Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

+67
CCristinaC
alinutza_andrei08
virginia
carmenco
mykya
Marilum
anasia
Mara Cernek
stoy
Dodo-pui
symos
anc@
sunflowers
kmn
bubu85
mariaz_09
myky7robc
dienutzababy
Anusca
europolis
claudiana
ancush
ileana cosanzeana
ikuta
samo99ro
valentinadof
LORIMAR
cozma felicia
mihatm80
adar
nancyrbd
AlinaJ.Bijoux
Uca
betymi72
crina68
anamaria79"
Cristache
adrina
fizicuta
Ioana Stanciu
cris_27
m.a.r.i.m.a.r.
ismi3ismi
valentina27unia
tantelu01
corina corina
SilviaDumitrescu
cookie
kitty_1973
iuliana72
denis21
firicel
cocav
solmizel
cld
aba
albastrea1980
Iulia40
valentyna_sweetly
kittygreeneyed
Marry
Octa75
violetas
danniela
danadea
Giobsy
MihaelaT
71 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Mar 31 Mai 2011, 10:16 pm

superba cea cu pider-man .[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img],am mai facut o caciulita in 2 culori
valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Varsta : 46
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 07 Iun 2011, 12:26 am

Am crosetat si eu doua caciulite pentru o bebelusa de o luna.
Sper sa va placa!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de danniela Mar 07 Iun 2011, 7:51 am

Foarte dragute! Noi le spuneam "cipilici" rade mai ales daca erau purtate de un copil mai mare nu de un bebelus.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de denis21 Mar 07 Iun 2011, 2:40 pm

Valentina si Kitty,ce cipilici faine ati facut! tricot love
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de cookie Sam 11 Iun 2011, 11:40 am

Pur si simplu superbe!

Va arat si eu cateva dintre primele mele incercari de caciulite/bascute/cipilici, dar nu se ridica la inaltimea celor facute de voi Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Scuzati modelul in pijamale, era somnoroasa si fara chef de sedinte foto Smile

Si inca una, de data asta fara fotomodel:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Caciulitele au si cate un fularas imbarligat, ca sa nu fie copilul neasortat Laughing
avatar
cookie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 49
Localizare : Galati
Data de inscriere : 31/10/2008

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 11 Iun 2011, 6:12 pm

cookie faorate frumoase! Sa le poarte sanatoasa pitica! Si firul este foarte frumos !!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de firicel Sam 11 Iun 2011, 8:02 pm

Cookie,foarte dragute seturile tale si sunt cu atat mai frumoase cu cat "modelul "este mai somnoros!Ma bucur mult ca ai inceput sa postezi!Era timpul! wink
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de Iulia40 Sam 11 Iun 2011, 8:27 pm

Aoleuuuuuuuuu ce de-a cipilici aici sicare mai de care mai frumoase. Felicitari manutelor harnice.
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de corina corina Dum 12 Iun 2011, 1:47 pm

Imi place foarte mult palarioara lucrata de tine , Anasia !Sa o poarte sanatoasa fetita ta !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de cookie Dum 12 Iun 2011, 5:07 pm

firicel a scris:Cookie,foarte dragute seturile tale si sunt cu atat mai frumoase cu cat "modelul "este mai somnoros!Ma bucur mult ca ai inceput sa postezi!Era timpul! wink

Firicel, multumesc pentru incurajari! io-s de felul meu mai "melcusor", asa...ies greu din casuta mea Smile


Asta e o alta caciulita, fara bentita de alta culoare, dar are floricica :


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Silvia, mersi! Firul e un scul turcesc, un acril in degrade, da' nu mai tin minte cum se cheama.
Pentru cine este interesat, modelul este "Puff stitch hat"(via Theresa Richardson -aceea cu lectiile de crosetat), il invatasem pe de rost anul trecut, am facut vreo 5-6 pe diverse culori.


avatar
cookie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 49
Localizare : Galati
Data de inscriere : 31/10/2008

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de Marry Lun 13 Iun 2011, 5:39 pm

Dragute cipilici ati crosetat fetelor Flowers
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 20 Iun 2011, 5:42 pm

Foarte frumoase caciulite, palariute.... de "manechine" nu mai zic. sa va bucurati de ele si sa se faca mari. Sa vedeti atunci munca Smile
M-am reapucat si eu, dupa muuuulti ani, de andrelit si crosetat. Numai ca, manechinele mele sunt cam mari si pana termin o palariuta... Din pacate am doar doua lucrari pozate si nu cele mai reusite.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acum vreau sa va cer ajutorul voua, cele cu experienta in caciulite mici si foarte mici. Cum sa apreciez marimea unei caciulite in functie de varsta? Daca tot m-am apucat de crostetat, acum trebuie sa fac si copliasilor prietenilor, rudelor. Numai ca... vor sa le faca cadou si nu pot masura copilul.
Deci, am varste de la 1-2 luni pana la 5-7 ani. Cum apreciez marimea, nr. de ochiuri, randuri?
Anticipat va multumesc mult de tot. kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de valentina27unia Lun 20 Iun 2011, 6:46 pm

Buna tantelu01,

Eu ti-am vazut caciulitele la targul I Love Handmade, Bucuresti din Mai 2011. (Cred ca era de Sf. Constantin si Elena)
Eu zic ca deja de pricepi destul de bine si nu mai ai nevoie sa iti dea cineva nr de ochiuri pe produs.
Succes in continuare si cat mai multe vanzari la targurile care mergi.
valentina27unia
valentina27unia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 20 Iun 2011, 6:56 pm

Tantelu,cauta cat e circumferinta capului copiilor ,in crestere,la diferite varste de la 0-7 ani si vei sti cat treb sa fie deschiderea caciulitei,nu?de ex aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de danniela Lun 20 Iun 2011, 7:02 pm

Sau cere circumferinta capului la persoanele care fac parte din familie, adica iti permiti, intelegi! De exemplu ai mei au avut capul mare de mici, nu s-au incadrat in tipar, cel mic chiar e poreclit in scoala cap mare sau cap patrat, na!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 20 Iun 2011, 7:08 pm

bine,danniela rade ai perfecta dreptate


Ultima editare efectuata de catre ismi3ismi in Lun 20 Iun 2011, 7:10 pm, editata de 1 ori
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de firicel Lun 20 Iun 2011, 7:08 pm

Sa sti ca si eu am intampinat probleme de genul tau Danniela:la o fetita de doi ani,dupa masurarea circumferintei capului,i-am facut caciulita buna si pentru una de 6 ani Smile Si daca este mai capatanoasa,atunci nici lungimea(adancimea caciulii) nu este conforma cu varsta.Tot pe masurate si probate pe copil!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de danniela Lun 20 Iun 2011, 8:37 pm

Da' ce am spus gresit???? Sad Sad
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 20 Iun 2011, 8:43 pm

nu-i nimic gresit.e corect ce ai zis tu.mi-a placut cum ai exemplificat.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 21 Iun 2011, 12:11 pm

Multumesc Tina. Asa este, la acel targ am avut mai multe caciulite care mi-au placut tare mult cum au iesit si imi pare rau ca nu am apucat sa fac poze la ele. Din pacate am foarte putin timp la dispozitie si trebuie sa ma impart intre hartie si ate.
M-ai salvat Mihaela, multumesc mult. Stiam eu ca cine are copii mici stie unde sa gasesc salvarea Smile
Este perfect ce mi-ai indicat tu. kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de kitty_1973 Mier 22 Iun 2011, 1:04 am

Am mai facut si eu inca trei caciulite pentru o bebelina (1 luna). Cele albe sunt din bumbac Flavia. Croseta pe care o folosesc la crosetat fir Flavia este Tulip nr. 1 sau Flaro nr 1. Cea colorata am crosetat-o tot din bumbac (un fir cumparat de la un SH)
Pentru Tantelu01... au diametru de 38 cm.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de m.a.r.i.m.a.r. Mier 22 Iun 2011, 2:31 am

Sunt tare frumoase caciulitele. Felicitari.
m.a.r.i.m.a.r.
m.a.r.i.m.a.r.
helper
helper

Numarul mesajelor : 60
Localizare : tara de smarald
Data de inscriere : 10/06/2011

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de kitty_1973 Mier 22 Iun 2011, 2:56 am

Multumesc! pupi
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 22 Iun 2011, 9:40 am

Kitty, chiar sunt frumoase si multumesc de informatie. Si eu trebuie sa fac caciulite pentru o bebelusa care acum are o luna si habar nu aveam ce marime sa fac. Am fost la ea duminica si am ramas uimita ce mica este dar, nu am avut prilejul sa o masor Smile
Spor mai departe!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de cris_27 Mier 22 Iun 2011, 10:37 am

Kitty ,foarte faine caciulite,fiica-mea mi-a dat comanda pentru una ca si cea alba tip plasa.Sa vedem cand oi avea timp.Felicitari inca o data.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8) - Pagina 2 Empty Re: Fesuri, caciuli, palarii, basti crosetate(8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB