase, modelele din piele parca si cum a fost cazul plicurilor acelea din nr. din decembrie, unde erau recomandate alte tipuri de intarituri.
Inca o completare - mostrele le-am spalat cu apa calaie si au rezistat foarte bine; azi de dimineata le-am spalat cu apa foarte fierbinte de ma frigea la mana si cea din bucur s-a cam dezlipit (bine, era si subrezita de trasul si intinsul in toate directiile). Dar cum nu cred ca ne apucam sa ne fierbem rochiile, nu are asa mare importanta.
Obisnuita cu preturile destul de mari din oras, materiale ieftine pentru mine inseamna 12-15 lei/metru si le-am gasit tot datorita acestui forum - multumesc Flowers - la samexpo, pe langa europa. Din exces de zel mi-am cumparat si un con de ata,asa cum are admina, dar nu stiu cum sa-l folosesc, ca nu se potriveste la masina mea de cusut. Conurile cred ca se folosesc la triplock. Dar nu-i nimic, am 5 kilometri de ata gri Smile

sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Mar 07 Apr 2009, 11:34 am

ioana soare a scris:
Obisnuita cu preturile destul de mari din oras, materiale ieftine pentru mine inseamna 12-15 lei/metru si le-am gasit tot datorita acestui forum - multumesc Flowers - la samexpo, pe langa europa. Din exces de zel mi-am cumparat si un con de ata,asa cum are admina, dar nu stiu cum sa-l folosesc, ca nu se potriveste la masina mea de cusut. Conurile cred ca se folosesc la triplock. Dar nu-i nimic, am 5 kilometri de ata gri Smile

sunny

Ioana, sa-ti fie de bine, sa le folosesti cu placere(materialele ieftine). Ultima oara cand am fost erau si mai ieftine, jerse, satin, dar n-am mai mers de mult, mult timp.
Cunurile de ata le poti folosi la masina de cusut, destul de usor. Se pune pe masa, in spatele masinii de cusut si apoi aduci firul in sus, il sprijini de tija care tine in mod normal papiota si apoi il infilezi in mod normal(multumesc, la randul meu, Diadei ca m-a invatat Flowers ). Acum depinde de masina, dar daca te joci putin cu pozitia conului(ca sa se desfaca firul corect) si cu infilarea atei, iese cu brio.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Mar 07 Apr 2009, 2:00 pm

admina multumesc pentru pont! hug o sa incerc sa vad cum merge!

sunny
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de andreeaX Mar 07 Apr 2009, 2:10 pm

Trebuie sa ajung si eu in samexpo...Pana la cat au program?
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Mar 07 Apr 2009, 2:21 pm

au deschis de luni pana sambata de la 7:30 la 15:00.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de diada Mar 07 Apr 2009, 2:24 pm

Admina a scris:

Se pune pe masa, in spatele masinii de cusut si apoi aduci firul in sus, il sprijini de tija care tine in mod normal papiota si apoi il infilezi in mod normal

sau cum face Camy, pui conul in spatele masinii dar intr-o cana. Eu tot cu conul in spatele masinii stau, nici acum nu am reusit sa-i pun o cana Smile

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de ioana soare Mar 07 Apr 2009, 2:45 pm

la cana nu m-as fi gandit. ma intrebam daca nu ar putea sa se rastoarne atunci cand cos, dar nu mi-ar fi venit ideea sa-l pun intr-o cana Smile
multumesc hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de geany Mar 07 Apr 2009, 3:01 pm

si eu tot asa pun conul intr-o halba de bere ca e mai grea si nu mi-o rastoarna cand mie lumea mai draga wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Camy Mar 07 Apr 2009, 7:22 pm

buna fetelor,Ioana o sa vorbim despre intaritura,diada e bine ca mi-ai luat-o inainte,da este foarte bine pusa intr-o cana am vazut si eu la mama mea si eu numai asa folosesc.iar la triploc daca trebuiesc 3 sau 4 ate de aceeasi culoare normal,si nu ai decat una,o poti depana pe sponuri la liniara(merci diada),eu candva o depanam si la mana ,nu va luati dupa mine ca va chinuiti mult,dar nu aveam alta solutie,caci liniara mea veche nu mergea sa faca spon,dar si asa nu m-am lasat batuta si am mers inainte cu croitoria.

multi pupicei hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Admina Mar 07 Apr 2009, 10:33 pm

Ca ati tot vorbit aici si de materialele din Bucuresti wink cine a vazut prin drumurile ei, ceva blug si poate chiar blug brodat. Caut ceva cu putin elastan, dar nu foarte gros, sa mearga pt un sacou de jeans. Caut si blug simplu si brodat(daca s-ar gasi), ca modelul e combinatie intre materiale. Il am ochit de 2 ani, musai sa-l fac, dar chiar nu as stii cu ce material sa-l inlocuiesc, sa arate bine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de diada Mar 07 Apr 2009, 10:44 pm

la noi gasesti si simplu si bodat, musai sa dai o fuga pana aici wink daca nu, se rezolva, numai ca era brodat cu flori ceva.... poate isi aduce camy aminte mai bine pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Camy Mar 07 Apr 2009, 10:56 pm

da Admina era siguranta ca am cumparat si eu ,albastru inchis ,dar era si negru,bleu,alb sigur si brodat,dar acum nu styu sigur daca mai are,am vazut un blug cam subtire,care de fapt nu prea semana a blug dar ei asa il denumeau.o sa ma uit promit si te tin la curent.

va pupic dulce
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Discutii despre revista Burda - Pagina 5 Empty Re: Discutii despre revista Burda

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB