Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

+88
Giobsy
denis21
bumbu antonia
aurahd
aleinad
obanceacristina
aurag14
deea_2kz
dorinamisov
Dodo-pui
ALICET
ivanoiuadela9
irinel62
cld
zorzonica_z
kitty_1973
Abinusu
georgeta.prnic
godeta
corina corina
daniela67
claudiana
delfin
Gianina4ever
gretty
b_blondutza18
tinap
snk_lorelay
ragazza
ionela stefan
valy_tud
amoni
CCristinaC
feliciagl
dorina64
licuta
Kristina
violetas
andrei aura
dadina
lenus70
alinutza80
fish
anca_criss
mariaz_09
canadianca50
alessia2007
mnarcisa
Uca
Admina
Gabriela_2011
virginia
lennny
firicel
elena_florescu
chis mioara
murca
lady
letho
LORIMAR
geo
first_sister_diana
danniela
raluca1234
anc@
Serban Valentina
crina68
anamaria79"
iuliana72
europolis
anasia
vasilica
danielabordei
mykya
valih
cozma felicia
mishou
rucsy
SilviaDumitrescu
arianalaura
samo99ro
romaya
kmn
emmancita
myky7robc
Octa75
emi
brunettzzica
92 participanți

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de dadina Dum 20 Noi 2011, 10:14 am

E foarte frumoasa.Banuiesc ca o sa faci manecile foarte dantelate.Mult succes!
dadina
dadina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 13/12/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de geo Dum 20 Noi 2011, 10:54 am

Lenus, te blochezi undeva anume, sau nici macar nu stii sa incepi?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de cozma felicia Dum 20 Noi 2011, 2:57 pm

Crina,este superba aplauze aplauze Eu as face acelasi model ajurat ,dar mai mic,la umeri sau partea de sus a manecii si as continua cu modelul de baza(negaurit).Sa semene cu niste epoleti.In minte mi-o imaginez dar e mai greu de explicat scratch
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de crina68 Dum 20 Noi 2011, 3:03 pm

Am priceput Felicia!Dar forma manecilor este deja...hai sa-i spunem nonconformista( daca esti atenta la poze vezi asa ca niste sferturi de cerc) si nu prea vreau sa ma mai aventurez(am crescut ochiometric la fata si spate si aveam mereu impresia ca nu iese), asa ca voi incerca maneci simple lungi!Dar acum fac o pauza si incerc o tunica simpla, evident raglan dar cu decolteu in fata.O sa o arat in curand! pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de europolis Dum 20 Noi 2011, 3:03 pm

Superba Crina pupi spor la treaba in continuare hug
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de firicel Dum 20 Noi 2011, 3:05 pm

Crina,superba zic si eu dar cand o voi vedea pe tine voi povesti fetelor cum arata ea dar si tu imbracata in ea pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de crina68 Dum 20 Noi 2011, 3:06 pm

Multzam de vorbe bune,dar mai este destul pana la final! pupi pupi pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de europolis Dum 20 Noi 2011, 3:10 pm

Mult a fost, putin a ramas wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de emmancita Dum 20 Noi 2011, 3:15 pm

Frumoasa, Crina!! Dar tunica, cum e tunica??? wink , iar ne zapacesti cu frumusetile astea!!


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Dum 20 Noi 2011, 4:20 pm, editata de 1 ori
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de myky7robc Dum 20 Noi 2011, 4:15 pm

falicitari, crina aplauze
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de crina68 Dum 20 Noi 2011, 4:52 pm

Fetelor nu ma ma laudati ca mi se urca la cap si nu voi mai finaliza! prietenie

Tunica e facuta cam un sfert.....este simpla simpla, sfarsitul o sa incerc sa-l fac apoteotic! rade
Emmaaaaaaaa ,gata .te-ai inverzit!Ti-au dat drumul la mesaje?

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de virginia Dum 20 Noi 2011, 5:00 pm

Am gasit acest tutorial. Poate ca stiti sau poate nu.
Eu una nu stiam, si nici nu m-am gandit la forma asta de a face cordon...

virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de andrei aura Dum 20 Noi 2011, 5:17 pm

am intrat si eu pe acest "forum" pentru ca as vrea sa crosetez o caciulita pentru un bebe de 1 anisor (fetita). Interesante discutiile, numai ca mi se pare "abandonat". Asa sa fie?
Edit SilviaDumitrescu: Subiect mutat. Te rog sa studiezxi mai intai forumul si apoi sa faci postari. Multumesc pentru intelegere Si bine ai venit!
andrei aura
andrei aura
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 60
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de cozma felicia Dum 20 Noi 2011, 5:22 pm

Crina,ai dreptate,manecile merg cu modelul simplu(concluzia mea este sa mergi pe mana ta ) Smile De abia astept sa vad tunica.Vreu si eu sa incep una pentru mine(sa o port la blugi)si sunt in pana de inspiratie .
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de violetas Dum 20 Noi 2011, 5:25 pm

Crina e foarte frumos pana acum, asteptam produsul finit!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de firicel Dum 20 Noi 2011, 5:31 pm

andrei aura,du-te la topicele despre caciulite daca vrei sa faci asa ceva Smile
Edit SilviaDumitrescu: Aceasta postare a fost facut la un alt topic si pentru ca am mutat poastarea la care se facea referire am mutat si aceasta postare, wink


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Dum 20 Noi 2011, 5:42 pm, editata de 2 ori (Motiv : mutat postare, dat explicatie pentru postare)
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de kmn Dum 20 Noi 2011, 6:25 pm

felicia....bine ai venit in club wink , si eu caut o inspiratie pentru ceva de purtat la blugi, poate o sa lucram impreuna acest " ceva"...ce zici?
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de virginia Dum 20 Noi 2011, 6:41 pm

Promisiune implinita, Valentina! E foarte usor de facut!
Spor la tricot

virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de Serban Valentina Dum 20 Noi 2011, 7:04 pm


Virginia ! Multumesc mult . hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 20 Noi 2011, 8:28 pm

Virginia m-a incantat filmuletul cu snurul facut cu croseta Eu nu aveam dispozitivul ala de facut siret si in acest mod e usor ,apoi poti face ce vrei cu sireturile ; flori.impletituri ........
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de mariaz_09 Dum 20 Noi 2011, 8:43 pm

Firul cu care faci fusta trebuie sa aiba tinuta si cred ca este bun ceva cu procent mare de lana.Firul satirat este foarte frumos si ies pete de culoare,dar avand in vedere ca baza este ceva inchis,aici cred ca negru,atunci culorile vin asortate frumos. Ca sa incepi lucrul,masoara largimea peste fund,asta este largimea fustei poti sa lucrezi sa vina in talie mai putin,dar asta presupune sa nu mergi pana la capat cu randul te intorci si doar urmatorul mergi pana la capat.Nu stiu cum iese doar prin incercare.Faci un tipar din hartie :tragi o linie orizontala la baza hartiei egala cu ce ai masurat.Din puncul din dreapta duci o perpendiculara in sus,egala cu lungimea masurata a fustei.Apoi duci o paralela la latura de jos exact prin capatul perpendicularei.Din punctul de jos de unde ai dus inaltimea,cu un unghi cat vrei,45 de grade sau cat iti convine inclinatia dungilor,duci o dreapta inclinata care intersecteaza dreapta de sus.Asa rezulta latura mica a paralelogramului,apoi din stanga duci paralela si se formeaza paralelogramul.Nr de ochiuri le pui in functie de lungimea laturii mici a paralelogramului.Poti face proba de ochiuri ,eu pun un nr de ochiuri,lucrez cateva randuri,de ex 10 ochiuri,masor cati cm sunt si impart lungimea masurata la cm rezultati si apoi inmultesc cu 10,rezultand nr. de ochiuri cu care incepi lucrul.Modelul cred ca ni-l explica executanta.Sper ca se intelege ce am avut de spus.Spor sa aveti!
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de crina68 Dum 20 Noi 2011, 8:50 pm

Mariazule,parol daca n-am crezut initial, ca explici o problema de geometrie rade hug
Acum pentru linistea curiozitatii mele,spune sincer: ceva studii politehnice?Sau profa de matematica? wink Sau ai invatat cum trebuie ( ca pe vremea noastra chiar se invata cu simt de raspundere) Smile !
Multzam de "reteta", am printat-o!
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de mariaz_09 Dum 20 Noi 2011, 9:01 pm

Inginer mecanic,33 de ani,acum tanara pensionara,am lucrat in proiectare cel mai mult,mi-a placut matematica,mi-am gresit cariera,trebuia sa fiu profesoara,dar am avut ghinion.Imi place si acum sa rezolv probleme,si nu-mi las mintea odihnita.Defect profesional,dar iti multumesc de aprecieri.vei vedea ca iese la fix ce ti-am explicat. pupi
Esti o draguta Embarassed
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 20 Noi 2011, 9:45 pm

acum te-amgasit Maraz-09 ca te cautam pe la ,,ajutor invata sa crosetam impreuna nr1, multumim de ajutor
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de crina68 Dum 20 Noi 2011, 9:53 pm

Yessssssssssssss....ce am nimerit-o!!
Stai linistita tu, ca asa ma destind si eu, dar cu probleme de fizica!Sotul meu astazi chiar mi-a zis ,cand a venit de la munca:Asa Crinuto tata, sper ca ai rezolvat corect problemele, ca te ascult sa stii!!! rade rade rade off topic Sorry!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4 - Pagina 15 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB