Ultimele subiecte
» Pirogravura
Astazi la 7:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 6:54 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Sam 09 Dec 2017, 10:24 pm Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sam 09 Dec 2017, 12:40 pm Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Sam 09 Dec 2017, 10:00 am Scris de vlad_mom

» Explicatii simboluri diagrame - tricotat
Joi 07 Dec 2017, 11:05 pm Scris de sarabendis

» Tutorial decoratiuni pentru Craciun - diverse
Mier 06 Dec 2017, 8:19 pm Scris de piciul

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Mier 06 Dec 2017, 7:50 am Scris de LRodica

» La sueta .... de seara ! 22
Mar 05 Dec 2017, 8:47 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Broderie computerizata, la masina de brodat 2
Mar 05 Dec 2017, 2:35 pm Scris de Djmanianfs

» Modele de brodat
Lun 04 Dec 2017, 8:53 pm Scris de Djmanianfs

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Lun 04 Dec 2017, 8:30 pm Scris de LRodica

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 01 Dec 2017, 9:33 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii fimo (33)
Lun 27 Noi 2017, 2:27 pm Scris de vlad_mom

» Resurse si link-uri pentru croitorie 2
Sam 25 Noi 2017, 11:41 pm Scris de Anna_Xandra

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Joi 23 Noi 2017, 11:23 pm Scris de Lucica67

» Recomanda un film, o piesa de teatru!
Lun 20 Noi 2017, 11:37 am Scris de White_Raven

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
Dum 19 Noi 2017, 8:39 pm Scris de White_Raven

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sam 18 Noi 2017, 8:51 pm Scris de Djmanianfs

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Vin 17 Noi 2017, 9:46 am Scris de Gabica

Subiecte similare

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Andata la data de Mar 24 Apr 2012, 4:57 pm

Danniela, nici acum, dupa 20 de ani, nu stiu de ce nu mi-a citit. El nu credea, eu am crezut. Asta e tot.
Tina, eu nu am zis ca visul era de la Dd, desi nici nu prea stiu de la cine era si cui apartinea vocea. Era simplu, o voce din lumina. Am serioase indoieli ca a fost a necuratului, care m-a indemnat sa tin post si sa ma duc la biserica... In rest, orice entitate pozitiva am visat, mesajul era sa ma duc sa mi se citeasca, nu sa citesc eu. Asa ca m-am conformat. Era vorba si de primul preot, nici nu am mai incercat la altul.
Danae, cam asta e si parerea mea referitoare la dumnezeu si biserica.

Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Credeti in supranatural, blesteme, stafii??

Mesaj Scris de danniela la data de Vin 12 Apr 2013, 8:59 pm

Nu am gasit alt subiect dar daca exista v-as ruga sa il lipiti pe acesta la precedentul.

Sa incep povestea:
Acum cativa ani seful nostru a cumparat o casa de la un cuplu care au divortat. El alb, ea africanca. Casa se pare ca a fost nelocuita o vreme. Ne-a rugat pe noi sa stam in casa respectiva in vacanta si apoi sotul singur in ideea de a o repara si avea grija de ea. Cand ne-am mutat a fost facuta curatenie cat de cat, mobilata sumar de companie. Piscina era defecta si fara apa, avea doar o balta mica de la ploaie de unde si multe broaste. Gradina destul de bine, cu multa verdeata. Casa cu tavanele cam joase, intunecata, fiind acoperita cu ''makuti'' un fel de stuf. O sufragerie enorm de mare cu bucatarie enorm de mica si un minibar in colt. Din sufragerie dadeai intr-un dormitor si pe alta usa intr-un hol micut. Din hol in baie si alt dormitor. Din acel alt dormitor in alt hol micut si un dormitor maaaaaare apoi din dormitor mare intr-o baie mare cu dus, doua chiuvete si jacuzzi.

Afara un fel de foisor cu o banda de bowling, bar etc etc. Deci casa de oameni bogati.

In prima noapte am rugat-o pe menajera noastra sa doarma in sufragerie pe canapea ca in camera ei care era afara nu se putea dormi avand acoperisul si tavanul stricate de ploaie. A acceptat, asa ca i-am dat perna si cearsaf si i-am urat noapte buna. A doua zi femeia mi-a spus ca a avut un vis ciudat, o femeie alba imbracata intr-o rochie crem voia sa o stranga de gat. Am linsitit-o spunandu-i ca a schimbat patul wink
A doua seara la fel, s-a plans de acelasi vis, la fel i-am zis de patul schimbat. Dupa a treia noapte era deja oripilata si a refuzat total sa mai doarma in sufragerie, a mers si a dormit in camera ei fara acoperis. Am stat cam doua saptamani acolo. Timp in care seara tot aveam impresia ca cineva merge in spatele noastru, cand ne intorceam vedeam doar o broasca topaind. Am dat vina pe iarba mare din gradina si balta din piscina.
Dupa ce am plecat noi sotul meu a inceput sa se vaite ca nu poate dormi in dormitorul cel mare, tavanul era prea jos pentru dimensiunea camerei si probabil de aici si senzatia de sufocare desi folosea aer conditionat. In cele din urma s-a mutat de acolo obosit si tracasat si plin de nervi. Seful s-a suparat enorm pe el dar a trecut.
Cred ca sunt 6-7 ani de atunci.
Acum o saptamana sotul meu se intanleste cu fostul proprietar al casei si la un pahar (erau la o petrecere) ii spune despre casa. La care tipul ii spune sotului meu ca acea casa era bantuita si ca toata lumea stia zid zid zid zid El o cumparase de la un englez care si-a omorat sotia in casa aceea. Si mai povestea ca si fosta lui sotie avea probleme in acea casa plangandu-se de umbre de femeie si de nesomn.
Am ramas suprisa ....si acum in mintea mea conectez visul menajerei mele cu tragedia din casa aceea.
Credeti ca poate fi adevarat??
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Vin 12 Apr 2013, 10:01 pm

Daniela, tu nu ai avut vise mai ciudate?
Eu cred ca daca mai multi relateaza lucruri stranii si apoi aflati ca era ceva in neregula (deci nu ati fost influentati sa credeti in case bantuite si alte fenomene), e un sambure de adevar.
Se poate ca oameni diferiti sa perceapa lucruri diferite: menajera vise, voi senzatii, sotul doar somn agitat. Seful nu s-a mutat acolo, cu familie, dupa ce ati stat voi? Poate de aia v-a trimis, sa testati terenul... Shocked
Sunt oameni care cred ca raman informatii "subtile" pe orice atingem, deci putem simti agitatie daca luam ceva de la o persoana rea, nervoasa. Dar daca cineva moare ucis, oare nu ar lasa informatii rele, in urma.
Daca erai mai aproape, faceam credit la banca, ca sa inchiriez casa pentru o luna. rade Il convingeam cumva pe scepticul de barbati-miu sa doarma acolo. Desi ei... au doar somn agitat, noi suntem mult mai sensibile.

p.s. ia uite la ea... ce subiect de groaza.... sambata seara, la 21. noroc ca e copila acasa, ca altfel dormeam cu lumina aprinsa. boo

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Floren la data de Vin 12 Apr 2013, 10:26 pm

In Bucuresti , in statia de tramvai din fata depoului Dudesti , este o casa veche , care , de-a lungul vremii , a fost locuita de diferite familii , dintre care unele erau chiar "okupas" , deci chiar aveau nevoie de un acoperis deasupra capului . NIMENI nu a putut sta in acea casa mai mult de o luna . Toata lumea stia ca este bantuita ! Mai mult chiar , casele vechi din zona au fost demolate , acea casa este singura neatinsa de excavatoare ! Eu nu prea cred in chestii de genul astora , insa ....
L.E. Admi ... nu stiu de ce , dar cred ca azi e vineri ! wink
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1077
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Giorgi la data de Vin 12 Apr 2013, 10:53 pm

Buhuuuhuuuu !!!Brrr!Chiar mi s-a facut frica!
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1190
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Andata la data de Vin 12 Apr 2013, 11:07 pm

danniela, cred cu tarie ca exista ceva dincolo de intelegerea noastra. Iti spune una care a trecut printr-o serie de evenimente inexplicabile prin legile fizice obisnuite.
La vremea respectiva (acum 20 de ani) nu credeam nici macar in D-zeu, cu atat mai putin in forte supranaturale. Si totusi, dupa ce ajungi sa ai parte de intamplari ciudate, nu ai cum sa nu crezi intr-o lume la care, in general, simturile noastre obisnuite nu au acces.

Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 46
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Ais la data de Vin 12 Apr 2013, 11:39 pm

Eu cred. Mama avea o matusa care ne povestea ca ea vede diversi oameni in casa, care stau cu ea la masa sau care stau pur si simplu si o privesc in timp ce ea isi facea treaba. Fiind o femeie credincioasa lua cartea de rugaciuni si incepea sa citeasca de fiecare data cand ii apareau musafirii nepoftiti. Alteori ne spunea ca lumina se aprindea si stingea asa din senin. Investigand a aflat ce pe locul unde avea ea casa era un vechi cimitir. Saraca imi amintesc ca nu prea ne duceam la ea in vizita, ne era cam frica sa intram in casa si ziua dapoi noaptea. Acum nu stiu daca dupa moartea ei fenomenele au mai aparut, in orice caz casa e locuita de unul din copii ei.
Sincer eu nu cred ca rezistam mie imi e frica si de intuneric (uneori).
Ais
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 37
Data de inscriere : 10/01/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de Andacris la data de Sam 13 Apr 2013, 3:01 am

In 2006 cu o luna inainte sa moara bunica mea, destul de tanara la 60 ani, m-am visat in rochie de mireasa Sad . Acum 2 luni a murit celalalt bunic si inainte cu 2-3 zile de aceasta veste m-am vista in mireasa Sad ....si s-a intamplat
Se spune ca nu este bine sa crezi... dar unele semne ma ingrozesc. De 5 ani nu imi merge bine de nicio culoare, nici cu facultatea, job nu imi gasesc, iubitul dupa 4 ani de relatie m-a parasit, nu am niciun prieten, ma am doar pe mine si incep sa ma gandesc sa fie lucruri necurate la mijloc.... imi este tare frica.... am ajuns la stadiul in care ma simt ca o leguma.
Andacris
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/04/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Sam 13 Apr 2013, 7:30 am

Si da, si nu.Visele sunt cercetate acum de japonezi, care incearca sa le decodifice.Andacris,un psiholog adevarat(nu dn astia de serie)te-ar putea ajuta.De intuneric ma tem si eu,dar izvorul e in copilarie cand ai mei plecau seara la spectacole si ma lasau singura,cu o usa de la o camera intredeschisa,sa nu-mi fie frica(ziceau ei).Ei,imi era o groazaaaaa...asteptam ca din intunericul acela sa apara ceva inspaimantator.Acum,am depasit criza,mai ales de cand am cainii.
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2994
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de marry_a19 la data de Sam 13 Apr 2013, 7:38 am

Eu cand sunt deznadajduita, sau am probleme ...imi regasesc linistea si puterea de a trece peste obstacole in biserica, in rugaciune. O rugaciune o poti face oricand in gandul tau, acasa, pe strada...depine de de fiecare.... Esti tanara trebuie sa te mobilizezi sa nu lasi deznadejdea sa te cuprinda. Iti doresc toate cele bune.
marry_a19
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 52
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 06/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Sam 13 Apr 2013, 8:54 am

Buna dimineata!!
Sper ca nu v-am speriat prea tare!!!
Admina, eu am fost un pic bolnava atunci. Imi aduc aminte ca eram slabita rau, mi-era frig, am crezut ca-s racita mai altfel, seara mergeam cateva ore la serviciu, eram in training, si la serviciu nu aveam nimic, absolut nimic, doar acasa. Noi am zis ca e schimbarea de ore de dormit etc.
Cred ca sotul meu avea vise ciudate dar nu imi aduc aminte bine. Sunt multi ani de atunci. Daca sotul meu nu se intanlea cu fostul proprietar, va dati seama ca era de poveste.
Seful meu nu a locuit niciodata acolo, cred ca a cumparat casa asa ca s-a ivit momentul.
Nici in ziua de azi nu locuieste nimeni acolo, au mai stat asa , o luna, cate un musafir venit din alte tari.
Vorbeam ieri cu un coleg al carui tata e preot si imi spunea ca ei cred foarte mult.
De altfel africanii sunt foarte oripilati de chestii din astea de vrajitorie, stafii si altele.
Mary, nu eram fricoasa in perioada aia, deci nu vedeam nimic supranatural.
De intuneric imi e si mie frica, si vesnic mi-a fost frica, cam cum zice Dorulet. Eu am dormit ani de zile cu lumina aprinsa daca eram singura in camera, acum o sting, dar mai am momente, fapt pentru care si dorm ca un iepure. Si un tantar de bazaie pe hol eu il aud zid zid
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Andacris la data de Dum 14 Apr 2013, 2:49 am

Merg la biserica, incerc sa ajung in fiecare saptamana, si ma rog neincetat. Cum intru in biserica imi dau lacrimile, de mai bine de un an nu fac decat sa plang neincetat, plang mergand pe strada, uneori oamenii se uita la mine ciudat. Se spune ca timpul le vindeca pe toate, dar eu nu mai am rabdare si nici forta...
Andacris
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Dum 14 Apr 2013, 10:16 am

Andacris, nu stiu cati ani ai, dar parca te simt tanara!
Ia viata asa cum vine, de ce sa te simti leguma?? Cazi? te ridic si mergi mai departe. E doar o perioada din viata ta mai neagra. Nu intra in disperare ca nu te ajuta cu nimic. Daca tu nu te ridici, nu e nimeni care sa te ridice, familia si prietenii sunt sa te sustina, D-zeu este sa iti dea putere, dar restul depinde de tine.
Eu zic sa plangi o data tare pana ramai fara lacrimi, apoi te scuturi bine si o iei de la capat. Nu e usor, dar se poate. Pune pe hartie prioritatile, ce poti lasa pe alta data si ce trebuie facut acum. Uita-te unde simti tu ca poti vedea, nu cei din jurul tau.
Eu iti doresc multa incredere sa ai in tine si multa putere sa iti dea D-zeu si credinta ta.
Astept sa vii la alt topic sa ne spui cum ti-ai revenit. Te imbratisez cu drag chiar daca nu te cunosc!
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi la data de Dum 14 Apr 2013, 12:32 pm

Andacris ,asa cum a spus si Dani: ,,e o perioada mai neagra din viata ta''.Important e sa gasesti puterea sa o depasesti. Sa vezi ca peste ceva timp nici nu ai sa-ti mai amintesti de aceasta perioada.Daca ,,ai rupt'' legatura cu prietenul pe care il aveai de 4 ani, bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu.Vei vedea ca in viata nimic nu e intamplator,persoanele intra si ies din viata ta,nu e nimic pentru totdeauna, trebuie doar SA INVETI sa le lasi sa plece la un moment dat.Inseamna ca au intrat cu un scop in viata ta si dupa ce l-au atins, trebuie lasati sa plece.
Dupa cate imi dau eu seama, tu esti o persona foarte sensibila.Incearca sa fii mai egoista, mai pentru tine, nu sa suferi pentru ala, pentru aia.E viata ta si nu ai decat una.Cand esti trista, fa un lucru care iti place tie cel mai mult:mergi in natura, ia-ti un animalut de companie(de cele mai multe ori sunt mai fideli si mai atenti decat barbatii),citeste, fa sport, uita-te la o comedie, orice iti place tie si care sa-ti distraga atentia de la ganduri negre. Si ai grija cu gandurile negative, incearca sa le ,,alungi'' de la tine.Incearca sa te bucuri de lucruri marunte: de o cafea de dimineata, de soarele care ne lumineaza, de o pasarica venita sa ne ciripeasca la geam, de flori, de pomi , de tot. Ia exemplu de la curcubeul ce apare atat de frumos dupa ploaie.CE poate fi mai frumos dsi mai curat?
Gandeste-te ca sunt persoane bolnave in lumea asta, care ar da orice bogatie sa mai traiasca chiar si o zi, dar... nu se poate.Asa ca, esti norocoasa ca te poti trezi in fiecare dimineata si poti vedea frumusetile acestei lumi.El, ea, restul lumii, sunt trecatori.
Daca nu reusesti de una singura, atunci te chem la mine si mergem impreuna la Bologna, unde eu ,,predau'' masaj olistic si maestrul de masaj preda lectii de viata, si mai ales lectia vafancullo, adica du-te ,,in tara ta de origine''...Sa-ti mai spun ca eu, dupa luni si luni de zile am reusit sa ,,trag'' injuratura asta si sa ma eliberez de negativ?
Concluzie: toti aveam perioade mai mult decat negre, dar trebuie sa ne IMPUNEM sa le depasim.
Te pup si sa auzim numai de bine. pupi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 43
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de gabriela1554 la data de Dum 14 Apr 2013, 1:07 pm

Ce subiect interesant am gasit aici. ,mi-ati ridicat parul pe maini. Sa va povestesc si eu. Sora mea a visat ca va muri bunicul nostru si a murit; visase ca mama va avea accident de masina si a avut (nu grav, dar a avut); trebuia sa se opereze mama la coloana in italia; inainte cu cateva seri a visat-o ca se operase si ca ramasese imobilizata la pat, i-a zis mamei si a convins-o sa nu se mai opereze, iar dupa ceva timp s-au intalnit cu un domn ce a fost operat tot pe coloana de aceiasi medici si ajunsese in scaun cu rotile.(atunci s-a speriat mama de-a binelea).
Am vazut ca ati mentionat si dvs., si eu patesc sa merg in unele locuri si sa mi se para cunoscute, chiar daca era prima data cand ajungeam pe acolo.
Cand eram micute mergeam la mamaia in judetul iasi; era o batranica care nu prea vroia sa doarma singura si se mai ruga de matusile mele sa doarma cu ea. Intr-o seara a vrut sora mea sa doarma cu acea batranica. Dansa avea o pisica neagra si sora-mea o tot alunga; noaptea a auzit ceva batand la geam. A trezit-o pe batrana sa vada cine e. Mi-a zis sora mea ca vazuse un om urias cu o furca si coarne si ca batranica il tot alunga de acolo.
Taica-meu de cate ori o viseaza pe maica-mea de atatea ori primeste veste ca a murit cate o persoana.
Si eu cred ca exista fantome. Unde lucra tata locuiam intr-un camin de nefamilisti. Murise un vecin si ni s-a dat noua si camera lui, sa avem mai multe pentru ca era patru persoane. Facuse mama curatenie, a sters pe jos, a zugravit, ce stiu eu ce a mai facut, dar mai avea pregatit un lighean cu apa curata sa stearga din nou linoleum-ul, dar nu a mai reusit pentru ca deja era tarziu si trebuia sa dormim. A doua zi am auzit-o spunandu-i tatalui meu ca a auzit pe cineva ca stergea pe jos prin camera, tata a zis ca precis i s-a parut, dar mama i-a aratat ca apa era murdara, nu mai era curata. Iar dupa cateva zile il vazusem pe acel vecin in fata blocului, iar pe cand am strigat-o pe mama, nu mai era.
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 617
Varsta : 33
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de LORIMAR la data de Dum 14 Apr 2013, 5:13 pm

Fetelor,dar vise frumoase nu aveti(?) si care s-au si adeverit?Adica nu zic ca nu am avut si eu din astea terifiante dar mi s-a facut pielea de gaina tot citind aici de morti si fantome....Fiti mai optimiste si ganditiva la ceva frumos cand va culcati...la flori de ex... Flowers Eu azi-noapte am visat ca a primit cineva in dar o bicicleta si pe cand se plimba cu ea a mai aparut un barbat pe o bicicleta.Nimic ciudat pana acum insa dimineata cand sa plec la serviciu,tata mi-a zis sa-i iau bicicleta sa i-o duc cu masina pana la piata ca vrea sa o vanda.Acum am aflat ca a avut doi clienti care au probat-o insa nu le-a convenit pretul.Ideea e ca nu aveam habar pana azi dimineata ca vrea sa vanda una din biciclete.Pana acum ceva timp ma visam mai mereu desculta si tare imi era rusine(in vis).Dupa ce am dat de pomana cateva perechi de pantofi si papuci acele vise au disparut.Visele vin de la creier care lucreaza si in tura de noapte wink dar uneori ne cam pun pe ganduri ce-i drept. kiss
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 38
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Gerlinde13 la data de Dum 14 Apr 2013, 7:54 pm

Si eu l-am visat pe tatal meu ca a murit si a inviat. Dupa exact o saptamana a si murit. Sad( Si a fost ingropat intr-un sicriu aproape identic cu cel din vis. Eu n-am fost cu fratii mei cand l-au cumparat. De atunci de multe ori l-am mai visat si asta cred ca e normal, pt. ca m-am gandit mult la el. Dupa primul vis deja stiam ca se va intampla, era in spital de 3 sapt...Doar sper ca a inviat acolo Sus!
Andacris, si eu de 2 ani de zile trec printr-o perioada foarte grea, si cel mai mult ma doare e ca-i afecteaza mult si pe cei din jurul meu. Si eu tot la Biserica imi gasesc linistea (am fost trimisa la psihiatru si nu m-am dus). Mi-am gasit un duhovnic care ma ajuta mult si deocamdata merg spre bine. Te imbratisez si iti doresc sa ai multa rabdare (stiu ca e greu)!
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 154
Varsta : 31
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Dum 14 Apr 2013, 8:22 pm

Daca mi-ar fi spalat si mie rufele stafia, zau ca imi concediam menajera rade rade da a noastra nu facea nimic!!!
Am mai auzit de case bantuite, imi povestea cineva ca nu putea lasa mancarea pe masa ca cineva i-o lua, A vandut casa cu chiu cu vai la un preot. L-a intrebat pe acesta daca i-a disparut mancarea insa el a zis ca nu...deci stafia furacioasa nu indraznea sa fure de la preot lol!
Sa siti ca si eu m-am visat mireasa si apoi mi-a murit sotul, parca iseam de la o gura de metro cu alaiul dupa mine si eu chiar tineam lumanarea de cununie in mana. Dar nu am conectat atunci visul cu realitatea. ...sunt 20 de ani....
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Andacris la data de Lun 13 Mai 2013, 12:51 am

M-am visat mireasa din nou.

De data aceasta sunt imbracata intr-o rochie de mireasa alba, impecabila, cu fostul meu iubit la brat ( ne-am despartit acum 2 luni dupa 5 ani de relatie), aveam pe cap amandoi acele coroane care se pun in timpul slujbei in biserica ( nu stiu cum se numesc :d) si un alt detaliu din vis a fost iconostasul.

Pana acum m-am visat de 2 ori in mireasa dar rochiile pe care le purtam una era din perdea si alta era rupta; in niciunul din cele 2 vise nu eram in biserica. Dupa fiecare din aceste vise mi-a murit bunica, apoi bunicul.

Ce poate sa seminifice acest al 3lea vis? O sa pierd o alta fiinta draga?
Andacris
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de dorinamisov la data de Lun 13 Mai 2013, 7:33 am

Andacris,cauta pe google semnificatia viselor, foarte interesant!
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 69
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Lun 13 Mai 2013, 8:25 am

Poate reprezinta faptul ca te-ai despartit de prietenul tau. Desi sunt 2 luni, nu e mare timp, inca il ai in minte, probabil iti este greu sa accepti despartirea si lucreaza inconstientul. Visele devin realitate numai daca crezi in ele prfund!
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Andacris la data de Mar 14 Mai 2013, 9:17 pm

Nu inteleg la ce se refera in interpretare pe google.

Ma gandeam ca este cineva pe aici care se pricepe Smile
Andacris
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 15 Mai 2013, 12:39 am

Sa ne pricepem la interpretat vise si la citit in cafea? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu cred ca interpretarea oricum e personala si subiectiva. Si daca mergi la tiganca cu ghioc sau la vecina de la 3, careia ii duci o cafea si-ti intoarce ceasca, ea iti va zice tot ce vrei sa auzi.
Cineva totalmente agnostic zicea ca astea sunt profetii auto-implinite. Deci daca stai cu drobul de sare, sigur o sa-ti cada in cap, mai devreme sau mai tarziu.
Poate ca depinde la cat timp dupa ce ai visat ca esti mireasa, ti-ai pierdut bunicii. Una e sa visezi ceva noaptea si sa se intample fix a doua zi evenimentul si alta e sa visezi ceva azi si sa se intample ceva mai ciudat dupa doua luni.

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de flori de camp la data de Mier 15 Mai 2013, 10:05 am

Dar cum vi se pare sa visezi ceva (in urma unor "rugaciuni" pt a primi raspuns ce cale sa alegi) si dupa cateva luni sa traiesti aievea ce ai visat?
Sau sa-ti vina in vis o persoana sa-si ia ramas bun in noaptea in care a intrat in coma? Sau sa iesi pt 10 minute de la birou si simti ca a decedat/si-a dat sufletul (culmea, cu bucurie, usurare?!) ? Si cand te intorci la birou sa-ti spuna colegii ca trebuie sa pleci acasa. Ca te inteapa inima cand bunicul iti spune in somn ca venit dupa tine? Si sa-i spui in ultima instanta ca nu vrei sa mergi cu el si sa te trezesti ca te "inteapa" inima. Bina ca am refuzat sa merg cu el Smile
Si multe altele. Da, se poate crede in vise si premonitii, dar sa stii ce sa intelegi din ele.
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Ducess la data de Mier 15 Mai 2013, 10:09 am

Eu tot visez de la o vreme o apa(lac, mare, nu stiu) din care se ridica o cruce mare...Ma poate lamuri cineva la ce m-as putea astepta?
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 43
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2015 | All Rights Reserved
FB