Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

+42
michelinebeaulieu
teisoara
aba
mnarcisa
olympia
tinap
SilviaDumitrescu
Carmencyta
trandafiras78
danielabordei
zahariaelouise
Love
danae
natasaSV
coripin
Cristale
cristinaalina
IrisT
Gianina4ever
vyky2010
da-mely
violeta25
MagdaMarin
musetel
geo
RamonaM
ioana soare
Clio_Ela
camelia-db
mariaz_09
valentinadof
oliviamar
ismi3ismi
Steluzza
Admina
Chirrox13
amnro
diada
ancone
ivanoiuadela9
annamaria26985
aurishta
46 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de valentina_d1986 Mier 15 Feb 2012, 9:56 am

am vazut si eu rucsan dinasta cu cadru metalic...la intersport...daca aveti asa ceva.Eu sunt din Cluj. Nu stiu la ce pret erau.
Buna ideea cu dormitul afara....si eu sunt de acord Smile
valentina_d1986
valentina_d1986
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 27/04/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 15 Feb 2012, 11:06 am

azi dimineata l-am dus la cresa cu toate ca l-as fi tinut acasa dar fiind mai mult singura la birou nu cred ca ma lasa seful sa lipsesc .
Carmencyta i-am dat sirop de brad facut in casa , am sa iau azi o ridiche dar cum sa i-o fac ...o tai pe jumatate , o scobesc inauntru si pun zahar si o las pana lasa suc si apoi ii dau sa bea sucul obtinut ? Nu am facut niciodata . pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 15 Feb 2012, 11:13 am

Adela, eu i-am dat Deliei acum o luna cand tusea Prospan, sirop de tuse pt adulti si copii
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de trandafiras78 Mier 15 Feb 2012, 11:22 am

Chirrox13 a scris:Adela, eu i-am dat Deliei acum o luna cand tusea Prospan, sirop de tuse pt adulti si copii

Am vrut sa zic si eu de Prospan, dar nu stiam daca este acolo. Atunci, eu mai stiu de Umkaloabo, bun si pt adulti si pt copii.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 15 Feb 2012, 11:33 am

Prospan se da copiilor de la 1 an..dupa un an se da cate 2,5 ml sirop de 3 ori pe zi (sticluta de sirop e insotita de o lingura gradata ...pentru adulti cate o lingura tot de 3 ori pe zi....oricum, prospectul este si pe net si il poti consulta oricand.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de valentina_d1986 Mier 15 Feb 2012, 12:05 pm

si mie imi facea mama ridichi negre scobite asa ...da ea punea miere in ele parca
valentina_d1986
valentina_d1986
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 27/04/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 15 Feb 2012, 12:05 pm

va multumesc , ma duc la farmacie sa iau si prospan ... acum o sa sun la cresa sa vad ce face si daca ii e mai rau ma duc sa l iau si fug cu el acasa .
va multumesc fetelor si sa aveti grija de pitici . kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 15 Feb 2012, 12:09 pm

Eu i-am dat la o problema de asta,demuuult, sirop din muguri de pin...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Carmencyta Mier 15 Feb 2012, 1:35 pm

Sirop ridiche neagra:
se decupeaza un capac la partea de sus a ridichei, apoi scobim cam jumatate din miez si il scoatem afara;punem in interiorul ridichei cam o lingura de miere si acoperim cu capacul pe care l-am decupat initial.In maxim 2 ore ridichea isi va lasa suc in tot spatiul pe care l-am scobit si ii putem da copilului sa bea (cam o lingura se da o data).Sucul se poate scoate si pastra in vreo sticluta sau ca atare in ridiche dar se tine la rece daca facem mai mult o data.Daca il scoti merge lejer sa mai faci o tura(tot asa pui o lingura miere si ridichea isi lasa suc).la noi a fost excelenta la tuse seaca. Smile
sa va faceti bine repede
Carmencyta
Carmencyta
helper
helper

Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 15 Feb 2012, 1:37 pm

Am sunat la cresa si deja il luase somnul asa ca mi-a zis dna sa ma duc mai devreme sa l iau pe la 4 si sa ma duc sa i iau un antibiotic .... nici nu stiu ce sa i mai dau ca la circa ma duc degeaba cu el .... data trecuta haraia ca naiba in piept si ea mi a zis ca nu are nimic ... de la farmacie i-am luat augmentin deoarece cu ceclodyne nu i-a trecut deloc .... acum ce sa i mai dau ? L-as lasa fara antibiotic si sa i dau siropul asta Prospan si suc de ridiche , credeti ca e bine ? febra nu a facut deloc si nici data trecuta .
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Carmencyta Mier 15 Feb 2012, 1:51 pm

la circa nu ti-a dat nimic pt ca nu era cazul(de antibiotic,ma refer).si nici acum nu pare sa fie.daca nu face febra si nu il doare in gatut da-i pace cu antibioticul pentru ca este o viroza deocamdata.trateaza-l simptomatic, cat mai natural si lasa copilul sa-si faca imunitate kiss
antibioticele sunt degeaba, chiar mai rau fac, la viroze!
Carmencyta
Carmencyta
helper
helper

Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 15 Feb 2012, 2:00 pm

Subscriu la ce a zis Carmencyta...antibioticele s edau numai la infectie in gat,nu la viroze,nu nenoroci copilul...mie mi-a dat siropul de muguri tot pt ca Vivi haraia,si mi s eparea ca are ceva de fapt mi-a zis ca sunt mucozitatile stranse in gat...si sa stii ca si tusea poate fi provocata de astea,deci ia-l "babeste",ca-i mai bine...fara reactii adverse.Sanatate!Pup!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de trandafiras78 Mier 15 Feb 2012, 2:28 pm

ivanoiuadela9 a scris:Am sunat la cresa si deja il luase somnul asa ca mi-a zis dna sa ma duc mai devreme sa l iau pe la 4 si sa ma duc sa i iau un antibiotic .... nici nu stiu ce sa i mai dau ca la circa ma duc degeaba cu el .... data trecuta haraia ca naiba in piept si ea mi a zis ca nu are nimic ... de la farmacie i-am luat augmentin deoarece cu ceclodyne nu i-a trecut deloc .... acum ce sa i mai dau ? L-as lasa fara antibiotic si sa i dau siropul asta Prospan si suc de ridiche , credeti ca e bine ? febra nu a facut deloc si nici data trecuta .

Adela, stiu ca nu am nici un drept sa ma bag, dar de ce nu mergi cu copilul la pediatru/pediatra pt a vedea clar ce are? Nu mi se pare normal sa-i dai copilului antibiotic doar pt ca educatoarea spune. Din cate stiu educatoarea are studii pedagogice, ce nu au nimic in comun cu medicina.

LE: La fel cum a zis si Carmencyta, la simptomele pe care le descrii tu, e vorba de o simpla viroza ce nu se trateaza cu antibiotic. Daca apare febra, mergi cu el la dr sa-ti spuna el clar ce are.
LE: La mine copilul e vesnic mucos si tuseste. Tot de la cresa ia virozele, insa doctorul lui nu prescrie nimic in situatia in care nu prezinta febra mai mult de 3 zile. La febra zice sa-i dam paracetamol alternat cu ibuprofen. Daca tuseste mai rau, ii recomanda un siropel de tuse.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 15 Feb 2012, 2:55 pm

Si eu sunt impotriva antibioticului , chiar e prima data in 2,5 ani cand i-am dat augmentin , de obicei il tratam cu ceclodyne si ceclor si asta foarte rar daca facea febra , dar acum nu au avut efect si am fost nevoita sa il dau . O sa ma duc sa iau prospan si nu ii mai dau stodal si ii fac si ridichea ( sper sa i placa sucul ).
Sirop de brad i-am dat si azi noapte . Dupa ce a baut chatoul cu ou miere si lapte caldut s a mai calmat putin tusea .
Imi aduc aminte ca mama cand eram mica mi-a pus odata cartofi la gat dar nu mai stiu pt ce , ori aveam amigdalitele umflate ori eram ragusita .
va pup si va multumesc din suflet pt tot ... kiss hug
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Andante Mier 15 Feb 2012, 3:40 pm

ivanoiuadela9 a scris:Si eu sunt impotriva antibioticului , chiar e prima data in 2,5 ani cand i-am dat augmentin , de obicei il tratam cu ceclodyne si ceclor si asta foarte rar daca facea febra , dar acum nu au avut efect si am fost nevoita sa il dau . O sa ma duc sa iau prospan si nu ii mai dau stodal si ii fac si ridichea ( sper sa i placa sucul ).
Sirop de brad i-am dat si azi noapte . Dupa ce a baut chatoul cu ou miere si lapte caldut s a mai calmat putin tusea .
Imi aduc aminte ca mama cand eram mica mi-a pus odata cartofi la gat dar nu mai stiu pt ce , ori aveam amigdalitele umflate ori eram ragusita .
va pup si va multumesc din suflet pt tot ... kiss hug

Ceclodyne si ceclor sunt tot antibiotice (cefalosporine), din cate stiu eu, chiar mai puternice decat augumentinul(care e amoxicilina cu acid clavulanic) si categoric nu se adm la viroze.Chiar eu sapt trecute am avut o viroza cu temperatura (37,5-38,5) si accese urate de tuse atat seaca cat si productiva.Intrucat alaptez, pt temp am luat paracetamol si nurofen, iar pt tuse mi-a mers cu sirop din foi de ceapa si nuci.
Andante
Andante
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 57
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 15 Feb 2012, 5:07 pm

Grija mare la cefalospporine!!
Acum 10-12 ani erau "la moda", pediatra mi le prescria pentru orice raceala, insa la sfatul unui medic din familie nu i le-am dat copilului. Sunt indicate cand infectiile sunt foarte puternice si nu trece cu alt antibiotic...
Cefalosporinele ataca sistemul nervos cand sunt in doze mari sau prea des administrate.

Eu stiam ca nu se mai elibereaza antibiotice fara reteta de la medic. Farmacistii se joaca si ei, se pare, cu sanatatea oamenilor. Adela, numai medicul stie ce e de facut, si ... din pacate- in Romania mai ales, de multe ori nici macar medicul nu recomanda tratamentul cel mai potrivit.


Nu pot edita, nu am decat butonul "citat". Si nici cele de formatare, litere, bold, au disparut toate!!
De aceea nu editez, ci posstez un mesaj nou.

Adela, am mai scris si eu, i au scris si altii. Cu Victor am fost la urgenta cu 40 temperatura (in Madrid) si nu mi-au dat decat paracetamol si ibuprofen.
Aici, in Germania la fel, -nu la urgente- insa pediatrul, chiar dac a avut copilul 39,5 doua zile si nu ii scadea decat pt cateva ore, a recomandat numai paracetamol si sirop de tuse. A treia zi nu a mai avut nimic copilul. Si eu m-am agitat si m-am revoltat vazand ca nu primesc medicamente, fiind obisnuita asa din Romania.
Daca nu e o infectie, lasa organismul copilului sa lupte cu boala, anticorpii asa se fac... Dar daca e ceva mai grav medicul e singurul in masura sa prescrie tratament!


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mier 15 Feb 2012, 9:24 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 15 Feb 2012, 6:09 pm

Fetelor, subscriu ce a zis si Ela.
Unii doctori prescriu antibiotice la greu, pentru orice.
Ultima data cand am fost cu Delia de urgenta la spital a fost in data de 7 ianuarie cand avea crampe abdominale si rosu in gat...imediat dupa ce a fost consultata i s-a dat o reteta la un diagnostic gresit...Doctorita a zis ca are pneumonie, dupa 3 zile de injectii (cate 2 pe zi cu 2 antibiotice puternice injectabile) am mers cu fetita iara la consult dar de data asta la dna dr de familie.. dansa ne-a zis ca are doar fff putin rosu in gat si diagnosticul a fost dat gresit zid
In alte cazuri de raceala eu i-am dat Panadol si Ibuprofen alternand la 4-6 ore si fetita mea s-a simtit mult mai bine in a 3a zi sau in a 4a (nu mai stiu exact).
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 15 Feb 2012, 9:24 pm

Am fost la farmacie şi i am luat sirop Paxeladine (Prospan a zis că e pt tuse expectorantă) şi Vaporub . Am venit acasă i am dat să mănânce şi i am dat sirop, în câteva minute s a liniştit şi a dormit o ora . S a trezit la 7.30 a mai papat ceva şi apoi i am dat cu vaporub şi văd că nu mai tuseste aşa rău. Acum doarme liniştit doar că îi curge nasucul . O noapte liniştită să aveţi dragele mele kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de aurishta Joi 16 Feb 2012, 9:44 am

Si tie, multta sanatate la pui! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 16 Feb 2012, 11:20 pm

Fetelor nu am făcut nimic cu siropul paxeladine că după 3 administrări tusea a devenit productivă şi de la creşa m au sunat că tuseste mai rău aşa că m am dus cu el la spital şi m au internat cu insuficientă respiratorie. Noaptea asta o petrecem la spital cu aerosoli şi injectabil. Îmi vine să mor nu alta mai ales că e într un salon pt oxigen cu patuturi de nou născuţi şi patrulez prin salon că în pat nu am loc decât pe un colţisor . Ar fi bine să ne dea drumul mâine acasă dar nu ştiu , că tratamentul cu aerosoli au zis că se face şi acasă. Vă doresc o noapte liniştită că la noi vine tratam la 12
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de aurishta Vin 17 Feb 2012, 11:14 am

Oooo, ce rau imi pare ca s-a complicat! Este greu in spital fara pat, stiu, poate se rezolva repede ca sa va intoarceti acasa cu bine! hug
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de trandafiras78 Vin 17 Feb 2012, 11:16 am

Adela, iti doresc multa putere tie si puiului multa sanatate.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 17 Feb 2012, 12:12 pm

Sanatate!Nasol la spital,macar de v-ar drumul repede ca astia cand te prinde,atat le trebuie...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 17 Feb 2012, 1:05 pm

Adela, sanatate multa!! Nu ai posibilitatea sa duci o saltea, sa poti sa te odihnesti si tu? sau nu e loc? Imi pare rau, e greu cand cei mici sunt bolnaviori Sad
Sanatate multa tuturor!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 17 Feb 2012, 1:16 pm

Ce saltea,ela?uiti ca traim in Romania?pe scaun in fund,nu-i intereseaza si n-ai voie sa zici nimic...sata daca vrei sa stai langa copil,daca nu,stai intr-un salon separat,singura,adica numai mamici.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Vin 17 Feb 2012, 6:59 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3 - Pagina 12 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)! - 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB