Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

+74
ioana soare
feerya
vlad_mom
Samarineanca
barbin
bebelusha
valentinadof
ema
Marchioness
pisi
cosmina46
piciul
despina13cucli
adriuta
Gabica
sybex
emilia-elena
cleobejan
niki_miki1
orhapetru
Irinax3m
diblaru maria
scoobbyy
emmancita
AcidoR
ANCA ECATERINA
tomari
giorgianab
geanina_scumpica
Elspethalexia
CarmenClaudia
sim23200
loo.lory
oana.fiat
adrianastanciu
nicsitra
valentina_d1986
ancabanu
elenaveronica
mateia
Admina
amnro
Larisa
Rall_baby
anigherman
StMihaela
aurelia.c
SilviaDumitrescu
Karina33
ismi3ismi
minky
tinassyliliana
mnarcisa
rosita
Indra
ivanutamihaela
olympia
Uca
zylv
clodi
Steluzza
Buburuza
arielas
MagdaMarin
elenasimion_pl
daniama
norelif
aurishta
geany
firicel
pavady
moruna
vilcris
MihaelaT
78 participanți

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de barbin Mier 30 Sept 2015, 11:22 am

Eu nu.. expandeaza spuma aia si in aer liber. Smile
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Samarineanca Vin 02 Oct 2015, 9:12 pm

Aha. Si in cat timp s-a expandat/intarit? Si cum ai facut cand ai dat cu spuma, l-ai pus cu capul in jos, l-ai lasat la orizontala...? Gatul trebuie inchis inainte de a da cu spuma ca sa nu iasa pe acolo? Scuze de baraiala si poate par idioata, dar chiar nu stiu sa folosesc spuma poliuretanica si nici sotul nu stiu sa fi incercat vreodata. Asa ca n-am habar cum se comporta si deci cum trebuie sa procedez ca sa nu esuez intr-o mare de spuma care nu se mai ia nicicum. zid  Mai am si bebele mic pe langa mine... poate comit vreun accident prostesc. Stiu ca e ca superglue-ul, asa ca nu e de gluma.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de barbin Sam 03 Oct 2015, 6:55 pm

Tu nu barai. Eu fac mai rau ca tine cand nu stiu... Adevarul este ca e pacatos ca lipici. Eu am făcut pe balcon, dupa ce am umplut de hartie pe jos. Am acoperit initial fundul la forma de manechin. Adică baza,atat., am bagat prima parte de spuma, un tub cred.ca sa stea pe matura am agatat si un umeras cu care l-am atarnat de sarma. A doua zi am bagat spuma dupa ce am inchis la umeri.. Spuma asta când vrea sa iasa, face rele. Mai bine ii lasi loc sa creasca, cam inca pe atat ca dimensiune si pui mai multe zile, cate putin, sa zicem câte un tub. Cu conditia sa nu aiba acces bebelul. E chinuiala mai ales daca te grabesti. De pe scotch se curata imediat cand se usuca, de pe mâini foarte greu, de pe unghii deloc. :-D
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Samarineanca Sam 03 Oct 2015, 10:04 pm

barbin, multumesc pentru informatii. Cred ca o sa fac mai intai unul cu vatelina.
Pentru cine se incumeta totusi la spuma poliuretanica, am mai gasit si tutorialul asta:http://shannonmakesstuff.blogspot.ro/2010/06/duct-tape-dress-form.html
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 03 Oct 2015, 10:18 pm

Asta e cel mai fain tutorial din cite am vazut pina acum, interesanta ideea cu pungile de gunoi. Cred ca am sa incerc si eu, mai putin spuma la interior, mie imi trebuie ca suport pentru bijuterii cind le fotografiez.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de feerya Mier 07 Oct 2015, 10:42 am

Buna fetelor!

Felicitari pentru manechinele realizate! va admir pentru ce faceti! eu din lipsa de timp am decis sa imi cumpar un manechin reglabil. am gasit pe un site unul S-M. Imi puteti spune daca vi se pare ok?
Multumesc frumos!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de barbin Mier 07 Oct 2015, 12:18 pm

Daca are masurile tale, eu cred ca e perfect! E si reglabil, mai faci si altcuiva. Eu una, am facut turnat pentru ca lungimea manechinului de cumparat este prea mica, chiar si intins la maxim. Smile
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 22 Oct 2015, 11:50 am

Gata si manechinul meu! N-a fost deloc simplu si nu sunt multumita de cum arata, dar pana una-alta merge. Pe viitor intentionez sa cumpar unul.
E destul de greutz, am bagat o gramada de vatelina ca sa stea bine, noroc ca aveam prin casa. Si nu il pot pune pe stativ (aveam mai multe, de microfoane sau de camere video), se dezechilibreaza pt. ca e prea greu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de barbin Joi 22 Oct 2015, 3:27 pm

Se vede ca este muncit. O sa fie de mare folos. Eu una, am scos multe la capat datorita probelor pe manechin. Succes pe mai departe la lucru.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 22 Oct 2015, 10:22 pm

Multumesc, barbin! Tot ce as vrea de la el e sa ma ajute sa scot la capat rochia asta albastra, pe care o tot desfac si iar o cos, pt. ca nu sta bine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si as vrea sa mai fac o rochie cu corset... dama

P.S. Bai, dar rau mai merge photobucket-ul, nu stiu ce au facut de se misca atat de incet, m-a disperat!!
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 23 Oct 2015, 7:14 pm

Treaba asta cu manechinul.....pare simplu dar nu-i chiar asa!Si eu mi-am confectionat unul mai demult,era greu de manevrat,era greoi,nu ma satisfacea...si intr-o zi mi-am luat unul reglabil....alta poveste! Smile

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Admina Dum 25 Oct 2015, 7:53 am

Cat de mult folositi manechinul ajustabil? Magda si cele care aveti deja?
Am citit postarile mai vechi, de cand spuneati ca v-ati luat (ba de la o firma din Romania, ba din Olanda, etc.) si vreau sa va intreb daca le folositi.
Am gasit unul sh, intr-o stare foarte buna (l-am vazut in "persoana") si costa 70$. As incerca sa-l scot mai ieftin, eventual, dar nu stiu cat l-as folosi. Shocked Are o chestie care ajuta la trasat tivuri, asta mi-ar placea sa am si as folosi.
Modelul e acesta: Manechin

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 25 Oct 2015, 6:02 pm

Si eu am si e foarte util, ma bucur ca il am chiar daca nu lucrez mult. Ma ajuta f mult la ajustari dar si la fixat diferite elemente, cum sunt de ex. volanele. L-am folosit chiar si pt proiectele de tricotat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Samarineanca Dum 01 Noi 2015, 11:13 pm

Imi puteti spune daca manechinele adjustoform din 8 parti isi merita plusul de pret fata de cele din 4 parti? Ca de obicei ma gandesc la ce-i mai ieftin, dar daca e nevoie si de tot ce au in plus cele mai scumpe? Nu reusesc sa imi dau seama ...
Si care o fi mai bun? Adjustoform sau Prymadonna?
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de tomari Lun 02 Noi 2015, 2:15 pm

Si eu cochetez cu ideea unui manechin reglabil, dupa ce m-am chinuit sa fac unul pentru fiica mea; cand a venit acasa si am masurat-o am constatat ca are alte dimensiuni, adica se incadreaza la marimea 32. Cele de la Adjustoform am vazut ca au rotita de reglare inclusiv pentru lungimea spatelui (de ex. 37-42 cm). Diferenta de pret nu este foarte mare si sper ca include ceva reglaje diferite (cum am mentionat mai sus) nu doar nume de firma.
Poate posesoarele de manechine ne dau mai multe detalii (plusuri sau minusuri) constatate pe parcursul utilizarii acestora.
Spor la toate!


Ultima editare efectuata de catre tomari in Lun 02 Noi 2015, 2:17 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Admina Vin 06 Noi 2015, 11:29 pm

Samarineanca a scris:
Si care o fi mai bun? Adjustoform sau Prymadonna?
Nu se gasesc pareri pe net, de ele? Am gasit doar despre primul, pe Amazon si nu mare lucru: AICI Din cate am vazut in subiectul asta nu prea specifica firma, cele care au manechine.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 30 Noi 2015, 6:29 pm

Manechinele mele nu sunt de "firma"
Sunt cam No Name dar e aceeasi calitate ca si Diana .
Iar ce ai gasit tu mi se pare ok la pret
Condiția este ca sa fi fost păstrat bine si sa nu fie deschiolat asa cum am vazut eu la mine la munca .
Eu nu am folosit mult timp un manechin deoarece l-am vandut rapid si am comandat altul .
Iar in ultimul timp chiar nu am avut timp ce cusut .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de raluca ecaterina Lun 07 Dec 2015, 10:53 am

Buna fetelor, am gasit pe un site ( link  ) manechinele din poza:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].  

Descrierea produselor este: "Manechine dama tip croitorie cu picior din lemn si inaltime reglabila
Bust manechin, invelit in material textil, culoare negru, picior din lemn de culoare negru sau matur

Inaltime reglabila situata intre 160-170cm.
Dimensiuni(bust x mijloc x sold): 88/60/91 [cm].
Inaltime bust 70 cm

Manechinele au fost folosite intr-un magazin cu rochite si sunt foarte bine intretinute."

Intrebarea mea acum este daca se poate lucra pe aceste manechine sau sunt doar de prezentare. Vanzatorul spune ca bustul este din plastic.  N-am avut manechin niciodata si nu stiu cum se lucreaza insa banuiesc ca pentru o mai mare stabilitate a materialului pe bust acele trebui e sa stea infipte, corect ? sau doar agatate de husa aceea? Nu prea stiu ce sa fac... Pretul nu este mare deloc, produsul este second hand insa nici nu vreau sa ma pacalesc.
M-am mai gandit si la posibilitatea  de a a lua cea mai mica masura si apoi de a o imbraca in  vatelina pe ici pe colo, unde este nevoie.


Voi ce spuneti? ca ma sfatuiti ?
raluca ecaterina
raluca ecaterina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2015

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Samarineanca Lun 07 Dec 2015, 3:46 pm

Sunt de prezentare, dar pot fi si folosite la croitorie banuiesc, cu conditia sa ai fix dimensiunile alea. Ar trebui sa fie pana in 100 lei.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Joi 10 Dec 2015, 6:47 pm

Buna fetelor ! Ma bate gandul sa imi iau si eu manechin de la sponsorul concursului de pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] decusut.ro ...marimea s , evident cu diferenta in plus ...dar ce anume mi-ati recomanda..adica e ok aveti asa?
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Admina Lun 04 Ian 2016, 9:44 pm

Am adus-o acasa pe dublura mea, e second hand, cumparata de la doua doamne dragute cu un atelier de vis. E de la firma Dritz si e masura S. In poza e stransa la maxim, acum am largit rotitele pt. masurile mele si e mai otova... Embarassed
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 04 Ian 2016, 9:49 pm

Sa o stăpânești sabatoasa.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Samarineanca Lun 04 Ian 2016, 11:20 pm

Felicitari! Sa o folosesti cu drag!
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de piciul Mar 05 Ian 2016, 6:57 am

Acum "sa-l pui la lucru"! cos
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de diada Mar 05 Ian 2016, 8:52 am

Bravo Admina!!! sa o imbraci repede! Eu nici sa vreau nu i-as gasi un loc in casa. Poate la tara, cand o sa-mi fac atelierul meu nor daca mai apuc rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 9 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB