Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna!-20

+55
Gianina4ever
europolis
irish05
Gabiuta
LORIMAR
Angelica18
valentinadof
cristina iosif
Steluzza
rucsy
pavady
stoy
margelutamea
mykya
Admina
Marry
Giobsy
wandra
StMihaela
diana-s
amoni
fizicuta
voicu silvia
Andata
AlinaJ.Bijoux
Cristache
corina corina
alinutza_andrei08
vyky2010
Nicoleta Irimescu
MihaelaT
diada
mnarcisa
ivanoiuadela9
ikuta
Uca
emmancita
ghita
zahariaelouise
Aghata
arielas
firicel
Serban Valentina
romaya
elenaxx
ema
cld
SilviaDumitrescu
betymi72
samo99ro
carmenco
danniela
Chirrox13
CCristinaC
MagdaMarin
59 participanți

Pagina 7 din 30 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de emmancita Lun 11 Iul 2011, 4:22 pm

Multumesc, poate o sa iesim cu familiile la o terasa, vad ca avem fetele cam de-o seama( emma are 3 ani) , n-am mai fost pe-acasa de acum 2 ani! pupi
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 11 Iul 2011, 4:52 pm

Salutare!
La noi a tras o ploaie zdravana si asteptam sa vedem care-i treaba si sa mergem un pic la cimitir sa punem niste flori ca celelalte s-au dus si sa scoatem buruienile ca se fac asa repede...
Azi am fost si cu copila la un consult oftalmologic ca prea clipeste des. Initial am crezut ca-i vreun tic copiat de la copii, dar seara i se cam inrosesc ochisorii. Azi i-a pus picaturi si a pus-o la aparat, iar maine avem intalnire cu d-na dr. sa vedem daca va purta sau nu ochelari ca dupa acel aparat se pare ca ar avea nevoie. Sad Aparatul i-a dat un +1,25 si +1

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de carmenco Lun 11 Iul 2011, 7:29 pm

Sa aiba noroc sa se corecteze si sa nu aiba altele mai rele. Nu vreau sa mai aud de ochi, mi-a ajuns acum cativa ani... duca-se toate bolile din lume!!!!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 11 Iul 2011, 7:56 pm

Mihaela nu te necaji pentru ca este mica si se va corecta. Baiatul meu cel mare a avut strabism si a purta ochelari 3 ani inclusiv clasa I-a si acum este fooarte bine Ii faci niste rame frumoase, ea e frumoasa oricum, si va intelege ca trebuie sa ii poarte o perioada, pentru ca atunci cand va fi adolescenta sa nu mai aibe nevoie de ei hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de ghita Lun 11 Iul 2011, 9:08 pm

Mihaela, du-o la un medic bun, si ai grija sa poarte ochelarii. Fa-i controale de doua ori pe an. Daca are hipermetropie dioptriile se modifica, vezi ce spune si medicul. Nu te speria, nu este un capat de tara. Multa lume poarta ochelari.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 11 Iul 2011, 10:03 pm

Si eu port ochelari de la varsta de 2 ani si nu ma mai deranjaza aproape deloc lucrul asta. Si am multe dioptrii dar cu minus. La ochelarii care ii port acum am -7 dar a-r trebui sa port mai tari dar nu-i suport. Aproape toata familia purtam ochelari, inafara de bunicu.
Lasa Miha, nu te necaji ca nu-i sfarsitul lumii!!! O sa fie bine!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 11 Iul 2011, 11:29 pm

Sar'na! Am fost la un cabinet bun(ma refer ca d-na dr. mi-a fost recomandata de mai multe persoane), acum sa vedem ce zice maine d-na doctor.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 12 Iul 2011, 7:27 am

Neata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cafeluta e gata.
Zilele astea numai de vesti proaste am parte.
Ieri ca am de plata,azi cand ma gandeam sa mai vand cate ceva la licitatii ca sa mai fac bani sa-mi acopar paguba se inchide de pe 15 Tizo,ca vom cheltui cca 2500 de ron ca sa facem alt put absorbant pe post de decantor,noroc ca am platit hotelul cu 2 luni inainte ca nu mai plecam in concediu.
Iar putul chiar daca il facem IAR in combinatie cu cumnatul noi platim tot iar el ne va da banii in rate ca n-are bani,caci actualul s-a colmatat si fiind prea adanc (are 13 m) nu poate fi curatat.
Si ca bomboana de pe tort aseara un soricel a vrut sa aiba o aventura cu mine.
M-a vazut imbracata sumar intr-un neglijee din satin roz avazut ca Vio doarme si m-a bagat la inghesuiala in baie.
Stia ca baia e mica si n-am unde sa fug. rade
Eram aseara pe la 10 la baie si vad un soricel ca fuge de dupa vasul de toaleta si se ascunde sub olita copiilor. Ies din baie ma gandesc rapid ce sa fac sa nu-l scap in casa,calculez ca pe sub usa plianta nu iese intru iar in baie inchid usa,si pun mana pe dus.
Pai cum asa aventura cu un nespalat?? rade
Si ii bag un dus cu apa rece si l-am plimbat cu jetul prin toata baia pana l-am prins in vasul detasabil al unei olitei.L-am lasat asa la piscina pana i-am facut poze apoi l-am aruncat in piscina a mare (put absorbant) si am tras apa.
Am dus apoi mochetele ude afarala uscat am sters apa din baie si gata aventura.Ce sa-i fac daca a vrut rafting ?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A avut rafting! rade rade
Azi un soarece maine ce urmeaza?
A venit de la soacra-mea caci au fost usile deschise intre noi. zid zid

Pa o zi frumoasa sa aveti. kiss

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de carmenco Mar 12 Iul 2011, 7:54 am

Neata fete! Magda, multumesc pentru cafea, a ta ar fi a doua pe ziua de azi. Pe prima mi-a adus-o soacra, de dimineata la 7. Numai ca din doua nu am baut niciuna Smile.
Sa aveti o zi frumoasa!
Eu am ajuns mai devreme la serviciu pt ca am multa treaba. Asa ca, va las si fug inapoi la hartii. pupi
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de samo99ro Mar 12 Iul 2011, 8:12 am

Buna dimineata. Magda, ce aventura soriceasca ai avut... Macar asta era un soricel. Inchipuieti ca - acum multi ani in urma - eu m-am trezit, la etajul 4 cu sobolani. A fost groaznic pana i-am prins, unul cate unul, impreuna cu baiatul mei si am depistat pe unde intrau. A fost ceva de vis urat. Brrr...
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 12 Iul 2011, 8:19 am

Buna dimineata fetelor. Multumim de cafea Magda. Toti locatarii blocului in care stau sunt nemultumiti ca s-au trezit cu soricei in apartamente, subsolul e plin ....tata a aruncat vreo 2 pe geamul de la baie...E mai rau atunci cand ai copil mic...cosmar este.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 12 Iul 2011, 8:39 am

[b]Buna dimineata !Forumistelor si de la Dunare-Marea Neagra.
Va invit la o ,,cafeludza,, mai slaba si aromata pina vine canicula,dupa aceea apa minerala ,plata .... lichide cit de multe.
Oricum la noi este o dimineata placuta de vara ,adie vintul... s-a mai racorit.
Emmancita ,cit de aproape suntem cu orasele natale si cit de departe cu cele in care locuim cu diverse treburi.!!
Daca stiam ca vine mama ta la tine ii mai recomdam in afara de ,,covrigi,, si
cirnati de Plescoi, tuica buna de Buzau,nu ca nu ar fi buna si cea de Valeni de Prahova de la voi.
Sedere placuta mamei tale la tine si vacanta placuta si tie alaturi de familie.
O zi minunata si racoroasa tuturor si mai ales celor din sud....sud vest.... sud est...



hug hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de ghita Mar 12 Iul 2011, 8:56 am

Buna dimineata fetelor!
Dau si eu o cafeluta!
img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
La Pitesti este cald, soare!
Magda si eu am avut o aventura, dar in dormitor. A intrat pe geam de afara, cred ca a urcat pe crengile de la visinul care era inalt pana la et. 4. O saptamana l-am alergat sa/l prindem si cand a crezut ca a iesit din camera noastra si m/am mutat la loc, seara, la televizor, sotul la gasit in pat cu mine. Era pitit sub cearceaful de pe pat.
O zi buna sa aveti!


Ultima editare efectuata de catre ghita in Mar 12 Iul 2011, 8:58 am, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 12 Iul 2011, 9:02 am

Asta inseamna menaj-a-trois rade rade
Sau nu l-ai pitit prea bine de sot rade
Al meu ma astepta in baie wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de ghita Mar 12 Iul 2011, 9:09 am

Magda, adormisem cu fata la perete, si m-am pomenit in creierii noptii cu cineva care izbea in salteaua patului de mama focului. Cand m-am intors, sotul meu fericit cu telecomanda, arma crimei, imi comunica decesul micului soricel. Criminalul! Era atat de fericit!.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 12 Iul 2011, 9:18 am

Fetelor nici nu m-am trezit bine ,imi beau cafeaua cu voi si citesc povesti,,horror,, brrr...
rade rade
Se vede ca e criza... primarii ce fac de nu deratizeaza subsolurile ???
Noi strigam la administratorii de bloc si aducem pe cei cu ,,tulumbele,, cu prafuri... si ne mai scapa de ,,povesti de groaza,, ....
La mine acasa la Buzau ,se intereseaza si primarul dar si locatarii de deratizari,cred ca este vorba si de cartier,nu stiu cum este la periferie.....
Aici unde am serviciul la Cernavoda este angajata o firma specializata si face deratizare lunar, asta si datorita ,,strainezilor care sunt pe aici,,.
Pe primarita pina ieri am ,,suduit-o,, ha ! ha ! ha ! sa nu zic alte vorbe de ,,duh,, ca nu a dat cu ,,avionul,, pina ieri de ,,tintari,,.
Dupa atitea ploi ,fiind zona cu muuulta apa ,cum vine caldura e nebunie cu tintarii..

Pina anii trecuti ,stropeau de cel putin trei ori pe vara..
Acum baga ,,criza la inantare desi nu se lasa de Sarbatorirea zilelor Orasului???(cam peste tot in tara) dar lasa populatia cu,,tintarii ,ei cu tot....
Pe de alta parte mai cred ca s-ar iesi in strada daca nu s-ar face ,,aceste zile,, dar pentru ,,tintari,,, deratizare nu am vazut sa se iasa in strada cu scandal...

Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Andata Mar 12 Iul 2011, 9:30 am

Buna dimineata si de la mine. Buna cafeluta, multumesc.
Valentina, daca stiam de tine acum 2 ani, dadeam o fuga sa te cunosc. Mezina mea s-a nascut la Cernavoda, cu doctorul Chazli.

Mihaela, vesti cu fata? Sotului meu (singurul din familie care poarta ochelari) doctorul ii recomandase sa manance multi morcovi sau sa bea suc de morcovi. Pe langa purtarea regulata a ochelarilor spunea el ca ajuta mult, si asa a fost.

Carmen, spor la treburi.

Magda, mi-a placut mult cum ai povestit aventura "soriceasca". Ai talent la scris, umor cat cuprinde... Nu te apuci sa scrii o carte?

Chirrox, daca mai ai probleme cu soriceii, cauta in magazine "DEBELLO". E un fel de clei, foarte eficace, care se pune pe o placa (de lemn, de faianta etc), in dungi, lasi 1/2 de ora sa se intinda, pui in mijloc ceva bun si apetisant pt un soarece si apoi o pui undeva (pe un ziar sau o carpa ca sa nu se scurga pe margini) in calea "animalului". De obicei ei merg pe langa pereti. Faci chestia asta dupa ce culci copila, ca sa nu ai surprize. Garantat se prinde soarecele, e mai greu doar sa il dezlipesti de acolo. Capcana asta merge refolosita. Eu am reusit sa prind cu ea ditamai sobolanul, intrat din gradina


Ultima editare efectuata de catre Andata in Mar 12 Iul 2011, 9:32 am, editata de 1 ori
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de voicu silvia Mar 12 Iul 2011, 9:31 am

Buna dimineata va spun si eu de la predeal ,va urmaresc de foarte multa vreme dar abia in dimineata asta mi-am facut curaj sa intru "in direct" cu voil. La predeal a plouat ieri iar astazi este inorat . Sper ca in curand o sa pot sa va arat si eu ce mai mesteresc pe acasa.Ma grabesc la bucatarie ca am dulceata de afine pe foc. Ozi buna va doresc tuturor
voicu silvia
voicu silvia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 47
Localizare : Predeal
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 12 Iul 2011, 9:47 am

Andata! Bucuroasa si eu de cunostinta si prin intermediul netului.
Sa-ti traiasca mezina ! Da,am auzit numai cuvinte ,,deosebite,, la adresa medicului respectiv.
Inca o data se dovedeste zicala,,omul sfinteste locul,, chiar daca este venit de prin alte zari... rade rade
Silvia bine ai venit!
Suntem o comunitate deschisa la pereri ,idei dintre cele mai diverse.
Asa ca nu ai de ce sa-ti faci probleme ....si hai la cafea cu noi.... hug hug
Cit priveste ,,dulceata de afine,, imi pare rau ca nu vin anul asta la Sinaia sau Predeal sa-mi aduc si eu afine sa-mi fac dulceata si afinata...Ha ha ha
Am facut anul asta de trandafiri si visine.. . la toamna gutui si prune.
hug hug


Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Mar 12 Iul 2011, 9:59 am, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de vyky2010 Mar 12 Iul 2011, 9:50 am

Buna dimineata fetelor!Las si eu cafea pentru cine vrea sa serveasca!
Sa aveti o zi buna!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 12 Iul 2011, 9:55 am

Va salut si eu in trecere cu cafeau intr-o mana. La Ploiesti e placut (momentan) iar eu tocmai ce am numarat samburii de la o galeata de zarzare si ma duc sa mestec in continuare in ceaun pana ajunge bulionul la consistenta adecvata,
voicu silvia, bine ai venit (activa), ne pare bine de cunostinta si asteptam sa ne cunoastem mai bine (sa ne arati ce faci tu prin casa ) wink
Hai pa ca mi se lipeste bulionul

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 12 Iul 2011, 12:06 pm

Acum beau o a 2a cafea....am fost cu Delia mea in Penny si tot magazinul se uita la noi, printesa mea a vorbit asa de tare pe limba ei ca toata lumea se uita la noi...si la casa, domnisoara s-a urcat cu picioarele pe saua tricicletei si s-a intins la raft, era cat p-aci sa cada....am inceput sa ii explic ca daca se urca pe sa poate face buf, face buba si plange rau tare....Mi-era asa de jena, se uita lumea la noi ca la urs/circ. Sad zid
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de ema Mar 12 Iul 2011, 12:25 pm

Cum adica pe limba ei? E un copil si copiii sunt dragalasi Nu trebuie sa fii jenata E copilul tau
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 12 Iul 2011, 12:31 pm

Da Ema, dar boscorodeau ca nu se aude decat gura copilului, mama ei ce pazeste?...comentarii de acest gen erau....M-au facut sa ma simt in plus .....asta e...
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Andata Mar 12 Iul 2011, 12:52 pm

Chirrox13 a scris:Da Ema, dar boscorodeau ca nu se aude decat gura copilului, mama ei ce pazeste?...comentarii de acest gen erau....M-au facut sa ma simt in plus .....asta e...

Asa, siiiiii? E un loc public, nu-i opreste nimeni sa nu li se auda si lor gura, dar nu ii impui copilei sa taca doar pt ca nu le convine lor.
Sa o vezi si pe a mea cum face in magazine.... Ar cumpara tot, urla cand nu-i iau, o pacalesc cu altceva, lumea se uita la noi ca la circ, mai am un pic si tai bilete. Siii? Asta e lumea! Daca e prea tacuta se gandesc ca biata copila e chinuita si imi stie de frica, daca e galagioasa e prea libera si mama-sa e in plus... Asa ca eu imi vad de ale mele, las lumea sa comenteze si gata. Si sa stii ca le faci un mare bine, le dai subiect de comentat.



Editez ca mi-am adus aminte o faza simpatica:
O tipa care sta cu noi pe afara (noi fiind un grup de vreo 5-6 mamici cu copii pana in 7 ani) si care se considera de o conditie mai buna ca a noastra pentru ca s-a mutat de la bloc, facea caz mare acum vreo luna ca ea si-a disciplinat baiatul de 2 ani foarte bine si ca numai cand se uita la el copilul face ce vrea ea. Asta era ca raspuns la faptul ca pustiul meu mai are si alte idei care ies din tiparul a ceea ce mi-as dori eu si in consecinta nu a fost crescut bine.
Ei bine, copilul bine crescut al tipei face o scena cu urlete si tavaleli pe jos, in pofida uitaturii severe a mamicii lui, de fata cu noi toate. Si atunci maica-sa il smuceste de jos, ne vede insa privirile, il depune delicat pe pamant si ii spune blajin: "Darius, acesta nu e un comportament adecvat!" La 2 ani! Nu stiu ce a inteles pustiul ca a continuat sa urle


Ultima editare efectuata de catre Andata in Mar 12 Iul 2011, 1:03 pm, editata de 1 ori
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna!-20 - Pagina 7 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna!-20

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 30 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB