Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

+40
letho
valentinadof
piciul
Gabica
ema
Ducess
flori de camp
dorinamisov
Gerlinde13
gabriela1554
pufoi
marry_a19
Dorulet
Andacris
Ais
Giorgi
Floren
danae
tinap
iulia sevcenco
LORIMAR
ivanoiuadela9
emmancita
Andata
stoy
michelinebeaulieu
Cristina_Ionela
georgeta.prnic
SilviaDumitrescu
Cristache
cris69
tiana
diada
Admina
adelina24
bubu85
MagdaMarin
danniela
mykya
teisoara
44 participanți

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de teisoara Dum 01 Mai 2011, 9:07 pm

Fetelor sunt definitiv terminata!
si de obosita si de stresata .
Azi noapte m-am chinuit cu boabe de fasole.mai mari,mai mici,uitam sa cumpar si niciodata nu-mi ajungeau,erau unele sparte si murdare,altele mari,albe si lucioase.....O noapte intrega si nu stiiu de ce toata ziua m-a urmarit acest vis.Aveti idee cam ce-ar trebui sa inteleg ? Sad
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de mykya Dum 01 Mai 2011, 9:21 pm

Teisoara eu nu prea cred in vise asa ca nu am cum sa te ajut. In premonitie da, e cu totul altceva. Si visele au un anume inteles pentru ca sunt manifestarea subconstientului, dar nu cred ca sunt simboluri identice pentru toata lumea> de exemplu paduchi=bani, fasole=cearta, neplaceri, daca te visezi mireasa mori maine (eu m-am visat si vreo doua saptamani am avut grija la traversarea strazii, nu am mancat peste sa nu ma inec etc rade), nu mi s-a intamplat nimic. Cred ca mai repede noi asociem visele cu ceea ce ni se intampla.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de danniela Dum 01 Mai 2011, 9:24 pm

M-am uitat pe dictionarul de vise rade
Si scrie ca fasole inseamna ceara, faptul ca uitai sa cumperi probabil vrei sa eviti o cearta, o discutie, ca erau murdare, sparte, probabil este un neadevar.
Hai ca m-am facut mama Omida rade rade
Edit: alba , stralucitor = din familie, rude
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de teisoara Dum 01 Mai 2011, 9:27 pm

Nici eu nu cred,dar ,cateodata,niste imagini foarte clare si care se repeta in cursul unei nopti parca ar vrea sa spuna ceva......Mi se intampla rar dar am cateva care ma urmaresc de ani de zile.
Vi s-a intamplat sa fiti intr-un loc pe care nu l-ati mai vazut vreodata si totusi sa vi se para ca ati mai fost acolo,ati mai trait acel moment?
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 01 Mai 2011, 9:29 pm

Faza cu deja-vu am trait-o de multe ori.Si cred in ea.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de danniela Dum 01 Mai 2011, 9:33 pm

Daaaaaaa, mai ales in adolescenta, si am impresia ca am visat locuri pe unde am ajuns acum!!! Case, mereu visam case goale, si aici m-am mutat dintr-o casa in alta de nu mai tin minte.
Sotul meu crede in vise, si ma tot intreaba ce inseamna, de aprca eu as sti totul.
Teisoara poate ai o grija, ceva care te macina de multa vreme si se reflecta in vise.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de teisoara Dum 01 Mai 2011, 9:40 pm

Nu-s dusa cu capu* da ,verificat,atunci cand ochiul stang se *zbate*am parte de o mare bucurie,realizare...da daca e vb de dreptu imi e frica sa si respir pt.ca e vb.de un necaz.
Se spune ca nu e bine sa-ti spui ochii da la mine functioneaza negresit regula stangu-bine ,dreptu-rau Smile
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de bubu85 Dum 01 Mai 2011, 10:02 pm

interesant subiect
eu stiam ca daca te visezi mireasa e vorba de o rusine mare, de un lucru de care iti este rusine, sau boala, eu m-am visate de n ori mireasa dar niciodata nu am patit nimic
eu daca visez dinti sau pe cineva care are dinti lipsa sau cariati urmeza sa fiu bolnava, e un lucru dovedit pt ca de fiecare data dupa aceste vise eram bolnava
pe mine de multi ani ma bantuie un vis, in care ma grabesc sa ajung intr-un loc, la munca sau in alta parte dar de fiecare data intarziu si nu ajung la timp in statia de autobus, sau mi se intampla alte chesti in drum spre destinatie, ce insemana visul acesta habar nu am
a si inca ceva ce insemna cand visezi ca nasti copii
eu am visat ca am nasc un baietel acum cativa ani si i-am pus Victor, ar acum cateva zile am visat ca am nascut o fetita
iar in viata reala nu am nici un copil rade
ete na ca am scris romanul rade
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de mykya Lun 02 Mai 2011, 12:21 am

cosmina a scris:interesant subiect

pe mine de multi ani ma bantuie un vis, in care ma grabesc sa ajung intr-un loc, la munca sau in alta parte dar de fiecare data intarziu si nu ajung la timp in statia de autobus, sau mi se intampla alte chesti in drum spre destinatie, ce insemana visul acesta habar nu am

Si eu am un astfel de vis destul de des. Probabil stressul zilnic, secolul vitezei...
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de adelina24 Lun 02 Mai 2011, 7:31 am

Da cred in vise si in premonitii .
Cand mama a luat unul dintre grade ( este invatatoare ) , pe atunci eram copil si tin minte ca ii spune unei prietene ca a visat-o pe bunica dandu-i un ghem de ata si punandu-i ca ii va fi bine ( cand iti da mortul ceva este bine si nu invers )
Cand a murit tatal tatalui meu , in noaprea respectiva sora mea a avut un cosmat legat de persoana bunicului . Totul se intampla uin curtea bunicilor , cu pisici negre , smoala , pisicile erau diavoli . Sora mea era in clasa a 7 atunci . Dimineata parintii nu o puteau luinisti . Bunicul a murit fara sa fi fost bolnav , fara sa sufere , a murit noaptea , s-a trezit si ai-a spus bunicii ca el moare .
Cand a murit bunicul meu , am visat ca eram in curtea bunicilor si mancam cirese negre cu pumnul . ( boabe inseamna lacrimi )
Cans s-a internat tatal meu in spital pentru a n operator vasculara am visat un copil mic la parinti in casa , plin de rahat . Il spalam la baie eu si sora mea si mama . Cu o seara inainte vorbisem cu mama si tata era bine . A doua zi dimineata ma suna sora mea : Tata si cu mama au plecat la Bucuresti la spita .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Admina Vin 13 Mai 2011, 10:11 pm

Acum am zarit si eu subiectul asta...
Ati spart oglinzi la viata voastra? Se zice ca sunt 7 ani de ghinion. Vi s-a intamplat sa se schimbe ceva, dupa ce a trecut perioada?
Nu de alta, dar eu fac 7 ani de cand mi-a cazut oglinda de la sifonier si s-a spart. Oare e loc de mai bine?
Visele... sunt o fascinatie de-a mea. Tocmai am terminat de vizionat sezonul 2 din Medium. Am visat multe lucruri interesante, care au avut bob de adevar, dupa. In ultimii ani nu prea mi-am mai amintit visele, decat in primele minute ale diminetii, pana ma dezmeticesc. Totusi de vreo saptamana am reinceput sa visez si sa-mi amintesc, iar. Unul a fost ca am inceput un incendiu intr-o fabrica (parca )... Nu ma tem de vise pentru ca stiti cum e: profetiile se adeveresc singure (nu cred c-am tradus bine, dar in mare: de ce ti-e frica, de aia nu scapi). La fel ca deochiul... daca stii ca te deochi si se uita cineva mai sui la tine... gata, pici bolnav. pale

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de mykya Vin 13 Mai 2011, 10:27 pm

Aoleu nu aminti de deochi. Ca eu era sa mor in trei randuri de asta. Si eram prea mica sa constientizez ce-i aia. zid In asta cred. Ma rog, e o forma de hipnoza dar e. Acum ca m-ati intaratat sa interpretez visele, am visat ca aveam o closca si 117 puisori. Ce o insemna? scratch
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de bubu85 Vin 13 Mai 2011, 10:35 pm

(Vezi si pasari de curte)Daca visezi ca hranesti gaini, familia ta va avea citeva dificultati care se vor insa rezonabil.Daca visezi ca vezi o gaina pe oua,vei avea o situatie financiara mai buna.Daca vezi ca smulgi penele unei gaini, inseamna ca vei avea o perioada plina de bucurie.Daca visezi ca omori o gaina, te poti astepta la un vizitator-surpriza.Daca visezi o gaina cu puii sai, s-ar putea sa ai certuri in familie.

vis ce prevesteste castiguri substantiale;
gaina cotcodacind inseamna bogatie mare;
gaina la cuibar inseamna castig;
o veche interpretare spune ca , daca visezi o closca cu pui, e semn de pierdere si distrugere;


Gaina vazuta in vis inseamna ca vei avea de-a face cu o femeie
cu suflet bun. Potrivit traditiei orientale, dar si celei europene, visul cu gaina se refera la stapana casei. Daca iti vei visa casa
plina cu gaini, de bogatie vei avea parte, dar si de putere asupra altor oameni. Gaini mari de vei visa, noroc in dragoste vei avea. Gaini pe cuibar inseamna un castig. O veche explicatie spune ca daca vei visa o closca cu pui vei avea pierderi, vei suporta niste distrugeri.

vesti bune;
- alba-fecunditate;
- alba cu gatul gol- beneficii mari;
- ciugulind- ruina, boala;
- clocind- negustorie buna, noroc in comert;
- cotet de- castig;
- cu pui- familie numeroasa;
- cu pui mari- noroc, veste buna, vei avea copii multi;
- dand mancare- belsug;
- fara pui- intristare adanca;
- face oua- mari beneficii;
- grasa- noroc in amor, bogatie;
- mari- castig in dragoste;
- mari si grase- rodirea trupului;
- mai multe ingradite- daune materiale;
- multe- comunicare;
- mancate de dihor- paguba;
- neagra- vei afla o stire importanta;
- ouand- neantelegere;
- slaba- mediocritate, vei pati o rusine;
- umbland prin curte;
- un nou mostenitor;
- una- beneficii de mica importanta;
- vazand- veste buna, noroc in dragoste.
mykya alege tu care crezi ca ti se potriveste
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de mykya Vin 13 Mai 2011, 10:41 pm

Ups...sa fie pierdere si distrugeri???? Shocked Nuuuuu...aleg varianta alba=fecunditate si exclud puisorii. Dar fecunditatea cui? zid
Multumesc Cosmina.


Ultima editare efectuata de catre mykya in Vin 13 Mai 2011, 10:43 pm, editata de 1 ori
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de bubu85 Vin 13 Mai 2011, 10:42 pm

a oului rade
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de mykya Vin 13 Mai 2011, 10:44 pm

Daaaa a oului, bine zis. Smile
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de bubu85 Vin 13 Mai 2011, 10:47 pm

sa speram ca e de bun augur parte acu fecunditatea pentru tine kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de diada Vin 13 Mai 2011, 10:55 pm

Eu va zic sa nu luati deochiul in ras, mie mi s-a intamplat si ieri si destul de nasol, cu stari de voma, am zacut la pat. Nu se stie niciodata cand vi se poate intampla, si nu voua, ci copiilor vostri, este bine ca sa stiti Tatal nostru si sa le ziceti cand se poarta mai ciudat decat de obicei.

Cat despre vise, nu mai tin minte demult ce visez, cred ca nici nu am timp sa visez...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de tiana Vin 13 Mai 2011, 11:04 pm

nu crezi;pana ti se intampla ceva;eu am avut cateva vise care m-au tinut cu constiinta treaza mult timp. am visat-o pe bunica mea care e moart ca era in curte undeva la tara cu praf pe jos.Era f vesela si mi-a zis sa tai un miel si sa fac mancare.Va imaginati cum eram dimineata cand mi-am amintit visul! dar am povestit sotului mi-am propus sa merg sa cumpar carne de miel si sa fac mancare.Numai ca era dupa pasti si era si duminica si nu am gasit carne.Asa am si uitat visul pana la pranz.Seara am mers intr-o vizita si cand ne-am intors acasa .si am vazut ce era in hol,mi-am amintit subit de bunica si vis! aveam in hol deasupra frigiderului un dulap cu 3 usi bine fixat in perete,in care tineam borcanele de dulceata.Dulapul era cazut peste frigider dar fara sa se rupa suruburile dn perete;parca cineva l-a luat si ia dat drumul peste el.Va imaginati ca toate borcanele de dulcata erau sparte!si de atunci tin cont de ce visez .Am gasit carne atunci am facut mancare si am dat de pomana la o batrana! mai vreti? am sa va mai povestesc si alte intamplari la fel de pline de talc!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de diada Vin 13 Mai 2011, 11:31 pm

Hm... problema e ca spiritele nu ne cer de mancare asa.... sigur era alta chestie la mijloc. Imi spunea o prietena, un spirit cere de mancare asa: pur si simplu sta lamasa si are farfurii goale in fata lui si este trist, nu cere nimic.

Apropo de asta, o prietena a visat pe tatal ei care-i cerea omleta, i-a dat oleta, de fapt mesajul era altul: ea sa renasca, sa lase pe ceilalti si sa-si vada de viata ei.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Admina Vin 13 Mai 2011, 11:46 pm

Asta cu pomana, nu e la multe neamuri. Credeti ca mortii lor nu se odihnesc, daca nu le dau X farfurii si Z feluri de mancare?
Eu dau de pomana, cand fac cate-o prajiura, vreo pizza, am mai dat si bere (pentru bunicul meu). Dau bani rar, cand imi pare ca persoana chiar are nevoie de ei. Cand auzi ca un cersetor castiga mai mult decat unul care si-a rupt coatele 16 ani+ prin scoli... iti vine sa-i iei la goana. Nu intru in teorii legate de drepturi karmice, ca e cam tarziu pentru asa discutie.
Revenind la deochi. Diada, mie mi s-a intamplat si nu doar odata. Mai mult, stiu sa "zic de deochi" ca urmasele Romicai Puceanu. Dar, deochiul se "lipeste" unde e un deficit, unde e un dezechilibru. Deci nu zic ca nu e, dar nu are rost sa-l atragi, cobindu-l. Orice energie negativa, atrage alte energii negative.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 14 Mai 2011, 6:47 am

La deochi si eu cred in el.Am patit-o si nu o data.Eram mai mica si m-a deocheat o tiganca de mi-a fost rau ,am zacut.
Iar la munca cand eram gravida cu Marius era un italian batran care m-a deochia zinic.Cum ma vedea ma durea capul.
Aveam o colega care zicea de deochi si imi descanta.
Ii cam placea de mine,dar nu avea loc de Viorel,ca lucram in aceeasi sectie.
Dar ne-a scos pe amandoi pe banii lui,la Crama Seciu de am mancat pentru prima oara(si singura) carne de urs,caprioara carne de vanat. rade

Si am noroc cu cumnata care descanta si acasa ma deochi de ma doare capul,iar daca copii sunt deochiati (se intampla des cand erau mici) oriunde eram plecata o sunam sa le descante.

Nici eu nu credeam in deochi dar am patit-o.Iar sotul meu a vazut cand era mic argintul viu cum urca o treapta si a facut pipi pe el.Dar tot au avut belele. zid
Dar asta e alta discutie.

Si in vise cred,cumnata mamei l-a visat pe fratele mamei (mort la 29 de ani) ca ii spunea ca mama sa-i dea cafea si papuci ca de bere e satul.
Tata avea un cerc de"prieteni" carora tot timpul le facea cinste cu lada de bere.De aceea era multa bere data de pomana.

Iar sora mamei dupa moartea bunicii i-a dat pat de pomana sorei mele.Acel pat statea impachetat in sufrageria parintilor rezemat de un perete.Dupa sfintirea lui la cateva zile un frate de al meu aflat in italia de 6 ani a visat-o pe bunica pe acel pat exact in sufrageria parintilor pe acel perete.
Si nu stia ca e pus acolo ca nu fusese tara.

Eu una sunt nascuta in aceeasi zi cu bunica,iar dupa moartea ei o visam des ,imi era foarte dor de ea,ea ma crescuse.
Ea a murit in februarie si eu tineam la candela o poza cu ea.Dupa 6 luni,chiar de ziua mea cand m-am trezit ,poza cu ea era data jos,cazuse,dupa cateva luni in care a stat acolo.
Eu am luat-o drept urare de La Multi Ani din partea ei.
Nu fusese nimeni in camera cu mine.Eu mereu ziceam ca sunt cadoul mamei de ziua bunicii.

Si cred in vise.

De exemplu am visat ca nu mai aveam dinti (o mare frica de a mea sa-mi pierd dantura) iar a doua zi am plans la servici de necaz ca au avansat-o pe una cu pile si nu pe mine care stiam perfect ce cere noul post si aveam si curs si habar de calculatoare.
Respectiva nu pusese mana niciodata pe calculator dar daca socrul ei era consilier local au pus-o pe ea.
Iar eu am plans de necaz Sad

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de diada Dum 15 Mai 2011, 12:45 pm

Admina a scris:.... Mai mult, stiu sa "zic de deochi" ca urmasele Romicai Puceanu.
Chiar iti recomand sa nu-l mai zici asa, un Tatal nostru zis cu credinta, din suflet, este de ajuns, incearca si ai sa vezi. Si eu stiu deochiul de care zici dar nu-l mai spun, la mine merge asa, cu Tatal nostru.

Apropo de mielul visat, eu stiu ca insemna sacrifiu, sau puritate.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Admina Dum 15 Mai 2011, 1:05 pm

Diada, de deochiul pe care-l stiu, se termina cu Amin, deci nu e de la concurenta. Twisted Evil Si am zis ceva, ma bucur ca m-ai citit cu atentie si m-ai luat in serios. hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de cris69 Lun 16 Mai 2011, 12:00 am

si eu cred in vise. si ce visez se intampla. mai mereu. uneori nu imi amintec visele dar cand se intampla exact ce am visat parca primesc o palma.am inceput sa le inteleg.
visam si inainte dar dupa operatia d ela coloana ceva s-a intamplat cu mine. simt lucruri , simt mirosuri, cand tremur si sunt agitata stiu ca omul pe care il iubesc este la fel.am cautat sa inteleg de ce se intampla asa.
de ce mi-i se face rau si ma sufoc cand ma gandesc la cineva. de ce daca ma uit la un om si simt o strangere de inima nu ma apropiu de el ca apoi sa aflu lucruri pe care parca le stiam.
de ce mereu ma uit la ochii unui om si caut in ei sa vad cum este. de ce stiu lucruri dinainte sa se intample. de ce imi caut aripa de inger in vis fara de care nu pot zbura ca sa o gasesc la omul pe care il iubesc ca si cum fara el nu pot merge mai departe.
de ce copilul cu obraji bucalati rade si imi arata unde mi-e aripa. de ce ma fascineaza ingerii si de ce mai nou aud comentarii in uma mea.
de curand doi batranei stateau pe o banca si cand am t recut unul zice :'' no, spune tu nu iti vine sa ii pupi picioarele la ingerul asta, ca e inger doar'' am ramas tampita. ma intorc si cel fara baston zice catre celalat: ''acum sa te vad ca eu o iau la fuga, tu poti?''
m-a bufnit rasul.
si sunt mai buna.ma credeti? sunt mai buna.sufleteste , vorbind.nu mai sunt artagoasa.
visele mele? as putea vorbii atata despre ele dar...mereu prefer sa tac. sa le tin pentru mine. nu vreau sa fiu co0nsiderata o ciudata.
si mi-a fost dor de voi, fetelor. tare dor.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii? Empty Re: Paranormal: Credeti in vise? Dar in premonitii?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB