Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Gradina mea... de apartament(4)

+53
dorinamisov
piciul
carmenco
diblaru maria
cillywilly
mishou
Tiama
gabyd
marina40
came_lia
denis21
lulush
kitty_1973
aba
Dorulet
pufoi
Angelica18
fiordaliso
cristina iosif
LORIMAR
tinap
dienutzababy
iuliana72
despina13cucli
Gabiuta
canadianca50
adriuta
irish05
valentinadof
Celya_f40
Nina Constantin
danadea
Admina
arielas
ema
cocav
Uca
corina corina
vyky2010
Marry
Steluzza
dorina64
amoni
MagdaMarin
zahariaelouise
rosita
cld
Cristache
mykya
AlinaJ.Bijoux
firicel
danniela
SilviaDumitrescu
57 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Gabiuta Vin 10 Feb 2012, 3:48 pm

Fuchsia este abonata pur si simplu la musculita alba.Trebuie sa cauti la o farmacie fitosanitara neaparat NU spray ci solutie speciala.In Ro.exista asa ceva .Fii atenta ca de la uscaciune este posibil sa o atace si paianjenul rosu,alt daunator oribil caruia ii place aceasta planta.Daca ai timp si o iubesti trebuie sa o stropesti cu apa zilnic pe frunze in aceasta perioada uscata si asa o mai feresti de daunatori.Dar musculita ...hm...se duce si la mixandra si la celelalte daca nu intervii.Sa o stropesti si pe dosul frunzelor cu solutie .Daca poti si ai rabdare fiecare frunza in parte si reiei tratamentul la o saptamina.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Vin 10 Feb 2012, 4:21 pm

Dorina si Gabiuta,multumesc mult de tot!
Gabiuta,ai dreptate,aceasta musculita e teribila,sprayul ce mi l-a dat de la magazinul de flori nu e efectiv,de fapt era singurul care il avea,banuiesc ca e unul cu spectru larg,bun la orice cum s-ar zice,dar inefectiv la musculita alba.Cit a fost vara si cald,o sptropeam in fiecare zi,si ii controlam frunzele aproape una cite una,dar fara mare efect,chelise jumatate.Acum de 1 luna s-a dublat,creste asa de frumos,numai ca au aparut teroristele de musculite.Ma gindeam sa fac un coctail din ardei iute concentrat si s-o stropesc cu solutia asta,amestecat si cu usturoi,mushdei.Stiu ca o sa rideti,dar daunatorii fug de chestiile astea.Voi ce ziceti?A mai folosit cineva asha ceva?Ce zici Corina?Hai ca tu trebuie sa stii ceva.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de LORIMAR Vin 10 Feb 2012, 5:05 pm

tinap,din pacate corina e din Buzau si cum Buzaul e sub asediul nametilor si nu are curent nu poate sa-ti raspunda,dar eu stiu o solutie facuta din tutunul de la 2 tigari pus la macerat intr-o cana cu apa pt 24 de ore.Stropesti plantele cu paduchi sau musculite... cu aceasta solutie.Am mai auzit ca in aceasta solutie macerata de tutun se mai poate pune macerat de sapun dar eu nu am incercat decat simpla.Eu l-a toate florile am avut pana acum o saptamana niste musculite mici negre,asemanatoare cu musca betiva...!Acum au disparut...
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Vin 10 Feb 2012, 5:16 pm

Lorimar,iti multumesc din suflet,am sa fac asa,chiar miine fac solutia de tutun,si sper sa scap si eu de aceasta musculita rea.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de danniela Vin 10 Feb 2012, 7:23 pm

Nu stiu daca sapunul este bun pentru ca are in continut soda caustica care sigur ar arde planta. Cu tutun am facut eu si da, am scapat de puricii albi care ii aveam pe tot gardul viu.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Vin 10 Feb 2012, 7:28 pm

Multumesc mult Daniela,sa stii ca miine sint chitita pe musca alba,ii dau sa bea tutun.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de cristina iosif Sam 11 Feb 2012, 3:06 pm

orhidea da la Alexa, asa de inflorita e acum[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Floarea de hartie de la sotul meu, este o poza de asta vara(nu infloreste deci vara)[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Si nu in ultimul rand trandafirul japonez,[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[url][/url]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
mai am si niste violete,dar nu au inflorit inca


Ultima editare efectuata de catre cristina iosif in Sam 11 Feb 2012, 3:07 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectie)
cristina iosif
cristina iosif
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 56
Localizare : militello in val di catania - italia
Data de inscriere : 19/03/2009

http://handmadebycristina.blogspot.com/2010/02/alte-lucrusoare.h

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de danniela Sam 11 Feb 2012, 4:00 pm

Cristina, cumva flaorea de hartie are tepi pe crengi, nu desi dar destul de ascutiti??? E superba orhideea!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de fiordaliso Sam 11 Feb 2012, 4:25 pm

Fetelor, aveti flori superbe, sa va bucurati de ele!
Pufoi, ma uit la florile tale, ma uit la data postarii, si ma gandesc ce bine e la tine! La mine au fost -18 grade la noua dimineata.
Am tratat si eu mai demult florile cu solutie de tutun si a avut efect, poti sa incerci. Eu am folosit si solutie de sapun si nu au patit nimic florile, am frecat un burete umed de sapun, am facut clabuc si l-am stors intr-o sticla cu apa, cu care am spreiat pe flori.
Va arat si eu un crin care a fost inflorit de sabatori, abia acum am descarcat poza:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Sam 11 Feb 2012, 5:08 pm

Daniele,iti raspund eu,da are niste tepi mai rari si mai mari ca ai trandafirului,ca niste tepuse.E un arbust,care se catara pina sus in copaci daca are vre unul pe aproape.E tare decorativa.Se cheama bougainvillea,iti pun o poza de pe net,sigur o vei recunoaste.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sint mai multe culori:roz/ciclam,roz spre rosu,portocaliu,crem.albe.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de cristina iosif Sam 11 Feb 2012, 6:37 pm

da, despre planta asta este vorba, la noi nu creste asa mare, prima data am vazut-o in Sri Lanka, la ei sunt pomi cum e salcaimul la noi.Este foarte decorativa si multicolora ,florie sunt de fapt cele mici,albe, din centru,cele colorate sunt frunze.
cristina iosif
cristina iosif
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 56
Localizare : militello in val di catania - italia
Data de inscriere : 19/03/2009

http://handmadebycristina.blogspot.com/2010/02/alte-lucrusoare.h

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 11 Feb 2012, 6:51 pm

Imi dati voie ca pe langa frumusetile voastre sa va arat si eu "jungla" de pe balconul mamei mele?
Si daca nu-mi dati voie eu tot va arat wink rade
iata o parte:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si celalat capat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scuzati plapuma si ce mai era pe acolo (daca ar sti ca i-am facut poza si ca v-am arata si voua.... cu siguranta m-ar parui putin wink )
Dar sa nu credeti ca iubeste doar florile naturale Si cele artificiale sunt cam in acelasi numar. Iata doar un colt
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cu siguranta ca mi-o iau rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Sam 11 Feb 2012, 6:56 pm

Silvia,m-ai facut sa rid,mare figura esti,lasa ca-i spun eu mamei tale ce tot faci tu prin balconul ei.Dar,ce multe plante are si ce frumoase si verzi sint!
Feriga si floarea de ceara imi plac mult.

Edit:Acum am vazut ultima poza,mama ce frumos se vede fata de masa!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Mar 2012, 8:01 pm

Vad ca n-a mai postat nimeni pe-aici.Azi am pozat zambilele mele.Sint 2 crescute din aceeasi ceapa,sint gemene ca sa zic asa,cea din stinga a inflorit prima,cea din dreapta mai pe urma,inca nu e inflorita la maxim.Asa frumos miroase,de cum ies pe balcon ma invaluie parfumul lor.
In Rom. sint multe zambile,cu miros imbatator,cred ca e piata plina.
In spate,se vede cercelusul,asa si-a luat un avint,a crescut mult in ultimile 2 luni,il am din august,era o plantuta cu 2-3 ramuri.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 14 Mar 2012, 8:17 pm

Tina,te invidiez pentru asa frumusete.Zambilele sunt preferatele mamei mele.I-am luat de 8 martie una,dar nu prea avea miros.Nu stiu ce s-a intamplat anul acesta,dar n-au mai fost pe piata asa zambile frumoase si mirositoare ca anii trecuti.Ma uit la zmbila ta si, la cat e de frumoasa,parca ii si simt mirosul.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Mar 2012, 8:33 pm

Angelica,chiar ca miroase foarte frumos,poate pentru ca sint crescute afara la soare nu in sera,mai am 2 de inflorit,una pare alba,ia alta albastra. mi-amintesc ca in Rom. eram zambilele acelea originale,sa le zic asa,naturale nu hibrizi,acelea albastre,simple,nebatute,miroseau extraordinar!!
Zilele astea o sa infloreasca si freziile,am un ghiveci mic,sint pline de boboci,au un parfum ametitor,daca pun un buchetel in baie,toata baie e parfumata.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de pufoi Mier 14 Mar 2012, 9:35 pm

Tina frumoase flori si ce bine ca am aflat ca ,freziile merg si in ghiveci!
am primit si eu de 8 Martie o margareta albastra, care intre timp....s-a corcit!
adica mijlocul e albastru si marginile un bleo, de parca e decolorata!
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Mar 2012, 10:34 pm

Vai ce frumoasa e pufisor!Nici n-am vazut pina acum margareta albastra!
Da,freziile merg de minune in ghiveci,eu le am de la ex-soacra,care le are de cind ma stiu,20 de ani+,rasar in fiecare primavara,dar trebuiesc rarite cepele din cind in cind ca se fac prea dese.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de pufoi Mier 14 Mar 2012, 10:43 pm

Ce bine ca mi-ai spus cum sa fac Tina. inseamna ca merg puse la
ghiveci si gladiolele(am luat bulbi de gladiole mov).
maine sper sa pun si bulbii si fac si poze pe ziua.
in iarna asta am pierdut toate florile, dar zice sotul sa nu ma supar ca-mi ia altele! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Mar 2012, 10:52 pm

Pufisor,eu am si lalele in ghiveci,o sa le pozez cind vor inflori,una rosie e aproape sa infloreasca,cred ca merg si gladiolele.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de pufoi Mier 14 Mar 2012, 11:14 pm

Tina lalelele albe si cele tip papagal, adica franjurate, imi plac de mor.
anul trecut am fost la festivalul lalelelor de la Verbania.
am zis ca nu mai ies om de acolo!
asa imi venea sa pun mana pe un firicel... wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Mar 2012, 11:24 pm

Ce frumos trebuie sa fi fost!Eu am plantat vreo 4 cred,colorate diverit,e prima oara cind infloresc,sint soiuri diferite,sa vedem ce-o sa iasa,ca le-am plantat cam tirziu,si le-am inghesuit intr-un ghiveci,ca am tot aminat sa cumpar pamint,pe cea rosie am pus-o singura,de asta cred ca s-a dezvoltat mai repede si e gata sa-n floreasca.Am in plan sa plantez 3-4 fire de rosii in ghivece mari,vreau sa maninc rosii gustoase,mor dupa rosii.Cimbrul a crescut si e prea inghesuit,trebuie mutat singur sa se faca tufa mare,am mult de lucru la ghivece primavara asta,dar imi place foarte mult!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de pufoi Mier 14 Mar 2012, 11:34 pm

Eu am pus rosii in ghiveci anul trecut, dar ai grija sa le legi ,ca sa nu se rupa. noi, am legat-o de grilajul geamului, asa se facuse de mare. si mirosul de curpan de rosie alunga tantarii. wink
am avut si castraveti pe care i-am ridicat pe peretii casei.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 14 Mar 2012, 11:43 pm

Despre flori numai bine.Margareta albastra?! N-am mai vazut.Am avut in gradina una rosie,dar a pierit,apoi cineva mi-a vandut una galbena,dar s-a dovedit ca e topinambur.Deocamdata la noi e frig,mai e zapada si pamant inghetat,asa ca numai pervazul interior e inflorit.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Era sa uit:au inflorit ghioceii in gradina,apoi ies zambilele,lacramioarele,narcisele,lalelele etc.Preferatul din gradina de primavara:bujorul alb,de un alb pur,care are o picatura rosie.Bujorii mor atat de frumos,nu-si ofilesc petalele.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de tinap Joi 15 Mar 2012, 12:00 am

Vai de mine Dorulet,ce flori ai tu in gradina kiss !Da fa si tu niste poze cu dragutii de ghiocei,mincaiar mama pe ei,mi-asa de dor de ei!Si cind or inflori celelalte,pune poze cu toate pe rind,sa nu uit bujorul alb.
Dorulet da ce poze ai pus?ca nu se vede,apare"403 Forbidden"Le-ai sters cumva?Ce s-antimplat?
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(4) - Pagina 6 Empty Re: Gradina mea... de apartament(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB