Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - arta de a rula hartia(8)

+45
Rami11
ghita
esenzze
azzumi
monatibi
Admina
cld
02gaviota
annamaria26985
clodi
ada85bejan
Mirelablj
mowglina
alexmel93
chocolate
aurora12
kytti_20
corinah
vlavi
anca56
anca1820
nicopop
anne
Uca
Crissy86
tantelu01
MoniKozi
Ramurica
Adela Ispas
Dana.G
adrina
miru_mirela_larisa
mykya
firicel
vmir
magdaR
aba
denis21
AlinaJ.Bijoux
firimitura
dia
*Xtina
dianabv
mcosmyna
MihaelaT
49 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vmir Mier 30 Mar 2011, 7:42 pm

firmitura,,o superb..cand l-am vazut am crezut ca e functionabil pe urma m-am uitat la pc cat e ceasul
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 31 Mar 2011, 8:10 am

firimitura, eu nu mai am cuvinte. bravo!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de firimitura Joi 31 Mar 2011, 5:19 pm

aba, vmir , monikozi kiss Merci Merci Merci

vmir- si eu am avut aceeasi reactie cand am vazut ceasul care l-am folosit drept model
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vmir Vin 01 Apr 2011, 11:31 am

Si eu....cu productia;
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Vin 01 Apr 2011, 11:33 am

Frumos, frumos, frumos. Felicitari, Merci aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de *Xtina Vin 01 Apr 2011, 11:59 am

Buna fetelor,
felicitari tuturor pentru ce-ati lucrat! Eu sunt atat de ocupata ca nu am avut timp pentru nimic nou. Vmir ma omori cu felicitarile tale, sunt exceptionale.
Simplu curat si de efect, sincere felicitari.
Eu mai nou am inceput sa predau Quilling. Am avut primul curs sambata .
Cursul tine 2 ore si au fost 17 copii. Cel mai funny a fost ca la sfarsit au fost si parintii prinsi, am avut un tatic fenomenal, cred ca o sa devina pasionat cat de curand. Am sa va las cateva poze sa vedeti si voi cat de receptivi au fost.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Puiul acesta mic, a fost o minunatie! Nu cred ca are mai mult de 4 anisori, priviti si voi ce repede a invatat, si culmea e ca-i place!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fetelor va pup si va doresc weekend placut la toate.
kiss
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Vin 01 Apr 2011, 12:07 pm

Xtina, felicitari pentru ceea ce-i inveti pe copii, sunt minunati. Se vede pe fata lor cat de prinsi sunt de ceea ce fac. Spor in continuare, pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 01 Apr 2011, 12:24 pm

Vmir, da stiu ca ai un spor!!!! Sigur or sa aiba succes felicitarile tale. Xtina, ai dreptate, copiii sunt foarte receptivi. Succes!
Aseara am terminat si eu un tablou cu.... liliac. In seara asta o sa fie pozat (sper ca luni sa il pot posta) si maine il scot la targ.
Spor si inspiratie la toate albinutele harnice! kiss
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de corinah Vin 01 Apr 2011, 1:50 pm

buna tuturor. sunt un pic disperata ca nu reusesc nicicum sa gasesc ustensile de lucru cum ar fi aparatul de taiere pt floricele, pieptan, aparatul de ondulat, etc... nu mai zic de carti de domeniu... daca stiti vreun site de unde le pot achizitiona, v-as ramane datoare. multumesc frumos!

l.e.____________________________________________________________________

pot zice ca am devenit maniaca in arta asta... si noaptea visez la modele , rasuciri si invarteli... Shocked pacat ca in Constanta este o singura librarie cu accesorii pt quilling si nu totdeauna gasesc materialele necesare... si nici preturile nu sunt prea rezonabile... oricum, e o arta minunata si ma fascineaza lucrarile postate de voi. am luat toate capitolele la rand si am ramas cu gura cascata. FELICITARI TUTUROR!

Edit ucabesty:

Te rog sa citesti regulamentul forumului, ai incalcat punctul 6 care spune:
"Nu postati mai multe mesaje succesive, folositi functia de editare a mesajului initial, pentru a va completa postarea. Mesajele succesive, de la acelasi membru, sunt acceptate doar daca au trecut 24 de ore de la primul mesaj si nu s-a inregistrat alt raspuns, la subiectul in cauza. Dupa atentionarea unui moderator sau admin primiti avertisment daca nu va conformati."


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Vin 01 Apr 2011, 3:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
corinah
corinah
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : quilling
Data de inscriere : 09/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Vin 01 Apr 2011, 2:17 pm

Corinah, nu-ti trebuie neaparat ustensile cumparate. Bineinteles ca daca vrei poti sa cumperi, dar daca vrei sa incepi poti improviza pana gasesti de cumparat. Dureaza mai mult sa tai hartia cu foarfeca pentru flori, dar pana cumperi iti omori timpul cu o foarfeca normala, o penseta de sprancene, eu am folosit piaptanul meu de par si mi-am facut dintr-un bat de frigaruie ac. Am citit aici pe forum despre metoda asta dar unele fete si-au facut ac de rasucit dintr-un ac caruia i-au taiat partea de sus a urechii pe unde intra firul. Daca ai timp, rasfoieste capitolele anterioare, fetele au explicat ce scule folosesc. Improvizezi si tu pana gasesti de cumparat. Cum se rasuceste hartia da cautare google si gasesti filmulete bune in care poti vedea cum se fac spiralele. Daca te hotarasti sa incepi, spor la lucru si sa ne arati ce ai mesterit. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de annamaria26985 Sam 02 Apr 2011, 12:55 am

buna seara,
am rasfoit putin si v-am admirat , trebuie sa va felicit toate sunt frumoase.
am si eu cateva incercari de quilling care au vrut sa fie martisoare:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Edit ucabesty:
Pentru atasarea corecta a pozelor pe forum gasesti explicatii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Sam 02 Apr 2011, 12:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : schimbat link cu poza)
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de 02gaviota Sam 02 Apr 2011, 8:35 am

Felicitari! Flowers
avatar
02gaviota
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 204
Varsta : 57
Localizare : Busteni
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Sam 02 Apr 2011, 12:07 pm

Annamaria, sunt foarte frumoase martisoarele. Suportul/cutiile sunt deosebite, felicitari pupi Spor in continuare.


Ultima editare efectuata de catre aba in Sam 02 Apr 2011, 4:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Mirelablj Sam 02 Apr 2011, 2:09 pm

Annamaria sunt deosebite martisoarele, dar imi plac si mai mult cutiile.Ai ceva schema la ele?
Mirelablj
Mirelablj
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 35
Localizare : Zalau
Data de inscriere : 26/09/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de annamaria26985 Sam 02 Apr 2011, 5:07 pm

multumesc, sunt primele realizari si am fost foarte entuziasmata....
Mirelablj am schitat eu un sablon dupa un model vazut la un martisor, daca iti place incerc sa il scanez si sa il trimit pe pm(daca ma descurc Laughing )
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vmir Sam 02 Apr 2011, 8:18 pm

ana superbe au iesit.asa ca scaneaza si punel aici sa-l copiem si noi nu
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de firicel Sam 02 Apr 2011, 8:34 pm

Vmir,superbe felicitarile!M-am obisniut sa admir frumusetile tale! Smile
Annamaria,excelente martisoare! Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 03 Apr 2011, 12:10 pm

Am făcut un tablou gen 'sporul casei' în care am înlocuit seminţele cu spirale şi trandafiraşi din hârtie.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de denis21 Dum 03 Apr 2011, 12:53 pm

Doamne, ce frumos este!Monikozi esti o maestra in quilling.Cum ai facut trandafirasii?Cat timp ti-a luat realizarea tabloului?Multumesc anticipat! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Mirelablj Dum 03 Apr 2011, 12:58 pm

Multumesc Annamaria! te rog daca poti sa imi trimiti! kiss
Mirelablj
Mirelablj
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 35
Localizare : Zalau
Data de inscriere : 26/09/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de firicel Dum 03 Apr 2011, 1:29 pm

MoniKozi, aplauze Minunata aceasta varianta de "spor al casei"!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de MoniKozi Dum 03 Apr 2011, 3:03 pm

Denis, multumesc, dar chiar nu sunt maestra. Sunt doar un ucenic stangaci... Mai rasfoieste pe aici si ai sa iti dai seama... Trandafirii i-am facut in tehnica descrisa cam peste tot (cred ca si aici pe site gasesti explicatii, toata treaba e sa te prinzi ce hartie sa folosesti (mie mi-au placut cum au iesit cu hartie de 220 g) si cum sa le dai drumul dupa ce ii scoti de pe unealta.
Uite AICI INSTRUCTIUNI. Si curaj si strica multa hartie, ca asa se invata. Si mi-a luat cam 9 ore tot tabloul. La 11 seara m-am ulcat cu ochii cat cepele. Smile
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de vmir Dum 03 Apr 2011, 3:37 pm

moni foarte frumoas. harnicuta esti
Mie trandafiri nu imi ies ...m-am chinuit destul ca sa renunt asa ca m-am hotarat cand merg spre oradea ma opresc la Sibiu sa ma inveti si pe mine. pupi
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de aba Dum 03 Apr 2011, 5:19 pm

Moni, e super tabloul. Felicitari, aplauze aplauze Esti harnicuta, au meritat cele 9 ore de munca. Flowers Spor in continuare.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 03 Apr 2011, 8:55 pm

Super tabloul!!! Imi place mult cum ti-au iesit trandafirii!!! love
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

  Quilling - arta de a rula hartia(8) - Pagina 7 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB