Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Costume si compleuri -cap.III

+81
tinap
Adelle23
Tinkerbell
ancabanu
rosita
Indra
olguta cusma
fulguta28
otilia gergely
Anca Florina
elutzamicutza
Miniona
alexia
piciul
bibitu
AITEN
zsofia
carmenlenuta
Artadar
ioana.ioana16
ismi3ismi
annamaria26985
Admina
daniela60
Buburuza
afilimonb
Alina.C
aisha
feliciagl
musetel
danae
marabr
aidil
mariaz_09
PAULA CONSTANTIN
ellybijoux
elenaveronica
Panea Laura
Camy
danniela
obama
ancush
Uca
symos
kla78
ancone
ghita
Marry
Chirrox13
emmancita
louise27
marcus
violetas
danabarbu2007
EuIrinuca
ivanutamihaela
zylv
alinutza_andrei08
pisi
Gianina4ever
tomari
arielas
vilcris
diada
kamelyaa
valentinadof
geany
firicel
Karina33
aurishta
kabunta
MagdaMarin
geo
roxana096
valentyna_sweetly
stoy
corina corina
Motzu
clodi
denis21
MihaelaT
85 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Indra Lun 30 Iul 2012, 8:19 am

Of, of... ca n-am avut camera foto ... am facut pozele cu telefonul, dar lasa ca pun eu mana pe camera si le fac si imbracate.
Fetele, multumesc pentru aprecieri.
Tin mult sa-i multumesc Karinei care m-a invatat sa pun balenele la corsete!
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Tinkerbell Mar 31 Iul 2012, 10:14 am

foarte frumos, Indra. super idee, combinatia de jeans cu bumbac! Asta imi aduce aminte de o superbitate de rochie pe care am vazut-o eu undeva...o caut acum, sa o pun la poze pt inspiratie! E pentru pustoaice tinere si smechere, nu mai e pt mine, femeie de 30 de ani. Dar ce as purta-o!!!!!! nor lasa...ca se face fiica-mea mare!!!! si ii face mama fetii!!!!! love (ma rog, acum are 2 ani, asa ca...mai am de asteptat! Smile )
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 31 Iul 2012, 11:17 pm

Hai ca esti culmea Tinkerbell,pai tu esti batrana la 30 de ani...mai peste 20 de ani ce mai zici? rade asteptam rochia...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Tinkerbell Joi 02 Aug 2012, 10:01 am

eeeeiii...nu, nu sunt batrana...dar nici de rochia aia nu sunt... king Am pus-o las poze pt inspiratie. este o combinatie intre jeans si voal, dar...de ocazie, in nici un caz pe strada. Marita vazuta. love
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Admina Vin 03 Aug 2012, 11:22 pm

Nu sunt tocmai compleuri, in adevaratul sens al cuvantului, dar sunt doua parti, din acelasi material, totusi. Panza de paianjen a fost purtata la concert rock, regulamentar, cu dres mat negru, pe dedesubt si sutien negru. wink Cred ca merge purtata cu un "furou" nude, din milanez bej, totusi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de corina corina Sam 04 Aug 2012, 4:51 pm

Ce suplete de fata aici ! hug Admina , arati grozav in dantela neagra ! Merge si mai neregulamentar . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de diada Dum 05 Aug 2012, 11:16 am

daaaa, chiar suplete! bravo draga mea, asa silueta! hug deja ma simt vinovata ca mananc noaptea la ore tarzii zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Adelle23 Dum 05 Aug 2012, 9:37 pm

Wow, Admina. Te admir, sunt foarte sexy rochiile, mai ales cea din "panza de paianjen". Sunt admiratoare hainutelor unice, iesite din comun, dar care nu sunt kitsch, iar tu ai gasit balanta kiss
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de tinap Dum 05 Aug 2012, 10:14 pm

WOW...Ce rochie sexy!Imi place de mor materialul de dantela neagra!
Iti asa de frumos,like a Lady! kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Lun 06 Aug 2012, 6:26 pm

Doamna arati tare bine in ce ti-ai lucrat! Bun gust si totul echilibrat! Felicitari! Flowers

Ca tot n-a mai scris nimeni completez (cat ma tine avantul) si aici cu ceva.

Din voaluri luate de la kil, mi s-a parut ca merg la fix combinate, am facut un costumas complus din fusta semiclos si-o camasuta.
Fusta este captusita cu batist crem (o perdea luata de la SH cu 2 lei).
Camasuta este taiata sub sani si are guler tunica cu volanas din materialul inflorat.
Sper sa va placa ce-a iesit, clienta a fost incantata, mai ales ca habar n-avea ce i-am cumparat si ce model am ales.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-un costum din vascoza creponata (tot de pe la kil luata) format din fusta dreapta cu volan closat la poale si-o bluza cu maneca lalea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Karina33 in Mar 07 Aug 2012, 6:58 am, editata de 1 ori (Motiv : era cazul sa mai postez si eu ceva!)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de aisha Mar 07 Aug 2012, 10:09 am

karina, intr-adevar, se potrivesc la fix cele 2 materiale, iar compleul rezultat mi se pare foarte reusit. Felicitari si pt restul realizarilor postate la celelalte sectiuni! Esti fooaaaartee tare! primul
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Panea Laura Mar 07 Aug 2012, 3:17 pm

Ciudata combinatia intre dungi si floriele, dar imi place cum a iesit.
Sa le poarte cu placere clienta ta.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de aidil Mar 07 Aug 2012, 4:19 pm

Foarte frumoase!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de zsofia Mier 08 Aug 2012, 9:13 pm

Buna fetelor ,demult nu am intrat in sectiuni,am fost foarte ocupat,mai ales am avut si nunta fetei mele,intre timp am lucrat si eu multe,cateva dintre ele va arat si voua,aici am fost invitata la Bran unde trebuia sa ne imbracam in haine traditionale,am facut un top ,si un pantalonde cai care nu are cusatura pe laterala se leaga in fata si in spateeste din panza cruda si decorat cu snur si dantela sper sa va placa si voua
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de aurishta Mier 08 Aug 2012, 10:32 pm

Foarte, foarte faine! Si felicitari pentru fata! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de arielas Mier 08 Aug 2012, 10:56 pm

Felicitari Zsofia, numai bucurii si spor in toate! pupi
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de marabr Mier 08 Aug 2012, 11:43 pm

super, super frumos costumul!!
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de emmancita Mier 08 Aug 2012, 11:47 pm

Ce frumos e pantalonul ,Zsofia!! Si bluza!! Si in foto esti tu?? Ma bucur sa te cunosc!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de zsofia Mier 08 Aug 2012, 11:56 pm

Multumesc mult fetelor,pentru aprecierimda sant eu in foto numai la mine nu va uitati numai la compleu,si mie place tare mult compleul acesta si tare comod este,si la foarte multe a placut acest compleu,este foarte simplu mai ales pantalonul,si modelul este interesant,acum depinde si de voi cum va plac hainele traditionale.
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Tinkerbell Vin 10 Aug 2012, 9:50 am

Este foarte interesant pantalonul, zsofia. si cred ca poate fi adaptat chiar si pentru strada, din alt material si...de catre fetele mai subtirele decat mine wink . Bravo!
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Dum 12 Aug 2012, 7:19 am

Tinkerbell Fa-ti linistita si tu pantalon asa petrecut, din ce-am lucrat eu mi-a placut mai mult cum se aseaza pe persoane chiar mai plinute si lucrati din materiale moi si grele (gen tripluvoal sau jerse) nu din panza cruda batzoasa din care i-a lucrat zsofia.

Dintr-un tripluvoal putin elastic de-un carmin puternic am facut un sacou necaptusit (bun de luat dimineata la birou) si-o pereche de pantaloni scurti (din ce-a ramas). Nu vor fi purtate impreuna dar mi-e lene sa le postez separat wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din ceva matase ripsata, destul de rigid materialul, am lucrat un costum format din fusta conica si-o bluza cu basc closat. Bluza are fermoar metalic la spate aplicat vizibil.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si pentru prietenul domnisoarei un papion:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Tinkerbell Dum 12 Aug 2012, 9:32 am

cred ca ai dreptate, Karina. S-ar putea sa stea bine si pe persoane mai plinute. Problema e cu gasirea materialelor...nu prea gasesc de-astea care cad greu, dar sunt si moi...
Deci...compleul cu sacou si pantaloni scurti este BESTial! Se vede clar cat de profesionist este lucrat...nu are sens sa mai zic eu asta... Flowers
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de marabr Lun 13 Aug 2012, 3:47 pm

si mie imi place costumul roz!

am facut din restul de material ramas (folosit la maxim) de la concursul de pantaloni o vestuta/ilicel, asa ca acum am un costumas wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de sergiu valentin Lun 13 Aug 2012, 4:48 pm

De ce nu ai pus vesta la provocare (o poti face si acum )poate asa mai dai curaj si la alte fete sa se apuce de lucru........
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de elutzamicutza Joi 16 Aug 2012, 9:47 am

Karina imi place la nebunie costumul cu bluza cu basc closat. Ghici la ce lucrez acum... la o bluza cu basc closat! :D (total coincidenta, acum am vazut ca ai facut si tu)
Mara frumos costumasul si imi place f mult ca ai pus panglica la vesta :D

Pun si eu din nou 2 poze cu costumul meu anii 50 dar de data asta... pe mine! :D
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 11 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB