Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - arta de a rula hartia(8)

+45
Rami11
ghita
esenzze
azzumi
monatibi
Admina
cld
02gaviota
annamaria26985
clodi
ada85bejan
Mirelablj
mowglina
alexmel93
chocolate
aurora12
kytti_20
corinah
vlavi
anca56
anca1820
nicopop
anne
Uca
Crissy86
tantelu01
MoniKozi
Ramurica
Adela Ispas
Dana.G
adrina
miru_mirela_larisa
mykya
firicel
vmir
magdaR
aba
denis21
AlinaJ.Bijoux
firimitura
dia
*Xtina
dianabv
mcosmyna
MihaelaT
49 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vlavi Mar 12 Apr 2011, 11:34 pm

Da, e priceputa, n-am ce zice! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Multumesc de urari! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 15 Apr 2011, 10:01 am

Hihihi...ce de cehstii dragalase pe aici... tanara generatie incepe cu dreptul... Smile

Mi-am facut si eu in sfarsit setuld e felicitari de Pasti. Nu sunt chiar toate, iar tehnicile variaza: quilling, servetel si decoupage

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cea mai draga mie este cea cu ouale ascunse in iarba
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de natasaSV Vin 15 Apr 2011, 10:06 am

ce dulci sunt felicitarile! Foarte dragalase!
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 15 Apr 2011, 10:07 am

Da, cam simplute, dar timpul asta.... m-a omorat (evident ca acum mi-au venit si alte idei, dar mi-am facut destule)
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Vin 15 Apr 2011, 10:47 am

Frumoase felicitarile Moni, aplauze Spor in continuare si vanzare buna. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 15 Apr 2011, 10:50 am

Multumesc aba! Dar nu le vand. Felicitarile le fac pentru mine sa le trimit de Pasti. In general, cam tot ce am facut din quilling nu am vandut. Din principiu.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Vin 15 Apr 2011, 10:58 am

Scuze Moni, ai scris ca ai facut multe, credeam ca vinzi. Embarassed Nici eu nu am vandut nimic, dar nici nu am facut multe, asa ca voi. Nu cred ca as vinde vreuna, toate mi-s dragi, desi nu sunt cine stie ce. hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Vin 15 Apr 2011, 11:03 am

A, am facut mai multe, nu doar cele din poza. Cam 20. Poate nu sunt chiar asa de multe. Atatea am nevoie sa trimit si cam atatea fac de Pasti si de Craciun.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 15 Apr 2011, 11:07 am

Moni, subscriu. Si mie imi place cel mai mult cea cu ouale in iarba. Eu am terminat aseara o serie de magnetei cu iepuri si puisori. Sa vad daca se indura fiica-mea sa le faca poze azi daca nu, maine le scot la targ si le fac acolo. Felicitari nu am ajuns sa fac, materialul pentru ele l-am pus la magneti. Smile Am constatat ca nu prea se mai vand felicitari, oamenii au inceput sa foloseasca SMS-urile pe post de felicitare. Sad
Ce sa-i faci, suntem in epoca vitezei, crizei...comoditatii.
kiss sa aveti spor si bafta celor care participa la targuri!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de annamaria26985 Vin 15 Apr 2011, 6:50 pm

sunt frumoase, nu ''simplute'', draga monikozi
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 15 Apr 2011, 7:21 pm

Eu una toate felicitarile care le-am facut pt. Paste le-am vandut. Oricum nu am facut prea multe, vreo 29!!! Le-am vandut la serviciul parintiilor mei, la colegii lor!!!
In alta ordine de ideei, foarte dragute ultimele creatii postate!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de diana-s Sam 16 Apr 2011, 9:34 am

vmir, sa stii ca ti-am copiat pozele cu felicitari de paste, cele puse la pag 11 si le voi folosi pe post de sursa de inspiratie la un atelier de quilling pe care il prezint astazi

promit ca revin cu poze
*************

LE - pana la urma nu au vrut sa faca in tema pastelui, unul din baieti facuse deja la scoala felicitare cu ou
atelierul a avut 3 copiii, a fost anuntat si organizat cam in scurt, iar un al 4-lea copil tocmai ce facuse varsat de vant
dar a fost mai bine ca m-am ocupat de fiecare sa-i ajut

la lucru cu copiii

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si lucrarile lor

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 16 Apr 2011, 7:58 pm

F. dragute felicitarile realizate de copii dar, mie mi se pare cam lata fasia de hrtie!!! wink Oricum felicitari atat tie cat si celor 3 copilasu!!! kiss
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Sam 16 Apr 2011, 8:02 pm

Felicitari tie si copiilor, sunt frumoase. aplauze Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de monatibi Dum 17 Apr 2011, 1:07 am

felicitari aplauze
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de monatibi Dum 17 Apr 2011, 11:46 pm

am reusit si eu sa fac cite ceva din quilling,sper sa va placa sint primele lucrari ale mele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ornamente am avut si altele dar le-a luat fiimea la tirgul scolar si nu am apucat sa le fac poza
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Lun 18 Apr 2011, 12:12 pm

Foarte frumose, felicitari, aplauze Spor in continuare.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Lun 18 Apr 2011, 12:25 pm

Diana-s, inceput frumos pentru lucrul cu copiii. M-am bucurat si cand am vazut poza de pe blog, cu brandusele facute anul trecut, ca inspiratie Smile
Sper sa ai elevi cat mai talentati. Succes!
Bun venit monatibi si felicitari pentru debut !
Eu nu am reusit sa fac poze la iepurasi dar au facut cei de la targ si au postat poze pe site si pe Facebook. O sa le pun si eu pe blog dar aici nu cred ca am voie deoarece pozele sunt inscriptionate cu numele lor.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de monatibi Lun 18 Apr 2011, 10:33 pm

multumesc mult ,de aici m-am inspirat ,invatat iar puisorii i-am facut pentru fiimea la tirgul scolar si mi-am oprit si eu unul
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de *Xtina Joi 21 Apr 2011, 1:41 pm

Buna fetelor,
ce mai faceti?
Uff de fiecare data cand revin, vad ca ati lucrat nu gluma.
In primul rand , bun venit fetelor nou-venite .
Azzumi , frumoase lucrari, mie imi place vrabiuta!
esenzze, foarte frumoase lucrari, in special cosuletul cu trandafiri , e tare de efect, felicitari!
aba, tare frumoase outele tale , la cele cu sfoara , le-ai imbracat tu sau asa le-ai cumparat?
Pentru tantelu, jos palaria! bucurie Superbe! imi place la nebunie tabloul cu flori de cires. Felicitari! De oua ce sa mai spun? Imi inchipui cat ti-a luat de munca. Eu stau cel putin o ora la un ou.
Ramona foarte frumoase incercarile tale, asa ca spor in continuare, vrem sa vedem si alte modele!
Vlavi, un sfat... cu hartia "lucrata " de nepotica ta, sa nu o arunci, poti sa o pastrezi pentru craciun, impodobesti bradul cu ea Smile
Moni, dragute felicitarile tale, bravo! Timpul asta ne omoara pe toti cand lucram, e asa scurt!
Va invidiez , eu n-am apucat sa lucrez nimic pentru pastele asta, uff Sad
Diana, felicitari, ei cum e? iti place sa-i inveti pe cei mici? Stii ce ma mira cel mai mult, ca aceasta arta atrage tot mai multi baieti!
monatibi pentru primele incercari te-ai descurcat excelent , felicitari! bine

Fetelor asa cum v-am spus am fost super ocupata cu lucrari pentru nunta unei prietene. I-am promis ca nu pun felicitarea pe forum pana nu apuca ea sa le imparta, cum a dat mai mult de jumatate, cred ca acum pot.
Sper sa va placa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aici aveti un link la florile pe care le vrea drept cocarde, trandafirii pe maro,
inca nu sunt definiti, asta e un fel de proba, o sa va postez rezultatul final.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sa vedem la ce se hotaraste pentru marturii, caci vrea ceva tot quilling.
Daca aveti sugestii pentru marturii, astept propuneri, sincer inca nu prea stim ce sa facem. Ne-am gandit la un suport de birou pentru poza cu o floare quilling ,dar ..... doar me-am gandit..

Poate dupa sarbatori o sa am timp sa lucrez ceva si pentru mine, caci mi-e dor de ceva nou.

Va pup pe toate , spor la lucru si la treaba , iar cand mai am putin timp , mai vorbim.

P.S. .. ma duc la curatenie ca am ramas in urma... mop
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de monatibi Joi 21 Apr 2011, 5:30 pm

wau,wau,superb,felicitari.nici nu am crezut ca se cauta asa ceva,sufer frumos aplauze aplauze aplauze
multumesc de aprecieri,sunt primele,noroc cu voi ca am aflat si eu de quilling batutincap
cit despre perfectionare va astept pe voi cu pareri,unde gresesc si cum ar trebui sa fac....stiu eu poate ma luati si pe mine cu voi,la tirguri rade
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Joi 21 Apr 2011, 5:45 pm

Xtina, e superba felicitarea. Mireasa imi place foarte mult cum ai facut-o. aplauze aplauze Spor in continuare. Oul e din plastic si l-am imbracat eu cu sfoara ca sa faca priza lipiciul. pupi
Monatibi, ai facut lucruri frumoase, nu gresesti nicaieri. Perfectionarea vine in timp, cand ti se obisnuieste mana. Tu zici ca sunt primele, dar sunt foarte reusite, ai talent si se vede ca-ti place sa lucrezi cu hartia. Sa vezi prima mea lucrare quilling... Spor in continuare, hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de monatibi Joi 21 Apr 2011, 5:55 pm

mersi,ma gindeam la niste scule ,hitie de cumparat.eu am taiat-o cum am citit pe aici cu caterul dar nu este perfecta intodeauna,si-mi place sa fie mai ingusta nu prea lata ...am folosit scobitorile si un ac ...am sio ajutoare ,fetele mele ,indragesc si ele aceasta arta.
am sa va arat si prima lucrare a lui fiimea cea mare,mie mi-a placut,dar cind il prind pe tasu ,sa-l pun sa-si descarce pozele de pe telefon.
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vlavi Vin 22 Apr 2011, 7:39 pm

Sper ca ati terminat toate treburile, doamnelor.
Si mie mi-a fost greu sa le termin pe toate la timp dar m-am descurcat. Intre timp am lucrat cu ajutorul fetei mele (mare amatoare de goblenit) cateva felicitari pe care sa le daruim celor dragi din familie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Vin 22 Apr 2011, 7:46 pm

Vlavi, sunt perfecte. Felicitari si tie si fetei tale, faceti echipa buna impreuna. spor in continuare. paste
Ultima are fereastra care se deschide? Ingenioasa idee. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 11 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB