Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Lucrul de mana - sursa de venit-2

+72
7furnici
dorinamisov
dorinami
JuiCy
anyrok
Tache Marilena
veromada
GinaP
mym
Giobsy
Cristache
symos
ikuta
Serban Valentina
geany
rosita
emmancita
LORIMAR
Dorulet
RalucaS
Gabiuta
ARYANNA
Andata
Katerina
carmendana
smihaelaviorica
bijouxnod
Angelica18
Artadar
cillywilly
T_mihaela
lennny
anacris
Octa75
anasia
valentinadof
mykya
liean
AlinaJ.Bijoux
Karina33
Niki
michelinebeaulieu
myky7robc
TeoCanada
iriclau
diada
gmiki1
corilex
aurishta
dorina64
olympia
SilviaDumitrescu
mb09
maria_covacef
amoni
europolis
anca_22
corina corina
Clio_Ela
geo
danniela
Chirrox13
letho
Uca
firicel
kristadesign
ismi3ismi
Admina
romaya
mariaz_09
CCristinaC
amnro
76 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de danniela Lun 07 Mai 2012, 8:00 pm

Integral ce sa ii platesti???
Pai eu una mi-as lua cutiile inapoi si gata. Spune-i sa ti le trimita, ii multumesi ca le-ai primit si data viitoare sa isi caute pe altcineva!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de T_mihaela Lun 07 Mai 2012, 8:30 pm

carmendana a scris:am si eu o problema, poate ma ajutati cu un sfat:
am facvut pe comanda niste cutiute pentu invitatii, cutiute personalizate: culoare, dimensiune, model, floare, panglica. Mai intai am trimis niste poze (desi i-am propus domnisoarei sa ii trimit un model, le voia destul de repede si nu ar mai fi fost timp). Mi-a cerut 2 modificari:panglica un bleu mai inchis si florile fara PETALE (erau 2 tipuri de flori,una cu petale lunguiete si alta floare facuta din saten, model invatat de la voi). toate bune si frumoase, trimit cutiile si apoi primesc un mail de la ea, foarte suparata ca ea mi-a spus clar ca nu voia FRUNZE(fiecare floare avea 2 frunze in fiecare poza pe care i-am trimis-o). Dupa o zi in care am vorbit pe mail si i-am demonstrat ca nu a pomenit nici macar odata despre frunze ( si chiar asa a fost, a si recunoscut ca ea voia sa zica frunze, dar a scris petale), replica ei a fost : "hai sa nu ne agitam atata pentru frunze, ca de fapt cutiile au alte probleme" , dar pana atunci nu a pomenit absolut nimic despre altceva decat despre frunze; acum vrea sa mi le trimita inapoi iar eu sa ii platesc integral contravaloarea. Dar munca mea?
Voi ce parere aveti? Cum ati reactiona daca ati fi in locul meu?


Daca clientul nu e multumit de produs si vrea sa-l returneze atunci el trebuie sa plateasca posta iar tu sa-i dai inapoi toti banii pe cutiute.
Sau fa-ti din capul locului un "return policy"scrie clar in ce conditii primesti produsele inapoi, cine placeste ce si cum restitui banii .Daca nu accepti return atunci scrii"produsele sunt nereturnabile " sau cum suna mai bine nu stiu si atunci clientul stie daca isi asuma riscul sau nu.
Deci daca as fi in aceasta situatie ca vanzator,sunt obligat sa primesc cutiile inapoi si s arestitui banii clientului.Asta ar fi o lectie invatata ca data viitoare sa stabilesc reguli clare de return.
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 07 Mai 2012, 9:23 pm

carmen,dar tu nu i-ai facut inainte de toate,un model.pe care ea sa-l aprobe?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de danniela Lun 07 Mai 2012, 9:36 pm

Acum cred ca am inteles, ea ti-a platit deja cutiile, daca da, mi se pare corect sa ti le returneze si tu sa ii returnezi banii inapoi.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de carmendana Mier 09 Mai 2012, 3:13 pm

Da, Ismi, i-am facut un model pe care l-a aprobat, voiam sa i-l si trimit sa il vada in realitate insa ar fi durat prea mult timp (cuvintele ei)Acum nu ii convine ca florile au frunze, desi asa cum am mai spus, in toate pozele frunzele existau.
Eu m-am gandit sa ii iau cutiile inapoi (probabil va treece mult timp pana cand cinava va dori exact aceeasi dimensiune si combinatie de culori), sa ii plat4eesc costul materialeleor (in fond raman la mine Neutral ) dar sa imi plateasca macar manopera, eu le-am facut dupa specificatiile ei.
Asacum zicea Mihaela, sa imi fie invatatura de minte, daca ma arde la buzunar, alta data voi fi mai atenta si o sa le zic de la inceput cum sta treaba, produsele personalizate nu se restituie.
Va multumesc mult tuturor pt sfaturi, chiar nu stiiam atunci ce sa fac Flowers
carmendana
carmendana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 302
Localizare : ?
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 09 Mai 2012, 6:14 pm

banii de la ea,i-ai primit?eu ,sincer,daca as fi avut problema asta,din moment ce a aprobat modelul si am facut dupa acel model ,toata comanda,nu e problema mea ca s-a razgandit intre timp.am facut ce a cerut,am luat banii .asta e tot.sa ii fie de invatatura ,sa deschida bine ochii cand face o comanda,care implica bani,timp.in mod sigur,daca ai primit banii de la ea,nu i-as returna niciun leu,dar chiar niciunul.specificatia de returnare a produselor se refera la calitatea lucrarii,nu la model.modelul apobat e acelasi de la inceputul comenzii si pana la sfarsit,fara modificari pe parcurs,cu atat mai putin la sfarsitul comenzii...!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de danniela Mier 09 Mai 2012, 10:18 pm

Mai Carmen, poate fata nu stie sa faca diferenta intre frunza si floare!!! Ca altfel nu inteleg. Ismi are dreptate! Sa stii ca eu am intanlit o tipa care nu stia care e carnea de capra sau de oaie sau de vita. Si toata viata asta a mancat!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Andata Sam 12 Mai 2012, 10:16 am

Dragele mele, vroiam sa impart cu voi bucuria primei mele vanzari pe crafty.ro. Chiar daca e o suma mica, am spart gheata. Va doresc si voua clienti cat mai multi si seriosi.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 12 Mai 2012, 11:42 am

Andata sa creasca vanzarea si sa se mareasca sumeleeeeee!!!!!!Numarul clientilor sa se inmulteascaaaaaa!!!!! hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de myky7robc Sam 12 Mai 2012, 12:01 pm

andata, felicitari si sa ai vanzari mari.
dar ce anume ai vandut?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de danniela Sam 12 Mai 2012, 12:53 pm

Felicitari Andata!!! La cati mai multi bani si clienti!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Andata Sam 12 Mai 2012, 2:16 pm

Silvia, myky, danniela, va multumesc din suflet pentru urari si vi le intorc inmiit.
Myky, am dat o bratara impletita din piele
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 12 Mai 2012, 2:24 pm

bravo,andata!tot inainte! pupi
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Andata Sam 12 Mai 2012, 3:55 pm

ismi, multumesc din suflet. Sa ai si tu parte de cat mai multi clienti si cat mai multe vanzari!
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de carmendana Sam 12 Mai 2012, 5:47 pm

Andata, de acum incolo sa iti mearga si mai bine!~ Succes la vanzari!(de fapt urarea este adresata si celorlalte hug )
carmendana
carmendana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 302
Localizare : ?
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Andata Sam 12 Mai 2012, 6:13 pm

carmendana, multumesc din suflet pentru urari si iti doresc si tie din ce in ce mai multi clienti seriosi si vanzari mari!
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 12 Mai 2012, 8:50 pm

Felicitari pt. vanzare. La cat mai multe!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 21 Mai 2012, 10:02 pm

Fetelor surorile mele, vin a va cere un sfat . Cat sa cer pentru pentru un bolero identic cu acesta?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
spate, fata (si profil) aici. A intrat 3 scule care au costa 30 de lei toate deci cat sa cer pentru manopera? Nu ma intrebati cat timp am lucrat la el pentru ca nu lucrez intins. mai fac cateva randuri imi mai fac treburile.... iar mai lucrez... iar il mai las.... deci nu pot spune un timp de lucru. pupi
dar pentru acesta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pentru asta alb m-a abordat cineva in seara asta si a zis ca ar vrea sa io lucrez wink tuta fiind nu am stiu cat sa zic pretul si am mai amanat discutia (elegant sper eu) nu mai stiu cat fit mi-a intrat la el si sunt total in ceata asa ca va rooog sa ma ajutati

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de myky7robc Lun 21 Mai 2012, 10:33 pm

silvia, manopera la cel negru merita 9o de lei, dar practic cred ca iti da 70, iar la cel alb 100-110, fara pretul firelor.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 21 Mai 2012, 10:38 pm

Sar'mana myky7robc la 100 lei cu fire cu tot ma gandisem si eu pentru cel negru dar... nu eram sigura pe mine. Iar pentru cel alb ma gandisem la 120 lei cu fire cu tot wink
Multumesc si mai astept si alte pareri.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de firicel Mar 22 Mai 2012, 12:01 am

Silv,sunt pe aceeasi lungime de unda cu voi:tot asa as zice si eu 100 negru si 120-130 alb ca e ceva de munca la ambele.
Ma bucur pt.comenzile tale!Sa ai spor! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 22 Mai 2012, 9:45 am

Multumesc Firicel!
Momentan comanda ferma si 90%realizata este cel negru. Cel alb a fost doar o abordare pe mess si cand am zis 120 lei a ramas ca se mai gandeste wink
Mai astept si alte sugestii/pareri/propuneri, va rog.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Andata Mar 22 Mai 2012, 10:09 am

silvia, si eu zic la fel, sa ramai la pretul fixat deja de tine. Nu cobora, ca e munca ta si e pacat sa il dai mai ieftin, ca e superb. Sigur vei gasi cui sa il dai, chiar daca persoana care te-a abordat se razgandeste.
Nici eu nu finalizez toate tranzactiile, multi nu ma mai contacteaza cand aud/citesc pretul, dar pentru fiecare care se razgandeste am 2 care cumpara.
Clientii mei pot oricand sa cumpere ceva mai ieftin, dar nu va avea aceeasi calitate si atentie la detalii pe care o ofer eu.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de ARYANNA Mar 22 Mai 2012, 7:40 pm

fetele am nevoie de ajutor
cat as putea sa cer pt o geanta ca aceasta[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ARYANNA
ARYANNA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 121
Localizare : am gasit
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de myky7robc Mier 23 Mai 2012, 9:35 pm

eu zic 120-130 lei
din ce ai facut-o?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit-2 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit-2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB