Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Picturi pe sticla EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Picturi pe sticla EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Picturi pe sticla EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Picturi pe sticla EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Picturi pe sticla EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Picturi pe sticla EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Picturi pe sticla EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Picturi pe sticla EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Picturi pe sticla EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Picturi pe sticla EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Picturi pe sticla EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Picturi pe sticla EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Picturi pe sticla EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Picturi pe sticla EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Picturi pe sticla EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Picturi pe sticla EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Picturi pe sticla EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Picturi pe sticla EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Picturi pe sticla EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Picturi pe sticla EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Picturi pe sticla

+65
LRodica
mlizeta
Gabica
gabriela1554
vericica
Crissy86
floreiris
roxxab
tinap
diaviviane
Roxi_J
Gianina4ever
vlad_mom
irinaroscacreations
Luckycoin
stoy
Artadar
simonapeter
Giobsy
lenatamas
Gaiatryi
elenaveronica
despina13cucli
dienutzababy
mariaz_09
Gabiuta
Aditza
Marry
chocolate
naty35
lord_lesy
milena
manuela29
elena.habasescu
Steluzza
Floren
aleahim67
amoni
greieras
firicel
cris69
ivanoiuadela9
clodi
lotus nufar
MihaelaT
mnarcisa
florinaaa
CCristinaC
Cristina_art
Fraise
ioana soare
lili5
ebruli22
Mystic
Namp
lora17
tala
miri
AlinaJ.Bijoux
phoenix
MAYA
cherie
Admina
diada
Miria
69 participanți

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Picturi pe sticla Empty Picturi pe sticla

Mesaj Scris de Miria Mier 14 Ian 2009, 2:36 pm

Am pus aici cateva dintre lucrarile mele. Din pacate sunt amestecate si unele dintre ele sunt de la inceput, cand doar imi faceam mana.
Oricum, paharele, vazele si farfuriile sunt apreciate foarte mult. Unele persoane, cand le-au vazut chiar mi-au cerut seturi cu aceleasi modele. Tablourile sunt din expozitie cu vanzare, foarte recente nu mai am.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Mai pictez materiale din care, cele care stiu (eu nu ma numar printre ele) fac rochii sau camasi foarte frumoase. Acuma, de sarbatori, am pictat seturi de fete de masa cu servetele avand motive de Craciun si mi-a facut mare placere. Deci, o indeletnicire placuta pentru mine este si pictura pe panza, care creeaza unicaturi intr-adevar speciale.

Va imbratisez si sper sa devenim bune prietene!
hug
avatar
Miria
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2009

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de diada Mier 14 Ian 2009, 10:13 pm

Miria, bine ai venit, frumoase lucrari!

Am lucrat si eu vreo cativa ani intr-o fabrica de sticla sectia pictura, dar uite ca nu m-a pasionat deloc sa fac si acasa, ma rog fiind vorba de industrie nu cred ca se folosesc aceleasi materii prime, mai ales ca acolo existau cuptoare mari si un "copt" dura 3 ore jumatate.

Mi-a atras atentia in lucrarile tale link "chestia" mica dintre pahare. Exact asa ceva am lucrat si noi de sarbatori. ma rog, acum cativa ani ca acum s-a inchis fabrica.... am lucrat cu luster, pigment (pe care-l frecai cu benzina de-ti ieseau ochii). Hai ca nu mai intru in detalii, clar ca nu e acelasi lucru cu ce faci tu, una singura acasa.

pupici, mult spor in continuare! pupi
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de Admina Joi 15 Ian 2009, 10:00 am

Miria, mie imi plac mult lucrarile tale. Si se vede ca lucrezi de ceva timp, ultimele picturi sunt mai mature, mai sigure, parerea mea. Imi plac tablourile mai ciudate, cum e acesta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si ultimele pahare pt lumanari sau cu picior, pictate cu motive de sarbatori, sunt super. Felicitari Flowers
Am uitat sa te intreb despre materiale. Ai ceva poze? Sunt foarte curioasa cu sunt, ce modele pictezi pe ele, ce materiale folosesti si ce culori. Banuiesc ca folosesti materiale naturale, gen bbc, in, panza topita, etc.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de cherie Sam 16 Ian 2010, 9:55 pm

Eu ti-am cerut adrese unde sa vad ce lucrezi. Am gasit acest subiect. Te felicit
cherie
cherie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Localizare : Galati Romania
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de MAYA Mar 02 Feb 2010, 3:12 pm

Cineva care se pricepe ar putea sa ne spuna si noua mai multe despre pictura pe sticla?Adica ce tip de vopsea,ce pensule,cum fixeaza culoarea .
MAYA
MAYA
helper
helper

Numarul mesajelor : 55
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de phoenix Mar 02 Feb 2010, 6:40 pm

foarte frumoasa pictura, mai ales ingerul,mereu am avut o dilema cu privire la astfel de pictura, dc ai putea pune cateva poze cu etape ar fi super, multumesc si la mai multe.
phoenix
phoenix
helper
helper

Numarul mesajelor : 18
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 02 Feb 2010, 10:25 pm

F. frumoase tablourile Miria!!! Si eu am pictat pe sticla cand eram mai mica, prin gimnaziu, pictam icoane pe sticla!!! Chiar am si avut o icoana trimisa la o expozitie din Ungaria iar, prin clasa 6 am castigat premiul 2 pe tara la pictat icoane pe sticla!!! Nu vreau sa ma laud, doar am vrut sa spun cuiva si aici am avut ocazia!!!
Acum Maya sa iti raspund la intrebare: pt. a picta iti trebuie in primul rand sticlape care pictezi si appoi culoriile, temera (cu acestea am pictat eu) iar pensule poti folosi de orce fel, inspeceal cele cu varf ascutit iar apoi se picteaza pur si simplu cu culoarea pe sticla, la fel ca si pe hrtia, asta dupa ce ti-ai trasat conturul la ceea ce vrei sa faci, cu tusi, pe sticla. A...si cand aplici culoarea sa ai grija ca, culoarea pe care o pui prima aceea se va vedea pe fata sticlei. Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic si mai ales sa iti fie de folos sfaturile mele!!! bee Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de miri Lun 08 Feb 2010, 4:14 pm

as vrea citeva detalii si etape simple de desen pe sticla abia am iceput sa desenez dar am nevoie de mai multe detalii
miri
miri
miri
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : yemen
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de miri Lun 08 Feb 2010, 4:30 pm

este necesar coacerea dupa ce am desenat paharele?
miri
miri
miri
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : yemen
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de tala Lun 08 Feb 2010, 5:06 pm

Miri, daca vrei sa faci un tablou poti folosi ce culori vrei (nu cele cu ulei insa) dar trebuie amestecate putin cu aracet (sa nu se decojeasca) Asa faceam eu acum multi ani, insa acum am inteles ca la magazinele de profil sunt culori speciale. Mai bine dai o fuga acolo si cu siguranta gasesti ce cauti
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de miri Lun 08 Feb 2010, 5:31 pm

am cumparat culori speciale insfirsit aici in YEMEN dar vreau sa stiu daca e necesar sa fie bagate la cuptor paharele dupa ce le colorez
miri
miri
miri
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : yemen
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de tala Lun 08 Feb 2010, 5:48 pm

Cred ca da, Miri. Pt ca stiu de exemplu de la cineva care a pictat niste placi de faianta - parca a zis ca le-a tinut cam 20minute la 120 de grade (dar nu ma crede pe cuvant, mai intreaba).
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de lora17 Mar 09 Feb 2010, 12:35 pm

candva demult foarte de mult pictam si eu pe sticla icoane. au trecut vremurile acelea, eu pictam cu uleiuri sunt mai rezistente in timp, acum a aparut acrilicul e foarte bun mai ales ca se usuca foarete repede si nu aspepti o si la uscare, acrilicul e bun la aproape orice suprafata si odata uscat rezista la apa sau alti solventi, poti picta si cani si nu necesita uscare eu ii folosesc la pictura pe unghi si sunt foarte multumita.
la cat mai multe creatii
lora17
lora17
helper
helper

Numarul mesajelor : 48
Localizare : cluj
Data de inscriere : 06/02/2009

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de miri Mar 09 Feb 2010, 2:34 pm

acrilicul il folosesti singur sau il amesteci cu aracet.am gasit culori speciale de pictat pe sticla dar e scris pe ambalaj ca sint inflamabile .de aceea intreb daca necesita coacerea
miri
miri
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : yemen
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de Namp Mar 09 Feb 2010, 4:45 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Glass Painting by Donna Dewberry - Over a Dozen Painted Glass Projects
Plaid Enterprises | 2001 | PDF | ISBN: 2899506044 | 35 pages | 12 Mb

This book features lovely paintings on glass items, wonderful for gifts and personal use. The painting is done quickly and easily with Donna Dewberry's stress-free One Stroke Technique. Apple Barrel Colors Acrylic glass enamels are used for the painting. These paints adhere well to glass, and they can be baked in a home oven for even greater durability.


turbobit.net

rapidshare.com




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Techniques Guide for Glass & Ceramics by Donna Dewberry
Plaid | 2005 | PDF | ISBN: 1558951849 | 35 pages | 11 Mb

turbobit.net

uploading.com

rapidshare.com


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
The Art of Glass Painting (Classic Craft Cases) By Lisa Telford; Cheryl Owen
Publisher: Top That! Publishing 2004-01-01 | 65 Pages | ISBN: 1842298011 | PDF | 32.7 MB
GENERAL FEATURES: The art of glass painting is a craft which is both satisfying and beautiful. Using the hardcover book and enclosed paints and materials, you can master this skill to create many exciting projects. Full color, step-by-step instructions will teach you all the basic techniques, while more complicated projects will test your new-found skills. Whether looking to create stunning additions to your home or, perhaps to make a gift for that special person, you'll find that the craft of glass painting offers a huge scope of creativity. This classical box makes an innovative gift for the more creative adult! The stylish box incorporates quality project components with an informative full color book. The set is perfect for adults wishing to learn a new hobby or skill or for people wanting a gift idea for their more creative friends. All the tools and equipment you need for the subject are supplied in the beautiful keepsake boxes. Completion of the basic projects included will leave the reader eager to tackle more advanced designs. The only limit to the fascinating arts is your imagination! Box Size: 220mm x 175mm x 65mm. Book Size: 220mm x 170mm, 128pp text. Full color throughout. This craft kit is designed for an adult or an advanced child. It is truly a wonderfully stocked craft kit enabling someone to become seriously interested in the subject. The series is, in our opinion, a very fine buy for the price.





Uploading.com

Uploadbox.com

DepositFiles.com

Megaupload.com[/b]

sper sa ajute.

Exonerare de raspundere
Administratorii site-ului Lucru de Mana si nici autorul acestui post, nu-si asuma responsabilitatea legala pentru link-urile postate la acest subiect. Pot aparea trimiteri catre site-uri de file sharing sau catre albume foto care cuprind carti sau reviste scanate, care pot incalca Legea copyright-ului si a drepturilor de autor (nefiind precizata sursa publicatiilor si neavand acordul autorului).
Administratorii acestui site si nici autorul acestui post, nu au copiat spre a face public, niciun material tiparit sau online; preluarile site-urilor s-au facut cu ajutorul motoarelor de cautare, publicatiile respective fiind deja incarcate pe internet, de terte persoane.
Namp
Namp
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 32
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de Mystic Mar 09 Feb 2010, 6:43 pm

Am pictat tablouri pe sticla, cu vopsele de ulei ! Se usuca natural, in cateva ore... Etapele de lucru?... Cand am invatat eu sa pictez pe sticla, aveam vreo 7-8 ani, desigur inainte de Revolutie, si duceam de acasa care ce resturi de vopsele aveam( de lemn, de metal, etc.) la scoala. Si pictam!... Cat or fi rezistat picturile nu stiu, ca nu le-am mai vazut de atunci... Mai tarziu, am avut onoarea, sa fac parte dintr-un grup mic si privilegiat, care a invatat in casa unor profesori de elita, din alte vremuri, ce inseamna atat arta cat si micile pasiuni... Aici, nu ne-au lipsit vopselele adevarate,de ulei, pentru pictura. Deci, daca esti incepatoare sau nu esti sigura, alege un desen pe hartie, pe care il pui sub sticla, si incepi sa-i trasezi in primul rand conturul. Pe vremuri, faceam conturul cu tus,... da, foloseam toc si penita, acum am vazut ca fetele folosesc, la scoala de arta, marker! Trebuie sa stii, ceea ce a mai incerca sa-ti spuna si Alina, ca tu pictezi de fapt, pe dosul tabloului si in straturi, ca sa zic asa. Prima data pictezi detaliile, care trebuie sa se vada clar ( de ex. ochii, nas, gura la portrete; stamine, pistil la flori; nervuri la frunze). Apoi pictezi umbrele( de regula, contururi sau pete de culoare inchisa, pe care le vei estompa cu pensula, cu vopsele mai deschise la culoare sau chiar alb, in functie de model sau viziune). Poti trece cu pensula cu vopsea peste detaliile deja pictate, daca s-au uscat, nu se intampla nimic, imaginea se formeaza pe cealalta parte. La sfarsit, dupa ce totul s-a uscat vei picta fundalul, cu care poti trece peste toate, asa incat, sa se vada pe partea pe care lucrezi, doar o singura culoare (nu-i obligator, dar e mai usor de aplicat asa si in acelasi timp protejeaza si restul lucrarii). Deci, ce apare in plan apropiat pictezi prima data, apoi strat dupa strat planurile indepartate. Restul depinde de stilul si talentul fiecaruia ... Am inteles ca tu vrei sa decorezi pahare, deci vei picta, bineinteles, pe exteriorul paharului asa cum ai picta pe hartie. E bine ca ti-ai luat vopsele acrilice pentru ca paharele mai trebuiesc spalate, nu? Eu nu-ti recomand sa dai paharele de sticla la cuptor! Vopseaua se va usca oricum ! ... Sper ca ti-am fost de folos! De altfel, poate, mai conversam si cu alte doamne la subiect!... Sa studiem si "link-urile" puse de Namp, sigur invatam lucruri noi!
Mystic
Mystic
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Localizare : pe Google
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de tala Mar 09 Feb 2010, 8:08 pm

Mystic, te referi la vopseaua clasica in ulei pentru panza? o diluezi cu ceva? Eu as picta niste placi de ceramica, faianta si fiind in incaperi in care sa va crea umezeala as vrea sa fiu sigura ca nu se va scurge pe pereti la un moment dat. Exista vreun lac protector cu care se da deasupra la final?

multumesc
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de Mystic Mar 09 Feb 2010, 9:22 pm

Draga Tala, nu , vopselele de ulei, nu vor rezista la umezeala si eu nu cunosc nici un lac din noua generatie, care le-ar putea proteja. Dar poti folosi vopsele acrilice. Probabil, vrei sa pictezi faianta din baie!... Recunosc, e o provocare, n-am mai facut asa ceva, dar daca crezi ca merita, incearca, dar cu vopsea acrilica!
Mystic
Mystic
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Localizare : pe Google
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty pictura pe sticla

Mesaj Scris de ebruli22 Lun 22 Mar 2010, 3:22 pm

ati ıncercat sa pictati pe sticla

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ebruli22
ebruli22
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 44
Localizare : underworld
Data de inscriere : 15/03/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de lili5 Lun 22 Mar 2010, 3:59 pm

ebruli sunt superbe picturile, felicitari!
avatar
lili5
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Portrete pe sticla

Mesaj Scris de ebruli22 Mar 23 Mar 2010, 1:21 am

oare unde gasim şi noi un loc aşa sa ne pictam pe sticla,sunt super ce mai Cool

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ebruli22
ebruli22
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 44
Localizare : underworld
Data de inscriere : 15/03/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de diada Mar 23 Mar 2010, 7:19 am

embruli, felicitari, ai primul avertisment, ai sufocat forumul cu poze care nu sunt ale tale si ai innebunit si moderatorii pe sectiunile respective.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de ebruli22 Mar 23 Mar 2010, 2:43 pm

diada a scris:embruli, felicitari, ai primul avertisment, ai sufocat forumul cu poze care nu sunt ale tale si ai innebunit si moderatorii pe sectiunile respective.

scuze dar aici pe forum se pun poze numai facute de noi pale eu am crezut ca pot pune şi poze de inspiratie. pale
ebruli22
ebruli22
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 44
Localizare : underworld
Data de inscriere : 15/03/2010

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de ioana soare Mar 23 Mar 2010, 2:48 pm

Ebruli sfatul meu e sa-ti faci albume cu poze pentru inspiratie, scheme, lucruri utile, fiecare pe un anumit domeniu, iar apoi sa pui la subiectul "resurse si linkuri" link catre album. Altfel daca pui tot felul de poze care pe unde se face o brambureala si se amesteca cu pozele cu creatiile proprii, sau apar neintelegeri ca la tricotat unde fetele au crezut ca ai pus poze cu seturi de baie lucrate de tine. Exista subiecte speciale pentru poze pentru inspiratie, sau daca nu, postezi link la resurse si linkuri.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de Fraise Joi 25 Mar 2010, 3:06 pm

Am avut contact cu pictura pe sticla din clasa a6a pana in facultate si dupa ... la inceput am pictat cu tempera si acrilice, apoi cu culori speciale pentru sticla.
O parte din lucrari, pe care nu le mai am ... si altele pe care le-am onorat direct la client (pictura pe sticla pe suprafete mai mari, gen usi/ferestre si altele)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fraise
Fraise
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 43
Localizare : Ormylia, Halkidiki
Data de inscriere : 19/02/2010

http://handmadecorative.blogspot.com

Sus In jos

Picturi pe sticla Empty Re: Picturi pe sticla

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB