Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

+61
Adelle23
dienutzababy
LORIMAR
bobitica
emmancita
ikuta
anca viragh
myky7robc
smihaelaviorica
marina40
ancabanu
afilimonb
diada
i.xell
aidil
stoy
Gianina4ever
danabarbu2007
symos
teisoara
elenaveronica
clodi
tomari
ismi3ismi
danae
Chirrox13
anc@
Indra
iriclau
Panea Laura
SilviaDumitrescu
aurelia.c
alinutza_andrei08
andreeazaharcu
kla78
MagdaMarin
amnro
Marry
rosita
Uca
Clio_Ela
violetas
Cristache
violeta25
aurishta
nicoleta_mc
chocolate
anigherman
arielas
MihaelaT
corina corina
moruna
elenaxx
Karina33
valentinadof
vilcris
Admina
zylv
geany
andreeaX
zahariaelouise
65 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de kla78 Mar 13 Mar 2012, 10:10 am

hmmm ar fii bine daca ar raspunde fetele mai avansate in croitorie,probabil daca ar vedea KARINA mesajul te-ar ajuta mai mult decat o pot face eu,oricum incerc sa-ti dau o mana de ajutor,sa-ti spun cum as face eu:as coase mai intai elasticul prins intre material si tiv cu zig-zag cum am spus mai sus apoi as aplica acea bentita,si as coase tot zig-zag daca modelul de pe bentita o permite,sau o poti coase de mana la sfarsit,nu stiu cum arata bentita de care zici de aiai nu-ti pot spune cu ce fel de cusatura ar arata mai bine si cel mai impoirtant sa nu pocneasca cusatura materialul fiind foarte elastic!

PS: sunt curioasa si eu daca raspunde cineva mai priceput cum ar fii mai profi de cusut acest costumas,de retinut pe viitor!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de violeta25 Mar 13 Mar 2012, 10:58 am

Anca acum ceva timp am descoperit cateva filmulete cum se lucreaza costumele pentru patinaj artistic, cred ca te va ajuta
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de corina corina Mar 13 Mar 2012, 6:59 pm

Super explicit !Merci , Violeta !
Daca tipa l-a cusut in 12 -13 minute , inseamna ca intr-o jumatate de ora il face cu croit cu tot .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de violeta25 Mar 13 Mar 2012, 7:25 pm

Cu multa placere pupi
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de anca viragh Mier 14 Mar 2012, 8:31 am

Sunteti niste comori, multumesc mult. Voi reveni cu o poza cind e gata costumul, e o mare incercare pentru mine.... Dar fetita mea, merita tot efortul.
avatar
anca viragh
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 22/10/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de arielas Mier 14 Mar 2012, 9:21 am

Corina cred ca glumesti desigur in legatura cu timpul total de executie ... rade M-am uitat si eu si parca tipa este intr-un film mut ( nu deschisesem sonorul) rade se misca ...speedy gonzales. Oricum si eu urmaresc astfel de fimulete si parca imi vine sa nu mai croitoresc nimic....parca pierd timpul...cu care nu stiu ce altceva as face mai bun. rade
Am ras cam mult azi de dimineata, dar tu zici ca oamenii care vorbesc mult, traiesc mult, iar eu zic ca cei care rad mult sunt mai frumosi. wink
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de corina corina Mier 14 Mar 2012, 1:50 pm

Arielas , sa stii ca nu am glumit ! Smile Si tu daca ai face asta tot timpul ai ajunge la performanta . Ai vazut cu cata usurinta aseza materialul pentru cusut , cum dadea semne de mijloc si prindea in bolduri ? Eu zic ca e doar experienta . Eu am lucrat intr-o croitorie cateva luni ( mai in tineretea mea ) si ajunsesem sa fac cateva zeci de perechi de pantaloni intr-o zi (gata croiti ce-i drept ) sau nu stiu cate bascute de polar , captusite si cu bentita si cozoroc . Nici mie nu imi venea sa cred !Acum mi se pare simplu ce am vazut in filmulet , doar ca nu pot avea aceeasi viteza daca nu lucrez zilnic asa ceva .

Eu zic ca nu pierzi timpul deloc . Lucrezi foarte frumos si foarte ingrijit . Mie una imi place tot ce iese din mainile tale . Si daca asta te face sa te simti bine ca faci ce-ti place , totul e perrrfect ! love

In ceea ce priveste rasul , e sanatos dar cica ingrasa . Nu ca pentru tine asta ar fi o problema ! wink Cert e ca si eu rad mai tot timpul . Am langa mine un sot care are grija de lucrul asta zilnic (de-asta sunt asa rotunda !) . Deci daca traiesc mult si sunt si frumoasa (si modesta pe deasupra ) nu mai am nici un stress . Scuze de off !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Joi 22 Mar 2012, 11:16 am

am primit si eu ieri coletul cu materiale de la mercerie si nu m-am putut abtine sa nu fac ceva din ele [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


pentru vara mi-am facut, pentru inceput, o rochita in care sa dorm
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 22 Mar 2012, 11:35 am

Suuper dar,... scratch de ce ai dublat-o la san si in partea de jos nu? scratch

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Joi 22 Mar 2012, 11:37 am

sunt gaurile prea mari si ma deranjeaza la butonase, jos nu am ce sa-mi iasa prin gaurele rade
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 22 Mar 2012, 11:40 am

raspuns ne satisfacator.
Pentru 2 butonele miculute ai stricat 1 metru de material ( banuiesc ca te-ai referit la sfarcuri nu la tata )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Joi 22 Mar 2012, 11:49 am

las-o pe asta asa, urmatoarele vor fi cu "pieptul dezgolit" rade
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de ikuta Joi 22 Mar 2012, 12:08 pm

Super "rochita ta de dormit", dar sa stii ca Silvia are dreptate!
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 22 Mar 2012, 12:09 pm

Loise, eu n-as dormi in ea, ca nu m-ar lasa sa dorm... rade
Sa o porti racorita (de la gaurele) si iubita (de la transparenta wink), e foarte sexy si finuta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de zahariaelouise Joi 22 Mar 2012, 12:15 pm

pai da eu de ce am facut-o? ca sa ma racoresc rade
multumesc pupi
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de arielas Joi 22 Mar 2012, 12:47 pm

Super idee Elouise, iar la comentarii sunteti cele mai tari. wink Acu stiu ce sa fac cu plasa. hug
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de zylv Joi 22 Mar 2012, 1:15 pm

elouise,asta trebuia postata la topicul cu bulina rosie Smile sexy rau
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de arielas Joi 22 Mar 2012, 1:27 pm

Fetelor, dar stiti la ce mai e buna plasa???? sa-l agati pe sot si sa-l tii acolo incurcat rade ca sa nu poate sa plece la alta. Hai ca-mi fac si eu, faina ideee.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de danae Joi 22 Mar 2012, 3:33 pm

Elouise, e super, dar fata, nu e pentru dormit! Sa ne spui si noua dar nu cred ca vei inchide un ochi cu rochita asta! Esti de belea! kiss
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 22 Mar 2012, 10:36 pm

Felicitari Elouise sexos rau neglijeul ,dar va putea fata sa doarma dupa...ca doar nu de mai imbraca cu el la cat va fi de obosita rade rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 22 Mar 2012, 10:39 pm

MagdaMarin a scris:Felicitari Elouise sexos rau neglijeul ,dar va putea fata sa doarma dupa...ca doar nu de mai imbraca cu el la cat va fi de obosita rade rade

Tu Magda n-ai executat inca unul asa sexos? Sau ti-e frica de Vio ca te pune sa stergi praful toata noaptea?

wink Pacat de asa frumusete alba ca va ajunge aruncat pe jos in primele secunde de defilare!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 22 Mar 2012, 10:44 pm

Da Karina mi-am facut unul din dantela mov wink e postat anul trecut ba chiar e set si cu chilot wink
Plasa inca n-am, dar fac eu rost macar ca folosesc plasa de tantari rade rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Karina33 Joi 22 Mar 2012, 10:47 pm

Stiu ce ti-ai facut!
Vezi poate i-a ramas Silviei ceva de la castile alea! Macar de-un chilotel rade
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 22 Mar 2012, 10:50 pm

Da ai dreptate, daca nu ma apuc de crosetat o plasa de 2/2 din care imi croiesc cate ceva. rade
Pana ajung eu la Silvia e gata. rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de emmancita Joi 05 Apr 2012, 1:48 pm

Am facut doua pijamalute, material tricot, aveam de ceva timp materialul prin casa si cum nu stiam la ce sa-l folosesc...a iesit asta!
Am facut doua, una am dat-o cadou deja, bluza are maneca scurta si pantalonul esta pana la genunchi, i-am pus elastic lat in talie intr-o bentita cusuta direct la triploc.In decolteul bluzei am cusut o banda de aceeasi culoare ca pantalonul. Nu e cine stie ce dar mie imi place mult si am dormit deja cu ea!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2) - Pagina 8 Empty Re: Costume de baie, lenjerie intima, pijamale,...(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB