Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

+74
ioana soare
feerya
vlad_mom
Samarineanca
barbin
bebelusha
valentinadof
ema
Marchioness
pisi
cosmina46
piciul
despina13cucli
adriuta
Gabica
sybex
emilia-elena
cleobejan
niki_miki1
orhapetru
Irinax3m
diblaru maria
scoobbyy
emmancita
AcidoR
ANCA ECATERINA
tomari
giorgianab
geanina_scumpica
Elspethalexia
CarmenClaudia
sim23200
loo.lory
oana.fiat
adrianastanciu
nicsitra
valentina_d1986
ancabanu
elenaveronica
mateia
Admina
amnro
Larisa
Rall_baby
anigherman
StMihaela
aurelia.c
SilviaDumitrescu
Karina33
ismi3ismi
minky
tinassyliliana
mnarcisa
rosita
Indra
ivanutamihaela
olympia
Uca
zylv
clodi
Steluzza
Buburuza
arielas
MagdaMarin
elenasimion_pl
daniama
norelif
aurishta
geany
firicel
pavady
moruna
vilcris
MihaelaT
78 participanți

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de elenaveronica Dum 12 Feb 2012, 11:30 am

eu mi-am cumparat "manechinuita" de la un stand dintr-un fel de complex comercial, care era pe punctul de a se desfinnta si am dat 10 lei pe al-oriunde vedeti vreun magazin in parasire, sigur puteti face o afacere buna!
la inceput, am avut intentia sa-mi confectionez unul exact pe corpul meu, infasurand folie de scotch pe mine, peste un tricou mai vechi, apoi urma sa umplu interiorul cu melana sau ceva- numai ca eu am probleme cu umiditatea excesiva si riscam sa atrag mucegaiul si alte chestii nedorite-acum insa, i-am pus manechinei un tricou dragut si o tin in casa, chiar la loc de cinste, in hol si de craciun, i-am pus si caciula lui Mosu' santa
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de valentina_d1986 Lun 13 Feb 2012, 8:51 am

cred ca e mai usor cu un manechin standard din plastic sa-l vatuiesti si sa-l imbraci in ceva elastic si il faci pe masura ta...mai vedeam in burda manechin cu masuri ajustabile...pentru profesioniste....pentru noi..mai putin Sad
valentina_d1986
valentina_d1986
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 27/04/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de ancabanu Lun 13 Feb 2012, 4:31 pm

Da..asta asa e......pentru profesioniste este necesar manechin cu posibilitatea de ajustare insa daca e sa te gandesti mai bine poate vei ajunge si tu profi bounce1
Eu oricu am mult de infasurat pe manechinul de magazin la dimensiunile mele actuale wink
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de valentina_d1986 Mar 14 Feb 2012, 8:08 am

nunu....nu e de mine...am o profesie are imi mananca tot timpul si nervii...acum sunt in maternitate pana in iulie...de asta am timp sa ma "joc" la masina Smile
valentina_d1986
valentina_d1986
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 27/04/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de nicsitra Mier 15 Feb 2012, 3:17 pm

buna,

pentru ca imi trebuia demult un suport la toti fluturasii care imi trec prin minte am cotrobait pe toate site-urile cum sa-mi fac si eu un manechin (ca de cumparat la preturile lor nici nu se pune problema, mai ales ca mie imi era de hobby nu sa-si scoata bani investiti); asa am ajuns la ideea preluata de la voi sa-mi fac unul pe marimea mea(am gresit doar la marimea sutienului care e cu 10cm mai mare-spre amuzamentul jumatatii de pat care mi-a dat o mana de ajutor). Mai jos e ceea ce a iesit (si sa nu va spun ca cel mai incantat e copilul, ca are partenera de dans). Va multumesc pentru idee.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nicsitra
nicsitra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 7
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de aurishta Mier 15 Feb 2012, 3:32 pm

Este foarte frumos manechinul! primul
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de nicsitra Mier 15 Feb 2012, 3:56 pm

multumesc frumos
nicsitra
nicsitra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 7
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Buburuza Mier 15 Feb 2012, 6:42 pm

Am vazut ca elenaveronica si mateia discutau mai deunazi despre diverse metode de transformare a manechinelor cumparate in "clone" personalizate. Eu am facut chestia asta anul trecut cosand straturi succesive de vatelina pe ici, pe colo... mai ales in partile esentiale si apoi strangand toata "pufosenia" in husa elastica. Cam asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iar explicatiile le gasiti pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pe undeva.

Intre timp, am mai slabit asa ca trebuie sa "slabesc" si manechinul.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de nicsitra Joi 16 Feb 2012, 9:13 am

Buburuza - adevarul e ca oricat am butonat netul in cautare de manechin, asa frumos lucrat manual ca si al tau nu am vazut.
nicsitra
nicsitra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 7
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 09/01/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Buburuza Lun 09 Iul 2012, 7:22 pm

Am observat ca nu se mai vad pozele postate de mine pe forum din cauza ca am schimbat locatia lor pe net si, normal, link-urile nu mai erau corecte. Asa ca remediez problema macar la subiectul asta cu manechinul. Manechinul meu, clona grasa fara husa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si asa arata dupa ce i-am pus husa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dar nu de asta intrasem pe acest subiect ci pentru ca mi-a mai traznit o idee zapacita in cap: vreau sa fac pentru manechin brate, dar sa fie cumva detasabile, adica sa le pun sau scot cum am eu nevoie... Hmmmm! O sa ma gandesc cum pot pune in practica asta.

(icon cu buburuza scarpinandu-se in cap si cautand o solutie) rade
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty tipar rochie

Mesaj Scris de adrianastanciu Lun 09 Iul 2012, 7:44 pm

MA POATE AJUTA SI PE MINE CINEVA SA IMI CROIESC O RCHIE LUNGA MULATA SI JOS SA FIE IN PLIURI?
adrianastanciu
adrianastanciu
helper
helper

Numarul mesajelor : 23
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/07/2012

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de oana.fiat Lun 08 Oct 2012, 11:11 pm

Eu am incercat sa imi fac unul cu banda din aceea gri, dar mi-a iesit stramb si l-am stricat. Acum vreau sa incerc sa fac unul nou. Am vazut ca s-a mai discutat aici despre o metoda cu gips. Am gasit un tutorial foarte bun care propune sa faci o carcasa din gips pe care sa o umpli cu spuma poliuretanica. Cand spuma s-a uscat se da jos ghipsul. Astfel nu iasa mai mare si nici nu e tare. In final se adauga eventual un strat de vatelina si imbraca.
Aici e tutorialul, pentru cine e interesat: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] . Rezultatul mi se pare ca arata foarte bine. Puteti vedea poze aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sunt curioasa daca a incercat cineva asa ceva. Eu caut benzi din acelea gipsate, dar deocamdata nu am gasit decat fasa ghipsata. Iar in tutorial se specifica sa nu se foloseasca din aceea, ci bucati scurte ce se umezesc. Stie cineva daca se gasesc la noi, unde, sau cum se numesc?
Multumesc!
oana.fiat
oana.fiat
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : TM
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de loo.lory Mier 24 Oct 2012, 4:50 pm

Buna , am gasit rubrica Asistentul meu la croitorie 1 eram tare suparata ca aceea rubrica e inchisa si acum am gasit si rubrica a II a insa eu deja am terminat manechinul cum am citit ideea aceasta m-am si apucat de el. Nu stiu daca mi-a iesit prea bine eu avand sanii mici cand m-a infasurat prietenul in scotch s-au turtit de tot ..... am iesit in partea de sus ca un barbat cu pectorali bine lucrati =)). Maine o sa pun si poze ca acum sunt la munca si nu am la mine
loo.lory
loo.lory
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 31
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 14/11/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de sim23200 Mar 27 Noi 2012, 8:34 pm

Am incercat si eu varianta cu gips.. pentru mine a fost un fiasco total !! Destul de amuzant pana la un moment dat, dar am renuntat. Asa ca m-am gandit mult si cred ca o sa iau unul de-a gata care se poate ajusta pe masurile mele. Ce-mi recomandati? ...ca trebuie sa-i scriu Mosului in curand Smile
sim23200
sim23200
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de oana.fiat Mar 27 Noi 2012, 9:23 pm

Eu am urmat pasii din tutorialul ce l-am postat mai sus. Am facut mulaj de gips, l-am umplut cu spuma poliuretanica, am desfacut mulajul si a ramas forma destul de asemanatoare cu a mea. S-a deformat putin de tot cand s-a uscat gipsul, dar am corectat cu vatelina. Am imbracat manechinul din spuma cu un strat de vatelina subtire ca sa arate mai neted. Zilele astea vreau sa iau ceva material subtire sa il imbrac si e gata.
In total a costat destul de mult (aproape 100 de lei). Eu am preferat sa imi fac unul pentru ca nu am corp standard si mi s-a parut util sa am unul care arata cam ca si mine. Plus ca mi s-a parut ca cele de-a gata nu seamana f bine cu un corp uman. Nu am avut niciodata unul si nu stiu exact, dar impresia asta am avut-o din poze. Smile
Oricum, fata de unul ajustabil iesi mai ieftin. Daca ai un pic de rabdare poate am sa iti arat niste poze cu el finisat sa iti faci o parere.
oana.fiat
oana.fiat
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : TM
Data de inscriere : 22/02/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Sam 01 Dec 2012, 10:20 pm

Am reusit sa imi fac si eu azi un manechin dupa sfaturile voastre.M-a ajutat sotulla infasuratul cu scotch. Nu este foarte reusit,dar merge. Maine ii voi face si poze si o sa le vedeti. L-am umplut cu ceva vatelina si spuma.Am gasit in beci o galerie de lemn pe care nu o mai foloseam si momentan l-am pus in suportul de brad. Acum ma gandesc sa ii dau si un nume noului meu asistent.Aveti vreo sugestie? Smile
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Elspethalexia Lun 03 Dec 2012, 10:37 pm

Sim23200, dacă ai măsuri cât de cât standard (adică nu ai bustul foarte foarte mare sau chestii de genul asta) poți să-ți iei un manechin de croitorie reglabil și să-l faci pe măsura ta. Să fii foarte atentă la dimensiunile manechinului, adică care e cea mai mică măsură la talie și șold și care e cea mai mare și să vezi dacă te încadrezi în ele.
De exemplu, manechinul albastru, mărimea S de la Prym are următoarele dimensiuni:
Piept: 84-100 cm;
Talie: 66-84 cm;
Sold: 91-109 cm;
Dacă tu ai talia sub 66 cm sau vrei să faci haine pentru persoane care au talia foarte subțire, nu îți vor intra hainele pe manechin.

Eu mi-am luat manechinul S dar cel de culoare gri cu dimensiunile:
Piept: 84-104 cm;
Talie: 59-81 cm;
Sold: 86-106 cm;
Deși nu am eu talia de 59, am preferat să-l iau pe ăsta ca să se potrivească pentru mai multe siluete.
În plus, manechinul albastru are sânii mai mici, adică nu prea are deloc, arată cam ca un manechin de bărbat (l-am văzut în realitate). Nici ăsta gri nu îi are foarte proeminenți, dar îi are totuși vizibili și dacă mai e nevoie, îi poți pune un sutien peste.

Prima dată când mi-am comandat manechinul, m-am trezit acasă cu cel albastru, deși pe site-ul de unde l-am comandat, nici nu îl avea în ofertă pe cel albastru. L-am trimis înapoi și după vreo 3 săptămâni l-am primit pe cel gri, cu talia subțire. Ei nici nu și-au dat seama că mi-au trimis altceva, insistau că e cel corect, până l-am trimis înapoi și l-au măsurat. Acum cred că s-a remediat problema, dar totuși să fii atentă Smile


Elspethalexia
Elspethalexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de geanina_scumpica Vin 21 Dec 2012, 9:34 pm

Buna seara fetelor am citit postarile voastre despre bust si am prins curaj ca sa imi fac si eu o copie cat de cat ca a mea Smile)))) sotul meu la infasurarea banda adeziva ma facut putin cam stramba dar merge Smile)) mai jos va voi prezenta produsul meu final

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Scris de geanina_scumpica Astazi la 9:43 pm

Acesta este creatia mea kiss [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Te rog sa citesti punctul 6 din [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 21 Dec 2012, 10:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate)
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de sim23200 Sam 22 Dec 2012, 1:14 pm

Alexia, multumesc pentru sfaturi. La cel gri ma gandeam si eu. Am tot cautat pe diverse site-uri si acela mi s-a parut cel mai indicat. Tu de unde l-ai comandat? De asemenea, ma mai interesa cat de stabil este piciorul suport.
sim23200
sim23200
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2010

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 31 Mai 2013, 11:45 pm

Vreaaaau si eu un manechin reglabil.
Si o sa-l am,  cat de curand. rock  rock  rock


Iar ca sa nu fie singur pe drum mai comand si un piciorus atasat bias.


Am cerut adineauri o sponsorizare din Italia (o fac cam o data pe an sa nu fiu tiganca  rade  rade  rade )astept maine confirmare.

Sunt asa fericita ca imi vine sa topai. bounce1


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Dum 29 Noi 2015, 11:06 pm, editata de 1 ori

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Sam 01 Iun 2013, 11:23 am

Magda iti doresc sa iti realizezi si dorintele acestea (mai tai cate ceva de pe wish-list !).
Si eu am in plan achizitionarea unui manechin.De curand am aflat ca voi fi cadorisita cu un overlock.Abia astept sa imi ajunga (vine de peste ocean). Deci si eu mai tai cate ceva de pe acea lista cu dorinte.

CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de zylv Sam 01 Iun 2013, 12:13 pm

Magda,ce te faci cu garantia? Daca ai ghinion,si ceva nu este in regula,te costa returul foarte mult. Eu am platit,pt o rochie de voal care era defecta,si cant area cateva sute de grame, optzeci de Ron.Asa ca Mai gandestete-te daca merita sa risti pentru ca different este mica.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 01 Iun 2013, 6:45 pm

Da ai dreptate.Dar eu nu ma gandesc niciodata cand imi cumpar ceva ca nu o sa mearga. wink
De ex tot asa mi-am luat triplockul,am gasit un anunt online in Italia si merge ca un tanc.
Acesta e pe reglaje deci nu cred ca l-as lasa "bolnav" daca e defect.
Inventez eu ceva si il fac sa mearga. rade

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de giorgianab Dum 02 Iun 2013, 11:25 pm

Am venit să vă arăt ce am învăţat eu de la voi... să vi-l prezint pe Bobo al meu, e clona copilului.
A împlinit Bobo un an de când l-am făcut, dar abia acum am reuşit să-i fac şi lui hăinuţă că se cam dezmembra.
Este umplut cu deşeuri din burete, are înfipt un băţ de mătură... şi fixat în suportul de la brad. problema e că mai scade în înălţime ...cred că mai mă apăs pe el când îl îmbrac şi-l dezbrac.
Nu ştiu cum să-l fixez pe băţ să nu mai alunece.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
şi îmbracat cu rochiţa făcută de ziua copilului.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

giorgianab
giorgianab
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : piatra-neamt
Data de inscriere : 16/10/2011

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de tomari Lun 03 Iun 2013, 12:07 pm

Giorgianab felicitari pentru manechinul realizat croit arata foarte bine inclusiv husa, initial am crezut ca e o bluza Flowers
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

  Asistentul meu la croitorie - manechinul(2) - Pagina 6 Empty Re: Asistentul meu la croitorie - manechinul(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB