Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

+40
letho
valentinadof
piciul
Gabica
ema
Ducess
flori de camp
dorinamisov
Gerlinde13
gabriela1554
pufoi
marry_a19
Dorulet
Andacris
Ais
Giorgi
Floren
danae
tinap
iulia sevcenco
LORIMAR
ivanoiuadela9
emmancita
Andata
stoy
michelinebeaulieu
Cristina_Ionela
georgeta.prnic
SilviaDumitrescu
Cristache
cris69
tiana
diada
Admina
adelina24
bubu85
MagdaMarin
danniela
mykya
teisoara
44 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de ema Mier 15 Mai 2013, 10:22 am

Poate ai de infruntat ceva sau vei avea de trecut peste ceva greu (suparare, boala) si vei reusi rugandu-te sau cu ajutorul crucii Zic si eu dupa mintea mea
Inainte de a pleca la un drum lung eu visez un ocean Si il visez noapte de noapte
Cred in vise si cred in premonitii Am avut concret de multe ori si inca mai am si sunt cutremuratoare pentru ca sunt cu detalii care chiar se adeveresc
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Ducess Mier 15 Mai 2013, 10:33 am

Eu, de cand eram copil, de fiecare data inainte sa moara cineva drag incep sa tremur cu 3 zile inainte de nu ma mai pot opri si atunci stiu ca trebuie sa ma pregatesc sufleteste...e cumplit!
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de flori de camp Mier 15 Mai 2013, 10:38 am

Ducess a scris:Eu tot visez de la o vreme o apa(lac, mare, nu stiu) din care se ridica o cruce mare...Ma poate lamuri cineva la ce m-as putea astepta?
Uneori e bine sa-ti afli singura raspunsurile. E suficient doar sa crezi ca vei stii sa-ti "citesti" raspunsul. Smile
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Ducess Mier 15 Mai 2013, 10:41 am

Da, si mai cred ca are foarte mult de-a face si cu subconstientul omului.
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de flori de camp Mier 15 Mai 2013, 10:44 am

Subconstientul nostru stie mai multe decat credem noi. Totul e sa invatam sa-i deslusim mesajele. Cand trebuie.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de danniela Mier 15 Mai 2013, 11:05 am

Hop si baba Omida rade rade
Sper sa nu ma dea femeia in judecata ca i-am luat painea de la gura!!
Ducess, ai o grija care te apasa pe suflet. Asa ne zicea mama cand ii spuneam ca visam apa.
Andacris, nu ne pricepem la asa ceva, doar ne dam cu presupusul.
Fetelor nu fiti chiar asa de dependente de visuri, ajungeti sa va stresati si chiar nu vad de se merita.
Hai sa zicem ca e adevarat cand visezi mireasa iti moare cineva. Acum sincer moare chiar a doua zi?? Nu. Si stai sa gandesti cine e oare?? Mama e batrana.....vai cum sa moara mama??? Si da-i si boceste. Poate totusi nu moare.....atunci cine moare?? Tanti Lenuta ca si ea e cam firava. Mai tragi o boceala si pentru tanti Lenuta, matusa ta draga care te-a ascultat mereu si ti-a dat sfaturi!! Si lista continua....
Omul meu crede in vise. Si cum viseaza ceva ma suna. Si eu mama Omida imi sparg creierii sa gasesc ceva plauzibil cu ce-a facut si ce va face sa ii despic visul omului. Iar el crede. Am tot incercat sa ii spun ca nu prea ma pricep, ca nu cred, dar te pui cu el???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Ducess Mier 15 Mai 2013, 11:13 am

Hihi, Danniela, la cate griji am, cred ca trebuie sa visez in fiecare noapte un ocean langa altul rade Nu ma las influentata de vise, ar insemna sa o iau razna, pt ca de peste 20 de an am aproape zilnic cosmaruri...Asta mi-ar mai lipsi, sa incerc sa-l deslusesc pe fiecare in parte rade
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de ema Mier 15 Mai 2013, 11:38 am

Depinde de ce visezi
Cand visezi pe cineva foarte drag pe care nu l-ai vazut de multi ani dar care ti-e mereu in inima ca vine plangand in fata ta sa-ti spuna ca trebuie sa plece la un drum foarte lung si ca nu o sa va mai vedeti niciodata si dispare ca un fum in ninsoarea abundenta care cade Cand doua saptamani mai tarziu visezi o cruce in cimitir cu numele aceleiasi persoane si cu o data dedesubt (imi amintesc doar luna), cand dupa alte cateva saptamani visezi o sosea in curba careia se afla o masina si o motocicleta zdrobite si alaturi pe marginea drumului o cruce cu numele aceluiasi pe ea Si cand vreo cateva luni mai tarziu afli ca persoana respectiva a murit in accident de masina pt ca un motociclist a trecut pe banda lui in curba si mai afli si ca a murit in iulie (luna pe care o retii din vis) ce mai spuneti?
Si inca ceva Uneori imi vine in vis E ca din sticla, ca o ectoplasma care dispare ca un fum E trist Sta si se uita si nu spune nimic apoi dispare A doua zi tb sa am grija pt ca mereu am cate o cumpana
Asta ce mai e?
Si am mai visat si altele la fel de precise
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Gabica Mier 15 Mai 2013, 11:52 am

Eu cred în vise, dar nu caut explicaţii în ghioc sau boabe de porumb! Am observat că anumite vise se repetă şi am început să mi le desluşesc singură. Dacă visez că treuie să ajung la o anumită destinaţie şi nu reuşesc, ştiu că a doua zi nu voi duce la bun sfârşit un proiect anume dar acesta va avea finalitate în altă zi, sau poate se schimbă datele problemei şi nu mai trebuie să îndeplinesc acea sarcină.
Am visat un coleg că-şi rupsese într-un anume fel pantalonii.... dpă un timp câteva luni s-a operat la picior, avea o chestie legată de picior ca să-i susţină genunchiul, mi-a trimis o poză din spital, piciorul lui arăta ca în visul meu!!
Mi-a interzis să-l mai visez!! Parcă visez la comandă pe cine vreau!!

Ema tu spui "Uneori imi vine in vis E ca din sticla" te referi la litera E?
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de ema Mier 15 Mai 2013, 12:01 pm

Da, am vrut sa spun "este ca din sticla" si asa sunt toti mortii pe care ii visez: ca din sticla, translucizi
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Gabica Mier 15 Mai 2013, 12:09 pm

Tu visezi câmpul energetic al persoanei, de aceea îl vezi translucid.
Îmi pare rău pentru persoana dragă ţie a cărui moarte ai visat-o.
Ai un dar...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Ducess Mier 15 Mai 2013, 12:19 pm

Gabica, mai rau e cand vezi acea chestie translucida langa patul tau noaptea...Sau ziua...si cand mai incepe si cainele din dotare sa urle langa...
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Admina Mier 15 Mai 2013, 12:28 pm

Dar oare cate vise trec neobservate, uitate pana dimineata? Ce se intampla cu ele, sunt mai putin importante? Sau depinde de cat de obosit esti si cat de profund dormi?
Eu nu zic ca nu au importanta dar de multe ori, cautarea semnificatiilor ne face sa facem lucruri prostesti. Ca si cand ai crede in horoscop si ti-ar zice ca e o zi nefasta si tu ai suna sa te invoiesti de la munca si ai sta in varful patului, toata ziua. Shocked Visele sunt ok, pentru ca sunt personale, deci vin si din subconstientul nostru, dar interpretarile vin de la altii. Cum zice Gabica, ideal e sa le interpretam singuri, pe cat posibil obiectiv si fara sa implicam sentimentele. Orice generalizare de gen: visezi mireasa = .... sau visezi oglinda =... nu poate sa fie decat tot o aberatie gen toti gemenii azi au noroc in dragoste... Pe bune? Cum asa?
Sunt interpretari generale, facute sa prinda la un public cat mai larg, ca sa vanda, sa aiba audineta, etc.
Tuturor ne-ar placea sa avem o latura mistica, ceva puteri paranormale si mai ales, sa stim viitorul inainte de a se intampla. wink Da bine la dosar: sunt frumusica, buna gospodina si... sunt medium.


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Gabica Mier 15 Mai 2013, 12:39 pm

Mai am un vis care se repetă: visez o femeie că este gravidă în 7 luni să zicem; ştiu că acea femeie are un plan, dacă vorbesc cu ea îmi zice că vrea să vândă o proprietate; deşi încearcă din răsputeri să o dea chiar mai ieftin decât vrea, nu o va face decât peste exact 2 luni!! Atunci se naşte copilul....
Mi s-a întâmplat cu multe persoane. Numărul de luni rămase din sarcină reprezintă nr de luni până la rezolvarea proiectului ...
Aşa-i la mine!!!

Ducess nu toate câmpurile energetice din jurul nosru sunt "rele"
Câinele latră şi la căruţele cu romi... acolo să vezi câmpuri negre


Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Ducess Mier 15 Mai 2013, 12:42 pm

Gabica, nu am zis ca ar fi campuri negative, fereasca Sfantul...dupa moartea mamei mele, spre exemplu, cele binecunoscute 40 de zile efectiv o simteam si ,,vedeam'' langa mine zilnic si javra din dotare incepea sa latre si sa urle ca apucata...Poate ca ma gandeam ca o iau razna pana nu s-a intamplat odata sa fie acasa si Scifosel al meu...
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Gabica Mier 15 Mai 2013, 1:18 pm

Suntem toţi interconectaţi, suntem energii...
Nu cred în lumea de dincolo....
Moare dor corpul fizic, spiritul rămâne...
E un subiect vast, controversat, fiecare e liber să creadă ce vrea...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de dorinamisov Vin 17 Mai 2013, 8:48 am

De acord cu Gabica!
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Cristache Vin 17 Mai 2013, 9:18 am

si eu cred in premonitiile din vise.
In ziua in care a murit tatal meu, de fapt a murit noaptea, dar in ziua urmatoare, dimineata - maica-mea era in transa. A sunat-o o foarte buna prietena de-a ei cu care nu mai vorbise de ceva timp. La telefon a intrebat-o direct ce face tatal meu, nu o anuntase nimeni ca murise....
Ulterior am aflat ca ea de fapt avusese un vis cu tatal meu (nu stiu amanunte, nu stiu ce visase) iar cand s-a trezit a simtit un miros puternic de tamaie. Imediat a dat telefon la maica-mea.

cand mi-a povestit am fost foarte impresionata. A reusit s-o linisteasca foarte mult pe maica-mea, cumva simtea ca taica-miu avea grija de ea si dincolo de moarte - trimitandu-i prietena aproape.
La cateva zile de la inmormantare prietena mamei mele l-a visat din nou, ca era foarte linistit alaturi de un caine mare alb. Cainele a existat in realitate, tatal meu l-a iubit foarte mult si a suferit enorm cand a murit otravit. Tin minte l-a cautat ore intregi prin viscol si nameti mari si intr-un final l-a gasit destul de aproape de casa mort dar fiind alb in zapada nu se vedea.

Exista ceva dincolo de moartea fizica, sufletul paraseste corpul fizic si exista in continuare sub o alta forma. Am inteles ca la deces corpul fizic scade cu cateva sute de grame in greutate. Este adevarat?
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de flori de camp Vin 17 Mai 2013, 10:21 am

Asta cu cele cateva zeci de grame cu care scade greutatea corpului fizic dupa deces e o idee din ce in ce mai vehiculata.
Dar din punctul meu de vedere chiar nu are importanta majora pentru a crede in existenta sufletului.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 19 Mai 2013, 9:34 am

Da,se spune ca acea diferenta de greutate este sufletul!!??
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de piciul Dum 19 Mai 2013, 9:49 am

La capitolul asta..eu sunt in categoria celor care uita ce au visat!...Premonitii avem cu toti, dar nu toti le pot interpreta, "citi"!
Aici, este ceva despre femeie si intuitia ei; nu am stiut unde sa pun articolul, dar partea asta m-a determinat sa pun aici adresa: "Caci femeia, fiind egala barbatului, nu poate sa asculte de el in mod orbeste. Numai ca barbatul, daca este intelept, se sfatuieste cu femeia, pentru ca Dumnezeu a inzestrat-o cu previziunea mai mult decat pe el, iara femeia, daca e si mai inteleapta, lasa barbatului impresia ca el conduce.

Sursa: Război întru Cuvânt ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )"
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de danniela Dum 19 Mai 2013, 11:02 am

Ahh ce-mi place ultima parte rade rade lasa impresia ca el conduce rade rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de valentinadof Dum 19 Mai 2013, 11:35 am

Eu cred ca visele ne pot influenta dar stiti cum?Gandindu-ne insistent la ceea ce-am visat!Din acest motiv eu nu vreau sa tin minte visele,bine,pe cele frumoase le pun deoparte! wink Si ca sa nu tin minte visele ma trezesc cu fata la fereastra si pa cosmar!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de danniela Dum 19 Mai 2013, 11:45 am

E un fel de autosugestie!!
Daca spui 3 zile ca te doare capul, numai sa dai impresia altora ca te doare, a 4a zi sigur te doare!!!
Si mai e si asocierea, cautam sa asociem visul cu ceea ce ni se intampla.
Valentina, de cele mai multe ori uiti, dar unele sunt atat de profunde incat e imposibil sa le uiti imediat!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Gabica Mier 06 Aug 2014, 3:11 pm

Azi noapte am visat că mi-au căzut dinţii din dreapta sus. Toţi odată. Nu mai voiam să ies în lume.
Tot azi noapte am visat că mi-am prins bărbatul cu o "doamnă" şi le-am tras o mamă de bătaie ... de i-am snopit.Al meu azi dimineaţă după ce-i povestii visul îmi zisă că acum înţelege de ce-l doare umărul drept  rade 
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? - Pagina 5 Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB