Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

+78
kla78
rosita
denis21
manuela29
Chirrox13
Giobsy
amnro
aurelia.c
ancone
ghita
alice07
Dodo-pui
teisoara
cris_io_mat
StMihaela
Vianne
Gianina4ever
ikuta
Ramonica
chocolate
alinutza_andrei08
minutza
violetas
zahariaelouise
geo
arielas
nicopop
andreeaX
laurapopescu
SilviaDumitrescu
valentinadof
anc@
samo99ro
mykya
symos
ivanutamihaela
moruna
Motzu
amoni
came_lia
olympia
Buburuza
geany
emma90
MihaelaT
kamelyaa
kitty_1973
maraal01@yahoo.com
adelina24
ancuta_ancuta
zylv
tudose ileana zenaida
aurishta
alinamirian
elenaxx
emmancita
cris69
Savu Ramona
Steluzza
danabarbu2007
ionela stefan
alisa_minunata
corina corina
kabunta
diana_roxana
cory74
mariaz_09
stoy
clodi
Cristache
diada
mamiboom
Uca
firicel
vilcris
Karina33
Ioana Popa
MagdaMarin
82 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 29 Mar 2011, 1:06 pm

Felicitari pentru gentute fetelor!
Ancuta ce mai trece timpul...ce mare a crescut fata ta! kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kamelyaa Mar 29 Mar 2011, 1:40 pm

am facut si eu o geanta.nu-i foarte reusita,dar e prima si eu sunt foarte mandra de ea.astept criticele...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]






Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mar 29 Mar 2011, 1:50 pm, editata de 1 ori (Motiv : Pus link bun la poze)
kamelyaa
kamelyaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 36
Localizare : alba
Data de inscriere : 23/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 29 Mar 2011, 1:51 pm

In semnatura mea vei gasi trimitere catre Atasarea pozelor.
Citeste acel topic te rog.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 29 Mar 2011, 1:54 pm

rade Cand am vazut postarea era link, cand sa editez, vad link-uri bune asa ca am iesit. wink

Super geanta si foarte bine lucrata. Zici ca-i cumparata, nu facuta acasa. Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de stoy Mar 29 Mar 2011, 2:31 pm

Daca nu spuneai ca-i facuta de tine si eu ca si Mihaela as fi zis ca ai cumparat-o.
Ce critici, ti-a iesit ca la carte pentru prima poseta.
Felicitari.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de aurishta Mar 29 Mar 2011, 2:54 pm

Si mie imi place la maxim, as purta-o cu placere!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kamelyaa Mar 29 Mar 2011, 2:59 pm

multumesc fetelor.nu ma prea pricep la fermoar deaceea am optat pentru lantisor.nu stiu daca se vede bine.oricum mi-a dat de lucru
kamelyaa
kamelyaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 36
Localizare : alba
Data de inscriere : 23/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de alinamirian Mar 29 Mar 2011, 3:12 pm

Kamelyaa vreau sa te intreb ce dimensiune au ocheti folositi la geanta si cu ce aparat iai presat.De dimensiuni asa mari eu nu am gasit aparat pt presat ocheti.Este piele sau vinilin,si cum ai facut minerele,cu ce le-ai umplut?E foarte frumoasa geanta.Felicitari.
alinamirian
alinamirian
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/02/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kamelyaa Mar 29 Mar 2011, 3:17 pm

este vinilin,iar manerele sunt goale.este foarte tare materialu si nu a trebuit sa il umplu.cat despre ocheti au fost pusi de o prietena de-a lui mama,care lucreaza intr-o marochinarie(sau cum i-o fi zicand).manerele se vede si in poza ,le-am cusut putin ca o banda,apoi le-am indoit.nu ma prea pricep la explicatii,dar sper sa intelegi ce vreau sa zic
wink
kamelyaa
kamelyaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 36
Localizare : alba
Data de inscriere : 23/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de alinamirian Mar 29 Mar 2011, 3:20 pm

Multumesc fumos pentru lamuriri.Partea cu ocheti ma interesa cel mai mult,pentru ca nu am gasit dispozitivul potrivit care sa preseze si ocheti de dimensiuni mai mari putin.Bafta in continuare
alinamirian
alinamirian
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/02/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de emma90 Mar 29 Mar 2011, 3:32 pm

N-am intrat niciodata la topicul acesta, dar va spun sincer, ca-mi place absolut tot ce am vazut aici love felicitari fetelor, aveti manute de aur kiss
emma90
emma90
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 33
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de geany Mar 29 Mar 2011, 3:40 pm

Este foarte frumoasa genata si eu crezusem ca-i o gluma (prima mea geanta). Eu am vazut in magazine "de fitze" genti pe bani grei care nu aratu nici pe departe asa frumos ca geanta ta. Felicitari!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kamelyaa Mar 29 Mar 2011, 3:44 pm

multumesc fetelor.ma simt magulita...am geanta de fite multumesc rade
kamelyaa
kamelyaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 36
Localizare : alba
Data de inscriere : 23/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kabunta Mar 29 Mar 2011, 3:50 pm

kamelyaa si mie imi place mult cum ti-a iesit finisaju la geanta. O face intr-adevar foarte frumoasa. Ce masina si /sau ce accesorii ai folosit ?
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kamelyaa Mar 29 Mar 2011, 4:04 pm

brother innov -is 950.stie sa faca foarte multe insa nu i-am invatat toate smecheriile.am primit-o cadou la nunta
kamelyaa
kamelyaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 36
Localizare : alba
Data de inscriere : 23/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de Uca Mar 29 Mar 2011, 4:06 pm

Kamelya, super frumoasa geanta, prima zici? Lucrata impecabil.
Felicitari!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kabunta Mar 29 Mar 2011, 4:10 pm

wow inseamna ca ar trebui sa faca si a mea, eu am 900. ai folosit piciorus de teflon pt piele sau ac spacial sau cele de cusaturi normale?
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kamelyaa Mar 29 Mar 2011, 4:13 pm

pentru piele
kamelyaa
kamelyaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 36
Localizare : alba
Data de inscriere : 23/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de clodi Mar 29 Mar 2011, 4:22 pm

Kamelya, arata super geanta! Nici eu n-as fi zis ca e prima geanta. Felicitari!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de geany Mar 29 Mar 2011, 5:50 pm

Kamelyaa, ne arati si o poza pe interior, ai captusit-o? Tiparele le-ai construit tu sau le-ai luat de undeva. Ma bate gandul sa imi fac si eu o geanta...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de Buburuza Mar 29 Mar 2011, 6:12 pm

Si eu trec rar pe la subiectul asta... am citit astazi si m-am minunat de ce faceti voi. Bravo! Parca ma bate gandul sa ma apuc si eu de vreo doua genti de primavara....
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de mamiboom Mar 29 Mar 2011, 8:34 pm

Foarte tare gentuta rosie . Eu mai am pana ajung la asemenea frumuseti.... DAR NU MA LAAAAAAS.
Pupi
mamiboom
mamiboom
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de kamelyaa Mar 29 Mar 2011, 9:04 pm

scuze ca n-am mai intrat dar s-a trezit alex(bebele meu)acum nu mai pot pune ca e tot pe mine dar maine promit ca revin cu poza.e captusita si are un buzunarel.cat despre tipar am vazut doar o geanta asemanatoare la cineva si am facut-o direct pe material.materialu era un fel de geaca cumparata de la second hand.nu a iesit exact cum era cea pe care am copiat-o dar oricum imi place.sunt to cu ea de cand am facut-o.multumesc de aprecieri Merci
kamelyaa
kamelyaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 36
Localizare : alba
Data de inscriere : 23/01/2011

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de Ioana Popa Mar 29 Mar 2011, 10:17 pm

Felicitari pentru geanta, kamelyaa! Este grozava! Ce rau imi pare ca eu cu Ileana mea nu pot coase piele sau vinilin:( Va pup si sa avem spor!!! kiss
Ioana Popa
Ioana Popa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 40
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 07/01/2011

http://www.gentutzehandmade.blogspot.com

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de geany Mar 29 Mar 2011, 10:30 pm

Ori exagerezi tu cand spui ca nu este reusita, ori pozele nu arata partea nemultumitoare. scratch
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV - Pagina 4 Empty Re: Posete, genti si accesorii (croitorie) - cap. IV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB