Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

+57
letho
trandafiras78
mariaz_09
solmizel
lennny
myky7robc
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
sunflowers
dadina
Serban Valentina
Chirrox13
claudiana
danielabordei
chocolate
brunettzzica
aisha
stoy
liavas
Uca
m.a.r.i.m.a.r.
europolis
cris_io_mat
emi
kmn
Cristache
anc@
dorinamisov
vasilica
virginia
carmenco
Bodea Simona
veronica.l
anamaria79"
cld
ikuta
fizicuta
LORIMAR
mishou
canadianca50
Giobsy
vero50
Marry
violetas
Octa75
danadea
firicel
Marilum
valentinadof
symos
emmancita
samo99ro
danniela
romaya
cozma felicia
crina68
SilviaDumitrescu
61 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de romaya Mar 13 Sept 2011, 3:51 pm

Ma banuiti de tot felul de lucruri absconse ..si io-s inocent
Deci ,ca sa fie clar : crosetele au fost mai multe tulipe, nu mai fac plombe nici in timpul liber rade ,am lucrato in 2 luni ,timp in care am facut si o bluzita pentru o domnisoara ( ma-nervati si o postez mintenash..)si am mai sedus si abandonat vreo 2 modele de revelion ... daaar nu sariti ! ..ca eu asta fac aproape toata ziua si aproape toata noaptea .. dama
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de Octa75 Mar 13 Sept 2011, 4:02 pm

No, amu, sazi blanda si nu te enerva....Eu minten inchid computatorul si plec acasa, sa nu mai imi crepe si o masea, daca mai vad si bluzita..... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Si a propos, pacat ca nu mai faci si plombe, sau dinti ca la migala si rabdarea cu care lucrezi cu instrumentul, ar fi fost mai mare placerea sa iti fiu pacienta.
Scuze de [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], dar na..... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de emmancita Mar 13 Sept 2011, 4:09 pm

Ce frumoasa-iii, Romaya!!Culorile sunt atat de placute si de frumos imbinate!!Esti extraordinara, de unde te inspiri??? tu noaptea le visezi si ziua le faci!!???
Hai, pune si bluza!trebuie sa fie tot ceva deosebit.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de LORIMAR Mar 13 Sept 2011, 4:11 pm

woaw,e superba mirat2 nu am cuvinte mai ales ca e facuta si intr-un timp foooaaarte scurt,felicitari ura si totusi...cam cat ar costa opera asta daca ar aparea un client??
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de romaya Mar 13 Sept 2011, 4:15 pm

Asta-i bluzita pentru o costumatie de printesa intr-un spectacol..
E modelul cu trandafirasi pe care l-am facut si corset pentru rochia de mireasa ..v-amintiti ? La gat ,am aplicat pietricele ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de samo99ro Mar 13 Sept 2011, 4:49 pm

Romaya, e foarte frumoasa. Am o intrebare: florile - le-ai facut din ce in ce mai mici, folosind crosete din ce in ce mai subtiri?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de romaya Mar 13 Sept 2011, 5:01 pm

samo99ro a scris:Romaya, e foarte frumoasa. Am o intrebare: florile - le-ai facut din ce in ce mai mici, folosind crosete din ce in ce mai subtiri?

Croseta mai subtire am folosit-o la florile mai mici si la scoarta de copac cu care am tivit florile ..

Lorimar , poti face o oferta.. rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de samo99ro Mar 13 Sept 2011, 5:19 pm

M-am gandit eu ca e joc de crosete. Foarte frumos. Iti admir rabdarea.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 13 Sept 2011, 5:33 pm

eeehhhh ............. daca as putea as zice si eu ceva dar..... mi s-a blocat si tastura ... si spun decat..... vanzare rapida si pe bani multi! Romaya, sa fii sanatoasa sa mai faci ca frumoase le mai faci! Flowers

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de fizicuta Mar 13 Sept 2011, 6:08 pm


Sunt minunate toate lucrusoarele facute de tine ....... kiss kiss kiss
Vreau si eu sa fiu ROMAYAcateva saptamani si sa am acelasi ritm de lucru cu al ei ,zau asa rade rade rade .....acum am ramas doar cu citirea postarilor de pe forum si asta facuta intre o planificare si un test initial zid
daca sunt off topic ......... Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 4246 Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 4246 Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 4246
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de cozma felicia Mar 13 Sept 2011, 8:05 pm

Romaya,super suuper;la cat mai multe realizari si la cat mai multe,,maritisuri''(daca asta iti doresti-vorbind de bluze Smile )
Si mai asteptam.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de ikuta Mar 13 Sept 2011, 8:23 pm

nu pot sa comentez despre colorata, ca mi s-a terminat dictionarul rade .In orice caz sa stiti ca la targ sta lumea si se uita la lucrurile ei.Mai sunt si alte participante care prezinta croseturi, dar la nici una nu se opreste lumea ca la standul Romayei.Superba!Astept sa vad aia de revelion si te rog sa nu o postezi in ultimul moment, ca ne strici Craciunul si revelionul rade
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de violetas Mar 13 Sept 2011, 8:36 pm

Romaya, superbe!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de romaya Mar 13 Sept 2011, 9:10 pm

Fetelor,dragelor , multumesc kiss
Ma ung la sufletel cuvintele voastre ,e placut sa vezi ca -ti sunt apreciate, admirate ideile,munca...parca nici nu mai conteaza maritatu'.. rade
Ma gandesc ca poate odata ..candva voi avea de un magazin .. aici sau la capatul lumii rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de cozma felicia Mar 13 Sept 2011, 10:46 pm

Sa-ti indeplineasca Dumnezeu dorinta Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 4246 kiss
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de mishou Mier 14 Sept 2011, 8:20 am

Chiar daca sunt off-topic - Romaya - unde iti este targul, daca nu-i cu suparare???
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de crina68 Mier 14 Sept 2011, 8:35 am

Romaya, generaleasa pe viata, la arma croseta de 3 stele!!!!!
Felicitari!Intr-adevar,ar fi interesant sa iti admiram toate creatiile,daca nu intr-un magazin,macar pe un sitte!!!
pupi

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de Marilum Mier 14 Sept 2011, 9:41 am

Romaya, nici nu am cuvinte! Sunt minunate, oricum cea de toamna m-a dat gata. Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Marilum
Marilum
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Localizare : oradea
Data de inscriere : 12/11/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de cld Mier 14 Sept 2011, 10:18 am

romaya fara cuvinte sau mai bine zic jos palaria Merci
superbe!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de anamaria79" Mier 14 Sept 2011, 10:27 am

romaya................................. Shocked mirat2 primul
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de veronica.l Mier 14 Sept 2011, 10:59 am

Nuştiu, nuştiu ce să mai spun şi cum să laud aceasta femeie minunata- Romaya. Esti idolul meu, de fiecare data cînd văd o creaţie nouă Îmi dai forţe noi de lucru si astept cu nerabdare să ajung acasa sa mai iau croseta în miini macar pe jumatate de ora pîna nu adorm cu ea. si tot parca nu mai reuşesc, sa termin ceea ce doresc sa fac. spor în continuare şi încîntăne cu ceea ce faci că este superb. Merci Merci love
veronica.l
veronica.l
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 34
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de Bodea Simona Vin 16 Sept 2011, 9:57 pm

Felicitari Romaya ...jacheta in culorile toamnei este extraordinara.Iti doresc sa o porti cu placere!
Bodea Simona
Bodea Simona
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : internet
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de firicel Vin 16 Sept 2011, 10:46 pm

Duamna Romaya,esti super tare fata!Si ai niste super lucruri(vezi ce in trend vorbesc,da? rade )
Au spus fetele tot ce este de spu asa incat eu nu spun decat SUPERBA! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de carmenco Dum 25 Sept 2011, 6:22 pm

Dupa o luna, in sfarsit, reusesc si eu sa-i fac fetei poze cu jacheta crosetata de mine.
Am facut-o din fir alize si nu prea m-am impacat cu tipul acesta de fir. La lucru se strangea si nu se mai intelegea nimic din model. La final, m-am hotarat sa o calc, sa se aseze si modelul si pe corp. Nu a fost o idee stralucita pentru ca mi se pare ca s-a lasat mai mult decat as fi vrut eu.
Una peste alta, am terminat-o acum o luna, fata a innoit=o cand a fost in excursie la Viena si de atunci a mai imbracat-o de cateva ori. Concluzia: i-a placut Smile
Sper sa va placa si voua.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 25 Sept 2011, 6:33 pm

carmenco super! Si poti sa ma omori da nu-mi dau seama cum e lucrata si pace. wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10) - Pagina 3 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate (10)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB