Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Martisoare din diverse materiale 2

+65
valentinadof
Gabiuta
norelif
carolina-bubulina
ionela stefan
angells
craluca
Savu Ramona
dienutzababy
Iulia40
symos
amoni
anasia
MARI_H
iuliana72
dorina64
Ramonica
Cristache
Bianka7
speranta2010
trice
MihaelaT
ismi3ismi
Uca
delia34
carmenco
greieras
Crissy86
betymi72
Giobsy
Admina
ikuta
cory74
odrina
mykya
Gianina4ever
denis21
arielas
Andata
aba
gmiki
diana-s
Valentina-handmade
diada
stoy
cld
samo99ro
Serban Valentina
SilviaDumitrescu
Ana Maria
Steluzza
danadea
mariaz_09
RamonaM
CCristinaC
emma90
Nicoleta Irimescu
europolis
firicel
Maci
olympia
AlinaJ.Bijoux
came_lia
corina corina
myhappyfeet
69 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de samo99ro Joi 17 Feb 2011, 10:44 am

Am mai martisorit si eu cate ceva. Pun cate un exemplar, dar am facut multe-multe:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fluturasii, desi vor fi martisoare, ii pun la fratii lor, la fluturi.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diana-s Joi 17 Feb 2011, 10:48 am

gmiki a scris:eu cred ca sunt reusite,doar unele doamne din invatamant nu apreciaza semnificatia martisorului:(

multumesc, eu oricum le fac de placere si o sa continui sa le fac
dar exact cum ziceai si tu, nu stiu sa aprecieze, ok, le ceri copiilor sa vina cu idei originale, care de cele mai multe ori sunt facute de parinti, in loc sa apreciezi ca parintele ala dupa 8 ore de munca isi rupe cateva minute seara sa se ocupe de temele copilui tu vii si-i spui ca nu e bun si daca nu vine cu altceva primeste 4...cam ce fel invatator /profesor esti tu? cum modelezi tu un caracter?
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de samo99ro Joi 17 Feb 2011, 10:59 am

Din pacate, dupa chipul si asemanarea sa. Nu e o scuza, dar faptul ca sunt asa de prost platiti are repercursiuni asupra psihicului lor. Cadrele didactice nu sunt supra-oameni. Sunt oameni obisnuiti ca si noi, cu probleme zilnice, ca si noi. Unii sunt, poate, mai slabi de inger si nu au forta sa-si ascunda problemele personale cand vin la clasa. Pentru asta iti trebuie un psihic bun, dar... Vezi, ne invartim in cerc. Asta e. Sigur ca nu trebuie ca problemele personale sa impieteze asupra activitatii profesionale. Cu asta sunt de acord. Numai ca, din nefericire, ei se cam "razbuna" pe copii. Si de aici dezastrul.

Scuze pentru off topic


Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Joi 17 Feb 2011, 11:00 am, editata de 1 ori (Motiv : adaugat scuze)
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de danadea Joi 17 Feb 2011, 11:10 am

Corina, multumesc mult pentru explicatii.

Samo, imi plac tare mult ultimele martisoare postate.
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Joi 17 Feb 2011, 11:57 am

Aha , deci aveam dreptate , draga Samo , cand scriam la fluturi crosetati : 5 azi , 5 maine , 5... Cam asa era de fapt . Aveai o liota de fluturi !La mai multi atunci !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Andata Joi 17 Feb 2011, 12:16 pm

Corina, multumim mult pentru explicatii. Cine pricepe sa incerce sa faca multe, multe, ca tare frumoase sunt. Cand ai insa, ca mine, doua maini stangi cand e vorba de crosetat, ramai doar cu admiratul.
Diana, Samo, f frumoase martisoarele voastre
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Joi 17 Feb 2011, 12:18 pm

Cred ca nu ai incercat destul sau nu iti doresti suficient de mult , Andata ! Ia-o ca pe o provocare ! Nu e asa de greu decat inceputul . Smile
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de gmiki Joi 17 Feb 2011, 12:27 pm

ma scuzati eu chiar nu stiu cum sa incarc altfel pozele,eu asa ceva le voi da la doamne de 8martie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Edit ucabesty: Gasesti la tehnic explicatii despre cum se pot incarca pozele pe forum.
O sa vezi ca nu e greu!
gmiki
gmiki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Andata Joi 17 Feb 2011, 12:32 pm

Corina, ai dreptate in amandoua cazurile. Cu tricotajul ma descurc, dar crosetatul nu s-a prins de mine. Stiu sa fac lantul simplu si cam atat Smile
gmiki, cea mai simpla cale sa pui poze e ca, dupa ce incarci imaginea pe imageshack sa te uiti in dreapta. Dai click pe embed this image, iti apare o fereastra unde ai Forum si apoi pur si simplu copiezi tot link-ul in mesajul pe care il scrii.
Scuze de off-topic
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diana-s Joi 17 Feb 2011, 1:06 pm

corina corina a scris:Cred ca nu ai incercat destul sau nu iti doresti suficient de mult , Andata ! Ia-o ca pe o provocare ! Nu e asa de greu decat inceputul . Smile
eu mi-am recunoscut limita, fiind stangace la propriu tot ce tine de croseta si andrea imi e complet strain, nu mi-au putut intoarce miscarea in oglinda asa ca nici lantul clasic din croseta nu mi-a iesit
astfel incat le admir cu atat mai mult cu cat imi joaca ochii doar cand ma uit la ele Laughing

toate sunt frumoase fiindca toate sunt bucati din sufletul vostru
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de samo99ro Joi 17 Feb 2011, 1:25 pm

Diana, cauta pe Google ca sunt tutoriale pentru stangaci. Putina engleza... Cuvinte-chaie: crochet lefthanded si knitting lefthanded. Vezi ce-ti da.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de gmiki Joi 17 Feb 2011, 1:34 pm

zid
gmiki
gmiki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diana-s Joi 17 Feb 2011, 1:55 pm

samo99ro a scris:Diana, cauta pe Google ca sunt tutoriale pentru stangaci. Putina engleza... Cuvinte-chaie: crochet lefthanded si knitting lefthanded. Vezi ce-ti da.
saru mana, dar nici nu ma mai atrage, am amintiri neplacute din partea asta, eu ma rugam sa ma lase sa fac traforaje si aeromodele cu baietii, ca doar tot lucru manual era, de ce trebuia sa fie alb si negru totul (off topic la sport vroaim sa fac lupte cu baietii, pana la urma m-am dus o perioada la karate)

plus ca nu le stapanesc bine nici pe astea pe care merg acum in ale handmade-ului si oricat de multilateral dezvoltata m-as vrea incep sa le decantez si imi dau seama ca le prefer pe unele in detrimentul altora, unde prefer sa raman doar cu admiratul
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Giobsy Joi 17 Feb 2011, 1:56 pm

Gmiki, nu sunt acceptate mesaje formate doar din emoticon. Regulamentul!!!!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de gmiki Joi 17 Feb 2011, 1:57 pm

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]cred ca acum am reusit sa atasez poze pupi multumesc pentru ajutor,am vazut atentionarea,imi cer scuze,eu incercam sa atasez poze,promit sa fiu mai atenta
gmiki
gmiki
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 31/05/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 17 Feb 2011, 2:05 pm

F. frumoase martisoarele!! La cat mai multe!!! pupi
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diana-s Joi 17 Feb 2011, 2:07 pm

g miki, simpatice foc toate, ingenioasa ideea cu smiley wink
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diada Joi 17 Feb 2011, 4:29 pm

pe mine ma intereseaza de unde luati snurul? in oras am vazut la 0,2 lei (oare zic bine?), adica 5 la leu, mie mi se pare mult...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de diana-s Joi 17 Feb 2011, 4:37 pm

diada a scris:pe mine ma intereseaza de unde luati snurul? in oras am vazut la 0,2 lei (oare zic bine?), adica 5 la leu, mie mi se pare mult...
eu am luat de pe berslo, la set de 100 bucati, dar nu mai stiu de unde acum

la o cautare cel mai ieftin la 100 de bucati vine aici
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de betymi72 Joi 17 Feb 2011, 6:13 pm

la simo vad 100 la 8Ron...am luat o tura si earu 6 Ron..le-au scumpit nitel...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Crissy86 Joi 17 Feb 2011, 8:07 pm

În București șnurul se vinde cu prețul de 0,5 lei la magazine și tarabe. Chiar e un preț exagerat
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de corina corina Joi 17 Feb 2011, 9:50 pm

Pai , deh , fetele , daca nu v-ati inspirat din metoda mea , din primul capitol . Doua sculuri de inisor , alb si rosu , snurulete fara numar si mai ramaneau si ceva fire si ceva banuti . Oricum preturile sunt mari , eu stiam ceva de 10 bani bucata , dar se pare ca nu mai e asa . Daca nu aveti prea multe de cumparat sa zicem ca mai merge... pale
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 17 Feb 2011, 9:53 pm

Eu am luat de la Mariashop, cu 5,5 lei 100buc.+ taxele postale!!! De aici cumpar de 2 ani in coacw!!! Am cautat si in orasi dar nu am gasit decat mult mai gros si la 1 leu bucata!!! Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de greieras Joi 17 Feb 2011, 11:48 pm

eu am vazut la Obor sunruri cu o,10 bani bucata chiar saptamina asta dar nu la merceria mare de la intrarea ci la gablonzuri si ceasuri si chiar la un alt raion tot cu merceriie
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 18 Feb 2011, 12:48 am

La mine nu se gasesc in orasi, sau cel putin nu am gasit eu cand am cautat. Am si intrebat anul trecut la cei care vand martisoare pe strada si mi-au spus ca nu au din acestea subtiri doar, din alea mai groase, care sunt prea mari si destul de scumpe!!! Neutral
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Martisoare din diverse materiale 2 - Pagina 5 Empty Re: Martisoare din diverse materiale 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB