Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze,topuri...(9)

+62
ioana.ioana16
aisha
geo
Gianina4ever
danae
marabr
anyrok
diada
despina13cucli
ellybijoux
mariaz_09
Adela Ispas
cif2010
canadianca50
Serban Valentina
anc@
mnarcisa
zahariaelouise
amnro
violeta25
CCristinaC
kerkyra
Marry
violetas
teisoara
Larisa
zsofia
Admina
bubu85
aurelia.c
bobitica
corina corina
ghita
Steluzza
zylv
emmancita
ancush
kitty_1973
claudiana
valentinadof
stoy
firicel
Karina33
ismi3ismi
aurishta
Uca
rosita
ancone
geany
Chirrox13
Camy
Motzu
MihaelaT
Panea Laura
Aghata
symos
StMihaela
clodi
alinutza_andrei08
elenaxx
arielas
MagdaMarin
66 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de aisha Vin 09 Dec 2011, 12:59 pm

Si ce tipar ai folosit la a doua bluza? De unde?
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de rosita Vin 09 Dec 2011, 5:00 pm

aisha a scris:Si ce tipar ai folosit la a doua bluza? De unde?

Aisha, am folosit un tipar de la Jalie, cumparat de pe sewingpatterns.com cand au avut ei o promotie. Dar cred ca se poate face cu usurinta dintr-un tipar burda pentru un top din jerse, daca ii lasi mai mult material pe mijlocul fetei, pe care vii ulterior si il incretesti uniform. Uite, de exemplu, cred ca modelul 106 din Burda 02-2011 ar merge:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sau poate un model cu decolteul mai adanc.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de aisha Vin 09 Dec 2011, 9:28 pm

Iti multumesc pt explicatii. Mi-am cumparat si eu niste material elastic de la Cosbuc si am zis sa incerc sa-mi fac o bluza. Dar ma gandeam sa nu fie simpla, simpla - de asta ti-am cerut atatea detalii. Daca nu ma descurc cu decolteul te mai sacai cu o intrebare, doua. kiss
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de rosita Vin 09 Dec 2011, 9:47 pm

Nici o problema Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de Karina33 Sam 10 Dec 2011, 7:16 am

Cif era vorba de bluza rosie, ea este lucrata in mai putin de-o ora. Tunica este pentru o clienta si acolo a fost mai mult de munca la toate fentele si gulerul negru.
Clodi daca salvezi poza si-i dai zoom vezi si ata cu care-a fost cusuta, snurul vine undeva putin sub talie.
Geany la ce incheiere te referi? La cusaturile de prindere de obicei folosesc liniara si triplocul pentru finisare. Doar la cea rosie mi-am incercat norocul si-am cusut in patru ate la triploc, vad ca n-a patit nimic la purtat si spalat asa ca voi mai incerca sa cos asa direct.
La custurile de tiv folosesc ba zig-zagul (la cea rosie asa am facut ca-i imprimata si nu se vede nimic), ba cusatura dreapta de la liniara (la tunica sunt cusaturi simple) dar tin intins materialul cam cat s-ar intinde la imbracat/purtat. Pe la articole sport unde refac vreun tiv trag doua cusaturi paralele, le trag pe fata, nu pe dos, ies mai curate asa.
Aaaa si nu folosesc mereu acele cu bila, mi se par moi, le rup imediat, de fapt nu-mi plac acele de la firma respectiva. Asa ca folosec fara surprize acele de 70, nu mi s-a intamplat sa rupa firele sau sa sara cusatura de la ele.
Rosita mie tot bluza gri imi place mai mult! Bag de seama ca de lucrat lucrezi, mai greu este cu aliniatul planetelor pentru pozat!
Aisha incearca sa gasesti pe leko tipar pentru decolteul incretit. Un decolteu mai adanc cand il incretesti va ridica bluza si va arata urat. Mai degraba un decolteu mai larg pe latime va iesi bine incretit. Spor la lucru!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de geany Sam 10 Dec 2011, 10:33 am

Karina, multumesc foarte mult pentru raspuns pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de arielas Sam 10 Dec 2011, 10:38 am

Foarte bine executate Rosita, imi plac foarte mult. Eu nu am experienta prea multa cu jerseu-rile, dar am inceput sa exersez pe niste tricouri de ale adultilor, pe care le transform pentru fata. Dar apare intrebarea , daca faci pentru altcineva, poate tie nu ti se inteapa materialul la croit, dar dupa o spalare si o imbracare se poate deforma sau rupe, ce face persoana respectiva? Daca e al tau se poate repara sau arunca, dupa caz. Stii ca tu ai avut o experienta, care ne-ai impartasit-o si noua. Cum nu se inteapa tricourile din comert? Poate sunt masini mai performante, mai antrenate cu tricotul? Cele de acoperire? Cam multe intrebari, care mi le pun eu.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de rosita Sam 10 Dec 2011, 11:38 am

Karina33 a scris:Aisha incearca sa gasesti pe leko tipar pentru decolteul incretit. Un decolteu mai adanc cand il incretesti va ridica bluza si va arata urat. Mai degraba un decolteu mai larg pe latime va iesi bine incretit. Spor la lucru!

Da, pentru ca incretitura sa iasa bine, trebuie adaugat material pe latime. Cand m-am referit la adancitura decolteului, am vrut sa zic ca bluza mea gri e mai adanca la decolteu decat exemplul pe care l-am dat cu topul din Burda, si ca ar trebui sa mai ajusteze un pic in sensul asta. Nu sunt sigura ca ar da bine cretii aia pe un decolteu prea aproape de gat, ci trebuie mai rascroit, ca sa impace si adancimea decolteului, si largimea necesara pentru creti Smile

Arielas eu am avut o intamplare cu un jerse perforat la o fusta pe care mi-a facut-o cineva demult, sper ca la asta te referi. M-am gandit ca poate din cauza ca nu folosise ace ball point. Dar uite, Karina zice ca ea nici nu foloseste mereu ace cu bila. Ia si mai intelege ceva Smile)
Cred ca depinde mult de calitatea materialului si de modelul pe care-l faci. La fusta in discutie materialul era cam moale, si fusta cam lunguta, probabil greutatea ei a "concurat" si ea la perforare. Am mai avut o rochie, tot asa dintr-un jerse moale, care s-a perforat un pic pe linia umarului chiar langa gat. Acolo era cam punctul de sprijin major al rochiei, pe corpul meu. Din nou, cred ca greutatea rochiei a avut un cuvant de spus.
Nu stiu daca e o regula. Din experienta mea recenta am dedus ca jerseurile sunt cu dus si intors. Le iubesc ca se lucreaza usor, nu dau batai mari de cap la proba ca se mai intind pe unde e nevoie, etc, dar pot sa-ti faca si surprize de genul asta cu perforatul, sau sa se lase, etc.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de aisha Sam 10 Dec 2011, 7:33 pm

Karina, din pacate n-am gasit nimic asemanator prin tiparele de pe leko. In plus, eu sunt undeva intre masura 38 si 40 conform Burda, iar pe leko am vazut ca nu sunt gratis decat masurile 44 - 46. Sad
Am gasit in schimb in burda modelul recomandat de rosita si am sa-mi fac un mulaj din foita, sa vad daca ma descurc sa-l modific asa cum mi-ati sugerat voi. Daca nu, am sa raman la modelul initial, asa simplu cum e.
As mai avea o intrebare: am vazut ca in burda se spune ca se fac cusaturile de imbinare cu zigzag ingust, dar tivurile se cos cu ac dublu special. Exista asa ceva in varianta de ace pt jerse? Si e neaparat necesar sa fie ac dublu?
Am vazut ca explicatia lor era ca se coase asa pt ca tivurile sa ramana elastice.

Exista pe undeva si vreun site care sa dea explicatii despre cum se poate modifica un tipar, respectiv din mai mare sa-l faci mai mic?
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de danae Dum 11 Dec 2011, 6:14 am

Aisha, poate ceva de genul asta te-ar ajuta? Am eu tipar masura 40. Daca te intereseasa, lasa-mi mesaj pe privat si iti trimit. pupi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 11 Dec 2011, 2:42 pm

Aisha modifica tiparul din burda cam asa: taie vreo cinci raze perpendiculare pe linia decolteului, in partea de jos, nu spre umar. Apoi cracaneaza, alta expresie mai potrivita nu-i, tiparul cat sa fie vreo 2cm spatiu format pe fiecare raza. Poti sa-ti desenezi alt tipar folosindu-l pe asta taiat ca model sau poti taia direct materialul daca prinzi atent in bolduri pe material.
Fiind material elastic eventualele greseli se mai intind sau poti corecta la proba. Ai grija sa-ti ramana linia umarului si rascroiala manecii ca-n tiparul original.

De cusut poti folosi si cusatura dreapta daca tii intins materialul cat cosi. Tivul il poti face cu zig-zag sau cumpara-ti un ac dublu, vezi in cartea tehnica a masinii ce latime maxima suporta, si alege marimea mica, 70, maxim 80 ca sa nu perforeze tricotul.

In privinta micsorarii tiparului stiu ca in Burda vezi diferentele intre masuri si-ti trasezi liniile noi masurand in minus de la cea mai mica masura. Sau masurandu-te pe tine si trecand noile dimensiuni.

Spor la lucru!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de rosita Dum 11 Dec 2011, 4:17 pm

Aisha, ca si ilustrare la ce zice Karina:
- tutorial pentru marire/miscorare tipar. Vezi ca ea spune la un moment dat ca teoretic, se poate aplica metoda asta pentru marirea sau micsorarea unui tipar cu maxim 2 marimi, dar ea n-a probat sa vada daca chiar asa e.
- tutorial pentru modificarea unui decolteu cu scopul de a-i face incretituri sau cute.

Despre acul dublu, da, exista ace duble pentru tesaturi stretch. Vezi ce latime de zigzag suporta masina ta, si ia-ti ac dublu care sa aiba intre ace maxim acea latime de zigzag.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de aisha Dum 11 Dec 2011, 5:57 pm

Karina, rosita, va multumesc mult pt ajutor! kiss Acum trebuie sa-mi fac neaparat bluza, nu mai am nici o scuza! Smile

danae, it multumesc pupi , insa materialul meu e un jerse subtire. Desi ar merge facut si ca in tiparul tau, raman la ideea initiala de a-l face mulat pe corp.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de ellybijoux Vin 23 Dec 2011, 12:34 am

Buna, cred ca am terminat cu postarile, ajungand la bluze ;)
Sper ca nu v-am plictisit.
bluza roz din jerseu elastic (marimea S, eu port XS)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
camasa cu guler ridicat si "pin tucks" si nasturei din sidef
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
camasa cu volan si multiiii nasturi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ellybijoux
ellybijoux
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 36
Localizare : Iasi, Romania
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de arielas Dum 25 Dec 2011, 7:33 am

Pe mine nu m-ai plictisit Elly, m-am uitat peste tot unde ai postat si nu am decat cuvinte de lauda. Bravo pentru tot ce faci. Felicitari.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de geany Lun 26 Dec 2011, 6:36 pm

Elly, te-am urmarit si eu la toate subiectele si te admir foarte mult. Pune in zambet pe fata, esti foarte frumoasa, dar cu o privire atat de serioasa...

Am realizat si eu o bluza simpla din jerse bi-elastic. Pe linia taiei este prevazuta cu doua cordoane pe care eu le-am legat in fata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de ancush Lun 26 Dec 2011, 11:52 pm

Elly si eu iti admir tineretea si talentul
geany imi place bluzita, eleganta, tare imi place imprimeul
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 27 Dec 2011, 7:57 am

Geany imi place si imprimeul dar si croiala cu umar ingust de la bluza ta! S-o porti iubita!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de rosita Mar 27 Dec 2011, 8:52 am

Geany, sa-ti porti sanatoasa bluza, iti vine frumos, si imi place si imprimeul love

Mai pun si eu o poza cu ultima productie pe anul asta, 2 helanci identice una pentru mine, una pentru mama, cadou de Craciun. Tiparul este 5648 de la Leko, dar am adaugat mult in lungime (vreo 10 cm, cred):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu stiu cum am reusit de a iesit umarul mai lung desi la masuratoare pe tipar era perfect. Din fericire mama e mai lata decat mine in umeri, deci pe ea o sa vina mai bine.
Despre tipar: tiparul l-am descarcat cand a avut Leko oferta aia cu descarcare gratuita la toate tiparele pentru masura 40, 42, 44 (echivalent Burda). Eu la topuri la Burda port 40, insa tot masurand pe tiparul asta, am dedus ca ar trebui sa printez 44 ca sa fie ok. O diferenta mare, zic eu Shocked Chiar si la marimea 44, rascroiala manecii mi s-a parut foarte mica, am adaugat 1.5 cm la rascroiala si fata si spate, si la capul de maneca. La [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] postata ieri n-am avut problema asta, insa acolo tiparul a fost printat pe masurile mele, unde mi s-a cerut si inaltimea, poate asta face diferenta.
Ce vreau sa spun este ca, daca lucrati tipare Leko masurati cu atentie inainte de orice!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 27 Dec 2011, 9:33 am

Geany, super!!! Imi place tare, tare mult. Cand te plictisesti de ea iti dau adresa mea. Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 27 Dec 2011, 9:37 am

Rosita eu la cusatura umarului pun niste panglicuta. Adica peste suprapunerea fetelor adaug panglica si cos peste ea. Asa nu se mai lasa umarul dupa cum are chef. In general la jerseuri/tricoturi mai ajustez fata de ce-am croit.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de arielas Mar 27 Dec 2011, 10:58 am

Ce imprimeu frumos Geany! Imi place cum ti-a iesit si sunt invidioasa pe material. Stii ca eu sunt cu materialele. Tot timpul intreb de unde il ai, ce fel e....
Rosita o intrebare daca nu te superi: de ce folosesti tipare leko, la care mi se pare greoi modul de descarcare,de imprimare si lipire a foilor, cand tu ai burda si modelul nu e complicat? Eu am folosit o singura data leko, dar pentru ca nu gaseam tipare de baieti de pantaloni pentru baiat si dupa cum stii burda e zgarcita ca capitolul asta. Acum nu-mi mai trebuie tipar, ca pana la urma i-am facut dupa alti pantaloni de ai lui. Nu stiu intreb si eu, sper ca nu te-am suparat. love
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 27 Dec 2011, 11:28 am

Ely,pai tu esti fetita din poza?Mama ,ce tanara esti,felicitari pt preocuparile tale de calitate!
Geany,un imprimeu frumos ce se aseaza foarte bine pe tine!Imi place si linia umarului!felicitari!
Rosita ,o culoare foarte frumoasa,sa le purtati cu placere si sa mai faci!
Mi-am facut si eu o bluza la foc automat inainte de Craciun,am zis sa am si eu o bluza rosie in garderoba!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de stoy Mar 27 Dec 2011, 12:30 pm

Valentina super, rosie ca focu, e culoarea mea preferata imi place mult tare.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de ioana.ioana16 Mar 27 Dec 2011, 12:43 pm

Buna ziua!
Sunt noua pe acest forum!
Am mai scris si zilele trecute dar nici un raspuns Sad
De ce nu pot sa vad unele poze postate?
Felicitari tuturor care le reusesc sa invete pe acest site
si eu as vrea dar deja nu mi s-a raspuns la intrebare ca sa pricep fiecare ce creatii, ce modele etc
Asa ca sunt dezamagita ca nu primesc ajutor
ioana.ioana16
ioana.ioana16
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 52
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 22/12/2011

Sus In jos

Bluze,topuri...(9) - Pagina 11 Empty Re: Bluze,topuri...(9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB