Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Costume si compleuri -cap.III

+81
tinap
Adelle23
Tinkerbell
ancabanu
rosita
Indra
olguta cusma
fulguta28
otilia gergely
Anca Florina
elutzamicutza
Miniona
alexia
piciul
bibitu
AITEN
zsofia
carmenlenuta
Artadar
ioana.ioana16
ismi3ismi
annamaria26985
Admina
daniela60
Buburuza
afilimonb
Alina.C
aisha
feliciagl
musetel
danae
marabr
aidil
mariaz_09
PAULA CONSTANTIN
ellybijoux
elenaveronica
Panea Laura
Camy
danniela
obama
ancush
Uca
symos
kla78
ancone
ghita
Marry
Chirrox13
emmancita
louise27
marcus
violetas
danabarbu2007
EuIrinuca
ivanutamihaela
zylv
alinutza_andrei08
pisi
Gianina4ever
tomari
arielas
vilcris
diada
kamelyaa
valentinadof
geany
firicel
Karina33
aurishta
kabunta
MagdaMarin
geo
roxana096
valentyna_sweetly
stoy
corina corina
Motzu
clodi
denis21
MihaelaT
85 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Alina.C Joi 26 Ian 2012, 3:51 pm

Desi nu am mai postat/comentat nimic in ultima vreme, de data aceasta nu m-am putut abtine sa nu o felicit pe Karina pentru acest compleu. Si mie mi se pare de vis, imi place extrem de mult croiala tip Chanel a sacoului... e pe lista mea de viitoare realizari, cu siguranta!
Bravo Karina, superb! Flowers
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Lun 30 Ian 2012, 8:17 pm

Alina.C te astept cu noutati pe forum! Tu lucrai frumos, sper ca inca iti lucrezi una-alta!

Saptamana trecuta am lucrat pana mi s-a luat negru, mult negru, plictisitor prin repetitie. N-as putea lucra serie, as muri incet de plictiseala si nervi.
Pentru un restaurant am lucrat opt costume (vesta si pantaloni) de ospatarite.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Vin 10 Feb 2012, 4:11 pm

Cam liniste pe-aici, nu mai lucreaza nimeni costume?

Eu am mai lucrat un costum din velura kaki. Asa mai sport, cu cusaturi tighelite.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de marabr Vin 10 Feb 2012, 4:13 pm

ce frumos e! si eu vreau sa imi fac costume, dar cred ca sunt in consonanta cu vremea de afara,deci, la primavara-vara....
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de afilimonb Vin 10 Feb 2012, 10:15 pm

Mie imi place extrem de mult modelul de la fusta. As vrea sa intreb daca materialul este calitativ, adika nu "se roade" la fundulet, pentru ca si eu am avut o fusta si s-a cam ros Sad
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Sam 11 Feb 2012, 5:21 am

Afilimonb asta e relativ si la cate ore stai asezata ca sa freci fusta. Din experienta, velura ingusta si cu peri scurti rezista mai bine. La fel, comparativ cu cea elastica, as recomanda velura clasica din bumbac.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de arielas Mier 15 Feb 2012, 6:07 pm

Mi-am completat fusta facuta acum ceva timp in urma, deja modificata, cu un sacou, asa ca acum e compleu.
Karina m-a rugat sa nu mai chinui manechinul si sa ma imbrac eu. Eu sunt foarte ascultatoare si m-am conformat. croit
Multumesc mult Karina ca esti asa cum esti! pupi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 15 Feb 2012, 6:13 pm

Ariela, imi place mult compleul tau, iti vine turnat...felicitari Flowers ..cuvintele nu prea au sens acum Flowers Flowers Flowers
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de geo Mier 15 Feb 2012, 6:35 pm

Uiii, ce faina esti! Laughing Nu tin minte daca ai zis deja cand ne-ai aratat fusta, dar cred ca esti inalta, asa-i? Fusta parea foarte lunga pe manechin.
Eram atat de obisnuita cu Nelly, e putin ciudat acum sa te vad Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Buburuza Mier 15 Feb 2012, 6:50 pm

Vreau si eu deux pieces rosuuuu! Taaare mi-ar mai placea.
Dar ma tem ca n-as avea curaj sa-l port... In ultimii ani am purtat doar culori terne, negru-gri-maron-kaki...

Aaaaa! Si daca tot am trecut pe-aici, am mai citit cateva pagini din urma.
Karinaaaa... Costumul Chanel m-a dat pe spate. Total! Banda aplicata...Wooow! iar culoarea aia, cenusa de trandafir / somon pal / banan-piersiciu, e bestiala!


Ultima editare efectuata de catre Buburuza in Mier 15 Feb 2012, 7:05 pm, editata de 3 ori (Motiv : Iac'asa... si iar asaaa!)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de arielas Mier 15 Feb 2012, 6:57 pm

Fusta am aratat-o la fuste zilele trecute cum am modificat-o, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu sunt inalta am 1,65 m. Da si mie imi placea Nelly , era o poza frumoasa de asta am ales-o si pentru ca atunci cand m-am inscris nu aveam poza si am ramas constanta. Multumesc pentru aprecieri sunteti dragute. kiss
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de daniela60 Mier 15 Feb 2012, 7:05 pm

Frumos e si bine se aseaza pe corp.La mai multe, ca vad ca te pricepi si ai simtul proportiilor, ai gust estetic- echilibru intre culoare, material, croiala, model si marimi-; unde-ati stat ascunse, fetelor, 2 sapt. ca am innebunit si netul si calculatorul cautandu-va! Credeam ca v-am pierdut. Smile
daniela60
daniela60
helper
helper

Numarul mesajelor : 71
Localizare : internet
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Uca Mier 15 Feb 2012, 7:08 pm

Arielas, m-ai dat gata! love
Cât de frumos pui în valoare compleul, arată bestial! Super!
Îmi place mult cum ai gândit taiorul, completează perfect fusta! Croiala gândită și cusăturile decorative aduc un plus de originalitate și eleganță întregii tinute. FELICITĂRI!!! Flowers
Ești foarte frumoasă! hug

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de arielas Mier 15 Feb 2012, 7:14 pm

Ma faceti sa rosesc, Embarassed imi pare rau ca nu se vad prea bine cusaturile, dar sunt aceleasi de la fusta.
Vedeti, indrazniti sa purtati rosu. Va aduceti aminte ca eu mereu ma plang ca nu gasesc materiale in culori mai vesele.?? Vreau mustar, verde, mov sau lila....etc
Mereu trebuie sa ma descurc cu ce gasesc, nu cu ce as vrea zid
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Uca Mier 15 Feb 2012, 7:21 pm

Chiar se văd cusăturile. Mie chiar mi-au atras atenția! Mi-a plăcut inclusiv cum se continuă linia mediană a taiorului cu cea a fustei. Smile

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Karina33 Mier 15 Feb 2012, 9:13 pm

Io ce sa mai spun acum? Ca au spus fetele tot. Frumoasa esti, talentata esti, zau daca pot pricepe de ce-ai stat ascunsa pana acum!
De culoare nu pot spune decat ca-i ROSU love , de model ca-i interesant, elaborat, imi plac pensele alea oblice pe spate cum se aseaza, imi plac detaliile cusute chiar de nu-s fan, imi place cum sta si maneca, si linia taiorului cu totul! Nici mulat dar nici lalai. primul pentru costum!

Si ce ma bucur ca am insistat sa te pozezi imbacata! bucurie

Buburuza mersi de apreciere! Drept e ca am avut noroc cu banda aia, altfel mai statea mult si bine materialul pe raft, ca asa culoare indecisa trebuia pusa-n valoare cu ceva.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Admina Mier 15 Feb 2012, 9:22 pm

Arielas, frumos de tot! Rosu, indraznet, cambrat exact cat trebuie sa fie decent (avind in vedere culoarea), lungime, cusaturi, totul e bine facut si sta frumos. Sa-l porti fericita, e minunat! love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 15 Feb 2012, 9:51 pm

Wouuu! Ariela, imi place, imi place, imi place! E asa rosu si frumos executat si-ti vine tare bine. Felicitari! aplauze

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de arielas Mier 15 Feb 2012, 10:25 pm

Da n-am stat ascunsa, numai ca pentru mine nu am timp. Dar anul asta cred ca l-am inceput bine. Vreau mai multe pentru mine.
Multumesc ma bucur ca va place modelul este din burda nu-i nici un secret 4 2002, e chiar costumul complet cum il prezinta si ei, ca tare mult imi mai place. De mult il ochisem.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 15 Feb 2012, 10:40 pm

Arielas,ce sa mai zic,compleu fain ai,frumoasa esti si iti sta si bine cu acesta,asa ca ...felicitari! kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de annamaria26985 Mier 15 Feb 2012, 10:54 pm

wow, ariela e superb!!! sa il porti cu placere!!!
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de diada Mier 15 Feb 2012, 10:58 pm

Felicitari Ariela, la cat mai multe haine si pentru tine ca le faci super! Bravo!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de clodi Mier 15 Feb 2012, 11:57 pm

Arielas, esti frumoasa si frumos imbracata Smile Nu mai repet ci doar subscriu la ce s-a scris deja wink
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 16 Feb 2012, 1:36 am

wooooow!!!! arielas! ce frumoasa esti si ce bine iti sta compleul!!! ai corp frumos ,iar costumul este foarte bine croit si executat,ca de magazin,imi plac si modelul si culoarea!ce sa mai...bravo!!felicitari!!la mai multe!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de arielas Joi 16 Feb 2012, 6:49 am

Va multumesc fetelor, sunteti grozave! Nu stiu cat de frumoasa sunt, dar voi m-ati facut sa ma simt asa. kiss
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Costume si compleuri -cap.III - Pagina 8 Empty Re: Costume si compleuri -cap.III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB