Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

+64
arisa
zylv
Aghata
geo
zsofia
Dodo-pui
feliciagl
louise27
Karina33
valentinadof
danabarbu2007
violeta25
rosita
aurishta
ioana soare
cretu_veronica22
emmancita
Cristina_Ionela
adelina24
m.a.r.i.m.a.r.
Pep3roNel
anamaria79"
cookie
fizicuta
emma90
liana10
dienutzababy
MihaelaT
Dragonfly
stoy
bobitica
florina_s
margelutamea
lady
angells
valentyna_sweetly
Ionela Garovat
piciul
CristineluG
dominiq
Chirrox13
Adorama
alinutza_andrei08
iuliana72
giusy
arielas
cris_io_mat
adryana53
cgeea
Copilarim
danniela
aisha
MoniKozi
adrianas
danielabordei
kitty_1973
Andata
Admina
rebel
maribel
claudiana
diblaru maria
ANDREYUTZA13
diada
68 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Votati uniforma

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap7%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 7% 
[ 24 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap5%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 5% 
[ 18 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap10%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 10% 
[ 36 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap23%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 23% 
[ 83 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap8%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 8% 
[ 30 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap9%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 9% 
[ 32 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap4%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 4% 
[ 15 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap10%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 10% 
[ 38 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap5%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 5% 
[ 18 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap1%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 1% 
[ 4 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap2%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 2% 
[ 8 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap14%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 14% 
[ 51 ]
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_lcap2%CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Vote_rcap 2% 
[ 11 ]
 
Total voturi : 368
 
 

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de diada Mar 04 Oct 2011, 7:28 pm

Va invitam la votarea uniformei preferate. Va reamintesc ca trebuie sa tineti cont nu doar de aspectul finit ci si de detaliile prezentate, corectitudinea executiei, felul in care sunt finisate produsele, materialul, modelul, culorile folosite. De asemenea, foarte important este daca acesta uniforma este chiar purtabila la scoala/gradinita. In concluzie, tineti cont de detalii tehnice si aspectul artistic, al articolului realizat.
Multumim membrilor forumului, pentru ca ne urmaresc si multumim in avans, tuturor celor care vor vota, la acest sondaj. Se poate alege o singura varianta. Sondajul este deschis timp de o saptamana; se vor anunta castigatoarele, in cel mai scurt timp.

Multumim sponsorilor BroRom Sibiu: cos http://www.decusut.ro/

**************

Va rugam sa votati conform cerintelor concursului:
Setul trebuie sa fie pentru prichindei incepind cu varsta de 3 ani, pana la adolescenti de maxim 14 ani. Si de asemenea impunem urmatoarele conditii:
* sa se poata purta ziua, la gradinita/ scoala
* materialele folosite sa fie de grosime medie, adecvate pentru toamna: stofa, denim, bumbac, tercot, in, etc.
* sa contina minim 2 piese si maxim 3 piese, la alegere: pantalon, fusta, sarafan (una dintre cele enumerate) si camasa, bluza, vesta, sacou (minim o piesa si maxim doua, dintre partile de sus). Nu este obligatoriu ca pantaloni, fustele sa fie cu fermoar sau copci, se accepta si elastic in talie si talie ajustabila.


Concurenta nr.1:

Buna, va prezint uniforma de gradinita a fiulul meu.
Se compune din pantalon negru, jachetica si vesta verde.
Materialul folosit la vesta e o tafta subtire,iar la costumas e un denim/doc.
Am ales sa fac pantalonul negru cu buzunare bleu si sacoul bleu.
Tiparul l-am facut singura prin copierea altor obiecte de imbracamine ale baiatului.
Ca sa nu fie pantalonul simplu am atasat buzunare din acelasi material ca si jacheta.
Cu ajutorul sotului care mi-a urat "noroc" wink am avut spor la cusut si in 2 dupa amieze l-am terminat.
Jacheta e croita din un alt produs de imbracaminte al sotului care nu mai era util iar materialul era bun.
Detaliile cele mai grele pentru mine au fost atasarea buzunarelor si incercarea
de a le coase la varf de ac .
La vesta am folosit drept intaritura in dreptul fentelor de nasture si butoniera 2 bizeti croiti identic cu bizetii vestei dar din denimul de jacheta.
Butonierele s-au facut perfect si nu mai exista riscul de sfasiere avand in vedere ca taftaua se sfasie foarte usor.

Cea mai dificila etapa a fost sedinta foto cu lacrimi si suspine si cu pete de lacrimi pe vesta.
Copilul meu uraste sedintele foto zid zid si cu chiu cu vai am reusit sa-l fac sa stea cuminte 5 minute cat a durat sedinta foto.
Cam atat despre costumul meu.
Mult succes concurentelor.hug

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 1Materialintregcutiparpeel

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2Articolelepartialasamblate

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 3Dosulproduselor

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 4Detaliiproduse

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 6Pozaspateprofil

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 7Pozavesta

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 5Pozafata




Concurenta nr.2:


Am conceput o tinuta pt prima zi de gradinita alcatuita din sarafan ,bluzita si bolero.Materialele folosita sunt:catifea elastica pt sarafan si decoratiuni,stofa elastica pt bolero si bumbac pt bluzita.
Tiparele folosite sunt realizate dupa alte obiecte vestimentare sau tipare modificate si adaptate.
Boleroul are maneca din 2 bucati:partea de sus si clopotul,la imbinarea celor doua am folosit putina ata elastica pe o distanta cam de 5 cm doar pe mijlocul manecii,mi-a placut cum vine si am lasat asa.L-am decorat cu fasie rasucita de catifea cusuta cu ata invizibila.Tot din fasie am realizat si trandafirii din fata si de pa maneci.Se incheie in fata cu mos si baba.Dublurile interioare le-am intarit cu termocolant.
Bluzita este gen ie cu maneca scurta,incretita sus si la maneci cu ata elastica unde am atasat si danteluta.
Sarafanul l-am vrut doar cu pense la partea de jos ,fata si spate,dar nu mi-a placut cum cade si am incercat varianta gogosar si asa l-am si lasat captusit pe dedesupt cu satin.Fiind usor elastic n-a fost nevoie de fermoar.I-am atasat in fata o fundita prinsa pe un cordon de organza.
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN2994

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN3011

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN3051

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN3048

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN3044

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN3042

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN3040



Concurenta nr.3:

Nu sunt prea priceputa la vorba lunga, mai ales ca am emotii, asa ca va prezint mai pe scurt hainutele lucrate pentru cea mai frumoasa nepotica Smile
Tinuta este compusa dintr-o jacheta din blug destul de grosut cu imprimeu de catifea neagra deasupra si fusta din stofa de lana roz fucsia, ambele modele sunt croite din burda 08/2011 . Cea mai dificila parte a fost aproape toata jacheta deoarece nu am mai lucrat pana acum nici o jacheta sau sacou deci a fost o mare provocare Smile mai ales ca nici nu am avut modelina langa mine,sta la aproape 400 km departare.Cam acestea fiind spuse... :

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 1partilecroite

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2partecroita

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 3dosconcurs

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 4profil

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 5spate

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 6fata

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 7detaliu

Bafta multa tuturor !!! pupi


Concurenta nr. 4:

Am facut si eu o camasuta si o vesta pentru o fetita care incepe scoala. Am ales un model simplu si elegant, camasuta este din material panza topita si vesta este din material Bi-stretch. Am creat acest model (croirea este fara tipar, doar din masuri) si am ales culoarea alb combinat cu negru, pentru forma eleganta.

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSC04528

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSC04533

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSC04537

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSC04538

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSC04539

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSC04541

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSC04543


Concurenta nr. 5:

Pentru acest costum am folosit catifea verde inchis spre kaki in combinatie cu raiat crem-bej. Costumul este format din hainuta si pantalon. Hainuta are drept captuseala plasa neagra.
Pantalonul este pe elastic,iar hainuta are fermoar.
Am desenat direct pe matrial dupa masuri fara a folosi tipare din hartie. In principal asa lucrez de obicei,doar lucruri foarte comlicate si pe un material foarte pretentios folosesc tipare din hartie.
Pentru model am cautat pe net cateva modele si am adaptat si combinat pentru a iesi un costum de toamna.
Tudor e foarte incantat de noile lui hainute.

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SV400331-1

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SV400379-1

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Hainuta1

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SV400361

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN0486

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN0463

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA DSCN0459

Concurenta nr. 6:

Credeam ca voi sta deoparte de acest concurs pentru ca n-am copii de gradi sau scoala. Dar vecinica mea draga m-a rugat sa-i fac niste blugi deosebiti. Cum mi-a ramas putin material am incropit si-o vestuta. Si-atunci m-am gandit la concurs asa ca am scotocit dupa niste matasica sa am din ce scoate si-o ie. Banda decorativa o aveam din targul de vechituri ca mi-a placut pur si simplu si s-a potrivit perfect.
Am croit direct pe material dupa masurile fetitei, ca element de dificultate mentionez cusaturile decorative cu ata tighel, m-am straduit sa iasa frumoase.
Pantalonii sunt evazati, cu buzunare, banda lata petrecuta in talie si elastic la spate.
Vesta este scurta cat mi-a permis materialul si simpla.
Ia este evazata, fixa pe decolteu, are benzi decorative pe piept si pe maneci, incretitura de la maneca este facuta cu ata elastica si tivurile sunt lasate in feston ingust. Poate fi purtata si pe-afara dar si bagata in pantaloni.
Cu nasturii am avut de furca, cautam unii simpli cu doua sau patru gauri dar n-au fost de gasit in oras.
Asa ca va prezint un costumas destul de simplu (nu-mi plac infloriturile ce incarca modelul) cu care pustoaica merge deja cu drag la scoala.
Succes tuturor participantelor la concurs!

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SNV32449

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SNV32498

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SNV32502

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SNV32500

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SNV32510

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SNV32507

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA SNV32504

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de diada Mar 04 Oct 2011, 7:30 pm

Concurenta nr. 7:

Buna, am reusit la timp , desi pe masura ce croitoream imi veneau noi idei care imi intarziau termenul de executie. Uniforma mea pentru gradinita este compusa din trei piese: camasa din bumbac brodat, vesta si fusta din denim elastic. Camasa este din burda 12-2003, dar imbunatatita la nasturi si maneci cu rujulet facut din acelasi material. Are la guler si la nasturi termocolant.


CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 1-3

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2-3

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 6-2

Fusta este din burda 9-2005.
Consider ca fusta care este alcatuita din 24 de bucati cu grija asamblate constituie in sine un detaliu. Fusta are si buzunare.
Nu as vrea sa uit sa mentionez ca si vesta la care am aplicat acelasi rujulet a fost o provocare pentru mine. Tot la detaliu am pus si spatele vestei cu gaicile sale. Inchiderea vestei se face la doua randuri de nasturi.

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 7-2

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 3-2

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 4-2

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 5-2


Febra concursului m-a cuprins si am transmis-o familiei mele, care acum imi tine pumnii. kiss
Urez bafta tuturor!


Concurenta nr. 8:

Vin si eu cu un costum pt un baiat de 9 ani: o gecuta din bumbac, captusita cu panza,are mansete, guler si bentita din talie din tricot.I-am facut buzunarele cu refileti din material tricot si epoleti cu capse, fermoarul este detasabil.Pantalonul e din acelasi bumbac, are buzunare cu fermoare, buzunare laterale cu clapite,tighele duble de-a lungul pantalonului pe clini si la tiv.La spate i-am pus clapite , dar sunt doar de forma, acolo nu mai sunt buzunare.Toate tighelele sunt cusute cu ata verde.
Modelul l-am luat dintr-o revista mai veche pe care o aveam prin casa.Sper sa va placa!!

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2-4

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 3-3

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 1-4

in timpul lucrului

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 7-3

detaliu( cred ca si buzunarele de la pantalon cat si cele de la geaca sunt destul de dificil de facut)

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 4-3

dosul produsului( produselor)

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 5-3

materialul cu tiparul atasat

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 6-3

Multumesc!


Concurenta nr. 9:

Va prezint un costum de scoala, facut pentru fiica mea. Am folosit combinatia rosu-negru deoarece acestea sunt culorile uniformei scolii.
Am dezvoltat putin modelul de fusta plisata si am facut urmatoarele schimbari: fusta este petrecuta (pentru o calcare mai usoara), pliseurile sunt intercalate lateral ( ca sa fie evitata sifonarea celor de la spate) si are un mic buzunar in partea dreapta. Materialul folosit este o tesatura de bumbac mai gros, adecvat sezonului.
Jacheta este dintr-o stofa supla, captusita cu satin . I-am pus doua randuri de nasturi ca sa mai ameliorez sobrietatea unui sacou clasic si sa aiba un aer mai "militaros". Cravata este de la uniforma , nu am confectionat-o eu.
Rezultatul este un costum lejer, placut la purtat si conform cerintelor scolii.

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 1-5

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 6-4

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 5-4

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2-5

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 3-4

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 4-4

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 7-4


Concurenta nr. 10:

Costumul pe care l-am creat pentru fetita mea, pentru a-l purta la gradinita, este format din doua piese: o vesta parte-peste-parte si o fustita lalea tot parte-peste-parte, dar care se inchide pe partea inversa vestei, tocmai pentru a crea un joc de linii complementare. Complementari sunt si nasturii folositi pentru un plus de culoare, roz fucsia... si astfel piesa vestimentara capata o oarecare intensitate. Tiparul l-am creat singura direct pe hartia de copt, pe care o folosesc de obicei la tipare... Materialul folosit este o stofa usor elastica, in amestec - poliester cu lana si bumbac... sunt doua piese usoare de executat, nu am cautat neaparat complexitate ci unicitate.

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 7-5

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 5-5

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2-6

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 3-5

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 4-5

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 6-5

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 1-6


Concurenta nr. 11:

Am reusit sa duc la bun sfarsit acest proiect. A fost o provocare pentru mine.
A iesit o uniforma de gradiita pentru fetita mea. Este facuta din bumbacel si am incercat sa imbin nevoiele copilului cu ceva util si placut in acelasi timp.
Este formata din pantalonasi, camasuta si sortulet.

Pantalonii au buzunare si in talie elastec lat de 6cm imbracat in bumbacel. Nu au nasturi sau fermoar tocmai pentru a ajunge in timp util la baie fara a avea nevoie de vreun adult prin preajma sa deschida si sa inchida pantalonii (up und go). Este o culoare care rezista la tavaleala si in acelasi timp placuta pentru copil datorita imprimeului. Cu acesti pantaloni putem merge si in parc imediat dupa gradi fara sa mai fie nevoie sa ne schimbam.
Copilei ii plac atat de mult ca nu mai vrea sa ii dea jos.

Camasuta este tot din bbc. A fost o camasa a sotului foarte buna si nu o purta din cauza culorii. Are maneca 3/4 tocmai pentru a nu o decora cu tot felul de carioci si culori.

Sortuletul l-am gandit tocmai pentru a proteja uniforma atunci cand picteaza sau lucreaza plastilina.

Ma gandeam ca acest model poate fi adaptat foarte usor si pentru baiete schimband modelul si culoarea camasii si pozitia buzumarelor pe sort (unul in fata). si uite asa nici baieteteii nu vor fi neglijati.

Sper sa va placa ce ce am reusit sa fac. Mie imi place foarte mult si copila este mai mult decat incantata.

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Tipar-3

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 3-6

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 4-6

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 7-6

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 5-6

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2-7

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 6-6


Concurenta nr. 12:

Pornind de la premisa ca ideea de frumos nu exclude si latura practica, am facut un costumas de gradinita pentru fetita unei bune prietene.

Pe perioada gradinitei copiilor mei trebuia sa am mereu haine de schimb atunci cand ii luam, pentru ca mereu ii gaseam ca niste purcelusi. In consecinta am conceput un costumas cu dubla fata, format dintr-o fustita si o vesta, care se poate purta la fel de bine pe oricare parte, si care, in functie de modul de combinare poate alcatui 4 tinute.

Am folosit un material in carouri gen tercot (nu mai stiu exact denumirea pentru ca l-am luat acum vreo 15 ani), un jerse grena si panza alba pentru jupa fustitei. In plus am adaugat dantela alba, in doua dimensiuni, astfel incat, pe oricare parte ar fi purtata fusta, sa se vada frumos.

Pentru fusta nu am desenat tipar, fiind facuta din benzi doar am masurat si taiat. E alcatuita din 3 randuri de material (cele doua fete si panza alba bordata cu cele doua tipuri de dantela intre ele), iar in talie are elastic. Pentru vesta m-am inspirat dupa o vesta de-a mea, insa nu am facut-o cu nasturi deoarece nu ar fi aratat la fel modul de inchidere pe ambele parti. In consecinta am cusut 4 benzi (din ambele materiale) pentru a putea lega fundite.

Succes tuturor participantelor la concurs.

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 5-7

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 6-7

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA A-fatacostum1

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA A-fatacostum2

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 1-8

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2-8

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 7-7



Concurenta nr. 14:


Am aflat tarziu de concus asa ca am facut tinuta de scoala in viteza si chiar m-am mirat ca am terminat-o la timp . Masina mea nu surfileaza asa ca am surfilat cu cusatura zig-zag . Nu am cumparat material special pentru asa ceva , am avut niste bucati de material le care le-am combinat . Am cumparat doar captuseala , iar fermoar ascuns gri inchis nu am gasit asa ca am folosit unul obisnuit . Maine i se va face safteaua la scoala . Clama am pus-o la gat pentru divertisment . Nu stiu daca se vede bine floarea de la bentita : este o combinatie cu materialul de la fusta si vesta cu materialul de la captuseala .
CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2128r


CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2129u


CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2136d


CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2137r


CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2139f


CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2140x


CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 2142a


Votarea este deschisa, mult succes tuturor!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de ANDREYUTZA13 Mar 04 Oct 2011, 8:14 pm

felicitari tuturor,au iesit niste hainute foarte frumoase! bucurie preferatele mele 12 ,8 si 9
ANDREYUTZA13
ANDREYUTZA13
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : PLOIESTI
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de diblaru maria Mar 04 Oct 2011, 8:43 pm

Nu se poate sa premiem toate tinutele?Sunt taare frumoase si muncite ,felicitari tuturor.
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de claudiana Mar 04 Oct 2011, 9:13 pm

Votat!! Bafta tuturor! Oricum eu cred ca cei mai multumiti sunt copii pentru ca fiecare are acum o tinuta noua foarte frumoasa!! kiss
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de maribel Mar 04 Oct 2011, 11:29 pm

Votat! un baietel!
Vrea sa zica,
De asemenea, foarte important este daca acesta uniforma este chiar purtabila la scoala/gradinita,
pai altfel nu se admiteau in concurs aceste tinute, nu??
maribel
maribel
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : campina
Data de inscriere : 29/08/2011

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de rebel Mier 05 Oct 2011, 8:35 am

Felicitari, sunt frumoase toate uniformele, dar si copiii sunt scumpici toti! bucurie
Un vot si de la mine! kiss
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de Admina Mier 05 Oct 2011, 8:52 am

Diada, multumim pentru votare!
Felicitari tuturor, ati conceput si cusut niste creatii inedite pentru niste copii frumosi si voiosi. Se vede ca ii incanta ceea ce poarta. Bafta tuturor! ura
Eu trebuie sa stau mai mult pana se incarca toate pozele, dar merita, pentru ca abia astept sa votez.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de Andata Mier 05 Oct 2011, 8:57 am

maribel a scris:
Vrea sa zica,
De asemenea, foarte important este daca acesta uniforma este chiar purtabila la scoala/gradinita,
pai altfel nu se admiteau in concurs aceste tinute, nu??

Sunt admise toate tinutele, pentru ca e vorba de viziunea fiecareia despre cum si-ar dori sa arate o uniforma. Ramane insa la aprecierea celor care voteaza daca impartasesc sau nu aceeasi opinie despre cum trebuie sa fie o uniforma (din punct de vedere estetic, functional etc)
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de kitty_1973 Mier 05 Oct 2011, 9:00 am

Si eu am votat! Foarte greu de ales... toate tinutele sunt reusite si speciale bine
Felicitari participantelor! Flowers
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de danielabordei Mier 05 Oct 2011, 9:47 am

Felicitari tuturor! Frumoase sunt toate... ce greu e sa votezi!!!
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de adrianas Mier 05 Oct 2011, 10:38 am

Ce frumoase sunt, votez si eu, ceea ce mi se pare cel mai potrivit pt scoala. Nu spun cine, doar ca e un baiat!Frumos, felicitari tuturor. wink
adrianas
adrianas
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Varsta : 43
Localizare : net
Data de inscriere : 16/08/2011

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de diada Mier 05 Oct 2011, 10:40 am

Andata a scris:
maribel a scris:
Vrea sa zica,
De asemenea, foarte important este daca acesta uniforma este chiar purtabila la scoala/gradinita,
pai altfel nu se admiteau in concurs aceste tinute, nu??

Sunt admise toate tinutele, pentru ca e vorba de viziunea fiecareia despre cum si-ar dori sa arate o uniforma. Ramane insa la aprecierea celor care voteaza daca impartasesc sau nu aceeasi opinie despre cum trebuie sa fie o uniforma (din punct de vedere estetic, functional etc)

Multumesc Andata, asta am vrut sa zic.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de maribel Mier 05 Oct 2011, 10:46 am

Da, corect!
maribel
maribel
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : campina
Data de inscriere : 29/08/2011

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 05 Oct 2011, 10:54 am

FELICITARI! bee Sunt impresionata. Desi unele creatii nu mi se par neaparat potrivite ca uniforme, TOATE mi se par extraordinar de reusite. Vreau doar sa fac observatia ca gusturile mele nu sunt etalon. E doar o parere.
Nu votez inca, pentru ca mi-e foarte greu sa aleg una dintre ele. Am nevoie de putin timp sa le disec.
Dar sunt impresionata! Merci Flowers
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de aisha Mier 05 Oct 2011, 10:56 am

Desi n-am mai participat la nici un concurs dupa cel de fuste (de acum 2 ani parca...?) , am votat intodeauna, fara insa a mai comenta suplimentar.
De data asta insa trebuie sa spun ca in opinia mea a fost de departe cel mai strans concurs si foarte greu de ales concurenta favorita. Toate tinutele ar putea fi premiate. Felicitari tuturor!
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de danniela Mier 05 Oct 2011, 11:11 am

Sunt foarte frumoase toate!
Cum vad eu o uniforma, si asta e doar viziunea mea! Nu trebuie sa fie toata lumea de acord cu ea. Uniforma trebuie sa fie usor de imbracat, comoda la purtat, usor de intretinut, spalat/calcat. In zilele noastre nu stiu daca toate mamicile au timp sa calce o fusta plina de pliuri sau mai stiu eu ce material bumbacos, greu de calcat. Trebuie sa reprezinte si institutia - scoala. Care nu e loc de joaca sau podium. Nu fac nici un apropo la nici o uniforma.
Si nici nu spun ce am votat. Nu mi se pare corect. Votul trebuie sa fie .... secret, daca am inteles bine.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de Copilarim Mier 05 Oct 2011, 11:26 am

Sunt unele modele extrem de dragute pentru a putea fi purtate ca uniforma (si e greu de ales, am cel putin trei favorite:P). Toate creatiile sunt foarte frumoase, dar la fel ca si Moni si eu am impresia ( si aici trebuie sa tin cont de faptul ca eu am purtat uniforma ceva timp) ca sunt cateva care imi aduc mai degraba aminte de tinutele de la spectacolele facute la scoala:P. Oricum felicitari tuturor!! Ati lucrat minunat (ce-as vrea si eu o masina de cusut:D)
Bafta!
Copilarim
Copilarim
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 44
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 05/03/2011

http://copilarim.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de cgeea Mier 05 Oct 2011, 11:40 am

Toate sunt frumoase, felicitari tuturor pentru idei si indemanare. hug
cgeea
cgeea
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 22/12/2010

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de adryana53 Mier 05 Oct 2011, 12:50 pm

Felicitari participantelor kiss mi-au placut toate hainutele dar am 3 preferate si nu ma pot decide...3...8...12...
Gata,am votat Smile
adryana53
adryana53
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 70
Localizare : pe valurile dunarii
Data de inscriere : 29/09/2011

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de cris_io_mat Mier 05 Oct 2011, 1:06 pm

Dupa ce m-am uitat de vreo 3 ori la ce au croitorit niste fete harnice si pricepute am reusit sa ma hotarasc cu cine votez.Va pup pe toate cele care ati facut asa costumase dragute si sa fie sanatosi si destepti cei care le poarta. Flowers
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de arielas Mier 05 Oct 2011, 1:11 pm

Si eu am votat., dar vad ca nu prea va inghesuiti la vot. Felicitari tuturor. ura
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de giusy Mier 05 Oct 2011, 4:12 pm

Buna ziua fetelor ! Este un forum extraordinar . Am votat si eu. Mi-au placut foarte mult cele de la nr 5, 9 si 12 pentru ca pot reprezenta o uniforma. Trebuie sa fie practica si accesibila fiecarui copil. Mult succes concurentelor si tuturor numai bine.
giusy
giusy
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Italia
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de iuliana72 Mier 05 Oct 2011, 4:20 pm

va felicit din suflet drage concurente dar eu am votat pe cea care mi-as dori sa o port si eu nu numai copii la scoala asa ca votul meu nr 4,impune seriozitate .bravo,nu stiu cine esti dar te dibuiesc dupa aceea . CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 148958
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Mier 05 Oct 2011, 4:42 pm

Si eu am votat,toate uniformele sunt frumoase si muncite,felicitari la toate concurentele CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA 435747
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA Empty Re: CONCURS DE TOAMNA - INCEPE GRADINITA/ SCOALA! - VOTAREA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB