Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling - arta de a rula hartia(7)

+43
corinah
chivucris
FILIPCAROL
Ramurica
greieras
dia
anka_gabi
adrina
ancush
sunflowers
anne
valentinadof
Valentina-handmade
alexmel93
danutza442
Uca
Karina33
Cristale
magdaR
Ioan Martisor
julix_2007
diana-s
myhappyfeet
Anusca
MoniKozi
clodi
anca56
firimitura
monaistr
gmiki
ala22bala
Maci
MihaelaT
denis21
ismi3ismi
Leutz
firicel
vmir
vlavi
AlinaJ.Bijoux
tantelu01
mamiboom
aba
47 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de gmiki Lun 21 Feb 2011, 4:50 pm

monaistr sunt foarte reusite,te superi daca fur si eu din modelele tale?
gmiki
gmiki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Lun 21 Feb 2011, 8:30 pm

gmiki, foarte frumoase si finute. Felicitari.
monaistr, deosebite si vesele. aplauze
Spor la migalit si sa aveti vanzare buna. hug
Cum n-a mai scris nimeni, editez sa pun si eu ce am facut ieri. Nu e mult, eu nu am viteza deloc, dar imi place, mai ales ca am reusit sa-i pun si rama.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 21 Feb 2011, 9:16 pm

Ce tablou dragut!!! Imi place cum ai facut albina!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Lun 21 Feb 2011, 9:39 pm

Alina, pupi E mic tabloul, l-am facut mai mult pentru ca vazusem albina pe un site si am vrut sa incerc si eu. Spor la migalit, ma bucur ca reusesti sa-ti vinzi martisoarele, lucrezi frumos si cu spor. hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firimitura Lun 21 Feb 2011, 10:39 pm

fetelor sunt nemaipomenite lucrarile voastre. eu deja ma simt mica mica si lipsita de talent, martisoarele mele nu arata, parca, asa de bine ca ale voastre.
monaistr imi place de mor oita ta
kiss pup fetele sa aiba spor
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de monaistr Mar 22 Feb 2011, 11:14 am

gmiki, de ce sa ma supar? poti sa "furi" linistita! Smile
wink
monaistr
monaistr
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 48
Localizare : brasov
Data de inscriere : 19/02/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firimitura Mar 22 Feb 2011, 11:12 pm

fetelor imi place tot ce vad la voi. si pt ca ati lucrat cu atata spor, si nici eu nu am stat degeaba, pt ca ma pregatesc pt targ, vin si va arat cateva poze cu ce am lucrat azi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

va pup si va urez spor la treaba albinutelor kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 23 Feb 2011, 2:25 am

F. dragute creioanele!!!Si e si o odee interesanta!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Mier 23 Feb 2011, 6:29 am

Da, simpatica ideea cu creioanele.
Am reusit sa fac si eu poze la cateva felicitari.
Evident, sursa de inspiratie mi-a fost tot ce am gasit pe acest topic.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de gmiki Mier 23 Feb 2011, 7:13 am

ce frumoase sunt,felicitari
gmiki
gmiki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de anca56 Mier 23 Feb 2011, 9:03 am

Pe aici nu am mai dat in ultima vreme,insa am motivare .... Am tras intens ca sa fac martisoare, ca de, bate 1 Martie la usa.
Sa va arat ce am lucrat dar nu inainte de a aduce omagiu talentatelor fete de pe forum..Vladi nici nu am cuvinte sa-ti spun ce simt cind privesc martisoarele tale.Gata,recunosc,am picat pe ...partea dorsala .Sunt ... nemaipomenite.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O zi frumoasa , fetele,si <succesuri>
rade
anca56
anca56
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 70
Localizare : Turda
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de clodi Mier 23 Feb 2011, 10:37 am

Firimitura, imi place tare tare mult ideea cu creioanele. Ti-au iesit foarte frumoase! Bravo! hug
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firimitura Mier 23 Feb 2011, 11:49 am

multumesc fetelor. ideea nu e suta la suta a mea, am dat candva pe net de o poza de la cineva cu gandacei pusi pe creioane. si cum ma pregatesc de un targ in politehnica, am zis ca e ceva dragut si atractiv pt studente kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 23 Feb 2011, 12:29 pm

Moamăăăăă fetelooor... de ce vă ţineţi voi.... să cad pe spate!!! Excelente toate mărţişoarele, toate felicitările şi toate ornamentele! Una mai inspirată şi mai îngrijit lucrată ca alta...Super!
Mă înclin în faţa mâinilor voastre: Tantelu, Vmir, Maci, Gmiki, Monaistr, Aba, Firimitura, Vlavi, Anca56

Vroiam să vă arăt şi eu două modele de mărţişoare pe care le-am făcut mai în grabă, că tocmai am constatat că fiu-meu nu are mărţişoare să ducă la grădiniţă... şi ar fi fost tare haios să mă apuc să cumpăr... Smile) Dar acum mi-e jenă să le pun...

M-au impresionat mult modelele prezentate de monaistr, cu ochişorii aceia... aşa de efect sunt!!!

Aba, albinuţe în acel model am făcut şi eu, însă mi-au ieşit cam bărzăuni... apropiaţii îmi zic că sunt totuşi nişte bondari... puţin cam mari. Eu le zic bărzăunii mei Smile Ca să nu adaug că am stat să fac şi un roi întreg...

Ia uitaţi-i, frumoşii lu' mama:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Şi acum că mi-am amintit de roiul meu de bărzăuni, m-am binedispus şi vă arăt şi cele 2 modele de mărţişoare:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de monaistr Mier 23 Feb 2011, 12:41 pm

Superbe toate lucrarile!!! Sunteti o sursa nesecata de inspiratie pentru mine!!!
love
monaistr
monaistr
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 48
Localizare : brasov
Data de inscriere : 19/02/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Mier 23 Feb 2011, 1:06 pm

Barzaunii astia dolofani pesemne ca nu au resimtit criza. wink
Sunt simpatici grasutii.
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de aba Mier 23 Feb 2011, 1:08 pm

Felicitari fetelor. Nu stiu pe care sa o felicit prima, toate ati muncit mult si frumos. Firimitura, creioanele sunt deosebite, imi place cum se vede hartia ta franjurata( stiu ca asa iti taie tocatorul, dar arata deosebit). Moni, mie imi place roiul de albine, arata mai bine cu antenele asa cum le-ai prins tu. Anca ai muncit mult cu florile de pe felicitari si aplicatiile taiate si perforate le fac deosebite. Vlavi, ai facut niste felicitari finute. Spor in continuare si vanzare buna. Flowers prietenie
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firimitura Mier 23 Feb 2011, 3:12 pm

multumesc tuturor de aprecieri.
aba si mie imi place cum se vede hartia sa usor mai franjurata.
vlavi, anca, monikozi imi place tare mult ce ati lucrat.
anca te invidiez ca esti asa aproape de polus , de unde ai ce alege in materie de ustensile la preturi avantajoase.o sa sufar in tacere pana la vara cand vin in turda si sper sa ajung si la polus sa fac o aprovizionare cu unelte:) kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de anca56 Mier 23 Feb 2011, 3:24 pm

Multumesc fetelor.Dragute ca totdeauna.In legatura cu Polus...am reusit luni sa ajung eu acolo si cind am intrat in magazin ... am inceput sa fac inventarul rade cind am iesit eram zid mai ... usoara cu ... ceva (la portmoneu) dar in plasa... hm...insa am achizitionat doua perforatoare de colt,doua de linie,plicuri,plicuri de protectie si ceva carton (de cel sidefat) pe 6 culori.Inca nu l-am folosit.O sa mai fac 10 felicitari cu noile achizitii,insa astea pentru niste persoana mai deosebite.Va sarut si ... fug acasa ca... mor de somn.M-am culcat abia la ora 2 si la 6 ... in picioare si la servici.Spor la lucru dama
anca56
anca56
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 70
Localizare : Turda
Data de inscriere : 15/11/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Anusca Mier 23 Feb 2011, 3:42 pm

Ce minunatii faceti voi pe aici superbe lucrari, imi aduc aminte ca si eu faceam felicitari acum ceva ani dar cusute cu fir stralucitor si cu margele, pentru craciun erau minunate si foarte apreciate....o sa fur si eu idei de pe aici sper sa nu va suparati...dar nu a pot abtine... hug
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 23 Feb 2011, 3:48 pm

Superbe toate!!! Si eu am mai facut cateva martisoare si felicitari. Le-am si pozat dar, nu am descarcat inca pozele. Poate azi!!! Majoritatea le-am vandut deja. Mai am doar cateva felicitari, comanda speciala si acum merg sa le termin si pe restul!!!
Asa ca....spor la mesterit albinutelor!!! bee
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firicel Mier 23 Feb 2011, 4:45 pm

Sunteti prea multe ca sa va enumar pe toate care ati facut asemenea minunatii!Sunt superbe toate martisoarele/felicitarile voastre!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de ala22bala Mier 23 Feb 2011, 5:53 pm

ce de frumuseti pe aici!!!!!!Nici nu stiu pe cine sa felicit prima oara!Sunteti extraordinare fetelor!M-am apucat si eu de treaba azi!Sper sa am spor si sa va arat ceva frumos.Oricum vor fi frumoase( ce modesta sunt) pentru ca ma voi inspira din lucrarile voastre:* Va pup si spor la lucru
ala22bala
ala22bala
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 04/02/2011

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de vlavi Joi 24 Feb 2011, 8:52 am

Multumesc pentru aprecierile voastre!
Am mai terminat de lucrat cate ceva. Sper sa va placa!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vlavi
vlavi
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 275
Varsta : 66
Localizare : Braila
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de firimitura Joi 24 Feb 2011, 9:27 am

superbe cutiile vlavi. ai vreun sablon dupa care faci cutiutele?
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling - arta de a rula hartia(7) - Pagina 2 Empty Re: Quilling - arta de a rula hartia(7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB