Ultimele subiecte
» Ce melodie asculti acum !-5
Astazi la 2:08 pm Scris de michelinebeaulieu

» Dantela irlandeza
Astazi la 12:33 pm Scris de Dorulet

» Va rog o idee pentru salvarea unei camasi denim compromisa
Astazi la 9:31 am Scris de Gabica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Astazi la 9:18 am Scris de Gabica

» Bluze, topuri (14)
Astazi la 6:32 am Scris de piciul

» Miniaturi - handmade
Vin 20 Oct 2017, 12:06 pm Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Joi 19 Oct 2017, 9:23 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 5
Joi 19 Oct 2017, 5:47 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mar 17 Oct 2017, 12:36 pm Scris de vlad_mom

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 13 Oct 2017, 5:51 pm Scris de feerya

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de danabarbu2007 la data de Joi 05 Apr 2012, 2:36 pm

Dana, nastere usoara si un bebe sanatos si cuminte. De ce faci cezariana, e musai?[/quote]
Cam asa se paree -am tot avut tensiunea oscilanta si placenta praevia (la ultima eco insa mi-a zis ca nu mai e )si in plus eu trebuia sa nasc de Paste, dar d-na doctor mi-a zis ca nu mai e in Bucuresti si e mai bine cezariana ca sa nu fiu nevoita sa nasc la Calarasi cu cine stie cine sau sa mai existe si complicatii. Cert e ca nu am cerut eu cezariana -am lasat medicul sa decida cum e mai bine!
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 676
Varsta : 36
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Joi 05 Apr 2012, 2:47 pm

Uca felicitari!!! kiss
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 05 Apr 2012, 2:52 pm

Dana, de ce nu incearca sa-ti provoace nasterea ianinte de cezariana? Poate nasti usor si scapi repede. wink
La fel si eu, am nascut inainte de Paste, ma chema marti sa-mi provoace nasterea si duminica spre luni a venit fica-mea pe lume. A fost mai rapida decat programul lor, de sarbatori.
Oricum, refacere usoara si bebe sanatos. Asta e tot ce conteaza. pupi

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de carcriv la data de Joi 05 Apr 2012, 3:12 pm

Uca felicitari sarcina usoara si cum treci in trimestrul doi o sa fie super
Aveti grija de voi

carcriv
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi la data de Joi 05 Apr 2012, 3:20 pm

Carcriv felicitari si tie!!!!
sa va numar? rade
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 43
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap la data de Joi 05 Apr 2012, 4:01 pm

Pufisoooooor! Mi-a sarit inima cind ti-am vazut numele la "sint graviduta"... rade
Am crezut ca tu esti cea cu vestea.... kiss

Felicitari la toate mamicile!Sa nasteti usor si cu sanatate si voi si copilasii! kiss
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 57
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Carmencyta la data de Joi 05 Apr 2012, 5:35 pm

Felicitari tuturor noilor mamici(Ioana Soare, Trandafiras78, Uca, Carcriv) si sa aveti niste sarcini minunate,nasteri usoare si bebelusi sanatosi ! kiss
Carmencyta
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 86
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de trandafiras78 la data de Joi 05 Apr 2012, 5:41 pm

Carmencyta a scris:Felicitari tuturor noilor mamici(Ioana Soare, Trandafiras78, Uca, Carcriv) si sa aveti niste sarcini minunate,nasteri usoare si bebelusi sanatosi ! kiss

Multumim tare mult. Asa sa fie, iar nasterea la fiecare sa fie asa cum am avut-o eu la primul bebe sau chiar mai usoara daca se poate. Mi s-a rupt apa la ora 23:30. Am mers la spital la 2:30 noaptea (nu aveam nici o durere). La ora 3:00 mi s-a zis ca am dilatatie 1. La 4:30 au inceput durerile mari. Iar la 6:47, a aparut mititelul care a uimit toate moasele din maternitate pt rapiditatea cu care s-a aratat.

Dana, curaj ca va fi bine.
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi la data de Joi 05 Apr 2012, 9:33 pm

Tina am ras cu lacrimi ,nu alta!
si stii de ce? cand am vazut numele tau ,am crezut ca ai de dat Tu vreo veste!!! rade
te-am citit, dar nu am mai avut timp de scris.
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 43
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Andata la data de Joi 05 Apr 2012, 10:41 pm

Diana, sanatate multa si sa dea DD sa ne dai in curand vestea cea mare.
Dana, nastere usoara si inainte de cezariana programata. Inca raman uimita de cat de usor programeaza doctorii la cezariene, doar ca sa nu isi dea ei programul peste cap si in acelasi timp sa nu piarda "cotizatia" de nastere. Sper din suflet ca puiutul tau sa ii dea doctoritei planurile peste cap. Mie mi-a fost groza de cezariana, de taietura si cicatrice....
Uca, felicitari! Sarcina usoara, nastere si mai usoara si un bebe sanatos, cuminte si mancacios!
Felicitari din suflet si tuturor celorlalte noi mamici

Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de RamonaM la data de Joi 05 Apr 2012, 11:25 pm

Fetelor este o doamne in Cluj...Crista Todea parca..de la fundatia provita si a ajutat multe fete sa ramana insarcinata cu ceaiuri...stiu concret un caz care din punctul medicilor normali nu mai putea ramane insarcinata....si ea a reusit cu ceaiuri...pentru cine isi doreste merita incercat....mai ales ca dna este foarte deschisa...raspunde la emailuri...mie mi-a raspuns.

Felicitari viitoarelor mamici....si va doresc copii cuminti cum e Nectaria mea. Sarcina usoara
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 34
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LYNDA la data de Vin 06 Apr 2012, 12:14 am

Uca FELICITARI! Sa fiti sanatosi si tu si bebe si sa iti umple zilele de fericire cum imi face printesa mea mie!
LYNDA
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1096
Varsta : 33
Localizare : ACASA
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de musetel la data de Vin 06 Apr 2012, 8:04 am

Chirrox13 a scris:Vecina mea de usa a nascut pe 14 febr o fetita dar nu o alapteaza tot din acelasi motiv (ce? e vaca? vrei sa i se lase sanii? rade )

Păi poţi să o informezi că sânii oricum se lasă de la naştere & sarcină. Şi dacă nu ştia, să pună mâna pe o carte de biologie unde scrie pe undeva că oamenii sunt mamifere, care nasc pui vii şi îi hranesc cu lapte, la fel ca leoaicele, canguriţele, ursoicele, şoricelele şi văcuţele. Şi că creierul ei este încă reptilian

Dragelor, felicitări şi să aveţi parte de o sarcină cu răsfăţuri (chiar dacă nu le cereţi) şi mai ales de mult ajutor din partea familei după naştere. Abia aştept să văd ce meştereşte Uca pt bebele ei Smile
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de teisoara la data de Vin 06 Apr 2012, 8:09 am

Draga noastra Uca,felicitari pt.minunea ce sta sa vina la tine in viata.Va doresc din tot sufletul sa fiti sanatosi ,sa treceti usor si fara probleme peste cele 9 luni magice si sa vina pe lume un bebe frumos care sa va fericeasca ca si familie.Va tin pumnii si sa te bucuri pe cat poti de aceste momente unice si irepetabile ! prietenie Flowers
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 46
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Vin 06 Apr 2012, 8:48 am

Uca a scris: boo Apar şi eu, timid de tot să vă dau marea veste. bounce
Sunt însărcinată! Bebe ştrumf are aproape nouă săptămâni şi aproximativ 2 cm. I love you
Am fost luni la medic, eram foarte emoţionată, mai ales când i-am auzit şi bătăile inimii. love
Uca, iti doresc din inima o sarcina fara probleme speciale si un bebic frumos, sanatos si la termen! kiss Acum mi-am dat eu seama de ce esti asa de vesela la avatar! wink
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Uca la data de Vin 06 Apr 2012, 10:48 am

Vă mulţumesc din tot sufletul pentru toate gândurile minunate transmise.
Mă simt copleşită. Vă multumesc!

Chiroxx, orice consumat în exces nu este bun. Am înţeles că ficatul care nu trebuie consumat e cel de urs polar, ăla are în compoziţie nu ştiu ce şi nu face bine nici omului, deci nici fătului.
Am fost şi la medicul de familie de dimineaţă, la fel, a spus, să mănânc ce-mi face bine, să nu fac exces, să mănânc echilibrat.

Georgeta, citisem când ai scris povestea ta şi am rămas impresionată de optimismul tău. hug

Admina, o parte le voi face gratuit ( rh, hiv, grupa sanguina, glicemie, vdrl, uree, creatinina, sumar urina, urocultura, hlg) doar TORCH şi cele de hepatita b şi c se plătesc.
Din câte a citit, deşi e scump ( 285 lei) TORCH este important ( toxoplasmoza, rubeola, citomegalovirusul, herpes şi încă câteva), mă gândesc să îl fac totuşi.

Muşeţel, aş vrea să îi pictez camera, să îi fac lenjeriile de pat... dar mai aştept până aflăm ce va fi căci vor fi teme diferite de abordat.
Bine punctat cu mamiferele. rade

Aura, sunt o fire veselă de fel, îţi dai semaa că acum e amplificată starea mea de veselie. pupi

Vă mulţumesc mult mult de tot pentru urări şi încurajări, mi-aţi înseninat şi mai mult ziua. kiss kiss kiss

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3914
Varsta : 31
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de diana-s la data de Vin 06 Apr 2012, 11:01 am

Uca a scris: boo Apar şi eu, timid de tot să vă dau marea veste. bounce
Sunt însărcinată! Bebe ştrumf are aproape nouă săptămâni şi aproximativ 2 cm. I love you
Am fost luni la medic, eram foarte emoţionată, mai ales când i-am auzit şi bătăile inimii. love
Săptămânile trecute au fost mai grele cu simptome de greaţă şi câteva zile cu vărsături, acum sunt bine, dar tot am aşa o senzaţie că parcă nu îmi pică bine nimic din ceea ce mănânc.
Mi-a dat doctorul un set de analize de făcut şi vă ţin la curent pe parcurs, cum evoluăm. kiss

Diana, îţi ţin pumnii să auzim veşti bune. pupi

ma bucur mult pt voi...chiar sunt curioasa ce vei avea, pana acum absolut toate gravidutele din jurul meu au baieti

eu deocamdata astept luna asta sa iasa pastilele din organism si apoi sa ma decid de medic si sa incep analizele
medicul la care am fost desi a fost profesionist si stiu ca este bun, cumva nu a fost acel click
asa ca probabil mai caut

edit - completare

Admina, eu chiar sunt deschisa ideii de homeopat, unde in copilarie bateam toate coclaurile cu tata si adunam plante, medicinale sau pt ierbar, plus biblioteca de rigoare cu explicatii
am in plan si o astfel de vizita
la fel cum am vorbit si cu instructoarea de yoga, care s-a laudat ca are cateva actuale mamici la activ cu care a lucrat exercitii dedicate fiindca , la fel, nu reuseau sa ramana insarcinate sau sa duca sarcina wink
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 39
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de danae la data de Vin 06 Apr 2012, 11:18 am

Felicitari, Uca si sarcina usoara! E o perioada foarte frumoasa acum! kiss
Dana, nastere usoara! Medicii din Bucuresti nu sunt chiar cu cezariana decat la nevoie si daca o soliciti, nu o fac foarte multi la cerere. Stiu din experienta. Daca ea zice ca e mai bine cezariana, asta e. Sa fiti voi sanatosi!
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Vin 06 Apr 2012, 11:28 am

Diana, foarte bine. kiss Incearca aceasta metoda inainte de a apela la tratamente medicale, hormonale, desfundari de trompe uterine si alte grozavii pe care le recomanda medicii alopati. Yoga e minunata pentru organism, sunt asane care stimuleaza organele sexuale si de reproducere, maresc oxigenarea celulelor, tonusul organelor interne. De ce nu stau eu in Constanta, ca as veni la instructoarea ta. Imi place cum gandeste si ce practica. wink
Cred ca sarcina nu e boala, nu ar trebui supravegheata de un medic. E parerea mea si mor cu ea in brate. Mai cred ca abordarea asupra fertilitatii e total grasita in sistemul alopat, de aia si recomandam metode alternative. Ca fapt divers, niste exemple din anturajul meu.
Am avut o colega care s-a chinuit sa conceapa un copil cu fostul sot ani de zile, analizele ieseau prost, a facut multe tratamente si desfundarea trompelor, etc. si nimic. El avea analizele asa si asa, cica inotatorii erau, dar cam putiti si obositi. Ce credeti, s-a indragostit domnisoara respectiva de un altul si incredibil, a ramas insarcinata. Nu e un exemplu bun, nu va trimit la colegi, vecini... rade Dar unde medicina dadea din umeri si aplica tratamente peste tratamente, dragostea a rezolvat totul, natural. Acum are doi baieti, ambii cu actualul sot, sarcini fara probleme, cezariana, insa primul bebe a avut peste 4kg, cand ea e cam cat mine; spunea ca nu s-a putut natural, n-a mers direct la taiere.
Sotia unui coleg de munca incearca de ani de zile sa ramana gravida (dupa un avort in tinerete). A ajuns sclava sistemului medical au operat-o de doua ori, fibrom (la 30 si ceva de ani) si apoi laparoscopic cred, pentru trompe sau altceva pe acolo. E o persoana credincioasa, cred ca se refugiaza in acest aspect pentru a gasi sprijin. In primul rand cred ca ar trebui sa se impace cu ea, cu decizia pe care a laut-o atunci. Apoi sa renunte la ideile preconcepute si dependenta de medici. Normal ca daca te indoapa de hormoni ti o sarcina si la 57 de ani, dar nu e normal, natura nu ne-a lasat asa. Ne-a dat ceea ce ne trebuie, ca sa ne repoducem normal, natural. Cred ca un procent infim de persoane chiar nu poate procrea fizic, din diverse probleme medicale grave (poate acolo e ok interventia medicilor), in rest s-ar rezolva cu renunatrea la vicii nocive: tigari, alcool, reducerea oboselii si stresului cotidian si de ce nu, cu intoarcerea la natural. Asa cum am mai zis, iau doua tincturi care mi-au rezolvat acneea cu care ma luptam de ani de zile, inclusiv dupa ce am nascut un copil. Una dintre ele ajuta printre altele la scaderea fertilitatii. Da, amentii de salcie sunt un fel de contraceptiv natural. Spuneti-i asta unui ginecolog sa vedeti ce fata face... ei care indoapa femeile, fetele cu hormoni, din interes, pe banda, ca pe ... animale. Sad O spun pentru ca si eu am luat candva...

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de carcriv la data de Vin 06 Apr 2012, 12:05 pm

pufoi a scris:Carcriv felicitari si tie!!!!
sa va numar? rade
multumesc... eu am o fetita in burtica... nu am o sarcina usoara dar trecetimpul si dupa ce nasc o sa-mi revin la normal.

Da, sarcina nu e o boala dar uneori pare a fi o boala, eu am zacut o luna la pat din cauza disgravidiei de prim trimestru. Acum sunt ceva mai bine, nu mai ca am racit si am si o problema cu o masea care ma seaca...deci bucura-te daca poti zid

carcriv
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de diana-s la data de Vin 06 Apr 2012, 12:29 pm

Admina a scris:Diana, foarte bine. kiss Incearca aceasta metoda inainte de a apela la tratamente medicale, hormonale, desfundari de trompe uterine si alte grozavii pe care le recomanda medicii alopati.

Yoga e minunata pentru organism, sunt asane care stimuleaza organele sexuale si de reproducere, maresc oxigenarea celulelor, tonusul organelor interne. De ce nu stau eu in Constanta, ca as veni la instructoarea ta. Imi place cum gandeste si ce practica. wink

Cred ca sarcina nu e boala, nu ar trebui supravegheata de un medic. E parerea mea si mor cu ea in brate. Mai cred ca abordarea asupra fertilitatii e total grasita in sistemul alopat, de aia si recomandam metode alternative.

Sotia unui coleg de munca incearca de ani de zile sa ramana gravida (dupa un avort in tinerete). A ajuns sclava sistemului medical au operat-o de doua ori, fibrom (la 30 si ceva de ani) si apoi laparoscopic cred, pentru trompe sau altceva pe acolo.

, in rest s-ar rezolva cu renunatrea la vicii nocive: tigari, alcool, reducerea oboselii si stresului cotidian si de ce nu, cu intoarcerea la natural. ..

daca vii vreodata in Constanta te iau cu mine la o sedinta, fiindca la cati bani platesc am voie sa aduc invitati wink

in general, sunt cam anti pastile si tratamente medicamentoase, deocamdata refuz ideea controalelor invazive si cu atat mai multe a tratamentelor sau operatiilor...desi acest medic mi-a spus ceva de un fibrom
deocamdata nu-mi vine sa cred ca e fibrom, nu exclud total ideea, dar totusi am fost destul ce constiincioasa la controale ginecologice si ecografii (avand-o pe mama operata la san am facut anual aceste vizite)
ca pastile evit sa iau pana si banala aspirina, de cand am devenit alergica la algocalmin, anticonceptionale nu mai iau de vreo 2 ani si ocazional mai iau nurofen sau paracetamol sinus cand ma supara sinusurile de la vreme

posibil sa fie si sotul un pic cu belele la capitolul fertilitate, dar la fel, nu vreau sa-l tarai la controale, trage destul cu boala lui ca sa-l mai chinui si pe partea asta (ca idee, are boala Chron, ceea ce a implicat tratamente cu cortizon in principal, iar saptamana viitoare pleca iar la Fundeni fiindca i-a recidivat)

vicii - nu am fumat nici macar in adolescenta tupeista, dar am fumat pasiv in anii de barman
stres cotidian nu prea am, am o slujba care imi place (si destul de bine platita), cu program lejer si sefi super , dar super ok, unde sunt de 5 ani, locuiesc cu socrii, care ma adora ( ca idee, eu nu am facut o piata de nu mai stiu cand, nu spal, nu gatesc, nu calc)

deci premisele sunt bune

chair faceam haz de necaz zilele trecute, fiindca am mai auzit de inca 2 prietene gravidute care au si ele tot baieti...ceea ce inseamna ca inca nu e vremea mea fiindca eu imi doresc foarte mult fetita Laughing
din fericire, sunt o persoana optimista si reusesc sa vad o parte buna in orice...chiar si la sarcina pierduta ii ziceam sotului ca tot e o parte buna : stim ca suntem fertili wink
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 39
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Dum 08 Apr 2012, 12:03 am

Uca te felicit si aici, sa ai o sarcina cat mai usoara, sa te bucuri din plin de toate senzatiile noi pe care ti le aduce , iar bebe sa creasca mare si sanatos! hug Abia astept sa ne spui ce va fi! bounce

Admina, in cazul primei colege nu dragostea a rezolvat totul ci barbatul nou cu inotatori mai vioi fata de cei obositi ai fostului sot. Nu e chiar nimic incredibil sau miraculos in ceea ce s-a intamplat. De multe ori se da vina pe femeie, pe ea se fac experimente si pe ea o cauta de toate cele, cand de fapt barbatul si problemele lui ar trebui tratate cu mai multa atentie. Posibil si faptul ca nu putea avea copii cu el sa o fi facut sa se uite in alta parte si sa gaseasca pe altcineva.Dorinta de a avea copii a fost mai mare decat dragostea pentru primul sot. L-a lasat balta si a cautat pe unul mai potent. Vazut din punctul asta de vedere nu e chiar asa frumos si laudabil ceea ce a facut. Daca ar fi mers pana la capat , adica FIV, posibil sa fi avut copii cu primul sot si sa fi avut in continuare impreuna o viata fericita si plina.
Parerea mea e ca are si medicina clasica meritele ei, insa sunt de acord ca inainte de toate trebuie incercate metode mai putin invazive. Dar cand aceste metode nu dau rezultate, cele ale medicinii clasice pot fi salvatoare.

Diana va tin pumnii , sa vii cat mai curand cu vestea cea mare!

Dana iti doresc sa ai o nastere usoara si naturala! Poate reusesti sa-ti convingi doctorul ca vrei asta, chiar si indusa, cum zice Admina, ca sa nu-i strici planurile:)) Bineinteles daca si tu esti convinsa ca vrei.
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel la data de Dum 08 Apr 2012, 7:49 am

Ce frumoasa pagina am gasit eu aici,pagina cu fete cu dorinte si cu vesti bune!
Si,vorba Karinei,daca tot a devenit oficial,iti transmit si eu dragea meaUca,sa ai o sarcina usora si o nastere la fel si sa fiti sanatosi toti! kiss
Dana,nastere usoara cu bebe sanatos! kiss
Diana sa ti se implineasca dorinta cat mai repede! kiss
Eu nu prea intru aici ,pe acest topic si sincera sa fiu nici nu am vazut cand a postat Uca Rolling Eyes Daca vdeam numele ei la acest topic,imi dadeam seama si intram si eu cu felicitarile... bucurie bucurie bucurie
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 56
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Lun 09 Apr 2012, 8:59 am