Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Modificarea si stramtarea hainelor -2

+99
LRodica
kabunta
francesca33
bebelusha
Giorgi
CarmenClaudia
alexandra_bogdan
mariag
irico
elenukelenuk
Andata
ritame
filipoidana
cristi970
Danutzaaa
ghita
greieras
Celya_f40
Gabica
Decembrie
Samarineanca
dszilvike
nicole24
Ladia
alexandra221
ema
aditza27
ionela07
denisa168
danielanica
vochita
crina68
onuca28
Carmencyta
aurelia.c
barbin
Gerlinde13
georgianamatei2007
danniela
rosita
Motzu
tomari
getam
gabi1972
Tinkerbell
bogdan_alexandra
aurishta
moruna
geo
Loryath
europolis
danae
corina corina
tinap
canadianca50
SilviaDumitrescu
diada
gabriela1554
bibitu
piciul
carmenco
Alina.C
Uca
luminitza79
i.xell
zahariaelouise
ismi3ismi
AITEN
afilimonb
anc@
MihaelaT
elenaveronica
georgeta.prnic
Gabiuta
Karina33
Panea Laura
valentinadof
cory74
Larisa
kla78
alinutza_andrei08
Marry
arielas
AlyC
Cristache
ancush
EuIrinuca
Lightrose
bobitica
nicopop
zylv
vilcris
emmancita
Admina
carmencati87
clodi
Gianina4ever
geany
MagdaMarin
103 participanți

Pagina 11 din 14 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Urmatorul

In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de diada Mar 12 Aug 2014, 4:25 pm

cateva idei de reciclat:

RECICLAT 1

RECICLAT 2

RECICLAT 3

RECICLAT 4

RECICLAT 5

RECICLAT 6

RECICLAT 7

RECICLAT 8

RECICLAT 9

RECICLAT 10

RECICLAT 11

RECICLAT 12

RECICLAT 13

RECICLAT 14

RECICLAT 15

Sa nu va plictisesc si sa nu cumva sa ma repet, va uitati la eticheta RECICLAT si vedeti voi ce nu am pus aici. Cred ca multe stiti blogul, mie imi place foarte mult!

sa aveti spor!

p.s. parca aveam si noi un subiect ca asta, modificarea hainelor? sa-l caut sa le unim.

edit: l-am gasit si le-am unit.


Ultima editare efectuata de catre diada in Mar 12 Aug 2014, 4:28 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 12 Aug 2014, 5:19 pm

Multumim mult !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de piciul Mar 12 Aug 2014, 7:49 pm

Interesant! Timp sa fie! Multumim!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de nicole24 Mier 13 Aug 2014, 2:16 pm

Cautati pe pinterest. Sunt modele fara numar. Numai timp pentru lucru va trebuie.

Daca este reclama..rog adminele sa stearga acest comentariu.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Celya_f40 Lun 18 Aug 2014, 7:51 pm

Gabica a scris:Celya, îmi place cum ai pun banda pe mijloc.
Şi mai ales că ţi se vede frumos talia  wink 
Multumesc frumos fetelor  hug 
Acum lucrez la jupon. Intre timp i-am pus si manecute, iar juponul e gata, doar ca-i crosetez o bordurica  wink 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de ghita Vin 19 Sept 2014, 3:03 pm

Dragele mele am o fusta din stofa bucle, sper ca spun corect, este cam scurta. As vrea sa o mai lungesc putin. De la tiv nu merge decat vreo 2 cm. Ce as putea sa-i fac. M-am gandit tot lastofa bucle, dar nu se gaseste inca. Astept sfatueile voastre. Multumesc.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Danutzaaa Vin 19 Sept 2014, 4:26 pm

Cu o dantela groasa se poate prelungi sau intercala in dreptul genunchilor. Eu asa am facut la mine, nu era bucle ft gros dar era stofa lana si a mers super.
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de ghita Dum 21 Sept 2014, 5:07 pm

Multumesc. O sa caut sa vad ce gasesc. Am si sacou si trebuie sa vad ce aplicatii fac si la el.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Danutzaaa Dum 21 Sept 2014, 8:27 pm

Sacoul trebuie si el lungit? Daca nu, aplicata dantela pe talie imprejur.
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de ghita Dum 21 Sept 2014, 8:33 pm

Sacoul este bun. Doar cu fusta nu ma impac. Mi se oare prea scurta. Nu mai stiu cum se pun pozele. Si este greu sa dai un sfat fara sa vezi despre ce este vorba. Dar o sa caut dantela. Multumesc.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de cristi970 Dum 21 Sept 2014, 10:31 pm

Ghita ,poti sa si faci o dantela cu croseta sau andrele si poti alege firul si culoarea mai usor....
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de danniela Lun 22 Sept 2014, 11:41 am

Ghita, lungeste cat poti din tiv si apoi imbrac-o, s-ar putea sa iti placa asa. Plus nu pune incaltaminte cu toc, niste balerini sau pantofi cu talpa joasa nu ar merge??? Eu am fuste scurte de la mama natura, le mai pun cu toace mici si vad ca nu par de la ''colt'', daca le-as pune cu toace de 10 sigur as aparea ...hmmm!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de ancush Lun 22 Sept 2014, 2:43 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
uite o varianta, dantela si stofa de alta culoare
a doua varianta: taiat vreo 10 cm deasupra tivului, intercalat banda de dantela cu dublura  si-apoi aplicata banda de 10 cm taiata
sau varianta de care zic fetele mai sus
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de filipoidana Lun 22 Sept 2014, 6:08 pm

ancush cred ca tu ai postat doua poze dar se vede numai una, scuze de interventie dar si eu m-am chinuit cam mult pana am invatat sa pun poze, asa ca poate te ajuta sa-ti spun ca trebuie sa ai grija ca atunci cand copiezi adresa aia url sau cum ii zice (dupa ce ai incarcat poza si trebuie sa copiezi linku acela) il poti pune direct aici unde scrii dar sa ai grija sa nu il intercalezi cu nimic altceva sa nu mai pui nici un semn sau litera din gresala printre hieroglifele link-ului hug
filipoidana
filipoidana
helper
helper

Numarul mesajelor : 53
Localizare : braila
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de anc@ Sam 18 Oct 2014, 10:58 pm

Celia frumoasa transformare,imi place cum ti-a iesit rochita!!
Diada multumim pentru link-uri,mi-am salvat cateva.
Ieri am reciclat si eu o esarfa maare Smile,din una am facut trei!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de piciul Dum 19 Oct 2014, 6:45 am

Anc@ ai gasit solutia ideala! Imi place cea cu ciucurii albi, cu dantela alba cu ciucuri! Sa le porti sanatoasa! Felicitari! flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Decoram un tricou

Mesaj Scris de ritame Dum 19 Oct 2014, 4:47 pm

Va propun o idee de modificare maieu si/sau tricou, foarte util
ritame
ritame
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 42
Localizare : Home
Data de inscriere : 14/07/2012

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de ancush Joi 23 Oct 2014, 9:50 pm

Am o rochita care mi-e tare draga, in imaginatia mea nu asa arata, am luat-o ca mi-a picat draga inca de pe umeras, in cabina de proba m-am uitat doar ca marimea sa-mi vina si m-am gandit ca o aranjez eu acasa. Recunosc ca nu am rabdare sa probez, mi se par cabinele tare stramte, oglinzile foarte aproape, imi vad toate defectele si-s dornica sa ies cat de repede pot din ele
Aceasta e rochita, nu imi place cum se asaza partea din fata din zona bustului, e materialul plisat si pliurile stau dezordonate
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
spatele e ok, are in partea de sus la gat are nasturasi ce nu se vad din cauza parului, pozele sunt de mult facute 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tare am nevoie de parerile voastre despre cum as putea face sa modific putin zona bustului ca altfel sta rochita cu anii in dulap, mi-e draga culoarea, pliurile din partea de jos, dar cand ma gandesc cat sunt de dezamagita de partea de sus nu imi vine sa o iau
Acum ar fi sezonul ei cu un sacou deasupra
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Gabica Vin 28 Noi 2014, 10:29 am

Am găsit într-un second o vestă începută şi neterminată. Avea nişte pense trase aiurea, cele din faţă nu erau la aceleaşi dimensiuni.
Cred că era mărimea 56. Am luat-o pentru că mi-a plăcut moliciunea şi culoarea materialului. I-am mai tras eu multe alte pense pe spate pe faţă, să o strâmtez, i-am pus la gât şi mâneci acel material galben nu ştiu ce este l-am primit ca deşeuri de la cineva cică să leg vara roşiile! La mânecă am introdus elastic ca să mai strâmtez acea gaură.
Nu ştiu cum să o închid. E un material moale. Nu aş face găici... săi pun găici aplicate? Sau să-i cos cordon?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pe fiică nu stă bine ea având dimensiunile mai mici ca mine, mai stătea şi strâmb, pensele sunt drepte pe spate.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de danniela Vin 28 Noi 2014, 11:16 am

Pune-i niste panglicute aplicate cu care sa legi in loc de gaici!!! Ar fi mai festiva asa!!! E tare placuta culoarea!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Andata Vin 28 Noi 2014, 5:21 pm

Gabica, faine si materialul si culoarea. Eu nu i-as fi facut pense, ci as fi croit din ea ceva sa mi se potriveasca. Oricum spui ca era mai mare. Asa ai rezolva si cu gaura de la maneci. AI putea sa o folosesti si ca dublura pt o haina de iarna, pare f calduroasa.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 28 Noi 2014, 9:16 pm

Cand un produs e mult mai mare se micsoreaza prin recroire la dimensiunea mica. wink

E tare faina si e de sezon.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty stramtat palton in umeri

Mesaj Scris de elenukelenuk Sam 06 Dec 2014, 12:34 pm

cat de greu se poate stramta un palton la umeri? (are si captuseala pe dedesubt)?
elenukelenuk
elenukelenuk
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : prahova
Data de inscriere : 06/12/2014

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Samarineanca Sam 06 Dec 2014, 5:59 pm

E cam greu, sincer...
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de tomari Dum 07 Dec 2014, 12:19 am

Depinde de cati cm se cer luati pe linia umarului; in functie de asta s-ar putea sa fie necesara si modificarea tiparului fata-spate.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Modificarea si stramtarea hainelor -2 - Pagina 11 Empty Re: Modificarea si stramtarea hainelor -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 14 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB