Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

+46
alban andreea
diblaru maria
tiana
piciul
despina13cucli
emmancita
Adina Grigoriu
Serban Valentina
danielanica
crina68
mnarcisa
letho
fizicuta
kitty_1973
valentinadof
anamaria79"
Gabiuta
Andata
aurishta
romaya
ismi3ismi
Dorulet
canadianca50
LN
arielas
diana-s
Kristina
Clio_Ela
amnro
diada
corina corina
ema
dorina64
LORIMAR
bubu85
Giobsy
Admina
danniela
kla78
geany
europolis
Floren
MihaelaT
CCristinaC
MagdaMarin
bobitica
50 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de diblaru maria Lun 22 Iul 2013, 4:43 pm

Eeheii,dar avem catedrala neamului ,ce drumuri ,ce autostrazi...asa ca .....
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de fizicuta Lun 19 Aug 2013, 10:35 am

Sper sa nu ajung sa ma dau cu capul de pereti ca "onor"guvernul asta va platii nota de spitalizare a lui Cioaba Florin.....este greu ptr familie daaaaaaaaar nu trebuie ca NOI sa suportam !!!!!!zid zid zid 
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de valentinadof Lun 19 Aug 2013, 12:25 pm

Mie mi se pare culmea tupeului c-au cerut ajutorul statului roman,dar ce-au zis ei,hai sa incercam!Si cand te gandesti ca unii nu-si fac RMN pt ca nu au 500 de lei,iar ei au cheltuit 350 mii de euro?Am inteles bine oare?
Oricum,seful guvernului si-a exprimat opinia ca nu se pot deconta cheltuieli de spitalizare din bani publici dar si ei,romii,au revenit si-au zis ca au de fapt asigurare de sanatate!Sfidare,si cum se moare in spitalele noastre!zid 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de alban andreea Lun 19 Aug 2013, 5:29 pm

sa isi plateasca intai impozitele si darile la stat si apoi sa ceara ajutor
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de cristina07 Mar 27 Aug 2013, 9:14 am

Am lipsit de pe forum mult timp. Am avut o vara incarcata. Ma voi intoarce cand incepe scoala dar am gasit ceva ce trebuie sa vedeti si voi:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de piciul Mier 26 Feb 2014, 6:19 am

"....nu vă întrebaţi de ce nu există ambasador american la Bucureşti de peste doi ani de zile? Nu vă pasă...

Să vă spun eu... O doamnă din înalta politică federală a fost chemată la Comisia Congresului SUA pentru politică externă, în vederea deschiderii discuţiilor pentru numirea de către Preşedinte a distinsei doamne ca Ambasador al SUA la Bucureşti. Au discutat cam o jumătate de oră. Domna a declinat propunerea. La sfârşit a încheiat printr-o glumă, spre deliciul celor prezenţi: "... politica care se face la Bucureşti este atât de murdară, încât m-aş vedea obligată să fac câte un duş lung după fiecare întrevedere cu un oficial român!"

Hai să zicem că este un banc... dar în continuare nu avem ambasador american la Bucureşti! Nimeni, în România nu se întreabă de ce, trecând peste lămuririle politicoase, ca pentru copiii de la grădiniţă, ale State Department?"
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
...sincer eu nu stiam si citind "bancul de mai sus", ma rog sa iesim cu bine si din acest cosmar.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de Dorulet Mier 26 Feb 2014, 9:34 am

Piciule,cred ca e putin,doar putin exagerat(imi aminteste de cine va arunca primul piatra),dar...nicaieri nu e chiar "curata" politica,asa ca, ce sa mai zicem de politicieni?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 21 Mar 2014, 8:26 pm

Unui reporter TVR pe care-l cunosc de mica i s-a furat azi bicicleta din fata sediului Politiei Capitalei, pe Calea Victoriei.
Iar la postarea lui i s-a raspuns cu acest clip.



_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de Admina Sam 22 Mar 2014, 1:21 pm

rade Stiu clipul, circula de mult pe net. Au fost destepti cei care l-au facut. La noi e lumea credula, daca zici ca nu mai stii combinatia sau ai uitat cheia undeva, poti sa furi bicicleta oricui. Mai ales cu un cleste gura de lup, caruia nu-i rezista multe anti-furturi.
Cred ca se fura si in afara, de diversi etnici sau emigranti ilegali, printre care si romani. De aia e plin netul cu anunturi de vanzare biciclete...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de anna_sandu Mar 15 Apr 2014, 9:36 am

este trist ! foarte misto facut clipul! in realitate, nici eu nu cred ca as fi facut ceva daca vedeam treaba asta pe strada, oamenii nu sunt indiferenti , le este frica! mie mi-a fi frica sa zic ceva, o bicicleta nu valoreaza mai mult decat viata mea... si stiu ca e nasol, dar oamenii nu sar in ajutorul altui om batut pe strada, daramite pentru o bicicleta Sad nu zic ca-i o atitudine corecta, dar instinctul de conservare primeaza
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de Floren Joi 07 Aug 2014, 10:28 pm

Artcol extrem de bine documentat ! 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de aurishta Vin 08 Aug 2014, 10:13 am

Uimitor! De asta chiar ca n-am stiut!  Shocked 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de ema Vin 08 Aug 2014, 10:25 am

Noi am face asa? Asta ca replica la video-ul cu hotul de biciclete

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de macanetu Vin 08 Aug 2014, 10:59 pm

Am mai vazut filmuletul , cinste lor . Poate sunt naiva dar eu cred ca da , ca asa am proceda si noi , sa ne ajutam unii pe altii . Asa este normal , dar ce mai este normal la noi ??
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de danniela Sam 09 Aug 2014, 10:04 am

Si eu cred ca DA! In Perth cred ca majoritatea sunt emigranti, printre care cu siguranta si romani. Asta e chestie de umanitate!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Dum 10 Aug 2014, 6:15 pm

deci sa imi iau un antifurt mai zdravan sau o batista MAREEE....
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Sunt Roman, deci mi-e rusine...2 - Pagina 6 Empty Re: Sunt Roman, deci mi-e rusine...2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB