Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling - arta de a rula hartia(7)

+43
corinah
chivucris
FILIPCAROL
Ramurica
greieras
dia
anka_gabi
adrina
ancush
sunflowers
anne
valentinadof
Valentina-handmade
alexmel93
danutza442
Uca
Karina33
Cristale
magdaR
Ioan Martisor
julix_2007
diana-s
myhappyfeet
Anusca
MoniKozi
clodi
anca56
firimitura
monaistr
gmiki
ala22bala
Maci
MihaelaT
denis21
ismi3ismi
Leutz
firicel
vmir
vlavi
AlinaJ.Bijoux
tantelu01
mamiboom
aba
47 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 15 Mar 2011, 2:33 pm

Nici o problema. acum le vad si eu. multumesc mult pentru deranj. sunt dementiale!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 15 Mar 2011, 2:36 pm

Eu stiu ce ziceti voi de rezistenta dar, am vazut ca daca imbrac bine piesa pe interior cu lipici, nu se deformeaza deloc. Brosele palariutele au stat beton si erau facute chiar ca o palariuta de pus pe un cap de papusa mica.
Nu am zis ca nu este util pentru rezistenta, cum a zis si Diana, la ploaie multa face fata lacul, dar asta e, nu imi place mie hartia lucioasa, nici la reviste. Smile *Xtina, si eu pentru a intari o piesa prefer sa o imbib bine cu lipiciul gen aracet, dar asta nu luceste ca lacul si putin e absorbit de hartie, oferindu-i rezistenta. Si, in definitiv, fiecare lucreaza cum "simte" sufletelul ei de artist, ca nu e o regula generala. Nu ar mai exista asa varietate de stiluri, nu? Trebuie sa fim multumite de ce iese din mana noastra.
Multumesc Ramurica, tot incantata raman de rezultat. Moni,tocmai scriam ca imi pare rau ca nu vezi pozele. Pe site-ul indicat gasesti si poze de detaliu , foarte clare. Pe alea trebuie sa le vezi din prima. Smile
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Mar 15 Mar 2011, 3:25 pm

Xtina nu am cuvinte, sunt foarte frumoase toate. Pianul m-a innebunit. Spor in continuare. Flowers
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Mar 15 Mar 2011, 6:16 pm

Vai de mine, ce artiste sunteti, fetelor. Mie nu-mi vine sa mai postez flecustetele mele cand vad ce va iese voua din maini. Xtina, daca numai in 2 ore ai facut pianul ala o palariuta cred ca o termini in 30 secunde! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 15 Mar 2011, 6:27 pm

Supe tot ce a-ti mai postat fetelor!!! Palariutele sunt preferatele mele!! Poate incerc si eu candva!!! Acum fac de zor felicitari pt. Paste!!! love
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 17 Mar 2011, 5:08 pm

Eiii, eu nu ma pot lauda ca fac o palariuta asa de repede, cel putin nu cele care sunt in intregime din hartie. Pana lipesc atatea fasii, pana le rasucesc si le dau forma, apoi vine partea cu lipiciul dat din belsug in calota si care trebuie sa se usuce inainte sa pot monta borul si intarit si el.... Dar ma opresc nitel pana mai primesc niste miniaturi de pene si in alte culori decat verde. Intr-un final glorios am si eu pozele cu ultimile palariute. Cand am vazut palariutele din pai, am zis ca e musai sa decorez si eu cateva.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Spor la toate fetele, indiferent la ce mesteriti!
hug
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 17 Mar 2011, 5:28 pm

Superbe pa;ariute Tantelu!!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vmir Joi 17 Mar 2011, 8:19 pm

Sunt superbe toate! De asta e asa liniste pe aici...se lucreaza cu spor
Vin si eu cu cateva balarii;
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Specific ca hartia de pe mijloc pusa alba, galbena, portocalie e carton sidefat; floricelele albe maro hartie sidefata


Ultima editare efectuata de catre vmir in Joi 17 Mar 2011, 8:32 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
vmir
vmir
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 238
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/07/2010

http://www.speranta2007.ro

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firicel Joi 17 Mar 2011, 8:27 pm

Tantelu,superbe palariute! Flowers
Vmir,m-ai cucerit cu toate felicitarile dar cu irisii,m-ai dat gata!
Fa-mi si mie o placere si fa o felicitare (daca vrei!)cu irisi cu petalele mov si centrul galben(asa am eu la tara in curte,alaturi de alb si mov deschis si sunt superbi!) pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Joi 17 Mar 2011, 8:47 pm

Tehnica utilizata de Ramurica e deosebita,interesanta, dar mi se pare potrivita pentru "avansati".
Eu voi mai ramane o vreme la "cacareze" si balarii. flower
De luni incolo ma apuc de palariute, Tantelu, ca sunt prea frumoase!
Iar cele de pai sunt tare simpatice. Smile
Vmir, nu mai repet cat de dragi imi sunt lucrarile tale pentru ca ai tu un fel aparte de a le face sa fie delicate, elegante, aparte. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de cristinica_70 Joi 17 Mar 2011, 9:14 pm

tantelu,sunt foarte frumoase palariutele,le-am admirat si pe blog.Cele de pai de unde le-ai cumparat ?Daca doresti sa-mi spui bineinteles.
avatar
cristinica_70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Varsta : 53
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Joi 17 Mar 2011, 9:27 pm

Vmir, ca de obicei, deosebite si frumos lucrate. Flowers

Tantelu, foarte reusite palariutele. Trandafirii tai sunt frumosi, mie nu-mi ies asa cum vreau. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de *Xtina Vin 18 Mar 2011, 10:58 am

Neatza fetelor,
ti-au iesit super dragalase palariutele de pai tantelu.
Vmir, complimente!
Felicitarile tale sunt ca o boare de aer proaspat, ingrijit lucrate, dau o nota de caldura si prospetime.
Felicitari pentru modul deosebit de ingrijit in care lucrezi! Flowers
*Xtina
*Xtina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 59
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

http://cristina-funquilling.blogspot.ro/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Ramurica Vin 18 Mar 2011, 2:03 pm

Tantelu ma omori cu zile. Sunt absolut superbe palariutele! Pot sa spun: jos palaria!
Ramurica
Ramurica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/12/2008

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de myhappyfeet Vin 18 Mar 2011, 7:51 pm

Seara buna tuturor bee

Timpul nu mi-a permis sa va vizitez asa des ,si nici atat sa mai lucrez.cu toate ca mi-am pregatit cateva modele(dar cu unu din ele~pianul~ mi-a luat-o *XTINA inainte...acum o sa sucesc un pic sa nu fie idem)..
Am rasfoit cu mare drag acest forum.Sper sa revin si eu cu ceva lucrari.
Pupici la toate bee


myhappyfeet
myhappyfeet
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 40
Localizare : gornet
Data de inscriere : 22/07/2010

http://pretexpert.ucoz.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firimitura Vin 18 Mar 2011, 11:42 pm

tantelu - ca de obicei - jos palaria(cum a mai zis cineva mai devreme) palariutele sunt superbe.

vmir, imi plac la nebunie felicitarile. Asa de vesele , de pline de caldura si de viata.De unde ai procurat hartia sidefata? (daca nu sunt prea indiscreta)
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 18 Mar 2011, 11:43 pm

Numai frumuseti...m-ati lasat fara cuvinte. Pianul este de vis. Felicitari!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 12 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB