Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Drumetii si locuri vizitate! (2)

+51
europolis
Day
georgeta.prnic
cillywilly
Dorulet
pufoi
Gabiuta
danielabordei
arielas
roxx
mimiady63
Gianina4ever
mb09
cory74
ema
dienutzababy
corina corina
danadea
mykya
Cristache
MihaelaT
carmenco
danniela
geany
mnarcisa
melus
cld
valentinadof
ALICET
Giobsy
ghita
Karina33
Admina
vyky2010
RamonaM
Chirrox13
rosita
Anusca
AlinaJ.Bijoux
Uca
denis21
SilviaDumitrescu
diada
came_lia
firicel
diana-s
diblaru maria
despina13cucli
rivka
ladybird
MagdaMarin
55 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de rosita Joi 07 Iul 2011, 7:27 pm

Diana-s cred ca stiu locul ala de langa Navodari de care vorbesti! Cred ca cerul ala noros e cel de saptamana trecuta, nu? Smile
Geany, bine-ai revenit din concediu! Ce frumoasa e prima pozica, aia din avion, cu norisori mici! Zici ca sunt smocuri din alea de bumbac Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de diana-s Joi 07 Iul 2011, 7:45 pm

rosita a scris:Diana-s cred ca stiu locul ala de langa Navodari de care vorbesti! Cred ca cerul ala noros e cel de saptamana trecuta, nu? Smile

da, ne duceam la concertul Jamiroquai
in general, noi lasam masina intr-o parcare chiar la capatul Mamaiei, ca sa fie in siguranta si o luam pe jos pana la camping...ador plimbarea aia mai ales la ceas de seara

superbe pozele din Grecia, inclusiv cele de pe pagian anterioara, o avem si noi pe lista, in special insulele, dar anul asta din pacate nu cred ca iesim din tara zid sau poate doar pana la Balcik

p.s. - maine va fac o selectie din pozele de la Brasov, Bran si Rasnov - cetate si pestera vizitate de Rusalii
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 08 Iul 2011, 7:26 am

Geany Frumoase poze,te indeamna la visare.

Diana si eu stiu acel loc cu toaleta la boscheti zid .
Am stat 3 zile acolo in 2009 campati in masina.
E bine ca apa marii nu e asa sarata incat poti sta 3 zile fara un dus.
E la cativa km de acel loc unde se tin concertele la care costa bani multi un bilet si care si in apa au puse garduri de plasa.
Nu e aglomeratie,nu e gunoi pe plaja,e liniste,seara mai vajaie atv-urile dar e o zona inca nepoluata acolo.
In 2001 acolo in spatele liniei de vile, case si hoteluri,inca era poligonul de tragere al armatei .Vio a facut armata in Constanta si Navodari.
Intri cu masina fara probleme pe plaja.
Copilul meu care atunci avea 2 ani la 6.30-7 era pe plaja cu Vio.In timp ce eu faceam "patul"(aranjam masina gata de plecare cum faceam in fiecare dimineata) si pregateam masa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Vin 08 Iul 2011, 9:18 am, editata de 2 ori (Motiv : Editat poze)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de diada Vin 08 Iul 2011, 8:39 am

Trebuia sa stergi si nr masinii sa nu te ia careva la pietre, ca avem utilizatori din toata tara si cum tu circuli muuult, eu nu as risca! lol!


_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 08 Iul 2011, 9:19 am

Ai dreptate.Poate inca nu mi-a luat inca numarul rade rade
Plus ca sambata trecuta eram la un pas de a fugi iar 2 zile la mare,dar vremea mi-a cam stricat planurile.
Sambata asta lucreaza Vio deci s-ar putea ca sambata viitoare sa facem o escapada de 2 zile pe plaja de la Navodari.
Ne e dor de mare.Motorina avem destula.
Eu oricum fac bagajul de vineri,daca e sa plecam e deja gata,daca nu nu.
Sambata dimineata la 5-6 ne decidem.


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Vin 08 Iul 2011, 9:39 am, editata de 1 ori (Motiv : Completat)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de danniela Vin 08 Iul 2011, 9:41 am

Geanny, referitor la angajatul care te invita sa stai jos, depinde cum o face si cum o iei, sau cum esti invatat. Pe mine ma enerva faptul ca nici nu intrai bine in restaurant si te intreba masa pentru cate persoane, sau in timpul mesei, "hostess" zau daca stiu cum se traduce, sau managerul restaurantului venea si te intreba daca mancarea e ok. Asta ma scotea din minti. Acum daca nu vine sa ma intrebe, consider ca nu stie cum sa dea atentie clientilor rade He, he, cum o dai, nu e bine. Eu am lucrat ca manager la un restaurant si am constatat ca musai trebuie sa stii sa citesti fata omului, vrea atentie sau vrea sa fie lasat in pace.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de geany Vin 08 Iul 2011, 11:26 am

daniela, nu sunt agresivi, sunt chiar prietenosi, ba prea prietenosi, prea te intreaba de 1000 de ori daca totul e in ordine. Eu de ex. prefer sa fiu lasata in pace, iar daca am nevoie sa reactioneze la semnul meu; nu sa ma intrebe de cate ori bag in gura o lingura cu mancare, daca mai am nevoie de ceva.

Rosita, multumesc. Din pacate acestea sunt poze de pe cardul de date suplimentar, cel de baza fiind plin, acum sunt aproape sigura ca l-am pierdut, nu-l gasesc nicaieri... Sad

Magda, chiar ca e de visare! pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de diana-s Vin 08 Iul 2011, 12:45 pm

magda, mi-ar place sa ne vedem pe acolo saptamana viitoare, week-endul asta si noi vom ajunge poate doar duminica fiindca maine suntem "amendati" cu o nunta zid

mie imi place sa vad ca localul se preocupa de satisfacerea clientilor, dar stilul ala de a te atrage la un local in detrimentul vecinului se aplica si in turcia si acolo era deja agasant
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de carmenco Vin 08 Iul 2011, 1:54 pm

diana-s a scris:
rosita a scris:Diana-s cred ca stiu locul ala de langa Navodari de care vorbesti! Cred ca cerul ala noros e cel de saptamana trecuta, nu? Smile

da, ne duceam la concertul Jamiroquai


Acum stiu cine i-a furat palaria rade
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 08 Iul 2011, 2:30 pm

Diana,daca vezi un Opel alb cu nr de PH si 2 copiii (alergand pe plaja in jurul unei umbrele) exact in dreptul lui sa stii ca noi suntem.
Si 2 burtosi drept parinti rade
Nu stiu inca daca venim, noi ne decidem pe loc daca plecam sau nu.
El intreaba vrei sa plecam?
Eu zic da si in urmatoarea jumatate de ora suntem in masina.
Asa e obiceiul nostru,caci al meu sot e cam spontan in plecari. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de diana-s Vin 08 Iul 2011, 4:40 pm

carmenco, chiar i s-a furat palaria? pai ce cercei ar iesi din penele alea rade

noi am plecat dupa a 2-a melodie, nu m-a incantat asa tare ca Mika anul tecut, plus ca era si alt gen de lume, genul care umbla bezmetic si bea din sticla vin sau whiskey Rolling Eyes
dar de la camping de la prietenii nostri se auzea numai bine muzica wink

***********

ziceam de brasov, minivacanta noastra de Rusalii
vedere de pe Tampa, exact de la litere
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

turnul alb si cel negru vazute de sus
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

in oras
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am prins friguri puternice si ceva ploaie in perioada aia, si nu aveam decat o pereche de balerini si una de tenisi din panza, in rest sandale si papuci, adica se vedea clar ca suntem turisti Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ceva party cu granini in piata sfatului si i-am rugat sa se pozeze si cu copiii mari Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

poarta schei
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

la plimbare pe aleea de sub tampa si un colt al cetatii brasovului
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

biserica neagra vazuta de sus
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ador mozaicele astea ale lor puse pe strada
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asta e cafeneaua unde ne-am luat micul dejun in toate cele 3 zile , ma abtin sa va pun poze cu tot ce s-a mancat Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

celebra strada a sforii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

poarta ecaterina
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piata sfatului de sus
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

chiar in centru pe republicii e pozata, eu sunt fascinata de arhitecturi, dar aici mi-a placut mamaia cum statea la geam Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 08 Iul 2011, 6:28 pm

diana-s a scris: ......chiar in centru pe republicii e pozata, eu sunt fascinata de arhitecturi, dar aici mi-a placut mamaia cum statea la geam Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mamaia e de-o varsta cu cladirea sau invers wink Si in tinerete mamaia de acum era ca una din statuile din partea de sus a geamului Smile

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 08 Iul 2011, 10:04 pm

Nu am umblat nici o data pe jos prin Brasov desi am trecut de multe ori prin orasi cu masina cand mergeam la bunici si de la bunici din Predeal. Acum insa nu am mai fost de mult pe acolo pt. ca duminica se implinesc 3 ani de cand a murit bunica iar bunica sta de atunci la noi!!!. Anul acesta bunica a-r fi implinit 71 de ani!!! Neutral
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 08 Iul 2011, 11:36 pm

Frumoase poze, frumoase locuri...
Silvia, esti de coma rade pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de diana-s Sam 09 Iul 2011, 11:06 am

silvia, imi si inchipui ce povesti frumoase ar avea mamaia de spus daca ar asculta-o cineva

alina, condoleante, stiu cum e, si eu am ramas orfana de toti bunicii intr-un singur an

*******
dar viata merge inainte, asa ca trecem la lucruri mai frumoase si anume castelul Bran

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de geany Dum 10 Iul 2011, 5:05 pm

Foarte frumos!

In orice oras este ceva de vazut, ceva de admirat si unde poti uita de tine. Nu este neapatarat sa treci peste hotare, ci trebuie sa reflectezi la tot ce este in jurul tau zi de zi.

Pentru ca dadusem pierdut cardul de date cu pozele de concediu, dupa ce-am buzunarit tot din bagaje, si-am rascolit si toata casa, il dadusemm disparut oficial rade Pe cand m-am impacat cu ideea ca "asta-i viata" l-am gasit intamplator si prea intamplator Shocked

Grecia, Kos link
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 11 Iul 2011, 7:19 am

Fiindca se apropia ziua sotului sambata dupa sosirea lui de la munca am facut un gratar acasa la nepoata lui.
Iar duminica ca sa consumam ce se depusese pe noi am luat cumnatul cu nevasta si copilul ,mancare la pachet si am fugit la Busteni la Cascada Urlatoarea

E mai greu de urcat cu 2 copii,din care unul mai mult in brate,dar nu imposibil. wink

Cum se vede muntele de jos.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La urcare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cascada

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mica "alpinista" careia i-a fost frica de zgomotul apei si care m-a "obligat" sa stau cu ea pe o piatra.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Micul "alpinist"

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Exploratorii care erau uzi la picioare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Busteniul de sus.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La coborare

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar la coborare am dus 3/4 din drum fata in brate pe un sold asa cum o car eu.Vio avea bagajul si pe Marius.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In pauza de masa cand branza cu rosiile mi-au parut mai gustoase ca niciodata.Iar la desert fragi copti. foame

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


O floricica albastra.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Partea lui Vio de carat fata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Crucea de pe Caraiman.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Lustra/lampadar (ce-o fi :scrstch: ) a unul local aflat pe strada spre cascada.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ne-am oprit putin intr-un parc sa se joace copii cat mi-am baut eu cafeaua atat de necesara,care ma ajuta sa nu adorm la volan.

La intoarcere Marius a dormit linistit in portbagaj (e caravan masina mea wink )iar fata in bratele cumnatei si asa au avut ceva mai mult loc in spate.


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de carmenco Lun 11 Iul 2011, 9:44 am

Am fost demult la cascada... erau copiii mici si imi amintesc cu placere drumul pana acolo. Am dus fata in brate ca nu mai putea sa mearga... ce vremuri!

In pozele tale se vede ca au pus un fel de balustrada... eu nu mi-o amintesc. O sa va aduc pozele vechi... ma enerveaza ca oamenii intervin in natura, nu e locul ei acolo. Nu era nimic periculos ca sa justifice prezenta acelei contructii, ca vad ca e beton... Am nervi!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 11 Iul 2011, 11:52 am

eeehhhh ce frumoooosssss. Magda te faci din zi in zi mai frumoasa wink (ups.. am orientari sexuale normale rade )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Excursie in Delta

Mesaj Scris de Cristache Joi 21 Iul 2011, 10:57 am

Am fost ieri in Delta!
Sindicatul nostru (colegii din Tulcea - de care ne-am lipit si noi) au organizat o excursie in Delta – plecare din Tulcea cu vaporul Moldova 4 ore pana la Sulina, am stat 3 ore in Sulina – noi am inchiriat o barca si ne-am dus putin prin Delta, si apoi 4 ore cu vaporul inapoi in Tulcea.
Am plecat de acasa la 5 dimineata si ne-am intors la 11, 30 noaptea (cu autocarul doua ore jumate dus si intors la fel, Slobozia-Tulcea).
A fost pentru prima data pentru mine (inclusiv pentru Alexandra) cand m-am plimbat cu un vapor, prima data cand am vazut Delta.
Am vazut nuferi albi, galbeni, broscute testoase, broaste maaaari cat palma, pelicani si alte pasari.
Ne-a placut foarte mult.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de Uca Lun 25 Iul 2011, 1:41 pm

Cristache, super pozele si foarte fain in Delta, am fost si eu acum trei ani si m-as mai duce.

O panoramica cu Brasovul Vechi, vazut de pe Cetatuia:
Am fost ieri si am constatat ca au defrisat Sad , din pacate, pentru a se putea vedea orasul de sus, dar si de jos sa se poata vedea Cetatea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de mykya Mar 02 Aug 2011, 2:13 am

De curand m-am intors din concediu. Am fost la munte, la Predeal, o fuga si prin Brasov si
trebuie sa recunosc faptul ca muntele mi-a reincarcat bateriile. Sa va
arat cateva imagini din cele multe surprinse:

Biserica Sf. Imparati din Predeal

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Manastirea Sf Nicolae Predeal care avea o gradina superba, am pus poze cu aceasta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Un detaliu de la manastire:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Peisaje din drumul spre Trei Brazi...si eu prin peisaj Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poiana secuilor vazuta de la Trei Brazi:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imagini din Brasov:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu in gara Predeal langa o locomotiva de epoca: Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imagini de la Cioplea:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Alte peisaje:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Nu prea m-am impacat eu bine cu aparatul foto, desi e foarte bun cred ca am umblat pe la luminozitate de au iesit asa... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Oricum avem o tara frumoasa care merita sa fie vazuta!


Ultima editare efectuata de catre mykya in Mar 02 Aug 2011, 2:15 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugat link gradina)
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de rosita Mar 02 Aug 2011, 11:33 am

Mykya, SUPERB!
Multumesc pentru poze, foarte frumoase, aproape ca am simtit aerul curat de acolo love
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de vyky2010 Mar 02 Aug 2011, 12:23 pm

Sunt foarte frumoase peisajele!Felicitari pentru postare mykya!
vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de danadea Mier 03 Aug 2011, 9:35 am

Sa va arat unde am fost si eu acum doua saptamani:
Pitesti - centru[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
muzeul Golesti - si muzeul satului[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cascada Balea[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Drumetii si locuri vizitate! (2) - Pagina 4 Empty Re: Drumetii si locuri vizitate! (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB