Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Costume si compleuri -cap.III

+81
tinap
Adelle23
Tinkerbell
ancabanu
rosita
Indra
olguta cusma
fulguta28
otilia gergely
Anca Florina
elutzamicutza
Miniona
alexia
piciul
bibitu
AITEN
zsofia
carmenlenuta
Artadar
ioana.ioana16
ismi3ismi
annamaria26985
Admina
daniela60
Buburuza
afilimonb
Alina.C
aisha
feliciagl
musetel
danae
marabr
aidil
mariaz_09
PAULA CONSTANTIN
ellybijoux
elenaveronica
Panea Laura
Camy
danniela
obama
ancush
Uca
symos
kla78
ancone
ghita
Marry
Chirrox13
emmancita
louise27
marcus
violetas
danabarbu2007
EuIrinuca
ivanutamihaela
zylv
alinutza_andrei08
pisi
Gianina4ever
tomari
arielas
vilcris
diada
kamelyaa
valentinadof
geany
firicel
Karina33
aurishta
kabunta
MagdaMarin
geo
roxana096
valentyna_sweetly
stoy
corina corina
Motzu
clodi
denis21
MihaelaT
85 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 09 Mai 2011, 11:28 am

Zylv, costumasul facut de tine e mai superb decat superbul, esti as in materie de croitorie kiss Flowers flower
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Marry Lun 09 Mai 2011, 12:01 pm

Zylv,superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!Felicitari primul
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Mai 2011, 1:07 pm

Zylv, nu am cuvinte ca am ramas mirat2 . Este superb! Felicitari! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de ghita Lun 09 Mai 2011, 1:35 pm

Zylv costumasul tau este extraordinar,mai ales ca are culoarea mea preferata. Spor!


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 09 Mai 2011, 3:43 pm, editata de 1 ori (Motiv : Schimbat culoare rosie)
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de aurishta Lun 09 Mai 2011, 1:48 pm

Hai, Zylv, vino si culege laurii, ca-i meriti!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de zylv Lun 09 Mai 2011, 1:56 pm

sunteti niste dragute.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]cineva a intrebat de tipar.modelul este dintr-o burda 2002 sau 2003.nu mai stiu exact.imi place mult sa cos,dar din pacate nu am timp.
marcus,imi place mult costumul,in special vesttrebuie sa fie tare faina vipusca de catifea.eu nu gasesc prin zona nici macar de satin.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de ancone Lun 09 Mai 2011, 3:09 pm

Marcus, foarte frumos compleul, foarte buna ideea cu vestuta. Iar culoarea imi place la nebunie.

Zylv, superb si impecabil lucrat. Vipusca satinata si nu numai se gaseste prin bucuresti aproape orice culoare chiar si cu imprimeu am vazut (patratele, bulinute...).
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de corina corina Lun 09 Mai 2011, 3:50 pm

Zylv , Marcus Flowers
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de firicel Lun 09 Mai 2011, 4:05 pm

Zylv,costumul este mai mult decat perfect!Este impecabil!
Marcus,cat Casa Poprului sau nu,costumul iti vine cu siguranta foarte bine!este frumos si foarte bine realizat!
Felicitari fetelor!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de marcus Lun 09 Mai 2011, 5:46 pm

ei, hai, poate am exagerat putin, chiar cat casa poporului, poate ca nu...dar cat usa garii, cred ca da!! rade
marcus
marcus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 30/04/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de marcus Lun 09 Mai 2011, 5:54 pm

zylv a scris:sunteti niste dragute.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]cineva a intrebat de tipar.modelul este dintr-o burda 2002 sau 2003.nu mai stiu exact.imi place mult sa cos,dar din pacate nu am timp.
marcus,imi place mult costumul,in special vesttrebuie sa fie tare faina vipusca de catifea.eu nu gasesc prin zona nici macar de satin.

am si eu prin casa reviste burda, cred ca si din 90 si ceva...dar nu reusesc deloc sa-mi adaptez un tipar pe masurile mele...acum, am un material liliachiu, am facut fusta si nu ma hotarasc deloc la taior, nu vreau neaparat ceva spectaculos, doar ceva simplu dar care sa-mi vina bine...la capitolul timp stau si eu destul de prost.
vipusca aceea am gasit-o intamplator intr-o mercerie care-si lichida stocul, am luat-o cu gandul ca se va potrivi candva, la ceva...
marcus
marcus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 30/04/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Joi 12 Mai 2011, 10:40 am

Zylv ti-a iesit excelent costumul! Imi place si cum pica maneca, si cum se aseaza pieptii, decolteul. Te-a ajutat mult si stofa! Mi-e si mie drag cand prind cate un material ce se lucreaza exemplar! Felicitari! kiss
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de geany Joi 12 Mai 2011, 10:44 am

Acum vad si eu costumasul. Zylv este superb; si culoarea si modelul Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Dum 15 Mai 2011, 8:53 pm

Un costum lucrat repede pentru ca mi-a placut stofa si pentru am vrut sa-l termin inainte de-a veni vara.
Clienta a avut aproape 4m de material asa ca l-am exploatat la maxim si-am scos un costum din patru piese. M-am jucat la toate cu stofa. Dosul materialului era aproape negru si mai lucios decat fata.

Sacou cu guler sal:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rochie dreapta cu maneca scurta si o bentita sub sani. E lunga pana sub genunchi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pantaloni drepti, calcati cu dunga si banda mai lata croita din dos.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si fusta, lunga pana deasupra genunchilor, croita din fasiile ramase pe latime de la croit. Si aici m-am jucat putin cu dosul materialului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de geany Dum 15 Mai 2011, 8:59 pm

Karina, materialul este chiar frumos si piesele rezultate sunt super. Sa le poarte cu placere. Iar pe tine, te am in grupul profi, mai mult nu mai spun Smile
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de marcus Lun 16 Mai 2011, 8:23 pm

Karina, imi place ce-a iesit...am si eu, de multi ani, un material negru cu niste dungulite albe...ma gandisem la o rochie fara maneci, gen sarafan, si un taioras pana in talie cu maneca 3/4...am insa emotii la rochie...as vrea cam in genul asta, taiata sub bust, insa n-am tipar...ce idee imi dai?
marcus
marcus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 30/04/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Lun 16 Mai 2011, 8:27 pm

marcus a scris:Karina, imi place ce-a iesit...am si eu, de multi ani, un material negru cu niste dungulite albe...ma gandisem la o rochie fara maneci, gen sarafan, si un taioras pana in talie cu maneca 3/4...am insa emotii la rochie...as vrea cam in genul asta, taiata sub bust, insa n-am tipar...ce idee imi dai?

Ma bucur ca va place si va inspira!

Marcus te trimit tot pe leko sa iei un tipar de-acolo si apoi il adaptezi nevoilor si masurilor tale, sau o revista Burda.
Rochia asta nici macar nu-i taiata sub bust, e o simpla rochie dreapta, cambrata si bentita este aplicata dupa proba.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de marcus Lun 16 Mai 2011, 8:33 pm

nu stiu de ce mi-a intrat mie in cerebel ca o rochie taiata sub bust m-ar avantaja...sunt de statura mica si cam plinuta, in general, taioarele pana in talie imi vin bine, cu rochii nu am incercat inca...sunt adepta costumelor cu fusta...dar, as vrea sa incerc totusi...sa stii ca am rasfoit de cateva ori leko...n-am gasit ceva sa ma atraga...mai caut prin burda, poate am noroc.
multumesc pentru promptitudinea cu care mi-ai raspuns! hug
marcus
marcus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 30/04/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de zylv Mar 17 Mai 2011, 12:28 pm

super compleul.imi place mult materialul,mai ales ca ti-a permis sa-l pui si pe dos
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de arielas Mar 17 Mai 2011, 2:29 pm

Aoleu, ce de-a costume pe aici. Fruuuumoase toate. Felicitari Flowers Va apreciez foarte mult. Zylv, imi place mult si croiala si culoarea. Si nu cred ca ti-a iesit bine doar datorita relatiei speciale cu clienta, ci datorita tie. Iar despre compleul Karinei ce sa mai spun, decat ca dau acum o fuga sa calculez ce as face cu 4 m de material. zid
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de arielas Dum 22 Mai 2011, 6:00 pm

Am terminat si eu un costumas, pentru o fosta colega. Fusta e o varianta prelungita a uneia mai scurte care v-am mai aratat-o. Sper sa-i placa! Doamne ajuta!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Dum 22 Mai 2011, 6:17 pm

Arielas de aratat chiar arata bine costumul! Asa cca nu vad motiv sa nu-i placa doamnei.
Materialul e voal sau crepul ala mai plin? Imi place culoarea si imprimeul destul de finut, neincarcat!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de arielas Dum 22 Mai 2011, 7:13 pm

E crep mai plin, cred eu.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de emmancita Dum 22 Mai 2011, 9:39 pm

Karina, asa am facut si eu zilele trecute o rochita, ca cea rosie, dar eu m-am complicat mai mult. De ce nu ai postat tu rochia mai devreme??? zid ca eu am taiat-o in talie sa-i pun banda aceea...cam de 8 cm am facut banda.Imi era mai usor sa-i aplic o "chestie" deasupra, dar ma gandisem ca e cam lata...asta e! alta data fac si eu ca tine.
Pun poza cu rochia cand imi trimite fata, ca nu a vrut sa o pozez eu, vroia sa fie aranjata. Smile
Felicitari pt tot ce lucrezi!
Ariela, frumos si vaporos costumul tau!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Marry Lun 23 Mai 2011, 12:03 pm

Arielas frumos costumasul tau, Flowers
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 61
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 3 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB