Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

+61
Adelle23
dienutzababy
LORIMAR
bobitica
emmancita
ikuta
anca viragh
myky7robc
smihaelaviorica
marina40
ancabanu
afilimonb
diada
i.xell
aidil
stoy
Gianina4ever
danabarbu2007
symos
teisoara
elenaveronica
clodi
tomari
ismi3ismi
danae
Chirrox13
anc@
Indra
iriclau
Panea Laura
SilviaDumitrescu
aurelia.c
alinutza_andrei08
andreeazaharcu
kla78
MagdaMarin
amnro
Marry
rosita
Uca
Clio_Ela
violetas
Cristache
violeta25
aurishta
nicoleta_mc
chocolate
anigherman
arielas
MihaelaT
corina corina
moruna
elenaxx
Karina33
valentinadof
vilcris
Admina
zylv
geany
andreeaX
zahariaelouise
65 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 11 Aug 2012, 8:00 pm

Bravo Diada vad ca incet incet te dai pe brazda rade
Azi un cat suit,maine doar 3 ate asa cum port eu zilnic,iti cam prieste acest concediu "fortat"
Si cum doar 2 zile scratch ti-e frica ca te inveti cu pretentii?? rade rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de arielas Mier 15 Aug 2012, 10:05 am

Mi-am facut costum de baie. Inainte de a ma intreba de ce l-am facut asa, prea intreg ...va raspund ca asa l-am dorit...costum din ate, am, daca am sa-l vreau am sa-l port, dar anul asta asa imi doresc , mai intreg. Si apoi topul e extra, pot sa-l port la orice....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 15 Aug 2012, 11:28 am

arielas e din 2 piese? (sau doar mi se pare?)
Oricum ar fi imi place mult imprimeul si cum vine pe tine. Sa il porti sanatoasa oriunde doresti!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 15 Aug 2012, 11:42 am

arielas, imi place ce ti-a iesit aici, cred ca e 2 in 1, adica poti sa le porti si separat cu altceva, nu?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de arielas Mier 15 Aug 2012, 2:15 pm

Da, e din 2 piese. multumesc pentru remarci fetelor! Si eu m-am gandit ca topul il pot purta tot timpul.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de diada Mier 15 Aug 2012, 5:26 pm

Este superb! Bravo Ariela!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 15 Aug 2012, 5:36 pm

Superb Ariela sa-l porti sanatoasa.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de veronica.l Mier 15 Aug 2012, 10:29 pm

imi place mult Ariela, dar faci te rog o poza si de la spate, te rog. pupi
veronica.l
veronica.l
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 34
Localizare : R. Moldova Strășeni
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de rosita Mier 10 Oct 2012, 11:02 pm

De cand tot vreau sa incerc sa-mi fac si eu niste chiloti, in sfarsit am avut timp sa abordez problema.
Mereu am vrut sa incerc tiparul asta De pe Burdastyle:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cred ca am fost indusa in eroare de faptul ca am crezut ca poza asta e cu spatele chilotului rade. Ca sa nu mai spun ca tiparul tiparit parea imens, cum de fapt se intelege si din poza. Pas.

Am trecut mai departe si am gasit tipar pentru modelul asta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Model dragut, tipar pe marimi, gratis, era perfect! Mi-am calculat marimea mea, am masurat, am taiat, si mi-a iesit ceva enorm! (pentru comparatie, i-am pozat pe masina de cusut):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Deja i-am maritat pe astia, macar cineva s-a bucurat de ei.
Am insistat cu tiparul asta si l-am mai micsorat, dar tot nu mi-a placut ce a iesit.

Pana la urma mi-am bagat mintile in cap si mi-am scos un tipar dupa o pereche care imi place, am mai strunjit pe ici pe colo pe la colturi, si a iesit ceva bun si cu bataie de cap mica:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Materialul asta l-am luat asta vara de la depozitul de la Filaret. Desi calitatea este ok, dungile nu vin perpendicular pe firul drept. Dupa cum se observa din poza, am preferat sa respect firul drept si sa las dungile sa pice oricum doresc, respectiv usor oblic.

De amuzament, pentru ca aveam toata informatia proaspata, si pentru ca am vazut niste formule de calcul a pretului pentru handmade aici pe Forum (parca Silvia a postat, preluat de pe un blog), am zis sa vad si eu cat ar costa superbele creatii, per bucata.
Apai cel mai mic pret cred ca l-am obtinut in formula aia in care faci materia prima X 4 care din start ajunge pe la un 16 lei. Daca mai adaug si restul acareturilor la formula, ajung la un 20 de lei usor. Victoria's Secret, fratioare! wink
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 10 Oct 2012, 11:41 pm

rade rosita m-am amuzat copios rade Si cand se pregatea carcotasa de mine sa iti faca observatie ca nu ai pus tiparul bine si ti-au iesit dungile cahs... hop tu cu iecsplicatia rade
Sa ii porti sanatoasa!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de rosita Joi 11 Oct 2012, 9:39 am

Silvia merci, merci!
Ma gandeam eu ca nu scap de ochiul critic al Forumului, asa ca am avut grija sa ma disculp cu dungile.
lol!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de afilimonb Joi 11 Oct 2012, 11:08 am

Foarte frumos, rosita! Eu te invidiez, pt ca si eu am programat la cusut chilotei de pe un tipar model propriu, dar din pacate nu am cum. Sa ii porti cu placere.
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 11 Oct 2012, 11:20 am

Rosita, foarte frumosi au iesit. Am incercat si eu primul model si i-am decupat mult, dar nu au iesit prea bine, pentru ca era materialul putin elastic.
Calculul mi se pare corect, cat vrei sa coste 3 lei? Smile Eu zic ca ce-si face omul cu mana lui, isi face mai bine, deci nu se compara cu cei cumparati. Sa-i folosesti mult si bine.
Arielas, acum am vazut costumul tau de baie. Imi plac mult cele cu tankini, am avut si eu unul, dar nu mai stiu pe unde e. E perfect asa intreg, sa nu ne arda soarele.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de gmiki1 Joi 11 Oct 2012, 11:47 am

mai fetelor,eu cam rar am intrat in topicul asta,si mai mult sa ma uit...dar sunteti dementiale cu ce faceti si discutiile nu mai zic :D...rad cu lacrimi si ma minunez cum poate o simpla discutie pe forum vizavi de o pereche de chilotei sa ma binedispuna pe toata ziua....si Diada,daca citesti...ai avut curaj sa faci asa tinuta din plasa,sigur mai doarme sotul?sau se chinuie sa-si dea seama cum sa desfaca funtita??????
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de rosita Joi 11 Oct 2012, 11:52 am

Afilimon de ce nu ai cum?? Eu pe astia i-am facut la liniara cu exceptia cusaturilor laterale unde am bagat triplockul, dar si acolo puteam folosi lejer liniara.

Admina n-as avea nimic impotriva sa-i vand cu 20 de lei, iti dai seama. Desi eu nu as da atatia bani pe o pereche din asta, daca as fi la cumparaturi, normal ca pe astia ii iubesc ca si o mama pe copiii ei rade

Dar am intrat de curiozitate pe net sa vad cam cu cat se vand online. Vreau sa zic ca am vazut tot asa, din bumbac, frumosi si foarte bine executati, cu 6 lei. Ma gandeam, cat o fi costat materia prima si in cat timp ii face ca sa i se para convenabil sa ii vanda cu 6 lei? La mine cel mai scump lucru a fost elasticul: 1 leu metrul, si mi-au intrat cam 2 m la fiecare pereche. Materialul l-am calculat cam la 1 leu pe pereche.

******************************************

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre Uca in Joi 11 Oct 2012, 2:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : separat capitole)
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 12 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB