Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

+58
fizicuta
Iulia40
teisoara
Admina
Marry
gabitza05
gabitza0508
julix_2007
mnarcisa
roxx
CCristinaC
betymi72
aba
lennny
MihaelaT
ivanutamihaela
mihaelavama
emmancita
cris_27
Anuk
amoni
danniela
MagdaMarin
marilenai47
Savu Ramona
Uca
danadea
ikuta
rivka
solmizel
AlinaJ.Bijoux
iuliana72
Octa75
kla78
cory74
chocolate
Gianina4ever
cld
cris_io_mat
mariaz_09
denis21
dorina64
crina68
symos
Giobsy
geany
zsofia
diada
stoy
corina corina
carmenco
kmn
anielle
melus
firicel
valentyna_sweetly
samo99ro
SilviaDumitrescu
62 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de cory74 Lun 21 Mar 2011, 5:54 pm

Fetelor numai frumuseti mesteriti voi din croseta... simt ca ma indragostesc si eu de ea croseta .
Sa va purtati cu drag creatiile; Anielle, Corina si Chocolate; sunt frumoase toate prietenie
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de anielle Lun 21 Mar 2011, 6:50 pm

cpry, multumesc frumos
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de corina corina Lun 21 Mar 2011, 8:28 pm

Draguta jacheta ! Sa o porti sanatoasa Chocolate !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de anielle Lun 21 Mar 2011, 8:47 pm

chocolate sa o porti sanatoasa
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de symos Lun 21 Mar 2011, 8:51 pm

chocolate s-o porti sanatoasa f frumoasa si frumos lucrat
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de zsofia Lun 21 Mar 2011, 9:11 pm

corina chiar iesti super foto modela,felicitari ai facut o vesta foarte draguta,sa porti sanatos. hug firicel cand ai sa faci si tu ceva pentru tine ,sa vedem cat de xxl ai tu,eu cred ca ai numai un XL s-au nici atita ,eu stiu ca faci cu manuta ta niste lucruri frumoase pentru tine wink Smile anielle demult vroiam sa te felicit faci lucruri foarte, foarte frumoase ,mult succes,si inca odata felicitari Flowers chocolate si tie la fel hug
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de anielle Lun 21 Mar 2011, 9:15 pm

zsofiaczintos multumesc foarte mult
abia astept sa vad ce pardesiu oi fi in stare sa fac

l'am inceput deja dar fiind negru...merg cam greu
sper sa apuc sa il si port primavara asta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de zsofia Lun 21 Mar 2011, 9:22 pm

La tine cum vad nimic nu e greu,ai talent si tu foarte repede,faci si modele interesante ,dar de ce it-i merge negru mai greu decat altele,stiu ca seara e foarte obositor la ochi,abi astept sa vad ce mesteresti acolo,acum e tare la moda pardesiul wink
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de geany Mar 22 Mar 2011, 12:02 pm

Din fir primit cadou de la prietena mea, m-am apucat imediat ce mi-a permis timpul sa-l lucrez, in primul rand din respect pentru gestul facut de ea, si-n al 2-lea rand pentru mine Smile.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de kla78 Mar 22 Mar 2011, 12:23 pm

e foarte frumos dar imi explici si mie cum ai facut acolo sus?din cat in cat ai inmultit?cum sa ma masor sa stiu cate ochiuri sa pun?terog frumos
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de corina corina Mar 22 Mar 2011, 12:28 pm

Multumesc Cory si Zsofia !
Geany , imi place asa de mult modelul asta inceput de sus ! Si cealalta tunica ti-a iesit tare frumoasa . La fel si asta . Si are si pe ce sa se aseze ca sa fiu sincera pana la capat . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de geany Mar 22 Mar 2011, 12:35 pm

Eu lucrez in general simplu, dupa cum am dovedit pana in ziua de astazi. Lucrez din croseta, cu cm. de croitorie langa mine si matematica in cap rade In primul rand lucrez un snur atat cat sa imi intre capul (in cazul meu, important este ca snurul sa-l lucrez din firul pus in doua, pentru ca marginea sa fie frumoasa si cu elasticitate la fel cu a lucrului in sine). Inainte de start, lucrez o mostra pentru a putea masura piciorusele, atat ca inaltime cat si latime, in functie de asta, cu ajutorul probelor, duc produsul la final. Ma folosesc foarte mult de manechin. Eu personal probez produsul doar inainte de a-l finisa. In cazul meu, inmultesc cel mai mult pentru partea sanilor, apoi scad pestru talie si apoi inmultesc iar. Lucrez circular, deoarece nu-mi plac imbinaturile de fel.
Sa-ti spun mai clar... nu stiu Embarassed

Multumesc foarte mult Corina. Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de Octa75 Mar 22 Mar 2011, 12:54 pm

denis21 a scris:Chocolate, e super jacheta!Poti sa postezi schema? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mersi anticipat! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ti-am raspuns la Ajutor, invatam sa crosetam.... pupi
Sper sa nu se supere Chocolate pupi


Ultima editare efectuata de catre Octa75 in Mar 22 Mar 2011, 12:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat text)
Octa75
Octa75
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 366
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/09/2010

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373174042763091.87212.3

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 22 Mar 2011, 2:47 pm

boleroul meu
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mar 22 Mar 2011, 3:01 pm

Mai Iuliana,tu faci bolerouri si le mai pui si frumusete de brosa doar ca sa ne oftici ca noi nu stim sa facem asa ceva?Felicitari,este foarte frumos iar superba brosa ii da o nota eleganta! aplauze
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 22 Mar 2011, 3:07 pm

multumesc firicel dar am avut o problema cu acest bolero ,vroiam sa il fac pentru mine si cum era prima data cand crosetam asa ceva nu am stiut dimensunile asa ca a iesit unul pentru nepoata mea de 6 ani
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mar 22 Mar 2011, 3:11 pm

rade rade rade Deci e valabila zicala:"nu-i pt.cin' se pregateste ci pt. cin' se nimereste!"Este dreptunghi sau patrat?Si ce laturi are ca eu am inteles ca unele fete fac patrate,altele dreptunghiuri.Iar dimensiunile ,ar masura la spate intre umeri daca vrei cu maneca scurta sau mai jos de umeri daca vrei cu maneca 3/4 sau lunga! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 22 Mar 2011, 3:23 pm

Superb bpleroul si culoarea la fel!!! aplauze
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 22 Mar 2011, 5:00 pm

Iata cu ce m-am ocupat eu de ceva vreme
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 22 Mar 2011, 5:03 pm

wow ,silvia pentru cine este chestia aceea sexi?
firicel ,l-am facut dreptunghi ,iar daca vrei ceva detalii sa imi spui ca iti trimit pe privat
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 22 Mar 2011, 5:07 pm

Pentru fata vecinei mele. Sper sa ii placa pentru ce nu stie ca ii fac. wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de samo99ro Mar 22 Mar 2011, 5:11 pm

Wow! Ia uite cu ce chestii super se ocupa Silvie... Si tacea si se ascundea dupa motan. wink
Foarte super fain. Cred ca-mi place foarte tare. aplauze
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mar 22 Mar 2011, 5:12 pm

E cam frumos Silv wink Sa-l poarte sanatoasa fata vecinei!Si tot cadou,nu?
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 22 Mar 2011, 5:15 pm

firicel a scris:Si tot cadou,nu?

boo cam da
Va multumesc fetelor. Eu nu sunt prea incantata de ce a iesit dar... sper ca va fi apreciata macar munca si intentia.
si mai am o necunoscuta
Cum naiba se cheama asta? (In afara de "ceva") Smile

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de firicel Mar 22 Mar 2011, 5:19 pm

Ceva de luat pe deasupra in mai multe situatii! rade Ca nu-i poti spune pardesiu,ca este subtire,nu bolerou,ca este lung,nu vesta ca are maneci,nu pulover ca este gaurit rade Te-am lamurit?
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6) - Pagina 4 Empty Re: Bluze, topuri, jachete, bolerouri... crosetate(6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB