Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

+74
ioana soare
feerya
vlad_mom
Samarineanca
barbin
bebelusha
valentinadof
ema
Marchioness
pisi
cosmina46
piciul
despina13cucli
adriuta
Gabica
sybex
emilia-elena
cleobejan
niki_miki1
orhapetru
Irinax3m
diblaru maria
scoobbyy
emmancita
AcidoR
ANCA ECATERINA
tomari
giorgianab
geanina_scumpica
Elspethalexia
CarmenClaudia
sim23200
loo.lory
oana.fiat
adrianastanciu
nicsitra
valentina_d1986
ancabanu
elenaveronica
mateia
Admina
amnro
Larisa
Rall_baby
anigherman
StMihaela
aurelia.c
SilviaDumitrescu
Karina33
ismi3ismi
minky
tinassyliliana
mnarcisa
rosita
Indra
ivanutamihaela
olympia
Uca
zylv
clodi
Steluzza
Buburuza
arielas
MagdaMarin
elenasimion_pl
daniama
norelif
aurishta
geany
firicel
pavady
moruna
vilcris
MihaelaT
78 participanți

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de moruna Lun 28 Mar 2011, 2:02 pm

nu ni-l arati si noua? Ma refer la cel facut de tine Smile
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de elenasimion_pl Lun 28 Mar 2011, 2:05 pm

Sper sa nu ma certati prea tare ca am postat site-ul de unde am achizitionat aici, nu fac reclama, dar am vazut foarte multe intrebari legate de asemenea magazine si nimeni nu da un raspuns direct (pentru a nu incalca regulamentul).
Am vrut doar sa fiu de ajutor.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

L.E.

Sigur am sa pun fotografii cu amandoua, numai sa fac rost de un aparat foto.
Asta e motivul pentru care nu am pus nici fotografii cu "creatiile" mele de pana acum.


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 28 Mar 2011, 2:14 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
elenasimion_pl
elenasimion_pl
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : pLOIESTI
Data de inscriere : 09/08/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 28 Mar 2011, 2:17 pm

Elenasimion_pl te rog sa citesti Regulamentul forumului mai ales punctul 6 privind postarea de mesaje succesive .
Gasesti link in semnatura mea.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de elenasimion_pl Joi 07 Apr 2011, 4:04 pm

Buna ziua,
Am promis foto cu manechinul achizitionat si cu cel creat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gata! Nu stiu cum, dar se pare ca se vede .........

Cel negru este achizitionat cu 118 lei, dar n-am voie sa mai spun numele site-ului "am fost amenintata" Smile) (nu citisem chiar tot din regulament)
In mesajul postat pe pagina 1 a capitolului 2 al acestui subiect (uauu) cred ca s-a pastrat link-ul chiar daca e plin de stelute, poti incerca.


Ultima editare efectuata de catre elenasimion_pl in Joi 07 Apr 2011, 4:19 pm, editata de 5 ori (Motiv : Pus link bun poza)
elenasimion_pl
elenasimion_pl
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : pLOIESTI
Data de inscriere : 09/08/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Vizitato Joi 07 Apr 2011, 4:08 pm

Elena, eu nu vad nimic.
Mai incearca...ca sunt tare curioasa! hug


Ultima editare efectuata de catre Habana in Joi 07 Apr 2011, 4:08 pm, editata de 1 ori
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 07 Apr 2011, 4:08 pm

In semnatura mea vei gasi link catre Atasarea pozelor.
Acolo vei vedea care link trebuie copiat wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Vizitato Joi 07 Apr 2011, 4:12 pm

Elene, acum se vede!
Foarte bine ti-a iesit!
....Cel negru e cumparat?
Anonymous
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de arielas Joi 07 Apr 2011, 4:21 pm

De unde e cumparat si cat a costat? Ma intereseaza si pe mine!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de elenasimion_pl Joi 07 Apr 2011, 4:22 pm

NU POT SA-TI SPUN PE FORUM, da-mi e-mailul tau.
elenasimion_pl
elenasimion_pl
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : pLOIESTI
Data de inscriere : 09/08/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de arielas Joi 07 Apr 2011, 4:23 pm

Scrie-mi in PM

l.e. ______________________________


Sub avatar este o casuta pe care scrie PM. Dai clik pe ea si-mi scrii mie mesaj privat. Vezi ca eu ti-am scris deja. Vezi mesageria de langa butonul de deconectare


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Joi 07 Apr 2011, 7:23 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Buburuza Joi 07 Apr 2011, 6:08 pm

Promisesem ca va arat poze cu manechinul meu. Asa arata "clona grasa" cand am terminat de cusut vatelina si inainte sa-i pun husa. Inca nu i-am facut poze dupa ce l-am terminat, da' va zic eu: arata mult mai bine...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de geany Joi 07 Apr 2011, 7:02 pm

Buburuza dar l-ai modelat, nu gluma. Imi place cum ai finisat partile proeminente... cred ca n-as fi avut rabdare la asa ceva. Te felicit si de-acum, nu mai ai motive sa nu-ti lucrezi... Cred ca e cel mai bibilit manechin ce-am vazut pana acum Smile

Ce amuzant arata Embarassed
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Buburuza Joi 07 Apr 2011, 7:45 pm

geany a scris:Buburuza dar l-ai modelat, nu gluma. Imi place cum ai finisat partile proeminente... cred ca n-as fi avut rabdare la asa ceva. Te felicit si de-acum, nu mai ai motive sa nu-ti lucrezi... Cred ca e cel mai bibilit manechin ce-am vazut pana acum Smile

Ce amuzant arata Embarassed
Si nu l-am bibilit chiar cat mi-ar fi placut mie... In partile proeminente sunt cate cinci, sase straturi de vatelina suprapuse, fiecare strat croit diferit si cusut separat. Sigur, odata pusa husa nu mai e chiar atat de umflat.

Mi-a dat nitel de furca vatelina, ca am avut de doua calitati - una foarte buna, dar cam subtirica si cam batoasa si alta mai goasa si mai pufoasa dar care se tot "pufosea" si facea tot felul de ghemotoace..
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de norelif Joi 07 Apr 2011, 8:44 pm

Ce idee cu partile proieminente! Smile Nu am ma vazut asa ceva dar foaaarte util!Bravo!! Merci
norelif
norelif
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 158
Localizare : buzau
Data de inscriere : 06/12/2010

http://elaquilt.blogspot.ro/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de geany Joi 07 Apr 2011, 8:58 pm

Vai Buburuza, eu sunt oricum fascinata de rabdarea ce o ai la trandafiri si frunze, iar de "capitonat parcele" cu vatelina... rabdare sa fie sa poti coase intr-o forma atat de atent aranjata.
Rabdare ce tu ai dovedit ca ai Flowers
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de vilcris Joi 07 Apr 2011, 10:48 pm

Buburuza, pana sa apuc sa citesc am crezut pentru cateva clipe ca e o sculptura, un proiect artistic, ceva.... rade Cred ca il poti expune la un salon de arta, dar lasat asa, fara husa rade
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Buburuza Vin 08 Apr 2011, 8:25 am

vilcris a scris:Buburuza, pana sa apuc sa citesc am crezut pentru cateva clipe ca e o sculptura, un proiect artistic, ceva.... rade Cred ca il poti expune la un salon de arta, dar lasat asa, fara husa rade
rade
Aaaa! Si-am uitat sa va spun ceva: "clona grasa" are si buric! Sper sa reusesc astazi sa-i fac si poze mai "decente", cu husa de catifea verde.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Steluzza Vin 08 Apr 2011, 8:41 am

Buburuzo,manechinul tau e tareeee rade sa-l folosesti cu placere.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de vilcris Vin 08 Apr 2011, 8:45 am

Buburuza a scris:Aaaa! Si-am uitat sa va spun ceva: "clona grasa" are si buric! Sper sa reusesc astazi sa-i fac si poze mai "decente", cu husa de catifea verde.

Am vazut ca are si buric! rade
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de clodi Vin 08 Apr 2011, 10:07 am

Buburuza, esti de o migala iesita din comun! Felicitari pentru manechin si pentru rabdare! Este cel mai cel manechin pe care l-am vazut!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de zylv Vin 08 Apr 2011, 12:04 pm

buburuza,ai cea mai tare clona.ma cam speriasem eu,dar m-am linistit cand am citit de treaba cu husa
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Buburuza Vin 08 Apr 2011, 2:14 pm

Si iac-asa arata manechinul cu husa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pffff! Off-topic: Trebuie sa invat sa fac folosesc aparatul de pozat, chiar daca mi se pare o complicaciune tehnologica. Acum abia ma descurc cu telefonul, si nici cu asta prea bine...
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 08 Apr 2011, 2:25 pm

Alta viata.
Cred ca daca nu avea buricul,nu-ti ies hainele pe masura rade rade .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Uca Vin 08 Apr 2011, 2:26 pm

Buburuza, e frumos foc si profesionist lucrat!
Imi place cum l-ai construit, cand iti tot citeam etapele, ba ca ai mai pus un strat de vatelina, ba doua, nu intelegeam ce faci cum faci. Acum l-am vazut si mi se pare desavarsit! Este cel mai superb manechin din cate am vazut.
Tu defapt nu ai facut un manechin ci o sculptura dupa propriul corp!
Tot respectul!
bucurie

A, era sa uit: ai niste forme!!!!! love

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de olympia Vin 08 Apr 2011, 2:54 pm

Ce tare e, e super clona Buburuzei! Flowers
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 2 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB