Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Martisoare din diverse materiale III

+80
danniela
craluca
EuIrinuca
romaya
flaviana
aurahd
veronica.l
Andata
cretu_veronica22
fiordaliso
chocolate
mihamihaela
maddy13
bijouxnod
Aditza
obanceacristina
andarlidia
roxy29
cld
alessia2007
amoni
Dodo-pui
violetas
arielas
Gianina4ever
ancamm
zorzonica_z
gmiki1
nana_vulpe
betymi72
SilviaDumitrescu
infinityme
cristinica_70
Lorena1
ele
carmendana
LORIMAR
pufoi
LN
nancyrbd
oanapip
Nicoleta Irimescu
cookie
anigherman
ada85bejan
ivanutamihaela
monatibi
ghita
dienutzababy
stoy
clodi
Valentina-handmade
diana-s
piciul
Karina33
Serban Valentina
anasia
carmenco
Steluzza
danadea
CCristinaC
aba
AlinaJ.Bijoux
came_lia
etana
mariaz_09
Uca
samo99ro
Crissy86
symos
firicel
odrina
lotus nufar
europolis
diada
Gabiuta
ikuta
Admina
valentinadof
corina corina
84 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de firicel Sam 11 Iun 2011, 8:06 pm

Cookie,m-ai innebunit cu brataricile pentru fetite!ce idee geniala ai avut!Felicitari!Iar floricelele pentru colege,mai ales ca le-ai gasit taiate gata si tu doar le-ai dat fata comerciala,imi plac foarte mult! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de cookie Dum 12 Iun 2011, 7:31 am

Alina, Firicel, multumesc! pupi

Ideea cu bratarelele mi-a venit de la o cutie maaaare cu tot felul de margele din lemn, primita de fetita mea la ziua ei. Ea a fost foarte incantata sa le facem bratari la toate colegele ei, a mai insirat si ea nste margelute pe elastic, asa ca se poate spune ca am avut si ajutor Smile

Floricelele din fetru le-am gasit la magazinul japonez de maruntisuri (care din pacate, s-a desfiintat din oras) , unde gaseam tot felul de minuni mititele de papetarie sau pentru lucrul de mana.
avatar
cookie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 49
Localizare : Galati
Data de inscriere : 31/10/2008

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de firicel Dum 12 Iun 2011, 8:27 am

Cookie,buna ideea cu totate margelele din cutie!Am si eu o groaza de astfel de margele!Pe ce le-ai insirat?Daca citesti toate postarile fetelor la acest topic,gasesti muuuuuuuuuuuuulte idei de facut martisoare pentru anul viitor! pupi Sunt multe modele si crosetate care reprezinta flori,ciupercute,puisori,fluturi,care mie,cel putin,mi-au mers foarte bine la vanzare dar nu am avut prea multe ca numar!Pentru anul viitor,trebuie sa incep imediat dupa Craciun cand si atunci avem de facut ornamente! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de samo99ro Dum 12 Iun 2011, 8:29 am

Firi, exista ata elastica si guta elastica, special pentru asa ceva si pentru croitorie pentru incretit.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de firicel Dum 12 Iun 2011, 8:35 am

Este vorba de elasticul ala subtire si rotund sau altceva,sa stiu si eu ce sa intreb la magazin?
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de samo99ro Dum 12 Iun 2011, 1:31 pm

Asa se numeste: ata elastica. Arata ca o papiota normala de ata, doar ca e putin mai grosuta si este... elastica. Depinde ce culori au, daca ti se potrivesc.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de firicel Dum 12 Iun 2011, 1:33 pm

Am inteles! Merci
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de piciul Dum 12 Iun 2011, 1:36 pm

Cookie, foarte sic martisoarele tale! :wink:Pana la urma pasiunea e totul in profesionalism! Numai bine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de cookie Dum 12 Iun 2011, 4:33 pm

Firicel, eu le-am insirat pe elastic din acela la papiota, dupa cum spune si samo, dar merge si pe guta elastica.

avatar
cookie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 49
Localizare : Galati
Data de inscriere : 31/10/2008

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Dum 12 Iun 2011, 6:13 pm

Ia te uita!! Smile Discutati de martisoare in mijlocul verii....
Oamenii gospodari fac iarna car si vara sanie...
Daca aveti nevoie de ajutor Smile va ajut si eu cu ce pot..

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de firicel Dum 12 Iun 2011, 6:29 pm

Nico,sunt superbe martisoarele,dar cand le-ai facut ca parca in martie nu le aveai?Sau acum lucrezi deja la viitoarele? pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Dum 12 Iun 2011, 6:34 pm

Sunt modele pt martie urmator! Ma bucur ca-ti plac !
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de cookie Dum 12 Iun 2011, 6:43 pm

Iupiii, a aparut colectia vara-toamna de martisoare! Smile
Si intr-adevar, buna treaba cu vara sanie si iarna car!
Foarte dragute, Nicoleta! Cu siguranta vor fi apreciate!
avatar
cookie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 49
Localizare : Galati
Data de inscriere : 31/10/2008

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de firicel Dum 12 Iun 2011, 7:13 pm

Nico,dar ultimele postate pe ce ai infasurat ata de ti-au iesit globuletele alea faine? pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Dum 12 Iun 2011, 9:19 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pe un balon mare dar moale se pot obtine balonase de ce marime vrei.
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de firicel Dum 12 Iun 2011, 9:28 pm

Si cat e de mare globuletul obtinut?Tehnicva o stiam dar nu stiam pe ce ai facut tu de ti-au iesit asa mici de pus in piept?!Ai dat cu aracet peste tot si cum nu s-a murdarit firul de ti-a ramas albul ,alb si rosul,rosu?Sau ai dat in cateva puncte? scratch
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de samo99ro Dum 12 Iun 2011, 9:32 pm

Foarte frumoase. Eu ma gandesc deocamdata la podoabe de Craciun. Nu mai am aproape nimic. Mi le-au luat tatarii mei de copii, am mai dat pe la prietene... Trebuie refacuta colectia, nu? Deja mi-a venit o idee. Din modelul de floare pe care l-am innodat in ultima vreme, facut cu alb, bleu, rosu, poate galben, merge sa fac niste stelute, nu? Si din modelul de zig-zag poate niste braduti... Mai vad eu. Am inceput sa le coc si-mi fac un plan.
Abia apoi ma ocup de martisoare.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de ghita Dum 12 Iun 2011, 10:01 pm

Si penultimele sunt din hartie rasucita?
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de anigherman Lun 13 Iun 2011, 10:07 am

Sunt superbe martisoarele! Bravo voua!
Iar tehnica cu balonul m-a dat pe spate! Foarte ingenios!
Am sa iau si eu lectii de la voi si-am sa ma apuc din timp sa fac ornamente si martisoare.
anigherman
anigherman
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 321
Varsta : 41
Localizare : TARGU MURES
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de oanapip Mier 22 Iun 2011, 8:23 pm

Si eu care ma gindeam ca sunt deplasata sa va arat martisoarele care le-am facut eu. Fiind bugetara, dupa reducerea salariului la mai putin de jumatate, am dus la servici citeva modele care le facusem pentru oferit. Multe persoane care intrau in birou ma rugau sa le fac, practic s-au vindut singure.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
oanapip
oanapip
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 53
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/03/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de corina corina Joi 23 Iun 2011, 4:47 pm

Oana , martisoarele sunt absolut superbe . Ma bucur ca ai vandut din ele , asa anul viitor ai cural sa faci mai multe ca inspiratie vad ca este . Ti-am admirat toate bluzele . Lucrezi foarte frumos !
As vrea sa-mi spui de unde ai luat ambalajele pentru palariute si pentru celelalte martisoare si la ce pret . Si eu am lucrat destul de multe si am si vandut in martie, dar parca ambalajele potrivite pun in valoare mai bine frumusetea lucrului de mana si vanzarea merge mai bine .
Sa ai spor si sa te pregatesti serios ca faci lucrusoare frumoase !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de oanapip Sam 25 Iun 2011, 10:56 pm

Si eu cred ca ambalajele au crescut valoarea, le-am gasit la noi intr-un depozit gen b.azar, se numeste SIRAJ, dar am vazut si pe net pe site-uri de accesorii de bijuterii si apar in preajma lunii martie. Multumesc de aprecieri, daca iti plac poti sa te inspiri eu am avut mare succes, asa ca anul acesta ma apuc din timp. Am primit o comanda de cosulete chiar in luna mai, cred ca cineva care vroia sa duca suveniruri in strainatate.


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Dum 26 Iun 2011, 1:19 pm, editata de 1 ori (Motiv : modificat scris b.azar)
oanapip
oanapip
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 53
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/03/2011

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de corina corina Dum 26 Iun 2011, 4:11 pm

Sigur ca imi plac . Avem cam acelasi stil si da , am sa ma inspir, dar mai la iarna .Am sa incerc sa imi procur si ambalaje de data asta .Merci !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de carmenco Mier 04 Ian 2012, 3:38 pm

model de trifoi, pentru cele interesate, aici
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Mier 04 Ian 2012, 5:29 pm

firicel a scris:Si cat e de mare globuletul obtinut?Tehnicva o stiam dar nu stiam pe ce ai facut tu de ti-au iesit asa mici de pus in piept?!Ai dat cu aracet peste tot si cum nu s-a murdarit firul de ti-a ramas albul ,alb si rosul,rosu?Sau ai dat in cateva puncte? scratch

Firicel, Aracetul dupa uscare devine transparent asa ca , oricat s-ar murdari firul rezultatul e intotdeauna cel scontat!!

Alte modele pentru inspiratie:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale III - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB