Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  Articole din piele  IV - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Articole din piele IV

+49
vmir
despina13cucli
ioana soare
cif2010
aisha
laurapopescu
mariaz_09
dienutzababy
Aditza
chocolate
geany
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
oliviamar
Kristina
fulguta28
nicol
Nicoleta Irimescu
Ciubotaru'
Giobsy
anca12
zahariaelouise
corina corina
diana-s
teisoara
arielas
clodi
Marry
rosita
firicel
Admina
mami jeni
RalucaS
Motzu
aurishta
manuela29
diada
Karina33
denis21
Gabiuta
zylv
kristadesign
ikuta
letho
Uca
Lucia Ro
stoy
Savu Ramona
MihaelaT
53 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Uca Vin 03 Iun 2011, 1:45 pm

Wow... nu am mai intrat de mult pe aici...lume noua!
Diana, imi plac brosele tale... te-a prins si pe tine microbul? Flowers
Letho, se pare ca reusesti sa faci bijuterii ( si la propriu si la figurat) si din piele (si cu croseta love ), imi plac ambele bratari mult de tot. Ai un stil aparte si un dar in a alege cobinatiile de culori! Flowers

Ramona, imi place si cel negru dar si asta in culori love
Cu ce ai captusit rucsacii?

Felicitari! Flowers

De unde iti iei reglajele alea metalice pentru bretele?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Lucia Ro Vin 03 Iun 2011, 3:26 pm

Ramona, in primul rand multa sanatate pentru puiutul tau!! Sa dea Dumnezeu sa scapati usor si fara complicatii si el la fel... Rucsacul rosu e preferatul meu, e absolut superb...

Acum vreau si sa va mai arat si eu din gentutele mele plic, de data asta au si barete detasabile... executate tot pe comanda...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Vin 03 Iun 2011, 5:52 pm

Multumesc mult fetelor , ma bucur ca v-au placut . hug
Lucia sunt superbe plicurile , foarte reusite. Sunt excelent finisate iar florile sunt superbe.Felicitari!
kiss
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de diana-s Mier 08 Iun 2011, 11:56 am

lucia, desi nu pot purta plicuri ca nu-mi intra toate cele "obligatoriu necesare" Laughing le admir si imi plac mult...iar ale tale sunt superbe I love you I love you I love you

uca, da, sa stii ca am un pic de microb si cu pielea....si cate altele le mai am in cap, timpul nu imi permite sa ma ocup de toate
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Uca Mier 08 Iun 2011, 12:03 pm

Lucia, le-am admirat pe toate, foarte frumoase si originale! Felicitari!
Diana, cunoastem senzatia... cate n-as mai face si eu... mi-ar placea ca job-ul eu sa fie "lucrul de mana".
cos tricot broda cos

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de clodi Mier 08 Iun 2011, 2:18 pm

ucabesty a scris: mi-ar placea ca job-ul eu sa fie "lucrul de mana".
cos tricot broda cos

Subscriu Merci

Lucia, ai avut spor nu gluma, sunt tare reusite plicurile flower
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Lucia Ro Joi 09 Iun 2011, 7:17 pm

Multumesc mult fetelor pentru aprecieri .. adevarul ca nu prea am dormit noptile, de-asta am avut ceva spor... se putea si mai bine daca as avea un ajutor la curatenie, la facut mancare si la dus copilul la gradi... norocul meu ca am vecini buni si cu somnul greu, ca eu la 2 noaptea alaltaieri bateam capse cu ciocanul...
si am mai lucrat cate ceva ... si doua modele noi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Giobsy Vin 10 Iun 2011, 9:55 am

Lucia, plicurile sunt foarte reusite. Iar florile sunt splendide! Felicitari si spor in continuare.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de RalucaS Lun 13 Iun 2011, 12:59 pm

Wow Lucia, frumoase si multe! Smile
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Marry Lun 13 Iun 2011, 6:00 pm

Lucia frumoaseeeeeeeeeeeeeeeeee plicuri,felicitari primul si spor
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Ciubotaru' Lun 13 Iun 2011, 11:21 pm

Salutare tuturor. Dupa o pauza ceva cam lunga revin si eu cu ce am mai lucrat si finalizat, intrucat putinul timp liber pe care l-am avut la dispozitie nu mi-a permis mai mult. Au fost 3 luni foarte aglomerate in care jinduiam efectiv sa mai finalizez cate ceva. Momentan am reusit doar atat. Este vorba despre o curea si o bratara mai speciala destinata unui proaspat posesor de "chopper". Mai am cateva proiecte in desfasurare si daca job-ul de zi cu zi imi va permite sper sa le pot finaliza cat mai repede. Cand vor fi gata cu siguranta le voi posta aici cu cea mai mare placere, ca de obicei.
Si sa nu uit, vad ca lumea s-a apucat serios de treaba in lucrul cu pielea, ceea ce nu poate decat sa ma bucure, vazand ca acest tip de material capata din ce in ce mai multi adepti. Felicitari deci tuturor colegelor de forum si la cat mai multe realizari.
Iata si imaginile:
Cureaua .... simpla, lata si cat se poate de neagra wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bratara ... ghintuita din belsug si cu sistem de prindere fix, personalizat pe incheietura posesorului
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Toate cele bune si pe curand.
Spor la lucru.
Ciubotaru'
Ciubotaru'
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Admina Mar 14 Iun 2011, 12:22 am

WOW. Bine ai revenit! La cat mai mult timp liber, sa finalizezi proiecte in piele si sa ne arati ce ai lucrat. Arata mai mult ca perfectul, profesional finisate! Si atat, ca restul complimentelor ar fi de prisos!
Cum, in ce fel si cum anume faci marginile curelelor asa? Mi-am luat un lac de margini, o rotita cu un cant pe care frec marginile pielii si nu mi-a iesit. Ies ceva mai lustruite, dar nici pe aproape cum ar trebui. La curea par vopsite, asa e?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Uca Mar 14 Iun 2011, 8:35 am

Wow! mirat2 Spun doar atat:PERFECT, si am zis tot!
Sunt super, atat cureaua cat si bratara!

Si eu am aceeasi intrebare ca cea a Adminiei, cum finisezi marginile?
Ne-ai pus tu cu ceva timp in urma un video cu un tutorial cu ceara, asa le-ai finisat?

Sper sa reusesti sa ai cat mai mult timp liber pentru hobby! hug

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de clodi Mar 14 Iun 2011, 5:50 pm

Chiar ca wow! Arata minunat, felicitari!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Mier 15 Iun 2011, 4:38 pm

Superba si cureaua si bratara , imi place foarte mult finisajul. Cumva sunt baituite pelaterale ?
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Motzu Sam 18 Iun 2011, 5:45 pm

Superba bratara...tintele aliniate perfect. Imi place sistemul de inchidere. Cureaua este ca dintr-un magazin de lux, perfect lucrata. Felicitari!
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de rosita Sam 18 Iun 2011, 6:04 pm

Ciubotaru arata perfect produsele, dar si fotografiile le pun bine in valoare! Stiu si eu cum e cand n-ai timp sa faci ce-ti place cu adevarat, dar asta e, incercam sa mai furam timp de ici de colo Smile
Spor la lucru in continuare!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Ciubotaru' Dum 19 Iun 2011, 12:02 am

Salutare tuturor si imi cer scuze pentru intarzierea cu care reusesc sa raspund. Totodata va multumesc frumos pentru aprecierile pe care mi le-ati oferit cu atata generozitate.
Legat de finisarea muchiilor curelei etapele ar fi urmatoarele:
-in primul rand stabilesc latimea viitoarei curele si o tai cu ajutorul strapp-cutterului de care v-am mai povestit, obtinand astfel o taietura perfect dreapta (muchia perpendiculara). Ulterior ajustez cureaua la lungimea dorita cu ajutorul unui bisturiu si a unui echer metalic.
-urmeaza prelucrarea grosiera a canturilor, operatiune pentru care folosesc daltita cu profil "U", unealta numita beveler, de care de asemenea v-am mai povestit. Utilizarea acesteia este simpla, se pozitioneaza taisul daltitei in unghi de 45 de grade fata de muchia curelei si se impinge catre inainte eliminandu-se un strat superficial de piele. Operatiunea se repeta pe ambele laturi, atat pe fata cat si pe dos (in total 4 ajustari). Se obtine un profil in forma de "octogon", care ulterior necesita o finisare suplimentara.
-Cel de-al treilea pas este reprezentat de utilizarea rotitei santuite sau a altui instrument similar (din lemn, os, piele). Pentru curele scripetele este insa cel mai facil de utilizat avand de a feace cu o suprafata lunga si dreapta. Initial il foloseam in varianta mecanizata atasandu-l la bormasina electrica, insa am constatat ca efectul nu este cel mai fericit si depinde mult de calitatea pielii. Am abandonat deci aceasta metoda si am ramas la varianta manuala, asa cum este descris in multe filmulete si tutoriale. Ca si obiectie, se poate afirma cat se poate de clar faptul ca timpul de executie creste, dar si calitatea finisajului este pe masura intrucat se aplica o presiune constanta si controlata. In momentul in care execut aceasta etapa folosesc ca si substanta adjuvanta atat apa, cat si o solutie speciala pe baza de guma arabica (Gum Tragacanth) care in urma slefuirii ofera pielii un aspect sticlos. In functie de pielea folosita la diverse proiecte optez intre apa (daca este vorba de piele groasa, toval, netabacita vegetal) cum este cazul curelei de fata sau solutia mai sus amintita care se preteaza mult mai bine la piele tabacita vegetal (mult mai sensibila la frictiune). Admina nu stiu ce fel de lac ai folosit, e posibil sa fie acest Gum Tragacanth de care spuneam. O alta mentiune ar fi legata de modul de aplicare al substantelor pe cantul de piele: apa o aplic cu buretele, merge bine unul de spalat vase Smile iar guma o aplic cu un somoio de lana, sau betisoare de urechi.
-Urmatoarea etapa este reprezentata de vopsirea cantului. Exista substante produse special in acest scop se numesc Edge Tan Kote, se gasesc in diverse culori, dar din pacate nu pe la noi. Eu mi-am procurat o nuanta de maro care isi face treaba, dar nu reprezinta un lucru indispensabil. Pentru culori inchise, si in special negru folosesc un produs neaos romanesc, de gasit mai pe toate drumurile, (si aici sper sa nu se considere reclama, dar fiind singurul de pe la noi sper sa nu fie probleme), vopseaua "Vopel" care are doua componente, vopseaua propriu-zisa si fixatorul aferent. Asemenatoare unui flacon de crema de ghete la tub cu cap de burete se poate aplica usor pe orice suprafata si mai ales pe canturi. Personal imi place sa aplic mai mult, pana ies bulbuci, iar apoi intind excesul de vopsea si frec puternic utilizand o bucata de jeans (partea exterioara a tesaturii). Daca jeans-ul a fost impregnat in prealabil cu vopsea (intentionat sau de la o folosire anterioara) el capata o crusta relativ dura ce mareste capacitatea de finisare si scurteaza timpul de executie. Dupa vopsire aplic fixatorul, la liber, avand grija sa dirijez flaconul intr-un singur sens. Uscarea dureaza circa 20 de minute.
Am uitat sa va spun faptul ca efectul rotund al cantului curelei se obtine dupa frictionarea acesteia cu rotita intrucat in momentul in care este umezita pielea poate fi modelata si isi comprima fibrele in forma dorita, in cazul de fata forma santului de scripet - litera "U".
Cam asta ar fi, sper sa nu fi folosit o exprimare prea greoaie si alambicata, insa e a treaia oara cand incerc sa raspund la subiect, iar daca pana la urma am reusit, am vrut sa zic totul dintr-o suflare. Daca mai sunt intrebari sau am omis ceva nu ezitati sa ma atentionati, o sa va raspund sper ca mult mai prompt decat de data aceasta.
In incheiere, asa cum spunea si Rosita fotografiile pun in valoare munca depusa. In acest sens toate creditele se duc catre bunul meu prieten Dragos, coleg de suferinta in ale tirului cu arcul, caruia ii multumesc si cu acest prilej.
Toate cele bune si spor la treaba tuturor.
Ciubotaru'
Ciubotaru'
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Dum 19 Iun 2011, 12:27 am

Multumim mult Ciobotaru!Eu una cred ca abia acum am inteles anumite aspecte,parerea mea : rezultatul este senzational si merita absolut toate eteapele pentru un asa rezultat. Si eu am facut diverse incercari pentru finisat marginile,insa nu am ajuns la asa perfectiune, insa cu vointa si perseverenta stau bine rade .
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Uca Dum 19 Iun 2011, 4:21 pm

Multumesc si eu pentru informatii! Sunt foarte utile!
Felicitari din nou pentru profesionalism!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Dum 19 Iun 2011, 4:25 pm

Si acum revin si eu cu proiectul special de-l aveam de facut si am reusit sa-l finalizez.
Sper sa va placa , eu una am fost foarte incantata de rezultat , nu ma asteptam sa-mi iasa asa de bine , mai ales ca e prima oara cand fac asa ceva.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am reusit intre timp sa-mi fac si mie un rucsacel , caci imi doream foarte mult unul in combinatia alb-negru.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Dum 19 Iun 2011, 6:36 pm

mirat2 mirat2 mirat2 Ai maini de aur Ramona!!!

Rucsacul e bestial.....Felicitari!! Flowers Flowers Flowers
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de nicol Mar 21 Iun 2011, 11:10 pm

Superba haina din piele. Imi place foarte mult cum lucrezi.
avatar
nicol
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/02/2009

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de stoy Mier 22 Iun 2011, 5:44 pm

Ramona, super tare...... imi place cum ti-a iesit, ai folosit piele la metru?
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Savu Ramona Mier 22 Iun 2011, 8:52 pm

Multumesc mult fetelor Embarassed
Da Stoy am folosit piele la metru , era prea mare haina sa incerc combinatii de altceva Smile
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

  Articole din piele  IV - Pagina 5 Empty Re: Articole din piele IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB