Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 12:52 pm Scris de ema

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Miniaturi - handmade
Dum 15 Oct 2017, 11:19 am Scris de vlad_mom

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 13 Oct 2017, 5:51 pm Scris de feerya

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Din materiale reciclabile 5
Mier 11 Oct 2017, 9:00 pm Scris de vlad_mom

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Mier 11 Oct 2017, 9:55 am Scris de vlad_mom

» Dantela irlandeza
Sam 07 Oct 2017, 6:19 pm Scris de Dorulet

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Ce melodie asculti acum !-5
Lun 02 Oct 2017, 11:42 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Bijuterii fimo (33)
Sam 23 Sept 2017, 7:11 am Scris de Dorulet

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 11 Sept 2017, 1:31 pm Scris de carmendana

» Gemuri si dulceturi
Lun 11 Sept 2017, 10:21 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de danyelyta28badea la data de Mier 10 Aug 2011, 7:16 pm

buna ziua.felicitarii tuturor celor care asteptatii bebelusi si bineinteles nastere usoara.
noi de sapte ani incercam sa facem un bebe si se pare caci dupa multe incercari Dumnezeu s-a gandit si la noi.
ii multumim lui Dumnezeu caci nu ne-a uitat.el face toate lucrurile bine si bune.
suntem in saptamana 11 de sarcina si deocamdata suntem bine
pe 17 avem programat controlul la ginecolog
tot ce stiu este ca suntem foarte fericiti
si ne rugam la Dumnezeu sa ne tina sanatosi sa putem duce sarcina la bun sfarsit
celelalte fete cum stati?cum va simtiti?
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Mier 10 Aug 2011, 9:15 pm

Oooo, ce ma bucur pentru voi! kiss Sa va ajute Domnul sa ajungeti cu bine la termen si sa va tineti puiul in brate! Flowers
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danyelyta28badea la data de Mier 10 Aug 2011, 9:20 pm

multumesc aurista
cand am aflat nici nu mi-a venit sa cred
oricum eu nu am crezut pana nu l-am vazut la ecograf
pur si simplu am plans de fericire cand l-am vazut
ce sa mai zic de sot era cand rosu cand galben aveea niste emotii mai mari ca mine
multumim lui Dumnezeu caci deocamdata este totul bine si mergem inainte
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de milena la data de Mier 10 Aug 2011, 9:43 pm

SFATURILE COPILULUI PENTRU PARINTI(sper sa fie un loc potrivit pentru aceste sfaturi)
Manutele mele sunt inca mici, de aceea nu te astepta la perfectiune cand fac patul, cand pictez sau cand arunc mingea. Treaba pe care am facut-o eu, te rog sa nu o faci înca o data. Voi simti ca nu am facut fata asteptarilor tale.Incearca sa iei partea buna din tot ceea ce fac; bucura-te ca m-am chinuit sa ma inchei singur la bluzita, chiar daca m-am încheiat gresit, fii mandru ca m-am chinuit sa ma leg singur la pantofiori, chiar daca n-a iesit decat un nod.
Piciorusele mele sunt inca mici, te rog frumos nu face pasii mari, ca sa pot tine si eu pasul cu tine. Nu uita ca sunt la inceput de drum. Ai rabdare cu mine. Voi invata totul, dar treptat, treptat. Nu ma grabi, nu ma condamna si nu te supara pe mine. Lumea aceasta are atatea mistere pentru mine, iar tu trebuie sa-mi fii invatator pe drumul vietii.
Ochii mei sunt inca mici, nu am vazut lumea asa cum ai vazut-o tu. Te rog, lasa-ma sa aflu totul, fara sa ma pedepsesti pentru curiozitatea mea. Si nu ma limita inutil.
Nu te enerva cand intreb prea mult, prea des cateodata, acelasi lucru. Eu nu cunosc lumea din jurul meu, fa-ti te rog timp si pentru mine explicandu-mi ce stii despre lumea aceasta si fa asta bucuros si plin de dragoste. Nu te teme sa-mi fixezi limite si reguli. Sigur le voi respecta daca esti consecvent în aplicarea lor.Insa daca astazi spui una si maine alta, sigur voi deveni confuz si nu voi mai iti ce este interzis si ce nu.
Nu ma compara mereu cu fratii mei, cu colegii sau cu oricine altcineva. Sunt unic si niciodata nu voi fi la fel ca altii. Sigur am si eu ceva special, fa-ti doar putin timp si vei vedea si partile mele bune.
Eu nu voi fi pentru multa vreme copil, lasa-ma sa-mi traiesc copilaria si sa ma bucur de ea. Nu-mi încarca programul cu tot felul de lucruri care nu sunt pentru varsta mea. Acum lasa-ma doar sa ma joc.
Sufletul meu este foarte sensibil, sentimentele mele sunt foarte gingase. Nu ma face mai mic decat sunt! Fii întelegator la greselile mele si stangaciile pe care le fac mereu. Daca ma critici constant, voi deveni stingher si lipsit de încredere în fortele proprii. Poti sa-mi critici faptele, fara sa ma critici ca persoana!
Respecta-mi drepturile de copil si demnitatea. Nu ma umili si nici nu folosi violenta verbala sau fizica cu mine. Din asta voi învata numai sa ma ascund de tine, sa mint si sa-mi fie frica. La un comportament pozitiv, întotdeauna voi raspunde pozitiv, deci încearca sa fii bland, iubitor si întelegator.
Pastreaza-mi sufletul curat! Nu ma lasa sa vad si sa învat lucruri rele. Tu esti modelul meu. Nu ma minti, caci o sa cred ca minciuna este singura cale în viata; nu folosi forta, caci o sa cred ca forta este ceva normal în relatiile cu ceilalti; nu ma critica, caci astfel o sa învat sa condamn; nu ma respinge, caci voi crede ca nu ma doresti si as putea începe sa te urasc pentru asta. Ajuta-ma sa învat valorile morale, adevarul, cinstea, încrederea, bunatatea, iubirea.
Tu stii ca eu vin de la Dumnezeu, tot ce vine de la el nu are cum sa nu fie bun. Nu ma face sa ma simt vinovat pentru ceea ce sunt si pentru ca nu sunt asa cum ai visat. Eu sunt copilul tau si tu esti parintele meu. Accepta-ma si iubeste-ma asa cum sunt!

milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 51
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de bubu85 la data de Joi 11 Aug 2011, 8:58 am

milena fparte frumos, mi-au dat lacrimile cand am citit ce ai postat, foarte frumos.
danyelyta28badea spunea o forumista la un alt topic, nu stiu exact care, ca nu noi ne alegem copii si copii ne aleg pe noi, iar acum un suflet mic va ales pe voi sa-i fiti parinti
FELICITARI, sa ai o sarcina usoara kiss
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 32
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de danyelyta28badea la data de Joi 11 Aug 2011, 11:03 am

multumesc cosmina
la inceput nu intelegeam de ce nu putem sa avem si noi un pui mic dar pe parcurs ce am inaintat in viata de casatorie am realizat ca fiecare lucru isi are timpul lui si niciodata nu vine prea tarziu decat atunci cand este timpul lui si locul lui.
acum cand privesc in urma imi dau seama ca ci daca aveam bebelusul mai devreme poate nu aveeam experienta necesara ingrijiirii lui.
stiu ca si voi va doriti un bebe dar nu dispera
eu in adancul sufletului am stiut ca o sa vina dar numai la timpul hotarat de Dumnezeu.
vezi ca ai un pm de la mine
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de bubu85 la data de Joi 11 Aug 2011, 12:04 pm

iti multumesc daniela
si eu simpt ca o sa vina, dar poate e asa cum spui tu inca nu suntem pregatiti, poate nu e momentul inca
am vazut PM, esti o scumpa
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 32
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Chirrox13 la data de Joi 11 Aug 2011, 1:13 pm

Cosmina, Daniela are dreptate, toate se intampla la momentul lor anume, cand te astepti mai putin, asa a fost la noi. Nu dispera pupi hug
Felicitari mamicilor, bebeilor si burticilor, sanatate maxima kiss
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 37
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de milena la data de Joi 11 Aug 2011, 9:54 pm

La varsta de 20 de ani cu toate ca stiam ca nu am o casnicie reusita mi-am dorit un copil, parinti mei nu au fost de acord cu mine dar eu am vrut un copil si am reusit sa-l am pe Alex, acum are 24 de ani. Au trecut anii si visam ca am o fetita, dimineata ma trezeam cu lacrimi pentru ca nu o aveam. Am divortat de tprimul sot cand Alex avea 3 ani. M-am recasatorit la 37 de ani si la 38 am nascut-o pe Maia, cu toate ca nu imi garanta nimeni ca a doua casnicie va fi una solida dar am gandit ca ma voi descurca cumva, sunt o mama fericita am doi copii buni si suntem foarte uniti. Sunt persoane care nu aduc pe lume un copil din cauza situatiei materiale eu stiu bine ca nu am avut o situatie materiala buna, dar mi-am crescut copilul cu curaj si dragoste. Dumnezeu sa va ajute celor care doriti sa aduceti pe lume un pui mic.
milena
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Joi 11 Aug 2011, 11:29 pm

Asta da surpriza!!! Eu te stiam doar cu un baiat! sa-ti traiasca copii si sa-ti aduca bucurii, felicitari! Emotionat! Si nu neaparat cat situatia materiala este la mijloc, eu zic ca este mai mult egoism, am o prietena care zice ca nu ar mai avea rabdare sa o ia de la capat, desi copilul are 4 ani, situatia materiala nu intra in discutie aici, si mai cunosc, DESIIII, o prietena la fel imi spunea ca nu mai face, ca nu are unde sa stea... etc, si sa ma anunte ca este insarcinata in 15 saptamani, baiatul are 9 ani si a zis ca nu s-a gandit nici o clipa sa renunte la copil desi cu cativa ani in urma se plangea de una de alta, oricum nu le-a rezolvat intre timp.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6489
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de danyelyta28badea la data de Sam 13 Aug 2011, 7:03 am

multumesc milena pentru postarea dinainte cu sfaturile copilului sunt foarte frumoase si pana voi naste. incerc sa le citesc cat mai des. le-am mai citit inainte dar le pierdusem. multumesc pentru ca le-ai postat.sa fii iubita. ura
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de milena la data de Sam 13 Aug 2011, 7:06 am

Sa ai o sarcina usoara, un bebe frumos si sanatos.
milena
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Sam 13 Aug 2011, 8:30 am

diada a scris:...nu neaparat cat situatia materiala este la mijloc, eu zic ca este mai mult egoism, am o prietena care zice ca nu ar mai avea rabdare sa o ia de la capat, desi copilul are 4 ani, situatia materiala nu intra in discutie aici, si mai cunosc, DESIIII, o prietena la fel imi spunea ca nu mai face, ca nu are unde sa stea... etc, si sa ma anunte ca este insarcinata in 15 saptamani, baiatul are 9 ani si a zis ca nu s-a gandit nici o clipa sa renunte la copil desi cu cativa ani in urma se plangea de una de alta, oricum nu le-a rezolvat intre timp.
Imi dai voie? pupi Nu m-ai enumerat intre prietenele tale "egoiste", dar ma simt cu musca pe caciula.
Nu generaliza, pentru ca nu poti trai tu in locul altora, din pacate/ fericire. Nu totul e lapte si miere, peste tot. Ca femeie esti oricum mai sensibila la fineturi, la nuante din viata ta. Nu: am casa, am masa, am masina si sunt casatorita, hai sa torn plozi, ca totul e roz. Daca o casnicie nu merge "brici", daca sunt semne de intrebare la mijloc, daca diversii se concentreaza pe cariere (si nu zi ca nu sunt importante, daca iti place ceea ce faci, aia vrei, nu te poti forta sa vrei copii), o sarcina si nastere grea sau un prim copil dificil, pot face un cuplu sa mai amane, sau sa nu mai faca alt copil. Materialul, ne inconjoara, dar sunt atatea alte lucruri care ne fac fericite. Cred ca intr-un cuplu o femeie alege cand, cum, cu cine, ca si in regnul animal. Si eu personal ma bazez pe instincte. Se va intampla cand si cum trebuie, nu mai devreme, nu mai tarziu si in nici un caz dupa schema 2 copii, la doi ani diferenta, ca asa se poarta. Ii numesc: David, Luca sau Daria, Alexia.... zid ca asa se poarta...

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de danyelyta28badea la data de Joi 18 Aug 2011, 7:20 pm

buna seara.am intrat sa va anunt caci aseara la ora 5 aveam programare pentru un prim control ginecologic din viata de viitoare mamica.
bebe este foarte bine .alerga prin burtica si nu statea deloc s-al masoare domnu doctor bineinteles la ecograf.avem 13 saptamani de sarcina ,7 cm lungime greutate 70 g .ne simtim foarte bine.
acum am si eu o intrebare> mi s-a recomandat vitaminele Elevit VOI ce stiti despre ele?
inca nu le-am cumparat
cele care sunteti deja gravide ati luat asemenea vitamine?
mentionez caci inca nu am facut analizele de sange ca sa vad daca duc lipsa de ceva vitamine
sa aveti o seara buna si pupici pe burtici
kiss
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Joi 18 Aug 2011, 7:32 pm

Felicitari pentru sarcina. hug aplauze
Elevit sunt bune si indicate si costa peste 30 de ron 1 flacon.Eu personal recomand vitaminele prenatale/postnatale (cat alaptezi) numite Prenatal si sunt fabricate de Cosmopharm,o companie americana.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Au aceleasi componente ca si Elevitul si costa intre 7 si 9 ron un flacon.
Eu in Ploiesti le-am gasit decat in reteaua de farmacii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cauta pe siteul lor o farmacie din apropiere de tine.
Dar acid folic nu ti-a recomandat?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]/[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5480
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Joi 18 Aug 2011, 7:44 pm

Eu am luat Elevit toata sarcina s apoi, cat am alaptat.Mi-amers bine cu ele, de-aceea nici nu le-am schimbat. Multi medici prescriu vitamine in aceasta perioada deoarece organismul femeii este mult mai solicitat, dar parerile sunt impartite. Stiu multe mamici care n-au luat vitamine si totul a fost in regula.
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Joi 18 Aug 2011, 8:05 pm

Si eu am luat Elevit in prima sarcina aproape 7 luni pana nu s-a mai dat compensat, apoi am descoperit Prenatalul cu care mi-a mers la fel de bine,iar la ce-a de-a doua sarcina am luat integral Prenatal.
Si am facut o econonie considerabila avand in vedere ca Elevitul costa atunci 48 ron iar prenatalul 7.33 ron.
Cu pretul unui Elevit luam aproape 7 flacoane de Prenatal. wink

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]/[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Joi 18 Aug 2011, 8:20 pm

Este chiar importanta diferenta de pret!, Eu am decartat la greu la Elevit rade
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Joi 18 Aug 2011, 9:21 pm

Danyelyta felicitari pentru sarcina! Sa aveti un bebe sanatos si sa va aduca multa bucurie in viata!

Pe mine m-a deranjat faptul ca prima dr. ginecolog la care am fost mi-a prescris vitamine inainte sa vada rezultatele analizelor. Mi-a dat asa, din oficiu, de parca eram o alta gravida la rand pe banda rulanta. M-a facut sa am mai putina incredere in ea, fapt care m-a determinat sa caut un alt medic. Increderea este esentiala in relatia medic-pacient.
Nu am luat vitamine prenatale pentru ca analizele imi iesisera foarte bune si nu am vazut rostul sa ma indop cu pastile. Am preferat sa mananc echilibrat si sanatos. Vitaminele si mineralele se absorb mult mai bine in organism din alimente decat chimicalele din pastile. Cu toate astea spre sfarsitul sarcinii, in ultimele doua luni mi-a iesit la analize o usoara anemie si am luat un supliment de fier.

Chiar daca elevit si prenatal contin aceleasi vitamine si minerale nu inseamna ca sunt la fel de bune. Nu pledez pentru niciuna, doar cred ca trebuie sa verifici mai multe inainte sa alegi, nu doar pretul.
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 38
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de danyelyta28badea la data de Vin 19 Aug 2011, 6:53 am

buna dimineata
multumesc ioana de urari.sa dea Dumnezeu sa fie bine in continuare.
pe mine ma intrebat daca am pofta de mancare am spus ca am ca mananc mai des ca de obicei.a zis ca e bine .a zis ca e bine mi-a dat si o reteta pentru nospa dar a uitat sa scrie pe ea si elevit.cand am ajuns la doctorul de familie el mi-a zis ca am trecut si elevit de luat.acuma nu stiu ce sa fac
cred ca o sa astept sa imi faca analizele de sange si apoi mai vedem.pana atunci ma documentez si incerc sa fiu cat mai informata

magda .nu mi s-a dat acid folic.nici macar nu a fost pomenit
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Vin 19 Aug 2011, 7:46 am

Eu am luat de la 3 luni acidul folic in prima sarcina,iar la a doua l-am luat cu 6 luni inainte de a ramane gravida.
Credeam ca voi ramane gravida la fel de repede ca prima oara si vroiam sa fiu pregatita,dar barza nu era prin zona. rade
Uite aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].

MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Vin 19 Aug 2011, 8:43 am

Acidul folic trebuie luat dinainte de conceptie (daca se poate, cu cateva luni) si apoi, primul trimestru de sarcina (daca nu ma insel). Previne malformatiile gen spina bifida si trebuie luat cand se formeaza tubul neural la fat, adica in primele luni de sarcina. Daca il luati dupa aceasta perioada, se ia degeaba, nu face rau, dar nici nu ajuta fantastic.
Medici primesc comisioane de la firmele de medicamente, din aceasta cauza se poarta anumite vitamine prenatale si No-Spa. Pe vremea mea (maica) se purta Materna. Am luat doar 2 saptamani, perioada in care m-am ingrasat 2kg si le-am intrerupt definitiv pentru ca nu vroiam sa ajung la Craciun de 100 de kg... zid Am avut o sarcina normala, cea mica e bine merci si nu am luat vitamine, nici in sarcina si nici la alaptare (11luni). No-Spa am luat cateva, spre sfarsitul sarcinii, pentru ca este un medicament, totusi si de cele mai multe ori, se ia degeaba, din oficiu. Medicii prescriu aceleasi lucruri ca sa nu-i doara capul, sa stea linistiti si sa nu verifice analizele. De aia se ingrasa bietele gravide 30kg, intr-o sarcina normala. Fiecare face ce vrea, in fond si la urma urmei, e corpul ei si copilul ei. Oricum, daca ia in greutate si fatul, ajunge spre 4kg... se intarzie nasterea normala sau e imposibila si se poate ajunge la cezariana. Din care cine beneficiaza, daca nu tot doctori... Ca de, suntem la mana lor. shot

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Larisa la data de Joi 01 Sept 2011, 10:59 am

Fetelor acum am descoperit ca avem si sectiune de mamici cu bebe. Eu sunt insarcinata in 11 sapt ura suntem tare fericiti eu si sotul meu. Am fost la doctor la 6 sapt si am vazut cum ii bate inimioara, a fost un sentiment unic care nu se poate descrie in cuvinte .
Iau aci folic, calciu si magneziu de cand am aflat ca sunt insarcinata, stau cam prost cu greturile si cu varsaturile dar in rest suntem bine. Azi merg la un nou control, abia astept. bee pupi
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de geo la data de Joi 01 Sept 2011, 11:04 am

Felicitari! Flowers
geo
Maestru