Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Gradina mea... de apartament(3)

+44
Marry
dienutzababy
claudiana
EuIrinuca
CCristinaC
ema
diblaru maria
rivka
arielas
valentinadof
iulia sevcenco
Karina33
elenaxx
denis21
zahariaelouise
betymi72
cld
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
Uca
moruna
MagdaMarin
aba
corina corina
danniela
tala
mykya
Gianina4ever
ivanutamihaela
firicel
ragazza
Floren
carmenco
scumpy_nensy
vero50
Buburuza
ikuta
SilviaDumitrescu
dorina64
Steluzza
geo
amoni
mnarcisa
Gabiuta
48 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Vin 13 Mai 2011, 8:55 pm

Ei,atunci ,prima radacina pe care o va face trandafirul tau,mi-o vei trimite mie! wink pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de manuela29 Vin 13 Mai 2011, 9:41 pm

Firicel,am apucat sa-ti trimit un PM fara sa citesc ce-ai postat in pagina anterioara.Acum stiu ce-am primit si intre timp m-am documentat si despre intretinerea lor.
Multumesc mult! Merci
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Marry Vin 13 Mai 2011, 11:14 pm

Am si eu un trandafir portocaliu catarator care miroase asa frumos si daca doriti in toamna va pun sub sticla.,iar cand au radacini va trimit. love
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Vin 13 Mai 2011, 11:17 pm

Io,io,io! Da Marry,vezi,la solutia asta nu ne-am gandit! aplauze kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Uca Vin 13 Mai 2011, 11:24 pm

Alina, superb trandafir, poza este de anul asta?
La mine asa arata trandafirii, acum:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ce e drept, timpul e mai intarziat la noi, abia daca a inflorit liliacul.
Ii voi poza la vara sa vedeti cat de frumosi sunt.
Alte poze cu lalele:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nastureii deschisi:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Crinul :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si ultima achizitie ( primita de la tata) o Beaucarnea recurvata rade ce ma amuza cum e denumita:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai aveam ce poza dar mi-a murit acumulatorul.

Firicel, noi avem un trandafir care in prima faza e rosu, dupa care cand se deschide devine galben si cand aproape paleste e alb. Abia astept sa infloreasca sa ti-l arat! Ti-l pun sub sticla si eu!


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Vin 13 Mai 2011, 11:33 pm

M-am intors din drum ca sa vad minunatiile de flori puse de voi!Lalelele sunt fantastic de frumoase!Nasturasii,sunt floricelele copilariei mele! pupi
Crini am si eu doi dr anul asta nici macar frunze nu a vrut sa faca prea multe!
Beaucarnea,se va face o frumoasa mare si cu frunze mari arcuite!Iar daca imi prinzi trandafiri,te pup dulce de pe acum! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Marry Vin 13 Mai 2011, 11:36 pm

In 2009 am plantat la centrul la care ne-am mutat vreo 50 de trandafiri sub sticle si s-au prins aproape toti si asta vara au inflorit asa mititei cum erau,iar in toamna sotul a completat golurile ramase.Asa ca o sa planteze si ptr voi cu mare placere ( are mana buna tot ce altoieste sau planteaza se prinde) wink
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de mykya Vin 13 Mai 2011, 11:48 pm

Uca m-au innebunit lalelele tale dar cel mai mult imi place crinul. Am si eu portocaliu dar grena n-am vazut pana acum. Marry fa lista sa ma inscriu si eu. pupi O sa va arat ce trandafiri frumosi am si eu, dar sa infloreasca mai intai.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 14 Mai 2011, 12:30 am

Uca, lalele si crinul sunt de vis. Nici nu am mai vazut pana acum asa frumoase!!! love Si....da pozele cu trandafirul sunt de anul asta, mai bine zis sunt facute chiar azi. Saptamana asta a inceput sa imfloreasca, degapt au inceput ca auem doi!!! Liliacul la noi a trecut deja, au ramas doar frunzele verzi si floriile iar florile au inceput sa se usuce!!!!
Marry, mi-ai dat o ideee cu trandafirul. Poate incerc si eu asa cum ai zis tu si daca face radacina va anunt!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de denis21 Sam 14 Mai 2011, 8:50 am

Ce de flori frumoase,fetelor!
Uca sunt superbe lalelele,iar despre crin nu am cuvinte.Eu am crin portocaliu,dar de mult imi doresc unul grena,am avut promisiuni si atat. Sad
Marry si Alina as vrea si eu trandafiri,daca se poate,ma inscriu pe lista. pupi
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de lennny Sam 14 Mai 2011, 1:59 pm

Fetelor , trandafirii cu ce se stropesc contra paduchilor?
Am niste trandafiri superbi la tara, dar fac in fiecare an paduchi ( zic eu), niste gaze mici si verzi care stau pe tulpina , din cauza asta au mereu frunzele galbene cu toate ca infloresc ...ma refer la trandafirii din gradina nu la cei de geam.
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Sam 14 Mai 2011, 2:05 pm

Eu le dau cu Decis , Lennny . Si apoi ii spal cu furtunul a doua zi si-s curati .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de lennny Sam 14 Mai 2011, 2:18 pm

Multumesc frumos corina pupi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


... trandafirii sunt pentru tine, chiar daca nu sunt din gradina mea, ii meriti, pe toate le stii!!!
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Sam 14 Mai 2011, 2:22 pm

Ei , da !M-am lovit si eu de ele de-aia mai stiu . La mine trandafirii japonezi au inceput sa faca paduchi din astia . Si leandrii la fel . Zilele astea scot si eu florile afara si le aplic un tratament cu Decis si cu ingrasamant foliar Nutrileaf .Apoi n-au decat sa creasca si sa infloreasca .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Vizitato Mar 17 Mai 2011, 12:22 pm

ikuta a scris:Habana, pentru cand nu esti acasa, pregateste pentru plante pet-uri de 2 litri.....
Merci Ikuta!
Chiar m-am gandit la asa ceva. Multumesc de sfat.
O zi buna iti doresc!
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 17 Mai 2011, 5:18 pm

Dragelor, incerc cu trandafirii dar, nu promot nimic!!! wink

Mai pun cateva poze cu ei, ca am 2!!! Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pozele sunt facute acum duminica, cand au fost 26g afara!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de betymi72 Mar 17 Mai 2011, 6:10 pm

mirat2 ce frumosi sunt!!!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Vizitato Mar 17 Mai 2011, 6:14 pm

Uca, Alina Aveti flori foarte frumoase!! Sunt minunate!
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Mar 17 Mai 2011, 7:43 pm

Alina,foarte frumosi trandafirii tai!Poate reusesti sa prinzi cu sticla! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 17 Mai 2011, 8:47 pm

ce trandafiri frumosi Alina!!!la mine doar se zaresc bobocii!unde stai tu? mirat
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de ema Mar 17 Mai 2011, 9:49 pm

Valentina la noi inca e prea frig La mine abia acum incep sa se treaca lalelele si narcisele
Muscatelor despre care va vorbeam le-am pus cruce Miine ma duc sa-mi cumpar altele
Azi am ciupit crizantemele ca sa ramifice si sa nu mai creasca mai inalte decit mine
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 17 Mai 2011, 10:28 pm

Eu stau langa orasul Arad, la Curtici cum scrie si la avatarul meu!!! In zona mea e ceva mai cald decat in Moldova!!!
Ema, lalelele si narcisele s-au terminat de la sfarsitul luni martie. Acum pe langa trandafiri imfloresc crinii, floriile de nu ma uita, bujorii s.a.m.d. wink Smile


Ultima editare efectuata de catre AlinaJ.Bijoux in Mar 17 Mai 2011, 11:34 pm, editata de 1 ori
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de ema Mar 17 Mai 2011, 10:33 pm

Alina, bujorii mei au boboci mici si dupa ce ca au intepenit asa din cauza frigului, i-au mai invadat si furnicile Nu ma uita le-am smuls pentru ca mi se preau buruienoase Trandafirii, abia astept sa-mi infloreasca
Imi plac mult trandafirii tai Sunt flori frumoase care nu necesita tratamente speciale (insecticide din cind in cind), fara apa fac flori multe, infloresc pina toamna
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de danniela Joi 19 Mai 2011, 2:03 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iaca muscatele mele , dupa cum vedeti 4 ciorchini de flori si 6 frunze

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si asta rosie
Mai am inca doua care abia acum fac flori dar nu stiu ce culoare. Le-am pus niste hrana cumparata din magazin, si parca is mai rasarite

Asta e curgatoare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Edit am uitat sa pun patrunjelul !!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de cld Joi 19 Mai 2011, 2:57 pm

ema a scris:Valentina la noi inca e prea frig La mine abia acum incep sa se treaca lalelele si narcisele
Muscatelor despre care va vorbeam le-am pus cruce Miine ma duc sa-mi cumpar altele
Azi am ciupit crizantemele ca sa ramifice si sa nu mai creasca mai inalte decit mine
si la mine abia infloresc lalelele, zambilele si lilacul, sunt de fapt imbobocite abia.
ema zici ca ciupesti crizantemele. eu am in gradina niste crizanteme cu floarea mai mica decit crizantemele din florarie. le zic tufanele. cresc inalte si infloresc toamna tarziu, vine bruma si zapada pe ele inflorite. ce inseamna "le ciupesc" le rupi virfurile sau cum? mai infloresc? ma tenteaza si pe mine ca ale mele cresc foarte inalte si din cauza asta cad sub greutatea florilor.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 10 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB