Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

+55
tinap
carcriv
danniela
stoy
ivanoiuadela9
georgeta.prnic
Karina33
Uca
kabunta
diana-s
violeta25
LYNDA
mykya
danae
trandafiras78
musetel
marina40
ismi3ismi
lord_lesy
pufoi
mnarcisa
Love
feliciagl
gaza
valentinadof
danabarbu2007
emi
coripin
Larisa
milena
danyelyta28badea
Andata
vyky2010
zahariaelouise
IrisT
annamaria26985
RamonaM
victoriacus
Chirrox13
miha02
katyP
ioana soare
Admina
Gianina4ever
Clio_Ela
Biene
diada
geo
bubu85
aurishta
ivanutamihaela
cris_27
Steluzza
natasaSV
MagdaMarin
59 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Larisa Joi 01 Sept 2011, 2:18 pm

Ooo ce dragutz, nu m-as fi gandit ca sunt aici si fete din SM Smile . La Berko Flaviu, la Sf. Anton, vine din Ungaria. Si tu esti insarcinata? La ce medic mergi?
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de bubu85 Joi 01 Sept 2011, 2:20 pm

eu nu sunt inca
e in lucru proiectul rade ,
eu merg la Dr. Matiz dar cam stau mult la coada si am de gand sa ma duc la Dr. Heim
sarcina usoara sa ia kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Larisa Joi 01 Sept 2011, 2:29 pm

Am auzit de Heim ca e buna si foarte de treaba si cunoscuta toata lumea pe cine am intrebat are o parere f buna despre ea, asa ca linistita sa mergi, dar eu am o repulsie fata de spitalele noastre, mi-s tare urate Sad altfel, probabil mergeam si eu la ea. Succes cu proiectul si sper sa mai povestim. pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de bubu85 Joi 01 Sept 2011, 2:31 pm

multumesc mult si voi aveti grija de voi
sa ne ti la curent cu sarcina kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Larisa Joi 01 Sept 2011, 2:33 pm

Va tin, sigur, azi merg la control a doua oara, abia astept pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de RamonaM Joi 01 Sept 2011, 2:54 pm

Salutare tuturor...cu sarcina asta nu iau vitamine pt ca analizele au iesit bine, o sa vad pe 7 sept sunt programata iar la un set. Eu mai am 10 sapt si nasc.
Acum doua saptamani la control mi-a zis ca bebe are 1200gr. Am zis ca mai merg o data la control prin octombrie si apoi la final daca mai apuc, ca sunt satula de controale de la gemene, in plus multumesc lui Dzeu ma simt minunat, pot sa am grija si de ele fara probleme, am inceput sa ma dau mai greu noaptea jos din pat, dar sotul a observat si a preluat el sarcina asta...fara sa-i cer eu.
Am luat vreo 8 kg pana acum, dupa gemene mi-am revenit f repede la greuttea normala, cred ca alaptatul si-a spus cuvantul...pana la 9 luni jumate, cand am descoperit sarcina asta, atunci am intrerupt.

Sarcina usoara tuturor....am avut o pauza pe forum, ne-am mutat si a durat pana am tras internet.

Va pup pe toate
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Larisa Joi 01 Sept 2011, 8:43 pm

Fetele de 2 ore am ajuns acasa de la medic. Mi-a facut ecografie, totul e in regula, am 12 sapt nu 11 cum credeam. Luni merg in Ungaria sa fac ecografie genetica. Mi-a dat medicul si un filmulet cu bebe meu, nici nu pot descrie sentimentul, deja il iubesc ca ochii din cap. pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de aurishta Joi 01 Sept 2011, 9:52 pm

Ramona, pupi mai este un pic mic pana aduci fratiorul acasa(sau surioara, ca n-am fost pe faza daca ai spus?)
Larisa, nu ne pui si noua filmuletul, sa ne bucuram si noi cu tine? hug
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Larisa Joi 01 Sept 2011, 10:55 pm

Pfui l-as pune daca as sti, dar va arat poza Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de ioana soare Vin 02 Sept 2011, 12:11 am

RamonaM a scris: ... am inceput sa ma dau mai greu noaptea jos din pat, dar sotul a observat si a preluat el sarcina asta...fara sa-i cer eu.

...mersul la pipi? scratch

Larisa felicitari!Sa ai o sarcina uspara si un bebe sanatos!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de coripin Vin 02 Sept 2011, 8:08 am

felicitari, larisa. sarcina usoara si multa sanatate tie si bebelui
coripin
coripin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : vatra dornei
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Larisa Vin 02 Sept 2011, 8:15 am

Multumesc mult, fetelor. pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de bubu85 Vin 02 Sept 2011, 8:55 am

larisa felicitari, kiss
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de aurishta Vin 02 Sept 2011, 9:34 am

Larisa a scris:Pfui l-as pune daca as sti, dar va arat poza Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pupi
Ce pui mic si scump ai tu acolo! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de geo Vin 02 Sept 2011, 10:00 am

Larisa a scris:Fetele de 2 ore am ajuns acasa de la medic. Mi-a facut ecografie, totul e in regula, am 12 sapt nu 11 cum credeam. Luni merg in Ungaria sa fac ecografie genetica. Mi-a dat medicul si un filmulet cu bebe meu, nici nu pot descrie sentimentul, deja il iubesc ca ochii din cap. pupi
Tin minte ca aproape plangeam de fiecare data cand il vedeam si ii auzeam bataile inimii.

Dupa estimarile ecografului, si bebele meu era tot timpul mai mare cu cateva zile. Dar tu stii cand ai avut ultima menstruatie, nu? De atunci incepe numaratoarea.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de danyelyta28badea Vin 02 Sept 2011, 2:14 pm

salutare fetelor
felicitari larisa pentru puiul vostru care inca nu a venit dar este pe drumul cel bun kiss
azi trebuia sa ma duc la medicul de fam sa imi dea trimetere pentru analize dar am aflat ca insusi domnul doctor este in spital zid Sad
am inteles ca o sa vina un alt medic pentru ai tine locul dar de luni
in rest suntem bine sanatosi
incercam sa ne odihnim cat mai mult
o zi buna va doresc
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 02 Sept 2011, 2:57 pm

Bravo fetelor, gravidutelor......noi cred ca ne oprim doar la unul....am rh negativ, vaccin nu am facut nici in timpul sarcinii, nici dupa 72 ore de la nastere...sfatul medicului a fost ca nu e bun, ca nu se gaseste in tara, etc.
Asta este....
Sanatate burticilor si bebeilor. pupi
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de aurishta Vin 02 Sept 2011, 3:13 pm

Pai sotul tau are rh pozitiv?Si daca da, Delia cum are rh-ul? Si, ca o mica paranteza, cunosc bine un cuplu cu patru opii absolut minunati , desi aveau incompatibilitate de rh, fara sa stie. Au aflat abia cand ultima fiica avea vreo 2 ani ca altfel...cine stie... zid
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de RamonaM Vin 02 Sept 2011, 5:28 pm

Ioana...nu la pipi ci la verificat fetele, ca dorm singure in pat in camera alaturata, sau cand mai scancesc
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de ioana soare Sam 03 Sept 2011, 11:48 pm

Am glumit:))) Eu pentru asta ma trezesc noaptea si e enervant, pentru ca mi-e lene sa merg. Era o idee sa preia prietenul meu treaba asta:)))

Si Paul doarme singur in camera lui, inca din a doua zi de cand am ajuns acasa (in prima noapte am dormit toti claie peste gramada in camera lui:)) ). Dupa parerea mea e cel mai bine asa. La inceput il mai verificam si eu, dar acum e mare, are aproape 7 luni, se intoarce cum vrea, isi misca capul cum vrea, deci nu are ce sa pateasca. Mai merg sa vad care-i treaba atunci cand doarme in timpul zilei mai mult de doua ore si ori doarme linistit ori s-a trezit si se distreaza prin pat si nu l-am auzit eu cand m-a chemat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 04 Sept 2011, 2:01 am

Chirrox, mama mea are rh negativ si suntem 4 frati, nascuti unul dupa altul, la diferenta de 1 an-1,4 luni. Nu a avut nici o problema, desi asta era acum 37 de ani.
E cineva aici pe forum (o sa povesteasca ea daca doreste) care are rh negativ, si nu a facut numai un bebe. Si sunt sanatosi cu totii Smile
Asta nu cred ca e o problema pentru cei care isi doresc mai mult de un copil. Doar sa fie siguri ca vor Smile
Pupici, si sarcini usoare celor care poarta inca bebei in burtica!!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Admina Dum 04 Sept 2011, 10:03 am

Da si eu o stiu ce d-na Cineva, chiar ma gandeam ca o sa povesteasca. De aia "iubesc" eu tot ce tine de sistemul sanitar, nici RH-ul nu-l nimeresc bine. zid ca poate sa fie de 20 de feluri... e ca si cum ai face alba neagra si te-ai insela 90% din cazuri...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de geo Dum 04 Sept 2011, 10:30 am

Ioana, bebele tau nu se trezea sa manance noaptea? O colega are un baietel care a dormit 8 ore pe noapte chiar din prima zi in care a venit acasa. Si era alaptat. Eu am dormit in camera cu Sebica (sau Mircea, nu suntem hotarati cum sa-i spunem, saracul lol! ) pana la 2 luni si un pic, atunci a inceput sa doarma mai mult noaptea. Nu aveam chef sa fac ture prin casa din 2 in 2 ore. Acum doarme pana la 5-6 dimineata, indiferent daca se culca la 8 sau la 10 seara, iar dupa ce mananca mai doarme 2-3 ore.

Si noi l-am lasat singur in camera pentru ca nu ne dorim sa doarma cu noi pana la 6-7 ani sau chiar mai tarziu, cand vrea sa aiba intimitate. Pana la urma fiecare face cum crede ca e mai bine pentru el. Ce nu e bine pentru noi, poate sa fie foarte bine pentru altii. Mama mea de exmplu, nu intelege de ca vreau sa alaptez exclusiv pana la 6 luni (de aia o chem pe sora-mea sa stea cu copilul cand e nevoie Laughing ). Iar tatal meu se enerveaza foarte tare cand aude ca vreau sa incerc autodiversificarea. Dar eu voi face tot cum vreau! Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de aurishta Dum 04 Sept 2011, 11:50 am

geo a scris:Ioana, bebele tau nu se trezea sa manance noaptea? O colega are un baietel care a dormit 8 ore pe noapte chiar din prima zi in care a venit acasa. Si era alaptat.
Depinde de la copil la copil. Primii mei patru copii au dormit in patutul lor intotdeauna, desi ii alaptam. Cu Angelica nu s-a putut. Parca o infigeam in spini cand o puneam in patut. A dormit cu noi cat am alaptat-o, adica un an si opt luni. Apoi, surprinzator, a acceptat sa doarma in patut, fara probleme. Ciudatenii de prichindei!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de ioana soare Dum 04 Sept 2011, 1:30 pm

Ba da, se trezea noaptea, dar exact pentru motivul pe care l-ai spus tu am vrut si eu sa stea singur in camera. Nu vroiam ca somnul lui sa devina conditionat de prezenta mea acolo. Iar la mine e greu ridicatul din pat, odata ce am facut asta nu mai conteaza ca fac 3 pasi sau 10 pasi. Baia e mai departe decat dormitorul lui bebe:))

Aurishta ai dreptate, depind de la copil la copil atat cantitatea de somn cat si tabieturile legate de acesta. Nepotica mea cea mica, care are 3 luni si jumatate a dormit ca o valiza in gara inca de la inceput. Acum doarme 12 ore pe noapte.

edit: ce presupune autodiversificarea?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6 - Pagina 5 Empty Re: Sunt graviduta!!! sfaturi legate de sarcina-6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB