Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Hainute pentru copiii nostri (9)

+53
ismi3ismi
marcus
Chirrox13
bubu mic
anigherman
Camy
StMihaela
corinasmile
adelina24
danabarbu2007
nicopop
geany
teisoara
emi
SilviaDumitrescu
alexia
andreeaX
zahariaelouise
MihaelaT
Lucia Ro
diada
arielas
Steluzza
Marry
tomari
emmancita
Uca
clodi
Admina
amoni
stoy
aba
zsofia
symos
moruna
alinutza_andrei08
crumaoli
vero50
ancuta_ancuta
annamaria26985
Karina33
kla78
aurishta
Gianina4ever
firicel
ancush
mnarcisa
badulet iolanda roxana
PAULA CONSTANTIN
valentinadof
valentyna_sweetly
ivanutamihaela
MagdaMarin
57 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de corinasmile Mar 19 Apr 2011, 10:23 pm

Ah, apropo de idei, as avea nevoie de un sfat/ajutor. Am o pereche de blugi, model mai larg, asa. I-am studiat si dintr-un crac numai bine ar iesi o rochita/salopeta de blugi pt Mariuta. A mai facut cineva o modificare de genul asta?
Orice idee sau recomandare mi-ar fi de ajutor Merci
corinasmile
corinasmile
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de arielas Mar 19 Apr 2011, 11:08 pm

Am terminat si eu inca un pantalon pentru fiica-mea. Nu cred ca aveti nevoie de explicatii si oricum e cam tarziu si tot imi frec lentilele de somn. Si apoi mai am de stat pe aici.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 19 Apr 2011, 11:23 pm

Sunt foarte frumosi. Sa-i poarte sanatoasa! Felicitari!

Corina, eu am facut niste sarafane si cred ca ce vrei tu e cam asa ceva...


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zsofia Mier 20 Apr 2011, 3:13 pm

arielas eu cred ca faci practica in fiecare zi ,iti ies din mana ta numai lucruri frumoase si detaliate,si cum observ ai inceput sa faci pantalon cat mai multe,vrei sa ajungi o croitoreasa foarte buna,si cum urmaresc pe tine,cum lucrezi,si ce realizezi de fiecare data,repede o sa ti se indeplineasca visurile tale wink mult succes iti doresc ai ambitii foarte mari,si dai bataie ,bravo hug Flowers Miha pot sa zic si eu tie ,ce mi ai zis si tu mie,faci lucruri nemaipomenite Flowers
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de Camy Mier 20 Apr 2011, 4:50 pm

Danabarbu SUPERBA rochita,lucrata impecabil,sa inteleg ca ai masina de brodat?am o gramada de lucruri sa te intreb ,dar asta cand ajung acasa.mi-a placut tare mult si broderiile facute dupa prosopele de la ,,vrei sa fii ghiocelul meu"

ARIELAS frumosi pantalonii.si tu ai masina de brodat?
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mier 20 Apr 2011, 4:55 pm

Da am o masina bunicica ce-i drept -un moft de-al meu- si abia de ceva timp m-a apucat treaba cu brodatul. Ma bucur ca ti-au placut! abia astept intrebarile????m-ai facut curioasa...
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de alinutza_andrei08 Mier 20 Apr 2011, 5:14 pm

ce-mi place cand brodati,personalizeaza produsul,eu ma chinui deocamdata la mana sa mai fac cate o floricica,cat de curand imi iau si eu o masina care sa brodeze,sper Smile
alinutza_andrei08
alinutza_andrei08
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 322
Varsta : 43
Localizare : botosani-flamanzi
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zsofia Mier 20 Apr 2011, 10:05 pm

dana si eu tot ma uit la broderia,prima data am crezut ca ai cusut ceva imprimata s-au emblema ,dar tot asteptam sa apara si altcineva cu intrebarea,si ma uit ca ai in avatar poza tot cu brodat,dar e un lucru foarte frumos sa si brodezi si sa cosi,eu cred ca impreuna cu acestea faci lucruri foarte frumoase,dar broderiile astea nu sant facute cu masina special ,astea sant facute cu masina, faci desenul pe material,materialul prinzi in rama ,si restul le faci tu cu mana ta,sper ca am scris bine daca nu ma corectezi tu ,de mult vroiam sa incerc si eu sa invati sa brodez cu masina dar nu reuseam pana acuma nu am vazut pe nimeni sa vad cum brodeaza,am incercat eu dar nu iese asa de frumos,si tare mult as dori sa invati,dar daca si tu tot asa faci cum zic eu atunci sper ca o sa ne zici si noua secretul acestei broderie kiss
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mier 20 Apr 2011, 10:15 pm

Pai ce sa-ti spun -eu nu am un merit prea mare decat la alesul desenului,alegerea culorilor si incadrare pentru ca masina brodeaza automat- am spus undeva la topicul potrivit ca am un innovis 900 masina de cusut si brodat. dar am in cap niste proiecte de broderie cum zici tu .Saptamana trecuta am luat de la mama mea ,care le avea de la o matusa a ei, care...., niste desene dupa care se broda acum ceva zeci de ani -manual desigur. sunt superbe si mi-am luat angajamentul sa le transfer pe alta hartie pentru ca deja hartia e in pericol sa se rupa. si as incerca apoi la masina ceva de genul free motion. mi-am luat si piciorus special.
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de geany Mier 20 Apr 2011, 10:17 pm

Foarte frumoase hainutele personalizate. Dupa cum se vede broderia este cusuta cu masina de brodat computerizata. Foarte frumos!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de arielas Mier 20 Apr 2011, 11:09 pm

Da fetelor, am si eu brother 950, am postat-o la momentul respectiv. Multumesc pentru laude, zsofia si lui camy ii multumesc. Eu ma stradui sa fie ceva deosebit. Mai am multe de descoperit la masina, nu-i chiar atat de simplu, dar imi place si nu ma mai satur. Si am atatea idei si atat de putin timp. Am mai spus si la broderie computerizata ca inca nu am ata speciala, dar in curand voi achizitiona, caci se vede diferenta.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 26 Apr 2011, 2:55 pm

Matzulina mea a avut o fusta de blugi care i-a fost tare draga, dar i-a ramas mica, asa ca dintr-o pereche de blugi de-ai serifului pe care i-a rupt dintr-o intamplare i-am facut o fusta asemanatoare cu cea care i-a ramas mica.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 26 Apr 2011, 2:59 pm

ti-a iesit o fustita frumoasa fara costuri suplimentare,pai s-o poarte sanatoasa Diana!
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de stoy Mar 26 Apr 2011, 3:03 pm

Mihaela foarte reusite si fusta si sarafanul. Cred ca e fericita fata acuma .
Arielas, ce frumosi sunt pantalonasi.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de geany Mar 26 Apr 2011, 7:02 pm

Mihaela, te-ai scos! Bine ca si-a rupt omul nadragii Smile Daca tot din nadragii aia rupti, bagi cate-o fasie pe laterale, o poate purta in continuare si pe cea ramasa mica:)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 26 Apr 2011, 8:20 pm

Sar'na!
Stoy, sarafanul este expirat rade l-am pus ca idee pentru Corinasmile.
Geany, asa este, dar o vom da si noi mai departe.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zahariaelouise Mier 27 Apr 2011, 2:29 pm

am mai facut si eu o rochita pt nasica mea cea mica[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de aurishta Mier 27 Apr 2011, 2:33 pm

Foarte faina, Patricia mea o vrea si ea! (si papuceii!) wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zahariaelouise Mier 27 Apr 2011, 2:37 pm

de rochita nu-i bai,dar papuceii nu i-am dat eu,ii are de la un set de printesa
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de tomari Mier 27 Apr 2011, 2:46 pm

Frumoasa atat fetita cat si rochita iar gropitza din obraji [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zahariaelouise Mier 27 Apr 2011, 2:48 pm

multumesc si in numele parintilor!
sa va arat o gecuta de primavara,am facut si rochita, plapumioara, fusta lunga pt mine....ce sa mai, mi-a placut materialul si am dat iama-n el[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 27 Apr 2011, 7:50 pm

Wow Elouise ce faine-s astea vezulii!
Copilaresti si vesele!

Eu am o problema cu maimutareala copilelor si imbracarea lor in haine si incaltaminte de femei. Dar mor de dragul copiilor imbracati adecvat varstei lor, in haine comode, colorate si practice!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de aba Mier 27 Apr 2011, 8:50 pm

Frumoase lucrusoare. Gecuta are manecile cu fermoar? Interesanta ideea, felicitari.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de arielas Mier 27 Apr 2011, 11:45 pm

Si mie imi plac hainutele colorate. In ce material ai dat iama?
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de zahariaelouise Joi 28 Apr 2011, 8:59 am

da ,aba,are manecile detasabile ca sa o transformam in vestuta pt a nu mai cara in parc o geanta plina de haine.
arielas,e vorba de materialul verde,eu ii spun fistic.Imi plac foarte mult materialele viu colorate si am o slabiciune, cand ma duc in en-gros nu pot sa ma opresc din cumparat,asa ma intorc cu portbagajul masinii plin
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (9) - Pagina 7 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB