Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara,deosebite (6)

+78
aurishta
dienutzababy
Larisa
tantza_m
Miniona
Gianina4ever
PAULA CONSTANTIN
mariaz_09
annamaria26985
ancush
LORIMAR
geo
mykya
EuIrinuca
aurelia.c
Cristache
claudiana
Motzu
bobitica
ancone
Steluzza
cld
Camy
violeta25
symos
IrisT
anamaria79"
ikuta
alinutza_andrei08
mihastef
danniela
Alina.C
zahariaelouise
pisi
ivanutamihaela
elutzamicutza
kitty_1973
clodi
kla78
iulianne
andreeazaharcu
danae
SilviaDumitrescu
Andata
gabitza05
nicopop
violetas
Panea Laura
AlyC
adelina24
adelina25
Floren
stoy
Clio_Ela
corina corina
zylv
Uca
marcus
MihaelaT
Chirrox13
valentinadof
amnro
anigherman
nicoleta_mc
rosita
Admina
Karina33
emmancita
Marry
danabarbu2007
betymi72
firicel
diada
arielas
geany
louise27
ema
MagdaMarin
82 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de claudiana Mier 13 Iul 2011, 10:51 am

Eiii ....sa va spun eu despre rochiile Valentinei, pozele nu reflecta "realitatea reala" nu Eu le-am vazut la purtator si sunt superbe!!! Felicitari Valentina! Jos palaria in fata muncii tale! primul pupi
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 13 Iul 2011, 2:23 pm

claudiana ma faci sa rosesc!saru-mana!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 13 Iul 2011, 3:32 pm

pai de ce sa rosesti valentina, fetele spun adevarul, reusite creatii...felicitari Flowers pupi
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de stoy Mier 13 Iul 2011, 7:32 pm

Foarte frumoase Valentina.
Camy rochita de mireasa este f frumoasa.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 20 Iul 2011, 7:12 am

Valentina chiar daca stiam rochita de ceva vreme tot imi place! Mai mult chiar asa purtata! Si rochitele fetelor sunt superbe!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Mi s-a pierdut mesajul asa ca reiau:
Va prezint o rochie pe negustul meu (doar funda imi place), e din saten elastic, va fi purtata la o nunta in Egipt si apoi va scapa de accesoriile ce-o acopera: cutele de la sani si fusta alba, ramanand o rochie ridicol de scurta si decoltata (cerinta clientei)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Parca am suparat pe cineva si am mai avut de lucru o rochie neplacuta. Aici neplacut a fost materialul. O combinatie de matase naturala si organza, ridicol de scump (~300lei/m) ce nu stiu cum ar fi putut fi lucrat ca sa stea cumva. Rochia e taiata empire, pe bie in partea de jos, maneca clopot, cu o garnitura ce sta pe masa dar nu si pe rochie...mi-a facut o gramada de nervi! Bine ca-i place clientei macar!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La rochita asta de nasa de botez nu am ce comenta, imi place si materialul (voal de matase natural cu insertii tot de matase naurala) chiar daca s-a lucrat greu si este cam destramabil, imi place si modelul si cum ii vine clientei:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Karina33 in Mier 20 Iul 2011, 11:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : n-a postat nimeni dupa mine)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de stoy Joi 21 Iul 2011, 1:28 pm

Desi prima rochita nu-ti place , Karina, mie imi place totul la ea ( inclusiv fundita).
Si ultima imi place mult.
A doua nus ce sa zic pe mine nu ma incanta nici materialul deloc poate sa fie el 1000 de lei, de muncit cu siguranta ai muncit la ea mult pentru ca din tot ce am vazut pana acum e lesne de inteles ca e vorba de multa pasiune si munca in lucrurile iesite din manutele tale.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Cristache Joi 21 Iul 2011, 3:49 pm

Karina sunt foarte frumoase creatiile tale, si ti le-am admirat si pe cele de la alte topicuri. Esti desavarsita, asta cred eu despre tine. ca iti ies toate perfect, ca stii sa le faci perfecte. Flowers
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de aurelia.c Joi 21 Iul 2011, 4:00 pm

Karina foarte frumoasa prima rochita, asa cum e acum. Cred ca fara detaliul de la cupe si banda alba de la poale n-ar mai fi asa draguta... ba chiar ar da spre vulgara... Poate reusesti totusi sa o convongi pe clienta sa le pastreze...
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 21 Iul 2011, 10:08 pm

Fetelor eu am facut ce-a cerut clienta in privinta decolteului si-al jupei albe. Daca le lasa asa sau de desface dupa nunta e fix treaba ei, gustul ei. Dupa mine daca ar fi fost as fi lasat ceva mai scurta jupa alba (cat este banda din talie) si atat!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de ema Joi 21 Iul 2011, 10:26 pm

Karina am vazut ce ai postat si aici si la Fuste si la Rochii si sarafane E deja banal ce spun dar tot ce realizezi este minunat Iar si mai mult apreciez ca niciodata nu lasi intrebarile fara raspuns si ca daruiesti din cunoasterea ta si celorlalte fete Iti multumim
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Steluzza Joi 21 Iul 2011, 11:47 pm

Camy,Valentina, Karina bravo fetelor.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 22 Iul 2011, 11:11 pm

Multumesc iar tuturor!

Am mai terminat o rochie de nasa. Este din voal captusit cu saten elastic. Taiata sub bust, garnisita cu o banda paietata, fusta este clos incretit putin in fata (ascunde burtica inestetica), bustul este intarit si dublat si acoperit de esarfele incretite pe umar. Captusala este croita pe semiclos, tivul este rulat cu guta in el.
Modelul vine bine si pe-o persoana mai corpolenta, mascheaza usor defectele. Probabil ca voi mai folosi croiala si la alte cliente.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de EuIrinuca Vin 22 Iul 2011, 11:33 pm

foarte frumoasa Karina33, felicitari!
EuIrinuca
EuIrinuca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 151
Varsta : 54
Localizare : lucru de mana
Data de inscriere : 19/09/2010

http://lucru-de-mana.info/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de firicel Vin 22 Iul 2011, 11:38 pm

Karina,ti-a iesit foarte frumoasa !Va fi o nasa eleganta cu o rochie deosebita!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de claudiana Vin 22 Iul 2011, 11:39 pm

Ce frumusete Karina!! Imi place tare mult si culoarea!! aplauze aplauze
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de mykya Vin 22 Iul 2011, 11:45 pm

Karina toata stima pentru tine. Ai niste maini de aur. Daca te cunosteam de acum doi ani veneam la tine sa imi faci rochia de nuna. Ca am dus-o la o croitorie si mi-a stricat materialul! Nici macar nu am imbracat-o. zid
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 22 Iul 2011, 11:57 pm

Multumesc de aprecieri!

Mykya nu te mai amari ca inveti incet-incet si-ti faci singura ce vrei sa porti!
Vezi ca la fuste am vorbit iar de fusta ce ti-a placut tie. Incearca sa descarci tiparul standard si mai adauga 1-2 clini cat ai nevoie. Nu de alta dar sa nu stea degeaba masinuta aia noua!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de mykya Sam 23 Iul 2011, 12:03 am

Pai sa stii ca am de gand in concediu sa o cam obosesc. Nu de alta dar nu am reusit sa imi fac timp de ea decat pentru lucruri marunte. Hai ca ne luam pocnit pentru off topic.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de geo Sam 23 Iul 2011, 8:18 am

am facut si acum vreo doua veri, cand abia incepusem sa cos, o rochita cu esarfe incretite pe umeri. fata a vrut neaparat sa-i fac eu rochia de banchet, s-a riscat, si din pacate nu a iesit foarte bine. pana la urma a purtat-o, nu stiu cat de bine s-o fi simtit in ea.

initial, mi-a zis ca vrea fusta creata si eu am facut-o asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

dar apoi a zis ca nu-i place ca arata prea "ca o printesa" si am schimbat-o in asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

a fost o intreaga nebunie si cu materialul si cu lucrul cu "clientul" (primul client). "voalul" ala e de fapt perdea, arata foarte frumos, dar aluneca si se destrama groaznic. la bust sunt 3 straturi de material - voalul dublat cu captuseala termocolata, si captuseala.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Sam 23 Iul 2011, 8:31 am

Karina,Geo foarte frumoase rochitele
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 23 Iul 2011, 4:18 pm

Flowers frumoase rochite Karina, Geo
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de LORIMAR Sam 23 Iul 2011, 4:44 pm

bravo Geo,e destul de bine pt un incepator in ale cos mie imi placea mai mult prima varianta a rochitei,cu fusta incretita,ii punea mai bine in valoare picioarele dar gusturile nu se discuta... wink
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de geo Sam 23 Iul 2011, 8:21 pm

mersi Smile
si mie mi se parea mai tinereasca prima varianta.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de mihastef Sam 23 Iul 2011, 8:58 pm

Karina cat este de frumoasa rochita asta.Imi place foarte mult,este superba.
Geo si mie tot prima varianta imi placea mai mult,muuult mai mult.
Va felicit pt creatiile voastre.Sunteti adevarati designeri vestimentari.daca ar vedea Romanita,Botezatu si Levintza ce creati voi aici ar muri de ciuda.
Bravo!
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de arielas Dum 24 Iul 2011, 7:36 am

Karina imi plac rochitele, imi pare ru ca te-ai chinuit la cea scumpa. Imi place mult si cea mov, de nasa.
Geo ai refacut-o bine, spun eu. Tot inainte!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (6) - Pagina 9 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB