Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Martisoare din diverse materiale 2

+65
valentinadof
Gabiuta
norelif
carolina-bubulina
ionela stefan
angells
craluca
Savu Ramona
dienutzababy
Iulia40
symos
amoni
anasia
MARI_H
iuliana72
dorina64
Ramonica
Cristache
Bianka7
speranta2010
trice
MihaelaT
ismi3ismi
Uca
delia34
carmenco
greieras
Crissy86
betymi72
Giobsy
Admina
ikuta
cory74
odrina
mykya
Gianina4ever
denis21
arielas
Andata
aba
gmiki
diana-s
Valentina-handmade
diada
stoy
cld
samo99ro
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
Ana Maria
Steluzza
danadea
mariaz_09
RamonaM
CCristinaC
emma90
Nicoleta Irimescu
europolis
firicel
Maci
olympia
AlinaJ.Bijoux
came_lia
corina corina
myhappyfeet
69 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de firicel Mar 15 Feb 2011, 6:28 pm

Auzi vorba la ea!Cu siguranta imi plac toate "maruntelele"tale!Imi plac foarte mult puisorii si ciupercutele,floricelele si inimioarele,trifoiul si fluturasii,florile din "piele" si nu stiu daca a ramas ceva sa nu-mi placa Smile Spor maxim la vanzare! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 15 Feb 2011, 6:40 pm

F, frumoase martisoarele tale Corina!!! Imi plac cele crosetate dar, am o intrebare? Se cumpara? Si eu am facut anul trecut cateva floricele si inimioare din ceva fire de lana pe care le aveam pe acasa dar, nu am reusit sa vand nici unul si anul acesta nu am mai facut, crosetate!!! Asta e....poate nu am avut eu noroc cu ele....cine stie!!! love Neutral
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de gmiki Mar 15 Feb 2011, 6:51 pm

corina,foarte frumoase impletiturile,sa ai spor la vanzare,sunt multi oameni care vor aprecia,de ce nu incerci tu daca esti comerciant sa scoti cateva acolo pe taraba ta,asa ca si cand le-ai fi primit,lasate intr-un colt?eu zic ca nu ai ce pierde,taxele sunt mari iar oamenii sincer nu mai au bani si de aceea vor incerca sa cumpere ce gasesc mai ieftin,eu stiu ce efort presupune ce facem noi,dar degeaba plac daca nu pot fi si cumparate,sa zic asa-eu sper ca va fi mai bine in viitor si cine cumpara acum de la mine va cumpara si alta data si poate chiar la pretul care ar trebui dupa munca depusa
gmiki
gmiki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Mar 15 Feb 2011, 6:52 pm

Multumesc , multumesc , multumesc !Asa da rasplata dupa atata munca . Si daca nu s-ar vinde ma simt bine ca le-am facut si ca au placut cuiva .
Alina , inca nu stiu daca se vor vinde , fiindca e prima data cand fac martisoare pentru vanzare . Nici macar nu stiu ce preturi sa practic , dar o iau si eu ca la piata ca acolo ma pricep . Si zic asa : am sa le vand pe toate , cu siguranta , ca de-aia ma duc cu ele acolo , nu sa le fac de ras (asa zic eu despre verdeturile mele si tine ).Oricum aici o sa ma laud sau...nu , dupa cum mi-o fi norocul . Dar eu sunt perseverenta : pentru anul viitor ma pregatesc din timp , adica incepand cu 9 martie !( a se tine cont ca studiez forumul amanuntit si voi avea o gramada de idei )
Deci , curaj fetelor , ca se poate ! pupi

Multumesc Myky de aprecieri .Fetele din piata abia ma asteapta (colegele de...birou - asa zicem noi la tarabe , cand venim dimineata la ...''firma '' ) ,ca au si ele copii la scoala si la gradi , iar pe taraba nu cred ca e voie .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diada Mar 15 Feb 2011, 6:58 pm

Corina, superbe! Spor maxim la vanzare!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Mar 15 Feb 2011, 7:00 pm

Multumesc , Diada !Astept postarile tale . hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de mykya Mar 15 Feb 2011, 7:08 pm

Nu stiu daca locul intrebarii e aici, sau daca a mai intrebat cineva: De unde pot cumpara o foarfeca din aceasta care "taie ondulat" sa cam cat costa? Pentru cartonasele martisoarelor...
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de odrina Mar 15 Feb 2011, 7:10 pm

Ce frumosi sunt puisorii, Corina, imi vine sa-i iau in palma si sa-i mangai! Ce dor mi-e de martisoare si de ghiocei, aici nu exista asa ceva! Ai vreo schema la ei si la ciupercute? As pune pe un placemat (se foloseste in loc de fata de masa, cand mancam, va pun mai jos un link sa aveti idee, eu mi-am facut destul de multe singura, la unele am facut si o dantela din ata obisnuita pusa in doua, cam de un deget de lata, cu punctul secret pe care il ador).

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de RamonaM Mar 15 Feb 2011, 7:28 pm

Mykya poti cumpara de la orice librarie sau papetarie. eu de la librarie ma luat una in zig zag si alta in valuri ...ma rog... nu stiu denumirea...dar sa o incerci acolo ca una la mine nu merge bine...nu taie din prima si ramane hartia pufoasa

Corina superbe...spor la vanzare

spor la treaba harnicutelor acum pe ultima 100 de metri
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 15 Feb 2011, 7:32 pm

Si eu tot de la librarie mi-am cumparat foarfeca!! Am luat-o anul trecut prin primavara si am dat pana in 5 lei pe ea!!! Nu e chiar modelul pe care l-am vrut dar, neavand alta m-am multumit si cu aceasta decat nici una!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Mar 15 Feb 2011, 7:42 pm

Odrina draga , schema n-am , ca eu i-am conceput asa cum m-am priceput . Dar maine ma prezit aci cu o explicatie scurta si clara sa faca toata lumea pui si ciupercute ! wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de cory74 Mar 15 Feb 2011, 9:11 pm

Fetelor, felicitari pentru realizari...si va multumesc ca mi-ati dat idei. Azi am fost la mercerie si m-am inarmat cu diverse accesorii pt martisoare.
Abia astept sa vad ce o sa-mi iasa, daca e ok va arat si voua Smile
Dar... vorba Diadei s-ar putea sa le apreciez doar eu! lol! , dar nu-i nimic, in sinea lor le apreciaza...


Ultima editare efectuata de catre cory74 in Mar 15 Feb 2011, 9:17 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de ikuta Mar 15 Feb 2011, 9:49 pm

Mykya si eu mi-am luat foarfeca de la o papetarie din cartier .Vezi, ca sunt mai multe modele si vezi sa o incerci acolo inainte de a o cumpara
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de mykya Mar 15 Feb 2011, 9:54 pm

Multumesc fetelor. Maine bantui papetariile.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 47
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de odrina Mier 16 Feb 2011, 8:02 am

Iti multumesc, Corina, azi am avut mai mult timp si m-am uitat si la celelalte martisoare pe care le-ai facut, sunt toate frumoase, nu cred ca vei avea probleme cu vanzarea lor.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Admina Mier 16 Feb 2011, 8:43 am

Olympia si Corina, ati fost harnice albinute. bee Felicitari si vanzare buna, foarte buna.
Dar cartoane colorate de unde cumparati? Eu sunt foarte zgarcita, nu ma trimiteti la librarii, ca au preturi mari. Stiti daca au prin Selgros/Metro?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Mier 16 Feb 2011, 10:29 am

Fetelor , vine explicatia pentru puisori si ciupercute !

Puisor : se face lantisor de 7 ochiuri ; se incheie ; bagand croseta in interiorul lantisorului se fac : un piciorus scurt , un piciorus simplu , 10 picioruse duble , lantisor de 3 ochiuri si un piciorus scurt in primul ochi al lantisorului (codita puiului ) , apoi 8 picioruse duble ; 1 piciorus scurt cu care incheiem in piciorusul simplu de la inceput (nu in cel scurt ) .
In ochiul in care am incheiat corpul puiului se face un piciorus simplu , apoi 5 picioruse duble , 1 piciorus simplu si unul scurt cu care incheiem capul puiului .
Ochisorul si cioculetul le-am cusut cu acul .


Ciupercuta : se face lantisor de 7 ochiuri (pentru piciorul ciupercii );se fac 5 picioruse simple in ochiurile lantisorului , lasand la inceput 2 ochiuri pentru margine (rezulta 6 picioruse simple );se face lantisor de 5 ochiuri , apoi 5 picioruse simple, introducand croseta intre cele 6 picioruse existente;
Palaria ciupercii : se face lantisor de 3 ochiuri , apoi 10 picioruse duble , 1 piciorus triplu si iar 10 picioruse duble .

Asta a fost ! Sper sa intelegeti .
Precizez : piciorus simplu - un jeteu pe croseta ; piciorus dublu - doua jeteuri ; piciorus triplu - 3 jeteuri .

In alta ordine de idei , multumesc de aprecieri Admina . Sa stii ca la librarie e 35 de bani coala de carton colorat , format A4 .Eu am luat un caiet cu 10 coli si inca n-am reusit sa-l toc . Spor la martisorit si tie. dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de firicel Mier 16 Feb 2011, 10:35 am

Multumim mult Corina! pupi
Acum fetelor,spor la "puisorit"si "ciupercarit"! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de odrina Mier 16 Feb 2011, 11:13 am

Multumesc pt explicatii, Corina, o sa incerc sa le fac in weekend.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de olympia Mier 16 Feb 2011, 11:45 am

Io din librarie am luat cartoane, Admina.
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de ikuta Mier 16 Feb 2011, 12:13 pm

eu am luat cartoane de la o papetarie la pretul de 0,50 lei bucata.Am gasit apoi la un magazin mare de papetarie un fel de en-gros la pret de 0,24 bucata
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diana-s Joi 17 Feb 2011, 8:20 am

le pun aici fiindca sunt din diverse materiale

au fost oarecum o provocare pentru o cunostinta cu copil la scoala caruia profsoara i-a respins tot ce a dus pana acum pe motiv ca pare ca fiind gata cumparat
asa ca acum chiar sunt curioasa ce va zice

la ultima felicitare in poza se vede lipiciul mult, in realitate ea arata mult mai bine

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de firicel Joi 17 Feb 2011, 9:09 am

Diana, aplauze Sunt tare frumoase si originale!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de gmiki Joi 17 Feb 2011, 9:15 am

eu cred ca sunt reusite,doar unele doamne din invatamant nu apreciaza semnificatia martisorului:(
gmiki
gmiki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Joi 17 Feb 2011, 9:33 am

Sunt frumoase , Diana !Lasa lumea sa vorbeasca...si tu da-i inainte !
Si acum fetelor , la cerere ( de la Danadea ), se face urmatoarea explicatie :
fluturasul imprumutat din modelele postate de Admina la merceria...

- se face lantisor de 6 ochiuri ;
- pe acest lantisor se fac 1 lantisor de 10 ochiuri , 1 lantisor de 6 ochiuri , 1lantisor de 6 ochiuri si dinnou 1 lantisor de 10 ochiuri , reprezentand interiorul aripilor ;
- in lantisoarele de 10 ochiuri se fac :1 piciorus scurt , 8 picioruse simple , lantisor de 3 ochiuri , 8 picioruse simple , 1 piciorus scurt ;
- in lantisoarele de 6 ochiuri se fac : 1 piciorus scurt , 5 picioruse simple , lantisor de 3 ochiuri , 5 picioruse simple , 1 piciorus scurt ;
- intre aripi se face 1 piciorus scurt prins de lantisorul din mijloc sa se stranga bine aripile ;
- se contureaza fluturele cu picioruse scurte , iar in lantisorul de 3 ochiuri se fac doua picioruse scurte , lantisor de 3 , 1 piciorus scurt in primul ochi al lantisorului de trei ( sa iasa forma de ascutit ), apoi iar doua picioruse scurte ;
Daca fluturele se face dintr-o singura culoare se poate da forma de ascutit de la varful aripilor la primul lantisor de trei ochiuri si nu se mai contureaza (am pus poze cu fluturasi de matase in primul capitol ).
Cu speranta ca am fost explicita , astept poze ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 4 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB