Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bijuteriile noastre capitolul XIV

+51
anc@
mb09
violetas
Day
Adelaida
zorzonica_z
diada
Fran78cesca
aisha
nancyrbd
mari42
maribel
Aditza
lenut
firimitura
AlinaJ.Bijoux
dienutzababy
SilviaDumitrescu
larimali
adnia
Dodo-pui
letho
Uca
ioana soare
margelutamea
mihastef
darkpoke
greenscarf
Gabiuta
kitty_1973
andarlidia
firicel
marabr
magdaR
betymi72
Handmade DEEA
Admina
JENI
Kristina
lorinaoo1
MoniKozi
serenita
alina_satena_2006
rebel
mimy
doni
Margelutza
camellia
diana-s
AndreaIsfan
MagdaMarin
55 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de Uca Mier 07 Sept 2011, 1:55 pm

Camelia, WOW, imi place cromatica mult de tot!!!
Este super, FELICITARI!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de letho Mier 07 Sept 2011, 2:26 pm

Camellia, esti extraordinara! Smile Lucrezi foarte mult si foarte frumos! Flowers
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de Kristina Mier 07 Sept 2011, 3:59 pm

Camelia, pot spune doar ca te admir! superb!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de camellia Mier 07 Sept 2011, 4:18 pm

Dragele mele, va multumesc tare mult...trebuie sa va marturisesc ca nu m-a atras niciodata combinatia rosu-verde, asa ca am ramas si eu surprinsa (intr-un mod placut) de ceea ce a iesit.

pupici.
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 07 Sept 2011, 5:19 pm

camellia a scris:
Gabiuta, iti multumesc tare mult pt aprecieri...sincer din ceea ce am facut pana acum nu mai am nimic:marea majoritate le-am vandut,o parte din ele le-am oferit cadou la prietene;de cliente nu ma plang....deocamdata....ma plang de timpul meu liber care nu prea exista.



Ooooooooo.....esti o fericita atunci!!!Pacat ca timpul nu se intinde wink ,lungeste-lateste...oricum jos palaria pentru ceea ce faci.Si eu sunt adepta bijuurilor care sar in ochi,viu colorate si daca se poate maaaaaaari.Poate si fiindca eu sunt mare Embarassed
Oricum toate fetele care posteaza aici sunt maestre in aceasta arta.Tare frumoase si merita toate laudele pentru inspiratie si munca!!! Flowers
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de adnia Mier 07 Sept 2011, 7:43 pm

camellia, superb setul...nici eu nu ma omor dupa cpombinatia rosu-verde, decat de Craciun, dar acest set se aranjeaza tare bine!
adnia
adnia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 44
Localizare : brasov
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de doni Mier 07 Sept 2011, 8:27 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 07 Sept 2011, 9:20 pm

Ce iese din miinile tale aplauze
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 07 Sept 2011, 10:48 pm

Superbe toate creatiile voastre!!! Adevarate opere de arta!!! Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 09 Sept 2011, 12:35 pm

Sa va arat si voua cu ce m-am molipsit in ultima vreme
Set Ioana (bratara de mana si cercei din zale in imbinare de tip helm)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bratara pentru glezna (tot imbinare tip helm)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cercei nod din zale
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Cercei din zale in imbinare tip bizantin cu agate verzi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din cauza Ioanei link am ajuns aici flower
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de doni Vin 09 Sept 2011, 12:53 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cercei maci nebunatici -asimetrie
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 09 Sept 2011, 1:02 pm

Uaaaaaa... doni!!!!! Superbi cerceii!!! Felicitari! Imi place mult asimetria 9in general si asta a ta in special)! Nu e usor sa creezi ceva asimetric reusit. Dar tu ai facut-o!!!! Super!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de adnia Vin 09 Sept 2011, 1:03 pm

wow...chestia asta cu zalele n-am inteles niciodata cum se fac, dar arata superb!
adnia
adnia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 44
Localizare : brasov
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de firimitura Vin 09 Sept 2011, 1:27 pm

foarte frumoase fetelor.
doni imi place tare ce ai facut acolo, imi place combinatia de culori, si mai ales ca rosul e asa de intens Smile
Monikozi tare interesante bijuteriile tale din zale. de unde ai luat zale colorate?
kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 09 Sept 2011, 1:36 pm

Multumesc.
Zalele acelea au ajuns intamplator (asa mi-a zis vanzatoarea) in magazinul de unde mai cumpar una-alta... Si cand le-am vazut le-am cumparat. Nu aveau decat rosii. Si fara variante de dimensiuni (grosimea sarmei sau diametrul zalei).

Acuma ma bantuie gandul de a cumpara un ferastrau de bijutier. Smile cand intra microbul e rau de tot...
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de adnia Vin 09 Sept 2011, 1:59 pm

va arat si eu ultima mea isprava...cercei Amethyst love
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

cand mai gasesc ceva timp, vreau sa le mai adaug un pandantiv si un inel...sa intregesc setul:)
adnia
adnia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 44
Localizare : brasov
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de magdaR Vin 09 Sept 2011, 2:11 pm

Foarte frumosi sunt cercelusii, Adnia!
Imi place mult si decorul ales pentru fotografie! Flowers
magdaR
magdaR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 46
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 28/06/2010

http://magdahobbyarts2.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de doni Vin 09 Sept 2011, 3:05 pm

merci,ma straduiesc sa fotografiez in ultimul timp la lumina naturala si de asta ies asa de limpezi pozele


Ultima editare efectuata de catre doni in Vin 09 Sept 2011, 6:00 pm, editata de 1 ori
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de Kristina Vin 09 Sept 2011, 4:21 pm

Monica, imi place! frumoasa combinatia alb, rosu! cum ai facut cerceii? ca mintea mea slaba nu pricepe!

Doni, maiestrie,nu alta!

Adnia, frumos!pacat ca din poze nu se intelege modelul!

fetelor mereu ma urmaresc, de scris mai greu, mi sa stricat tastatura si inca nu am ajuns sa cumpar alta.

numai bine si inspiratie maxima!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de camellia Vin 09 Sept 2011, 6:27 pm

Monikozi, foarte interesante bijuurile tale...si tehnica aleasa...asteptam sa te perfectionezi tu prima si poate ne inveti si pe noi intr-o zi.
Adnia, frumosi cerceii....ametistul este una din pietrele mele preferate....poate ca ar fi trebuit insa sa faci o poza doar cu ei...fara nimic altceva in cadru....cred ca ar fi fost mult mai bine pusi in valoare.
Doni, bestiali cerceii...vad ca te-ai dat pe rosu...combinatia de culori este super....dar cel mai mult imi place combinatia de materiale:margele-material textil.
Felicitari, fetelor!!!!!
camellia
camellia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 54
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/04/2010

http://cameliabijoux.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de doni Vin 09 Sept 2011, 6:34 pm

merci Cami,aste se cere acum ,am vazut.material cu margele,lasa ca nici tu nu esti straina wink combinatia asta mi-a fost ceruta de o fata care a venit la mine sa-i fac initial ceva io am zis ca daca ramane ii fac cercei ,da la final-ziceam eu din ce mi-o ramane.Pe urma cevaul initial nu l-am facut ca am zis sa-l fac mai la urma sa fiu linistita si am facut cerceii astia la care acum stapana lor a venit cu idei de cum ar vrea ea sa fie.Si in final iacata-i
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de adnia Vin 09 Sept 2011, 7:36 pm

MagdaR, ma bucur ca-ti plac!
Camellia, Kristina...sigur ca-i voi fotografia si in alt cadru, in asa fel incat sa se vada modelul mai bine, dar am vrut sa profit de singura raza de soare din ultimele zile...si de trandafirul din curte:), ca sa se vada de fapt ametistul, cum arata in lumina! si urmeaza sa termin setul:)
adnia
adnia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 44
Localizare : brasov
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de MoniKozi Sam 10 Sept 2011, 12:42 pm

Kristina, iei doua zale si le unesti (treci una prin alta). Apoi iei a treia za si o treci prin ambele. Apoi a patra za o treci prin precedentele trei si tot asa. Pana ai efectul dorit. Variaza in functie de grosimea sarmei din care sunt facute zalele si diametrul lor.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de Handmade DEEA Sam 10 Sept 2011, 10:01 pm

Interesanta tehnica asta cu zale si chiar rezultatul este un aspect deosebit...felicitari fete pentru ceea ce realizati...

Doni foarte tari cerceii i-as purta cu mare placere rock

Am reusit si io aseara sa fac ceva cu ce bruma mai aveam prin cutie...si ma refer la fimo...asta este pentru provocare... :P

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de firimitura Sam 10 Sept 2011, 10:53 pm

monikozi ms de raspuns, credeam ca ai dat de o mina de zale :P

adnia frumos ce ai facut tu acolo. imi plac cerceii Smile
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XIV - Pagina 6 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB