Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

+127
danida
valentinadof
mb09
Adighh
eriliana
cocav
aisha
chandler850
ancamc
violetas
tadok
Cristina Munteanu
mari01
victoria2006
alessia2007
marina40
myky7robc
67dana
mnarcisa
manu7
pufoi
AnaMariaL
b_blondutza18
avramzenoviva
danielabordei
mya21_ro
vickyb
voicu silvia
amoni
tiana
anielle
ivanovici_lili60
dana_ana23
clearence
georgeta.prnic
mimiady63
arianalaura
anamaria79"
cami26
sabinatudor73
ancsemira
jade84
EuIrinuca
cerasela anca
shtefania_g
geo
camelia-vasilica
andegelia
emmancita
liones08
Gabiuta
antonina
yoannacri
danadana19
europolis
teisoara
nicol.riforp
Serban Valentina
Zana Mica
oana87
ninatopor
squirrel
Luncasu Mihaela
lennny
mariah_stc
Karina33
marlen372001
emi
rosita
cozma felicia
Cristache
irish05
daniela60
letho
mihaelavama
ancush
Nicoleta Irimescu
adriataras
Biene
iuliana72
Anusca
ivanoiuadela9
T_mihaela
ioana soare
kmn
Maria51
emilia g.
micheline
tinassyliliana
iozefina
cristina_84
mariaz_09
Andata
MagdaMarin
nanini
ramona75
roxanna
tita ana maria
dicioanacris
anka_gabi
cory74
Uca
rebela26
stoy
24elena
corina corina
miha02
firicel
geta76
norelif
odrina
symos
Giobsy
aba
mykya
Dionisia
Ruth
doraly
canadianca50
loreroli
HERMYNNA
Ana Maria
SilviaDumitrescu
samo99ro
crina68
Anuk
MihaelaT
131 participanți

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de tinassyliliana Mar 05 Apr 2011, 1:31 pm

Si eu sunt de parere ca este potrivit gulerul din poza lui "aba" ca fiind de marinar.
Bine ar fi ca pe margine sa fie cusut cu ata rosie sau albastra... sa para cat mai "marinaresc" wink
tinassyliliana
tinassyliliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 76
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Ajutor invatam sa tricotam

Mesaj Scris de emilia g. Mar 05 Apr 2011, 7:24 pm

imi place pulovarul albastru inchis pentru copii; imi poate spune cineva cum se face modelul de pe mijloc din partea din fata? sant o biata incepatoare... multumesc anticipat! emilia

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
emilia g.
emilia g.
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : romania
Data de inscriere : 24/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Maria51 Joi 05 Mai 2011, 5:57 pm

Dragele mele ,de trei zile tot incerc modelul,,fagure,,si nu-mi reuseste,nu stiu,cred ca undeva gresesc.Va rog mult si va multumesc daca cine stie acest model sa explice clar pas cu pas.
Maria51
Maria51
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : Olt
Data de inscriere : 13/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 05 Mai 2011, 7:05 pm

pentru modelul fagure gaseti explicatii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (clik pe cuvantul aici)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de kmn Mar 10 Mai 2011, 10:43 am

buna fetelor
as avea o mare rugaminte ......imi spune si mie cineva cum se face scazatura la umar pentru a sta lucrul frumos si a nu face colti cand atasezi maneca?
am inceput o rochita fetitei mele si sunt la partea asta
stiu ca am vazut odata pe undeva dar acum nu mai gasesc tutorialul acela Sad
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Joi 12 Mai 2011, 2:23 pm

Scazatura umarului sau a bratului, la care te referi? Adica intrebi de rascroiala pentru brat (maneca) sau de incheierea treptata a ochiurilor la umar pentru a rezulta linia oblica care se aseaza mai bine?

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de kmn Vin 13 Mai 2011, 9:12 am

ma refer la incheierea treptata a ochiurilor la umar....multumesc
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Sam 14 Mai 2011, 8:32 am

Dupa ce ai ajuns cu rascroiala manecii la inaltimea necesara, atunci cand vrei sa inchei umarul, se impart ochiurile ramase in 3 (sau in 2 daca sunt putine) si se incheie treptat. Pentru umarul stang (cel din dreapta cum te uiti la lucru dinspre fata lui) - randul 1(rand fata): inchei prima treime de ochiuri, lucrezi pana la sfarsitul randului; randul 2(rand dos) lucrezi ochiurile normal; randul 3(rand fata): inchei a doua treime de ochiuri, lucrezi pana la sfarsitul randului; randul 4(rand dos): lucrezi ochiurile normal; randul 5(rand fata): inchei si ultima treime de ochiuri. Pentru celalalt umar se lucreaza in oglinda.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de kmn Dum 15 Mai 2011, 5:48 pm

multumesc mult de tot.... pupi
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty lana impaslita

Mesaj Scris de T_mihaela Mar 17 Mai 2011, 9:40 am

Eu ii spun lana feltuita la lana frecata la masina de spala la temperaturi d epeste 40 grade cred ca termenul ar fi impaslit dar nu stiu sigur.Deci vroiam sa va intreb daca stiti cat de mare trebuie sa lucram puloverul inainte de feltuire.Am citit pe undeva ca la feltuire puloverul se miscoreaza cam cu 20%.Daca cineva a practicat tehnica asta as dori cateva sfaturi.Am feltuit accidental un pulover si tare mult imi place cu a iesit doar ca s-a micsorat dar tot imi vine .As vrea sa fac un palton si nu stiu cat de mare sa-l fac sa-mi vina bine si dupa .
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ioana soare Mar 17 Mai 2011, 11:54 am

Trebuie mutata postarea, dar inca nu stiu unde:))

Intre timp iti raspund:)

Esti sigura ca vrei sa faci asta? Cred ca e tare greu sa potrivesti la fix intratul la apa in asa fel incat sa iti vina bine si in talie si la bust si la rascroieli (mai ales la maneci), si ca lungime,etc... Cred ca iti va parea rau de munca si timpul pierdute, mai ales ca e vorba de o piesa atat de mare. Imbracamintea impaslita se face in general din lana netoarsa, de preferat pe un suport de matase naturala (nunofelting). Poti obtine piese foarte fine si moi, dar si piese ceva mai groase, in functie de tipul si cantitatea de lana folosite.
Si revenind la cealalta tehnica - tricotat apoi impaslit la masina - fiecare lana intra la apa si se impasleste diferit, deci trebuie sa faci mostra cu exact firul pe care il vei folosi, nu exista un stas. Eu in felul asta nu am lucrat decat o geanta (si inca una in lucru acum). E distractiv si rezultatul este frumos, dar nu mi se pare potrivit pentru piese de imbracaminte, cred ca stau prea batoase comparativ cu cele realizate in tehnica nunofelting.
Cel mai bine ar fi, ma gandesc, daca esti hotarata sa faci paltonul asa, daca ai impasli bucati mari si apoi ai croi paltonul, ca si cum l-ai face din stofa.

edit: aa si am mai impaslit niste balerini carora inca nu le-am facut talpa. Am facut mostra sa vad cat intra la apa, apoi i-am lucrat proportional mai mari, si i-am impaslit la masina. Faceam proba des pe calapoade ( opream masina, mutam pe programul de evacuare apa, asteptam sa se deblocheze hubloul, scoteam, faceam proba, si daca inca erau prea mari ii mai bagam la impaslit, mutand din nou pe programul de spalare) Apoi i-am uscat pe calapoade , prinsi si cu ace cu gamalie (calapoadele sunt din polistiren)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de T_mihaela Mar 17 Mai 2011, 7:22 pm

Multumesc de raspuns,da sunt hotarat sa fac un palton dinasta dar pentru copil de 5 ani ,am uitat sa precizez deci dimensiuni mai mici ...pentru inceput.Stiu ca o sa fie munca secolului dar profit ca e vara si se usuca repede minunea.Nu m-am gandit la varianta sa feltuiesc tricotul apoi sa-l croiesc ...e foarte buna ideea ,as putea tricota bucatile la masina intr-o zi le dau gata ,cred ca croiala mi-ar da ceva batai ca-s in plop la croit dar nu ma supar daca invat ceva nou.Cand incep o s ava dau de stire cum merge procesul hug
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de aba Joi 09 Iun 2011, 2:06 pm

Uca, torsadele de pe vesta sunt din 4 ochiuri. Pentru romburi: primele 2 ochiuri pe fata, impreuna cu 1 ochi pe dos le lucrezi ca la torsade, adica le schimbi ordinea si le lucrezi cum sunt: prima data cele 2 ochiuri pe deasupra ochiului pe dos dupa care aduci ochiul pe dos spre stanga si-l lucrezi pe dos. Cele 2 ochiuri fata se muta spre dreapta. Urmatoarele 2 ochiuri pe fata le lucrezi impreuna cu primul ochi pe dos la fel ca la torsade, adica prima data ochiul pe dos il iei prin spatele celor 2 ochiuri fata si-l aduci spre dreapta si-l lucrezi pe dos dupa care lucrezi cele doua ochiuri fata. Cele 2 ochiuri se muta spre stanga. Pe dos lucrezi ochiurile cum vin. La urmatorul rand pe fata mutzi la fel primele 2 ochiuri fata spre dreapta, lucrezi urmatoarele ochiuri asa cum sunt si ultimele 2 ochiuri fata le muti spre stanga. La fiecare rand pe fata muti ochiurile pe fata pana obtii diagonala pe care o vrei la romb. E un fel de torsada dintr-un ochi pe dos si 2 pe fata. La torsada faci schimbarea ochiurilor dupa un nr de randuri, la romb trebuie facuta la fiecare rand pe fata. Ca sa inchizi rombul, muti primele 2 ochiuri fata spre stanga si ultimele spre dreapta.
Sper ca ai inteles ceva, e o explicatie mai mult decat babeasca dar nu ma pricep cu termeni. O sa pun si o poza de aproape, dar sa se lumineze putin, e furtuna si la bec nu-mi ies pozele asa incat sa se vada clar. Spor la lucru daca ai inteles ce am scris. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Joi 09 Iun 2011, 2:09 pm

Aba, am priceput, imi imaginam ca asa ar cam trebui, dar nu am incercat niciodata, diseara o sa incerc dupa explicatiile tale si trebuie sa reusesc. Multumesc! pupi O sa iti arat ce iese!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de aba Joi 09 Iun 2011, 2:12 pm

Sa cresti mare Uca, sa ne arati daca reusesti. Dar reusesti sigur, nu-i mare smecherie. hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Joi 09 Iun 2011, 2:18 pm

Uite de ce te-am intrebat , [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
De aceea vreau sa invat sa fac ce mi-ai explicat tu! Poate reusesc. bucurie

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 09 Iun 2011, 3:25 pm

Bună fetele. Vreau să întreb şi eu expertele ceva wink M am apucat să i fac lui stefi un pulovaras în V , am făcut pieptul dar nu am ştiut cum să scad la maneci sau poate trebuia să merg drept ( am scăzut ca la vestuta ) şi cred că o să vină mînecile puse aiurea. Cum trebuie să scad la piept şi la spate ca să pot pune manecile apoi ? Vă pup şi mulţumesc.
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de aba Joi 09 Iun 2011, 4:16 pm

Adela, eu asa am tricotat maneca. Sa nu razi de desen, e facut in paint. Linia rosie de la capul manecii (2) trebuie sa aiba de doua ori lungimea liniei rosii de la piept (1). Capul manecii nu trebuie sa fie foarte inalt, putin mai scurt decat inaltimea rascroielii pieptului. Sper sa te ajute.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Sam 11 Iun 2011, 7:52 pm

Abaaaaaaaaaaaaaaaaa, Saru'mana pentru ajutor!M-am prins cum se face. pupi
Uite si modelul lucrat dupa o schema de pe garnstudio.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mai trebuie sa lucrez la tensiunea firului caci dupa cum se observa nu este uniform executat la intersectia spiralelor.
Merci

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de aba Sam 11 Iun 2011, 8:01 pm

Asta e Uca aplauze O sa-l lucrezi cu un ochi fata? Iese frumos si asa, spor la lucru si sa ne arati cand e gata. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Uca Sam 11 Iun 2011, 8:06 pm

Aba, nu, a sa il lucrez cu doua ochiuri fata dar asta a fost prima diagrama pe care am gasit-o cand cautam nerabdatoare si de aceea am lucrat-o pe asta.
O sa incerc o monstra si cu doua ochiuri fata sa vad cum ma descurc.
Multumesc din nou! pupi

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de aba Sam 11 Iun 2011, 8:08 pm

Ma bucur ca iti iese modelul, daca te-ai prins cum se face nu mai e greu cu doua ochiuri fata. hug
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Anusca Dum 19 Iun 2011, 9:19 am

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Modele pentru cele muncitoare....
Anusca
Anusca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 05/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de aba Dum 19 Iun 2011, 12:26 pm

Anusca, multumim, foarte frumoase. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de iuliana72 Sam 02 Iul 2011, 6:18 pm

Mesaj 1


fetelor vreau si eu sa tricotez ,bineinteles ca nu sunt nestiiutoare stiu unul pe fata unul pe dos stiu si cum se tin andrelele dar mai mult nu asa ca vreau sa fac si eu ceva frumos dar vreau un model mai simplu de ex acesta albastru
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mesaj 2


unde gresesc ? nu stiu de ce imi iese urat lucru la tricotat ,adevarul este ca nu am mai lucrat de cativa ani buni dar uitati urat iese lucrul meu.am incercat cu andrele nr mare dar si mic dar iese neuniform .de ce?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Edit marinmagda18
Citeste Punctul 6 din Regulament.
Multumesc


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Dum 03 Iul 2011, 3:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje)
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III - Pagina 6 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna III

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB