Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara,deosebite (7)

+88
ivanoiuadela9
LN
elenaveronica
ancabanu
alexia
sorinamircov
zsofia
aidil
iriclau
fulguta28
bobitica
LYNDA
mamiboom
i.xell
danym_84
Buburuza
ioana tiplea
tomari
Adriana13
voichita999
tinap
marabr
Gianina4ever
danae
alice07
Panea Laura
AlyC
cretu_veronica22
laurapopescu
teisoara
mischelle35
bibitu
diada
Giobsy
badulet iolanda roxana
zylv
rosita
MagdaMarin
Motzu
mykya
ancone
vasilica
PAULA CONSTANTIN
andegelia
claudia_mami
despina13cucli
annamaria26985
zahariaelouise
Lucia Ro
Albina Maia
alinutza_andrei08
emmancita
SilviaDumitrescu
valentinadof
violeta25
danniela
Uca
adrianas
corina corina
danabarbu2007
ema
ALICET
violetas
ancush
clodi
ChrisReeana
simona28
amnro
aurelia.c
Camy
louise27
arielas
MihaelaT
geany
Marry
Larisa
CCristinaC
Floren
stoy
ismi3ismi
denis21
aurishta
geo
firicel
Karina33
Chirrox13
Gabiuta
Admina
92 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de ancabanu Mar 14 Feb 2012, 9:24 am

elena, nu ma vad cu ochi rai insa stiu ca am ceva kg in plus pe care le voi da jos in cateva luni. Nu sunt genul sa port decolteu(decat la ocazii speciale), nu ma simt eu bine, iar fustele sunt preferate mele. Kilogramele mele nu sunt in minte sunt pe cantar Smile Nu sunt complexata insa asta e realitatea, nu pot spune ca arat ca una de 60 kg pentru nu este asa. Intotdeauna am fost mai "plinuta" si ma simt bine asa, insa acum s-au cam adunat prea multe kg in plus zid , insa cu sport si alimentatie sanatoase le voi da jos wink
Mai jos am pus o poza cu o rochita "restilizata", era simpla, neagra si am adaugat braul si bretele lila.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 14 Feb 2012, 10:34 am

Wow ce domnisoara eleganta si ii sta super cu rochita rosie ...imi place Karina .
Anca lila-ul acela i-a schimbat complet aspectul si iti sta foarte bine ... pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de ancabanu Mar 14 Feb 2012, 11:30 am

Saru`mana!! Am redecorat rochia pe cand nu aveam masina de cusut, si am cusut de mana insa a iesit destul de bine..zic eu ;)
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de LYNDA Mar 14 Feb 2012, 3:40 pm

anca e super ideea! ti-a iesit extraordinara pupi
LYNDA
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 39
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de danniela Mar 14 Feb 2012, 4:15 pm

Anca vopseaua din par si rochia te aranjeaza super.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de ancabanu Mar 14 Feb 2012, 4:35 pm

Da, da mersi. hug ..eram in perioda cu tunsoarea asimetrica iar culoarea se cumintise Smile Acum ma lupt sa aduc parul la aceasi lungime si sa revin la o culoare mai naturala Smile
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de ank93 Mar 21 Feb 2012, 3:07 pm

La rochite ce se foloseste drept 'intaritura' pt bust? Am o rochita si pe sub captuseala e un fel de burete mai subtirel...de unde se poate cumpara?
ank93
ank93
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 24
Localizare : Arad
Data de inscriere : 21/01/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de alexia Mier 29 Feb 2012, 5:26 pm

ancabanu - imi place foarte mult rochia mai ales ca se potriveste foarte bine cu tunsoarea.

ank93 - eu pentru bust folosesc bureti cumparati de la mercerie este un fel de sutien.

asa cum am promis revin cu poze.
am facut o rochie pentru seara de 8 martie. material a mai ramas asa ca o sa mai fac una, ca sa am de unde sa aleg wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
va doresc spor la treaba .
alexia
alexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de corina corina Mier 29 Feb 2012, 7:18 pm

Foarte frumoase rochitele fetelor !
Am lucrat si eu una pe care credeam ca n-am s-o mai lucrez vreodata . E din scai auriu si cand am cusut-o pe sora-sa din scai argintiu , materialul auriu l-am pus intr-o cutie si i-am promis ca doar fusta pe elastic se vede facut de mine . N-a fost asa ! L-a gasit fata si-a facut si un desen si a venit cu ochi sclipitori la mine sa-mi spuna ca ea nu are cu ce sa se imbrace la spectacolul de Dragobete . Si canta o piesa de Britney Spears si numai modelul asta se potriveste . Nu va spun cum a fost ci doar ca am croit-o inainte de Craciun parca si am cusut-o pana in ziua spectacolului. Asa de draga mi-a fost ! Dar am scapat !
Si cateva poze !

Inceputul , adica partea cea mai usoara :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si rezultatul

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

detaliu

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si de la locul faptei

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-asa am scapat eu de scaiul auriu ! peace

corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de aurishta Mier 29 Feb 2012, 7:31 pm

Ce fata dragutza si stralucitoare! aplauze Si... wink ....poate pui si coloana sonora.... wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de marina40 Mier 29 Feb 2012, 8:39 pm

Corina ti-a iesit bine rochita kiss
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 29 Feb 2012, 8:42 pm

Ei, Corina ce rochie ai lucrat!eu zic sa nu mai stai pe delaturi si vino mai des pe la croitorie!felicitari,si sa te bucuri de fata!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de ancabanu Mier 29 Feb 2012, 8:48 pm

Alexia..inseamna ca ai planuri mari de 8 martie!!!
Corina, e super sexi rochita desi a fost greu de lucrat, insa rezultatul e pe masura!!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de tinap Mier 29 Feb 2012, 9:24 pm

Corina,ce fata frumoasa ai!Frumoasa foc! Iar rochita imi place mult.Am si eu niste material argintiu,as vrea sa fac o rochita dreapta pentru fata mea,dar nu prea am curaj,e greu de facut?
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 29 Feb 2012, 9:29 pm

Corina , felicitari e foarte frumoasa si rochia si domnisoara ![te pricepi si la cusut ?]
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de rivka Mier 29 Feb 2012, 10:32 pm

corina a iesit super rochia , chiar daca a fost un pic mai greu sau ne vine cateodeata sa le aruncam si sa nu mai dam de ele ...marita efortul la sfarsit cand sun multumesc mama si ca e incantata de rezultat wink ,si vorba fetelor poate pui si coloana sonora rade
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 29 Feb 2012, 11:33 pm

Faina rochie si se aseza bine pe manechinul tau wink
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de arielas Joi 01 Mar 2012, 8:03 am

Corina, Corina....cum stai tu pitita si cand iesi....mama, mama......felicitari! Sunteti extraordinare amandoua, mie imi pupi place mult de tine. Daca nu stiai ti-am declarat acum de 1 martie!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de Chirrox13 Joi 01 Mar 2012, 8:11 am

Corina, Flowers pentru munca si rabdarea de a coase rochita fetei tale...
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de corina corina Joi 01 Mar 2012, 12:51 pm

Multumesc din suflet fetelor ! love Nu sunt eu asa grozava in ale croitoriei , dar sunt pretentioasa rau si greu ma declar multumita . Asta ma consuma mai mult decat produsul in sine . Am si un ''manechin '' cu multe formitze , dar ce sa-i fac ? Asa mama , asa pui ! Si eu sunt mandra si de pui si de rochita .

Am sa va pun si ''coloana sonora'' , cred ca pe la ''ce muzica asculti'' cu toate ca nu e ea o artista mare , dar e artista mea . wink Dureaza o vreme sa se descarce in Photobucket , dar imediat ce e gata postez . Scuze de off !

Edit : Tinap , depinde de material . Asta a fost un scai moale si putin elastic pe lungime si s-a cusut cam greu . Dar daca tot il ai , croieste-l si pana la urma trebuie sa iasa ceva . Si daca-l pastrezi , ce faci cu el ? wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 01 Mar 2012, 12:57 pm

Corina[b] Flowers
Stiu ce greu este sa imbraci forme, stiu si ce greu se lucreaza scaiul ala, stiu si ce greu sunt de multumit fetele! Asa ca felicitari inca o data!

Imi place tare si culoarea si tunsoarea pustoaicei! Ii sta bine asa!

PS: ca-s ca soacra zid Ai grija mai multa la fermoar data viitoare!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de zylv Joi 01 Mar 2012, 2:17 pm

am facut o rochita din jerse subtire,iar partea de sus si manecile le-am facut din tul elastic.pt ca mi se parea banala i-am pus la gat bentita de dantela si o brosa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de corina corina Joi 01 Mar 2012, 5:49 pm

Zylv , fara comentarii flower !

Karina , pentru ca eu te consider sora mea care ma invata numai de bine , apreciez ca ma incurajezi si ca-ti place puiul meu . love
Si pentru partea cu soacra rade sa stii ca fermoarul l-am cusut de mana Sad , ca daca-l trageam la masina era si mai cret ca pe sensul ala se intindea domnul scai . Stiu ca se putea si mai bine , daca aveam rabdare si nu lasam pe ultima suta de metri treaba . Daca o faceam la croseta...iesea turnata !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de geany Joi 01 Mar 2012, 7:03 pm

Alexia, frumoasa rochita! Cred ca la brate ar fi fost necesara o rascroire mai adanca... (e doar o parerea): Sa o porti cu placere si sa te distrezi de 8 martie!

Corina, domnisoara ta este foarte frumoasa! Rochita, imi place, este reusita. Per total ii vine foarte bine si tu, sa cosi mai des, ca talent si pricepre ai!

Zylv, frumoasa rochita, asa cum ne-ai invatat, ce ne-arati e de revista!

****************************************************

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Joi 01 Mar 2012, 9:07 pm, editata de 2 ori (Motiv : Separat capitole)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (7) - Pagina 12 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB